Hodnocení hráčů

Chelsea 3:1 Arsenal –

Psychické přípravy na dnešní možný výprask se ukázaly být dobrým rozhodnutím…

Brankář

 • 4,5

  Tak tohle se nepovedlo. U prvního gólu dobře zareagoval na prvotní střelu, ale bohužel již nezareagoval na dorážejicího Alonsa (je diskutabilní, zda by pro míč ještě nestihl vyběhnout, kdyby se rychleji zorientoval). U Hazarda nic moc dělat nemohl. Třetí gól snad ani komentovat nemusím, nikomu než zrovna Fabregasovi snad ani Petr nahrát nemohl. U ostatních střel nepůsobil příliš jistě, například v prvním poločase mu vypadl míč z rukavic do outu.

Obrana

 • -

  Smolař zápasu. Za gól nemohl, dle mého jej Alonso fauloval, minimálně to byla sporná situace. Důležité je, aby byl co nejdříve fit, i když Gabriel za něj dnes důstojně zaskočil.

 • 6,0

  Hned v 11. minutě si po rohu nepohlídal Cahilla, který naštěstí svou šanci zahodil. U gólu Hazarda si mohl počínat lépe, větší vina jde ale na Koscielnyho. Po jeho zbytečném žlutém faulu dal vzpomenout na suspendovaného Xhaku. Další věc - vím, že se rád ujme rozehrávky, ale na můj vkus moc často míč ztratí, což pramení v protiútoky Chelsea - Mustafiho úspěšnost přihrávek byla dnes 75 %, což je na stopera jednoduše málo. Na druhou stranu několikrát překazil útok soupeře, v 78. minutě našel centrem Welbecka, na kterého ale vyzrál Courtois, a ve stejné minutě mohl skórovat hlavou i on sám, netrefil ale bránu. V 94. minutě měl další příležitost dál gól hlavou po centru Oxe.

 • 5,5

  Laurent byl dnes o něco slabší, než stoperský kolega. Rozehrávka se mu dařila jen o něco lépe, také na můj vkus často odevzdal balón. Při gólu Hazarda si měl rozhodně počínat lépe, na druhou stranu - kdo tuto sezónu Hazarda ubrání? Pozitivum byl ve 46. minutě jeho klasický last-man-standing tackle, kterým zabránil soupeři v postupu na osamoceného Čecha.

 • 7,0

  Jeden z mála, co si dnes zaslouží pochvalu. V prvním poločase moc nebyl vidět a jednou dvakrát se nechal vykoupat od Mosese (kdo by to byl před rokem řekl, že Moses bude jednou koupat Arsenal?), druhý poločas to byl ale on, přes koho šlo vše nebezpečné a kdo zasahoval po stažení Coqa při útocích soupeře. V 58. minutě jej Iwobi poslal do protiútoku vyústěného v kvalitní centr na Walcotta, který si tímto okamžikem odbyl svůj první a poslední přínos v zápase a vybojoval roh. V 65. minutě opět nebezpečně nacentroval, bohužel se nikomu z červených nechtělo do vápna a akce tak přišla vniveč. Nakonec si připsal asistenci u Giroudova gólu.

Záloha

 • 6,0

  Hektický zápas pro Francise. Na první pohled nevyhrál velké množství soubojů, jenže při bližším zkoumání těch soubojů bylo tolik, že se mu ani nedivím. Nechal ale na hřišti vše, co mohl, vracel se a bojoval. V 30. minutě spolu s Oxem zastavili velmi slibný Costův útok, v 39. minutě vybojoval míč a založil akci, a to samé, jen lépe, předvedl v nastaveném čase prvního poločasu, kdy vyhrál souboj, udržel balón, založil akci a nakonec ještě poslal do šance Özila. Na druhou stranu pár míčů i ztratil a u gólu Hazarda se nechal odstavit - tady si myslím, že měl faulovat za žlutou. Byl klasicky vystřídán s domněnkou, že když se úplně odstraní záloha a přijde útočník, budou šance na úspěch vyšší. Jestli to tak je, to posuďte sami.

 • 7,5

  MAN OF THE MATCH

  Alex je druhý hráč s Nachem, který se nemusí stydět. Upřímně jsem se bál, jestli bude schopen zopakovat perfektní výkon i proti jinému soupeři, než proti záloze Southamptonu ve vycházkovém módu. Dnes měl méně úspěšných dlouhých přihrávek (což ale neznamená, že neměl žádné - v 38. minutě posadil Gabrielovi na hlavu tutovku, v 77. minutě našel Welbecka a v 94. Mustafiho před bránou, to vše s úspěšností přihrávek 93 %), zato si dnes pěkně zaběhal a zabránil. Nutno říct, že překvapivě dobře. Nebylo výjimkou, že byl Alex úplně posledním hráčem před Čechem a kazil akce Chelsea - hned ve 4 případech. Dobře napadal a ani skluzy mu nejsou cizí (celkem 4 tackles). Dotkl se míče 91krát, což je téměř o 20 dotyků více, než kdokoliv z Chelsea. Co bych mu vytkl je vlastnost, která je na křídle žádaná, ve středu zálohy ale ne - a tou je risk. Má skvělou techniku a dokáže obejít bránící hráče, ale ne vždy se to povede, což vede ke ztrátě a k protiútoku. Na křídle se s tím tak trochu počítá, ve středu zálohy je to problém. To je ale něco, co přichází se zápasovou praxí na této pozici.

 • 4,5

  Jeho tradiční výkon proti kvalitnímu soupeři. Občas působil až komicky, například když je nějaká šance vzdušného souboje, Mesut mi připomíná želvu, která se lekne a schová hlavu do krunýře. Jeho výklusy po ztrátě míče jsou čím dál více frustrující. Dnes nevytvořil žádnou šanci, pouze jednu zazdil, když neproměnil Coquelinovu akci. Zbytek zápasu většinou nebyl vidět, a když už měl míč, buď ho ztratil, nebo přihrál do bezpečí. Kde je ten nejlepší hráč Německa?

Útok

 • 5,0

  Ze začátku, když hrál ještě na křídle nebo pod hrotem, to nebylo až tak špatné. Hned ve druhé minutě jeho střelu zblokovala obrana Chelsea na roh, v 58. minutě vyslal Nacha dlouhou přihrávku do slibné pozice k nacentrování. Snažil se také o průniky a o kombinace. Po stažení Francise se přesunul do středu zálohy, kde ale v podstatě jen nevěděl co dělat a ztrácel balóny.

 • 5,5

  Dnes nepředvedl vůbec, ale vůbec nic. Jen pár pokažených jednoduchých přihrávek. Jediné štěstí je to, že si to odmakal tak jak snad jen Ox. Vracel se, snažil se zapojovat do hry, ale nedařilo se. Všiml jsem si, že když je Arsenal horším týmem, Alexis si sbíhá hluboko do zálohy a snaží se odtud něco vymyslet. Jenže co, když není nikdo v útoku?

 • 4,5

  Ještě větší nic než nic Alexise a Iwobiho. Vím, že Theo není na hřišti proto, aby prošel přes obránce nebo aby vymyslel kolmici. Jenže své náběhy buď dobře nenačasoval, nebo se k němu míč ani nedostal. Když už se ale nedostane do hry, proč nemaká a nevypomáhá obraně jako například Alexis? Rozhodl jsem se ilustrovat jeho defenzivní "činnost" dvěma obrázky u prvního gólu. Theo před dorážkou Alonsa - Theo při dorážce Alonsa.

Střídající

 • 6,0

  Překvapivě dobře zaskočil za Bellerina. Měl trochu problémy s Alonsem, ale nic zásadního. Ve 38. minutě mu Courtois vychytal tutovku. Dnes byl na tom dobře pozičně, kdy často blokoval přihrávky.

 • 6,0

  Dal gól a opět potvrdil, že je skvělý žolík z lavičky. Jinak ale herně bída, stejně jako všichni v útoku kazil až moc přihrávek.

 • 6,0

  Bylo ho cítit hned, jak přišel. Svým průnikem donutil Matice ke žluté kartě a téměř skóroval v 78. minutě po centru Mustafiho, kde opět zasáhl dnes výborný Courtois.