Hodnocení hráčů

Dinamo Záhřeb 2:1 Arsenal –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

první zápas nového ročníku Ligy Mistrů a hned taková studená sprcha. Chlapci nechali svůj fotbalový um, snahu, bojovnost a všechny nezbytné vlastnosti pro fotbal v Londýně a velmi překvapivě prohráli na hřišti Dinama Záhřeb.

Brankář

 • 5,0

  První start sezóny a asi ho z toho v té bráně bolely oči. On moc práce neměl, při prvním gólu dobře zasáhl, naneštěstí trefil Oxe, který si míč srazil do brány. Při druhém gólu bez šance. V nastavení se blýskl, kdy napravoval hrubku Gabriela. Těžko uvěřit, že měl tak klidný zápas a přesto jsme prohráli.

Obrana

 • 5,0

  Na kraji poměrně aktivní, hlavně v úvodu, než nám vyhasnul Ox, s ním dobře kombinoval. Pokusil se i vystřelit, měl slušné náběhy, několikrát hezky vysunul Oxe. Ve druhém poločase zblokoval možná gólovou střelu po chybě Gibbse.

 • 3,5

  Spoustu chyb, dva prohrané hlavičkové souboje, z nichž jeden skončil gólem, druhý jen s velikým štěstím mimo. Špatná rozehrávka, zmatkoval, nebyl příliš důrazný a prostě postrádal většinu z vlastností, které zdobí jeho hru. Jediný zákrok, který patřil dnes do jeho repertoáru, byl skluz u lajny v druhém poločase. No snad bude na víkend v lepší formě.

 • 6,0

  Výkon podobný výkonům Laurenta, když se mu daří. Gabriel hasil spoustu chyb v obraně a svými skvěle načasovanými zákroky nás ušetřil možná ještě větší pohromy. Byl tvrdý, nekompromisní. Jedinou chybičku si připsal úplně v závěru, což mu vzhledem k velkému spěchu lze odpustit. Gabriel se mi líbí čím dál více, ukazuje, že je výborným obráncem. Bohužel spoluhráči ho v tom dnes nechali pěkně vykoupat. Gabriel byl nejlepším hráčem Arsenalu na hřišti.

 • 4,0

  Poměrně slabota, čekal jsem, že se bude víc snažit. Měl pár ofenzivních výletů, ale většinou z toho nic nebylo. Navíc několikrát solidně zaspal při bránění a já viděl snad poprvé v životě Arséna křičet. Nacho může mít klidné spaní.

Záloha

 • 3,0

  Dle mého špatný výkon. Nedokáže plnit práci, kterou plní Francis. Často se pohyboval mimo pozice, nebyl důrazný, prostě se nedostal vůbec do zápasu. Na rozdíl od Francise většinou hráče jen stínuje, téměř nikdy nejde do míče. V mnoha případech, kdy Mikel jen stínoval, by Francis vletěl hráči pod nohy a míč získal, odkopl apod. Jeho špatná hra měla za důsledek moře prostoru na hranici našeho vápna a tím se hráči Dinama dostávali velmi snadno ke střelám, které byly, zaplať pánbůh nepřesné.

 • 4,0

  Další neviditelný mužík dnes. Jediné při čem jsem ho zaregistroval, bylo několik slušně kopnutých rohů. V prvním poločase se ještě sporadicky zapojoval do kombinace. Ve druhém byl až do vstřeleného gólu totálně neviditelný. Nefungovala mu souhra jak s Mesutem, tak Mikelem. A už jsem to tady jednou psal, jak neexistuje na hřišti Santi, většinou neexistuje celá naše ofenzivní síla.

 • 4,5

  I Mesutovi se dnes zápas poměrně nevydařil. Na jeho poměry měl velmi málo kvalitních přihrávek. Nelze mu upřít snaha, ale dnes to nebylo prostě ono. Ke konci zápasu se zkoušel párkrát hezky vysunout svoje spoluhráče, ale obrana Dinama byla vždy pozorná. Ocitl se ve slušné šanci, ale zakončoval otočen zády či bokem k bráně a podle toho jeho zakončení dopadlo.

Útok

 • 3,0

  V úvodu se snažil, patřil k těm aktivnějším. Měl dobré náběhy, nějaký ten centr. Bohužel ve 25. minutě zaspal a neuhlídal svého hráče, který nám vstřelil gól. V tu chvíli Alex vyhořel, jeho výkon šel rapidně dolů a až do konce poločasu byl úplně mimo. Ve druhé se lehce zlepšil, ale žádnou díru do světa neudělal.

 • 4,0

  Kde jen ty loňské sněhy jsou? Alexis je dle mého přetažený a bude mít horší rozjezd a první půlku sezóny jako loni Mesut po MS. On se snaží, jako jeden z mála si v prvním poločase chodil pro míč do hloubi pole. Bohužel mu nic nevychází kličky, nahrávky, střely, hlavičky ve všem je zatím poloviční oproti minulému ročníku. Druhý poločas do příchodu nových hráčů absolutně neviditelný. Standartní situace jen podtrhla jeho současnou formu.

 • 1,0

  Nejsem a nikdy nebudu Olieho hater, ale tohle prostě ne. První šance, budiž skvělý zákrok gólmana. Druhý už mohl skončit gólem. Pak jeho klasické gesto s mávnutím ruky, které si mohl odpustit – první žlutá. Pak dle mého přísná druhá, prostě chtěl hrát míč, ale byl tam krutě pozdě. Sečteno, podtrženo – ve 40. minutě do sprch. Nějaké pozitivum? Pokud bude mít stejnou formu po červené kartě jako loni, máme se na co těšit.

Střídající

 • 6,0

  Jedna příležitost, jeden gól. Tak to má u útočníka vypadat. Myslím, že jasná volba na víkend. Škoda, že už se pak nedostal vůbec do hry. Ale to je typický Theo, dokáže být neviditelný půl zápasu a pak najednou z ničeho nic rozhodně.

 • 5,5

  Působil poměrně živě a vymyslel několik slušných přihrávek. Relativně solidně stíhal i dozadu. Jeden jeho horší okamžik bylo zpracování hráči přímo do běhu, kdy musel zatahovat za záchrannou brzdu.

 • 5,0

  Mám toho kluka rád, jsem klidnější, když je na hřišti. Nemám k němu nic napsáno. Vlastně dle mého přišel, protože se Arteta zranil. Pokusil se několikrát vysunout svoje spoluhráče, ale byl nepřesný. Zadní řady byly z důvodu hraní na riziko rozházené, takže těžko hodnotit jeho defenzivní činnost. Pár míčů vybojoval, něco zkazil, prostě průměrná pětka.

Tragédie, tragédie, tragédie. Jsem zvědavý na tiskovku. Rozhodně nejsem plný optimismu před sobotním zápasem. Ehm, jen taková poznámka na závěr? Nechyběl vám tam dnes ten jeden nenáviděný chlapík, který odběhá kvanta kilometrů a nic nevypustí, neustále se nabízí? Mě možná trošku ano. Ale na druhou stranu mi dnes hrozně chyběl hráč, jako je Jack. Ach ty zranění…

Brbci

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.