Hodnocení hráčů

CSKA Moskva 2:2 Arsenal –

Ani velmi nadějný výsledek dnes večer nezabránil pocuchání nervů fanoušků Arsenalu.

Brankář

 • 5,0

  Vinu za první gól nenese, za druhý už ale ano. Takovou střelu gólman na této úrovni jednoduše nemůže vyrazit před sebe, nazval bych to dokonce ostudou. Petr bohužel utvrzuje své vysoké postavení v pomyslné tabulce hráčů s největším počtem chyb vedoucím ke gólu. Na druhou stranu vytáhl zhruba dva dobré zákroky, kupříkladu nebezpečnou střelu z přímáku.

Obrana

 • 5,5

  Od začátku až do konce velmi průměrný výkon. Příliš často pokazí i jednoduchou kombinaci se spoluhráči, přes protihráče projde jen s pomocí náhody. Ne, stále to není ono.

 • 6,5

  Dá se říci, že jako jediný z obrany podal dobrý výkon. Silný v soubojích, dobrá úspěšnost přihrávek (88 %), dostal se dokonce do šance. Měl pár menších zmatků ze začátku, ale nic strašného.

 • 5,0

  Vůbec nechápu, o co se snažil u prvního gólu. Díval se směrem, kde byl jeho hráč, musel tedy vědět, že ofsajd se nekoná, a stejně se nehnul a nechal svého hráče dorazit do prázdné. Statisticky bývá po celém zápase dobrý (dnes například sedm vyhraných hlavičkových soubojů, dva tackles - od každého o jeden víc, než Laurent), ale příliš často si neodpustí podobnou minelu. Upřímně vůbec netuším, co s ním.

 • 5,5

  U prvního gólu prohrál hlavičkový souboj, jež vedl k "zamrznutí" Mustafiho. Zbytek zápasu měl docela bez problémů.

Záloha

 • 5,5

  Jack dnes ztrácel moc balónů uprostřed pole. Tlačil se středem jeho klasickým stylem, ale protihráči jej příliš často dokázali zastavit, z čehož pramenil tlak soupeře a protiútoky - naše záloha dnes obraně práci moc neulehčila. Co se týče přihrávek ve finální třetině, i přes slabší výkon byl stále docela platný do kombinace.

 • Mohamed Elneny

  8,0

  MAN OF THE MATCH

  Velmi solidní výkon. Jako poslední záložník dělal, co se dá. V tomto ohledu bych mu vytkl možná tak příliš zbrklé vystupování proti soupeři s míčem - na můj vkus v těchto situacích často propadává. Co se týče přihrávek, dosáhl až na úspěšnost 94 % a připsal si dvě nádherné asistence, za což si dnes zaslouží velmi cenný metál - muž zápasu.

 • 7,0

  Od začátku mi přišlo, že mu dost věcí těsně nevycházelo, hlavně přihrávky ve finální fázi či chybějící krok dva k zakončení. Jak to tak ale u něj bývá, měl na hru opět velký vliv - neustále si nabíhal a zaměstnával obránce, celkem solidně se vracel a přidal i hezký gól.

Útok

 • 6,0

  Dnes to nebyla od Mesuta žádná hitparáda - buď náladička, nebo smůla. Velká část akcí mu na jeho standardy nevycházela. Na druhou stranu i tak vykouzlil 4 key passes, což není žádná ostuda.

 • 6,0

  Když už nic, tak to alespoň pořádně oběhal. Dnes se mu sice nepoštěstilo, ale stejně bych ocenil například to, jak umí dobře pod tlakem podržet balón, rozehrát nebo rozjet útok. Je na něm ale vidět velká frustrace, týkající se minut na hřišti, což nikdy nedělá dobrotu.

 • 7,0

  Stejně jako Aaron, i Danny dnes ze začátku neměl štěstí co se týče finální fáze. Často vymyslel dobrou přihrávku, kterou ale jen těsně nestihl spoluhráč zpracovat (tím dnes býval právě Aaron). Co se mi ale nelíbí, je to, že dost často zpomalí rychlý útok, zasekne či promešká ideální chvíli k přihrávce. Do kombinací se ale zapojoval a připsal si krásný gól po skvělé akci. Jde na něm vidět, že je ve formě.

Střídající

 • Calum Chambers

  -

  Upřímně nevím, co k němu napsat.

 • -

  Kdyby nepředvedl ostudnou střelu ve výborné šanci, napsal bych to samé, jako k Chambersovi.