Hodnocení hráčů

Everton 2:1 Arsenal –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnešním zápasem se rozjelo Vánoční fotbalové šílenství v Anglie. Zápas měl ohromný náboj, bojovnost, skvělou kulisu, bohužel špatný výsledek. Arsenal dnes tahal za slabší konec a z Liverpoolu odjíždí bez bodu.

Brankář

 • 6,0

  Téměř do konce zápasu si Petr nepřipsal žádný zákrok, což bylo při dnešní bláznivé hře docela s podivem. V závěru nás obrovsky podržel, bohužel jen proto, abychom z dalšího rohu dostali vítězný gól. O několik minut později se ještě blýskl při střele Mirallase a vykřesal pro náš tým další minuty naděje. V nastavení sympaticky přispěchal do vápna soupeře a nebýt skvělého vyboxování Stekelenburga snad by i centr na jeho hlavu v jednom případě doletěl.

Obrana

 • 6,0

  Héctor se po zranění vrátil do základní sestavy. Nepodal špatný výkon, ovšem mám pocit, že na jeho straně bylo několikrát zbytečně moc místa, z čehož pramenil vyrovnávací gól. Zda měl být u hráče pozdě přibíhající Theo nebo Héctor je mi vážně záhadou. Jeho ofenzivní choutky byly moc pěkné, kdy několikrát slušně zakombinoval a zahrozil.

 • 6,5

  Stopeři to docela zvládali, i přesto, že se na ně často valila modrá lavina. Bohužel jedinou chybu společně s Kosem vytvořili při hlavičce Colemana, kdy selhala jejich komunikace. V hlavičkových soubojích s Lukakem docela úspěšný, bohužel v několika rychlostních soubojích prohrál a zabrnkal nám slušně na nervy. Nehodnotím jeho výkon vůbec špatně, nutno však podotknout, že s duem Mustafi-Koscielny jsem klidnější.

 • 6,5

  Na jeden nepovedený odkop a špatnou domluvu s Gabem při vyrovnávacím gólu nemám vlastně co vytknout. Byl jistotou vzadu, velmi nekompromisní a v závěru již dosti nazlobený, což odnesl tuším Baines. Při jeho kulhání jsem otáčel oči vzhůru a vyvolával prosby do stropu mého obýváku, aby byl Laurent fit. Jak jsem říkal u Gaba, na tak hektický zápas to zvládali dobře a nenechávali po téměř celý zápas žádnou práci pro Petra.

 • 6,5

  V defenzivě dnes neměl problém, opět potvrzoval i svoji lepší práci v ofenzívě. Ve druhém poločase zasypal vápno soupeře několika slušnými centry, v úvodu zase oslovil Mesuta pěknou zpětnou přihrávkou. V závěru mohl při dorážce vyrovnat, stejně jako Alex. Jedinou výtkou je nepovedený odkop při centru.

Záloha

 • 7,0

  MAN OF THE MATCH

  Z Francise mám pocit, že svému týmu prostě dnes už víc nabídnout nemohl. Jeho zmar ze špatného výsledku jde jasně vidět, při záběru z jeho střídání, kdy hodně rozladěný usedá na lavici. V ofenzívě dnes několikrát vystřídal chybějícího Mesuta pěknými průnikovými přihrávkami. Vybojoval gólovou standartku, individuálně se tlačil do vápna. V defenzivní činnosti se nemůžu ubránit dojmu, že dosti často hrál za dva, zastupující za špatně bránícího Xhaku. V dnešním zápase měl i on několik ztrát a špatných rozehrávek, prostě a jednoduše dnes si to vůbec nesedlo a náš výkon byl dost slabý. Přesto byl Francis v mých očích nejlepším na hřišti - MOTM.

 • 6,0

  Možná opět někteří nebudou souhlasit, ale za mě prostě rozporuplný výkon. Ano, velké množství přihrávek, neodiskutovatelný podíl na naší rozehrávce z hloubky pole, slušné a nebezpečné kolmé, dlouhé přihrávky. Všechno to ale v mých očích zabíjí jeho laxní bránění. Často ztrácel, odpadával ze soubojů, nebo se jich vůbec nezúčastnil. Při našem útočném rohu jednou školácky vystoupil proti hráči a otevřel za sebou opravdu děsivě moc prostoru. Má obrovské kvality, ale musí zlepšit disciplínu a uvědomit si, že defenzivní činnosti musí plnit stejně svědomitě jako ty ofenzivní.

 • 5,0

  Mesut dnes na hřišti prakticky neexistoval. Nebyl to vůbec jeho zápas, jak jistě si už většina z vás stačila všimnout, nesnáší vyhrocené zápasy, tvrdé souboje, vysoké agresivní napadání a všechno, co je většinou spojené s velkými zápasy a obrovsky ambiciózními soupeři jako byl dnes Everton. Vše podepsal dvěma odmítnutými obrovskými šancemi, z nichž ta druhá byla tisíci procentní. Dnes chyběly obvyklé kombinace s Alexisem, lehkost v jeho hře, chuť do hry. Nasadil tomu korunu, kdy po odfláknutém bránění společně s Xhakou nechali Williamse rozradostnit celý Goodison park.

Útok

 • 5,0

  Dnes nedostal žádný kloudný míč, spoluhráči nedokázali využít žádný z jeho náběhů. Jeho jediným větším přínosem pro hru bylo relativně poctivé bránění - avšak v jednom případě přeci jen přistoupil k hráči pozdě a padl gól. Pár kombinací, jeden pěkný míč na Oxe, dnes toho bylo opravdu málo. K jeho obhajobě však dnes nebyl jediným neviditelným.

 • 6,5

  Jako obvykle nejsnaživější a nejnebezpečnější hráč. Při gólu mu pomohl šťastný odraz soupeře, avšak střela byla velice chytrá. I on se dnes nedostával příliš k míči, byl dobře bráněn. Přesto vytvořil několik slušných přihrávek a po příchodu Girouda to byl právě on, kdo byl schopen alespoň jednou, dvakrát poslat centr do vápna.

 • 5,5

  Žádným extrémním přínosem pro hru nebyl. Avšak má u mě pochvalu za individuální pokusy prosadit se, odcentroval. Dnes to však nebylo téměř k ničemu, připsal si mnoho ztrát a celkově naší ofenzivě příliš nepřinesl. V jednom okamžiku jsem na něj byl hodně nazlobený. Bylo to asi v 64. minutě, kdy probíhal náš největší tlak v zápase, Everton byl již několik minut sevřený okolo svého vápna, až je vysvobodil Alex svými naivními kličkami, které resultovali v odkop od brány a konec tlaku.

Střídající

 • 5,5

  Příliš se s míčem nepotkal, měl jednu pološanci po centru Alexise, v závěru byl ve vápně cítit a pomohl vytvořit velký tlak.

 • 5,5

  Uvedl se slušnou šancí, kdy zakončoval v tísni na kraji malého vápna. Poté pro hru nebyl žádným přínosem, projevila se jeho nezkušenost a Alex špatně přihrával a ztrácel míče. V nastavení odmítl v obrovské šanci vyrovnat, kdy naneštěstí trefil nohy na brankové čáře stojícího Bainse.

 • -

  Jeden vybojovaný faul, ze kterého jsme dali téměř gól. Příliš málo minut, aby se mohl do historie zápasu zapsat výrazněji.

Co dodat na závěr? Kdo zná anglickou Premier League a trenéra Koemana ví, že to ten chlapík na nás prostě umí a vždy svůj tým připraví tak, že vítězství v těchto zápasech je neskutečně obtížné. Dalším faktorem, který možná trochu rozhodil naši výkonnost byla absence skvěle fungující stoperské dvojice, k tomu se přidala dnešní relativní absence Mesuta a hotovo, vymalováno, prohra je na světě.

Ještě bych řekl, že přišla ve strašně špatný okamžik, před nabitým programem, před velkým víkendovým zápasem. Neúspěch o víkendu nás může klidně poslat do Vánoční krize, což bych si opravdu nepřál.

Dnes  to byl opravdu slabý výkon, bez šancí, střel, kombinací. Když bych se však vžil do pozice nezaujatého fanouška, byl to však skvělý zápas, bouřící Goodison park, otevřený fotbal, spoustu soubojů, akcí, všemu chybělo jen zakončení a jak jsem říkal v úvodu - tříbodový Arsenal.

Brbci

Komentáře

 1. killerhammer (karma: 4128) #1

  Dnes sme zápas rozohrali bravúrne, bolo vidno, že Everton sa trápi, dali sme relatívne rýchlo gól, získali momentum, potom sme ešte asi 5-10 minút hrali vysoký presing a potom ako keby uťal.
  Namiesto toho aby sme explodovali, pridali ďalší gól(y) a rozhodli zápas, sa stal presný opak.
  Everton sa sám zdvihol, prehrali nás a otočili výsledok.
  Nehádžem takýto zápas za hlavu, pretože nám Everton jasne ukázal naše slabiny, limity a systémové problémy našej hry.
  Máme problém s týmito intenzívnymi zápasmi (dlhé roky), s vysokým presingom a vidíme na niektorých hráčoch, že nemajú na takéto tempo hry.
  Sem patrí dlhodobo aj Mesut, môj názor je, že sem bude patriť aj Xhaka lebo jeho hra je síce precízna ale pomalá.
  Vygumovaného Thea, Oxa, Iwobiho alebo Oliho vidíme hocikedy, keď nás súper pritlačí, to nie je náhoda alebo deň blbec.
  Našťastie, ďalší zápas ideme na City, oni nehrajú taký intenzívny nátlakový futbal.
  Verím, že ten zápas bude pre nás jednoduchší a že bude možné ho nejako vyhrať.
  Samozrejme, oni majú ohromnú technickú kvalitu a hráčov ale musíme sa o to pobiť, inak sa táto liga nedá vyhrať.
  Tipujem, že tento rok vyhrá ligu len ten, kto povyhráva tieto zápasy v TOP4.
  Série víťazstiev zo slabšími súpermi (Wengerovu obľúbenú konzistenciu) dajú bez problémov viaceré tímy a nebude to proste stačiť (už teraz vidíme, že podobnú sériu bodov ako sme dali my, dáva aj Chelsea alebo predtým dal Pool).

 2. jannes (karma: 2503) #1

  Díky za hodnotenie.. ja by som sa len zastavil pri tých známkach trošku.. Laurentovi s Gabrielom by som určite známku ubral už len z toho dôvodu, že Alexis má rovnakú známku ako oni dvaja a to bol teda v tom zápase určite lepší (a dal aj gól) pričom prvý a ak nie aj druhý gól ide na tričko stopérov.. Aj keď beriem do úvahy, že to bol fakt vyhrotený zápas a mali xy súbojov (Lukaku napríklad ubrániť toho hráča neni len tak a väčšinu súbojov s ním vyhrávali a vymazali ho). Ale aj tak.. Nemyslím si že si zaslúžia takú vysokú známku alebo teda takú istú známku ako Alexis, to je len môj názor. Inak ako sa to už niekoľkokrát písalo, nezaujatý divák čo si chcel len pozrieť futbal musel byť rád, typický anglický zápas zo strany na stranu súboje, všetko čo k tomu patrí.. Everton bol dnes lepší, odmakali to a dali do toho viac srdca ako my to treba objektívne priznať. Tá prehra ale prišla v dosť nevhodnom čase, cez víkend na City to bude veľmi veľmi ťažké a nechcem malovať čerta na stenu ale z tohto dvojzápasu mať 0 bodov, no môže to byť veľmi ťažké.. Hlavne keď nikto z konkurentov nestratí. Určite budú niektoré tímy ešte strácať to mi je jasné zápasov je ešte veľa.. Ale nemôžem sa ubrániť takému blbému pocitu

 3. duri (karma: 2091) #1

  No myslel som si ze po noci bude to lepsie, ale nie je. Tak ako pisal vyssie janee, na to ze goly padli z pozicie kde by mali kralovat stopery a opat po „standardkach“ si take hodnotenie stopery nezasluzia. Celkovo maju hraci podla bodom hodnotenie priemer (1-10) a vyssie co si nezasluzia. Minimalne dat iwobimi 5.5 za co ???? Ten chalpec pride na 20 minut a to ma trhat travnik rovnako aj giroud, tentoraz to ale takticky ako uz viackrat nezvladol arsene, za cely zapas sme nemali jeden center, hrama vsetko na nahravky za obranu a nepostavi lucasa. Ten chlapec nastupi v LM da hatrick dalsi zapas sedi a potom odohra cca 5 minut ? Co viacej ma este hrac spravit aby nastupil ? V nedelu mozme mat stratu uz 9 bodov co je dost realne a bude to velmi takze ak nie nemozne aby sme sa dotiahli. Taktiez wengerova konzistentnost, v 6 kole sme vyhrali nad celzi 3:0 boli sme 3 body pred nimi a ich konzistentost 9 vyhier nasa 6 vyhier a 3 remizy a zrazu strata 3 body. Takze nie je konzistentnost ako konzistentnost. Keby bolo za vitazstvo 2 body tak remiza je lepsia ako bojovat a riskovat prehru lenze pri 3 bodovom vitazstve je remize pre nas ako prehra ak pomyslame stale o titul alebo aspon o boj o titul. A ohananie sa ze v PL kazdy moze s kazdym vyhrat ale aj prehrat je take tahanie medovych motuzov popod fuzy, skorej by som to napisal ze arsenal moze v PL s kazdym vyhrat ale aj prehrat, muzstvo ktore chce vyhrat PL musi vyhravat !!!!!!

  • Pedro Sanches (karma: 5281) #1

   přesně také nechápu tvrzení stopeři to docela zvládli.. vždyt toho tolik na práci neměli a oba goly padly ze vzduchu v prostoru, kde by stopeři měli úřadovat.. neříkám, že to byly vyloženě jejich chyby, ale goly padly z prostoru za který jsou stopeři zodpovědní.. co mě dále hodně vytáčí je iwobi. byl na hřišti 20 minut a neviděl jsem ho snad ani jednou zamakat.. sice se dostal do dvou šancí, ale jinak u něj přínos žádnej.. pro mě velké zklamání a nevím proč radši nedostane prostor perez.. theo mi přijde jako by na hřišti nebyl.. on se občas dostane k zakončení, ani snaha se mu nedá upřít, ale do kombinace, nebo pro naši hru jako by tam to křídlo nebylo.. a ještě se musím zastavit u xhaky. asi někteří semnou nebudou souhlasit, ale jeho výkony se mi opravdu nelíbí. on sice rozdá dost míčů, ale nic z toho co by nějak soupeře dostalo pod tlak. navíc hru dost zpomaluje..

   včerejší výkon byl opravdu pro mě zklamání, tak snad se o víkendu kluci pochlapí v lítnou na city ve velkém stylu 🙂

  • michalHE (karma: 324) #1

   Tiež s tým súhlasím. Uspokojovať sa tým, že liga ešte nie je ani v polovici a každý bude strácať, môžu byť ako hovoríš medové motúzy. Minulý rok tiež každý tvrdil, že aj na Leicester príde kríza, že budú strácať a všetci vieme ako to dopadlo. Doraz bude polovica ligy a treba si uvedomiť, že reálne na titul bude treba okolo 80 bodov. Zatiaľ máme 34 a s Chelsea, Spurs, Poolom sme hrali doma takže nás čakajú u nich away zápasy, Takže reálne sme mali byť my na čele ak chceme konečne vyhrať titul… Áno strata ešte nie je veľká, ale spoliehať sa na to, že my už nebudeme strácať, hlavne keď všetci hlavní spolufavoriti na titul budú s nami hrať doma je dosť optimistické. Reálne sme mali doteraz za sebou 2 ťažké dvojzápasy (sliepky, účka dokopy sme získali 2 body) a teraz máme 2 ťažké away zápasy (Everton, City). Ak chceme reálne bojovať na titul treba nám z takých dvojzápasov získavať aspoň 3 body inak to bude opäť na konci chýbať. Chelsea mala prednedávnom dvojzápas (sliepky, city) a získala 6 bodov… Treba si uvedomiť tiež že minulý rok sme boli cez sviatky asi na čele a titul sme nezískalia keď zaváhame na city môžeme strácať 9 bodov, čo nie je málo s prihliadnutím na zápasy, ktoré nás čakajú v druhej polke sezóny vonku

 4. dave (karma: 13331) #1

  Ked vidim,aky los ma dnes a cez vikend konkurencia,tak to s nami este moze byt zaujimave. Staci ak taky MU vyhra oba zapasy a zrazu budu stracat iba 4 body. Na City to chce hlavne neprehrat za kazdu cenu. Nejak tam treba ukopat bod. Neverim,ze by sme tam dokazali vyhrat. Bod by nebol zly a hlavne by hraci nesli psychicky dole. Potom mame celkom slusny zreb a zase mozme spravit seriu vyhier. Ox,Walcott,Xhaka by si vcerajsi vykon nemali zahrat v nedelu v zaklade. Skusil by som dat Girouda na hrot,Sanchez na kridlo a na druhe kridlo Lucasa.

 5. bajtasek (karma: 457) #1

  jeste k zapasu. nehrali jsme dobre, souper sel za vitezstvim vice ve vsech smerech, ale zase jsme meli i smulu, pokud se tomu tak da jeste rikat.
  roh, z ktereho jsme dostali gol, vubec nemel byt, mel to byt cisty odkop.
  a penalta na sancheze se taky dala piskat. byl u mice driv a miralas mu kopl do nohy. obzvlast kdyz rozhodci byl clutenberg, ktery proti nam uz jednu soft penaltu odpiskal, myslim ze v zapase se slipkama.

 6. killerhammer (karma: 4128) #1

  K Theovi:
  Mne to príde ako úplné uspokojenie z jeho strany. Možno tam bude aj nejaký problém s motiváciou.
  Keď sa nad tým zamyslím, on možno hrá len keď je na neho vyvíjaný existenčný tlak.
  Hral dobre vtedy pred podpisom zmluvy (možno mu Wenger naznačil, že s ním nepredĺži)
  Tento rok začal hrať výborne po hroznej minulej sezóne (vieme z médií, že Wenger s ním mal rozhovor, možno na neho pritlačil)
  Prišlo pár famóznych výkonov, prišla chvála z médií, vyšiel s ním rozhovor o tom kávovare, Theo zasa spokojný a s futbalom je koniec 😉

 7. Cesky Lev (karma: 0) #1

  Tak Slepice, City, Cukotka i Litrpool zatím vedou, my jsme prostě nepoučitelní…Sleduju Caluma a zatím nic moc, Rob se mi líbí více.

  Edit: Je to sice více než daleko zatím, ale pokud by Cesc získal další titul s Chelsea, tak už by to bylo vážně k zamyšlení…
  A Liverpool na to, jaké má dřeváky až na (Origiho a Firmina), tak hrajou moc pěkně, ten Klopp je tam prostě znát.

   • Cesky Lev (karma: 0) #1

    Nechci pořád kydat na Wengera, mám ho rád, přesto si nemůžu pomoct, ale myslím si, že on je jeden z hlavních faktorů, proč to tak nějak nejde. To co „dokázal“ v unbeaten sezóně, kde byli bombarďáci, kteří věděli co hrát i kdyby tam seděl Pepík Hnátek, to mu sice nikdo neodpáře, ale jinak mi přijde, že tam chybí nějaký motivátor typu Klopp, Simeone i ten poskakující šašek Conte u čukotky je musel nějak vzchopit po tom v jakém stavu je naposled zanechal Mourinho.

 8. railgun (karma: 566) #1

  everton hodit za hlavu, proste nekdy nevyjde, myslim ze pokud by nas uz meli mrzet nejake zapasy tak spis ten prvni s liverpoolem kdy snad zaspalo cele vedeni s nakupy hracu >trosku infantilni chybicka. a pak zapas s manchesterem kdy wenger dokonil nesmyslne sestavu, po stridani se ukazalo, ze v plne palbe jsme mohli v klidu vyhrat. Everton proste uz musel vyhrat zrejme jeste vice nez my a jednou to prijit muselo. To, ze Wenger neumi namotivovat hrace vidíme rok co rok v Lize mistrů, takze tomu se nemuze uz nikdo divit. Jedine co ted muzeme udelat je soustredit se na dalsi zapas, protoze ten kdyz nevyhrajeme tak ztraáta skoro 10 bodů na rozjetou chelsea by mohla mit hořký dopad na naši dalsi sezonu bez titulu. Musí udelat par drobnych změn zkusit Pereza nebo Girouda někam vměstnant do sestavy, i když zrovna nejsou jeho oblíbenci. Na City umíme a verime si na ně navíc jim chybí Fernandinho, Aguero a nyní a nejspis i zraneny Gundogan. COme on!

  • peters951 (karma: 314) #1

   Este je straasne skoro na taketo hodnotenia, City kazdy rok po 6 kolach vyzera, ze nebude mat konkurenta a potom odpadne. Je pravda, ze Chelsea, ktora hra teraz pod Contem hra vyborne, ucelne a nie je nahoda, ze Conte ma v lige take statistiky ako ma(zo 150 zapasov tusim iba 9 prehier). Ale idu vianoce, tazky program pre kazdeho a staci, aby na par zapasov vypadol Costa a mozu sa dostat do krizy. Nie sme na tom idealne, ale este nas caka velmi vela zapasov a uz ten dalsi moze napovedat, ako na tom tim skutocne je.

   • duri (karma: 2091) #1

    No zas tak skoro nie, bez 3 zapasov sme v polke sutaze a zapasy ktore sme mali povyhravat sme nevyhrali. Dobre nad uckami sme z hovna ziskali bod ale 3 straty remizy zo sliepkami, liska a boro su velmi zle. A hlavne nas cakaju von sliepky/cukotka/bazenisti. Tak ako som pisal vyssie radsej prehrat kazdy 9-10 zapas kludne aj 4:0 ale predtym ostatne vyhratl. Ak sa nam v nedelu nepodari zvitazit (podla mna remiza je velmi malo) tak sa budeme musiet zamerat skorej na top4 neverim ze cukotka stati minimalne 12 bodov, lebo neverim ze by sme 21 zapasov v rade vyhrali…..

 9. mc1897 (karma: 175) #1

  Este stale som nasraty, aj po troch dnoch. Mal som zle tusenie vopred, aj cez polcas som pisal, ze sa treba pripravit na prehru. Bolo to proste viditelne z priebehu 20.-45. minuty, ze sme darovali Evertonu to slavne momentum po nasom gole, a uz si ho nedali vziat. Pritom prvych 20-25 minut bolo velmi dobrych. V konecnom dosledku sme ich ani nepustili do vela sanci, ale proste tolko podpriemernych vykonov nemohlo prisniest body. Ved taky Ox mal problem nieze cez Colemana odcentrovat, ale nevedel na nom vybojovat ani aut, dvakrat za sebou sa mu to stalo.
  .
  Ale najvacsie sklamanie som mal zo Xhaku, ani nie kvoli golom alebo nejakej konkretnej chybe, ale kvoli tomu, ze nemal zapas absolutne pod kontrolou. Ked ohlasili ze Santi bude out do marca, tak som zlomil palicu na touto sezonou – proste bude strvtfinale LM a 3.-4.miesto v lige, klasika. Ale potom prisla sada 3-4 zapasov, kde som bol nadseny zo Xhaku, fakt bol skvely a chvilami som nadobudol pocit, ze TO POJDE aj bez Santiho. Ale po utorku som spat pod deklom, nie kvoli prehre, nie kvoli 6 bodovej strate, ale po znovunavrateni mojej neistoty na CM. Dozadu im to celkom islo, kedze nas prekopavali, po zemi sme ich velmi k nicomu nepustali, ale dopredu, pri agresivnom presingu, sme boli prakticky nulovi hlavne kvoli Granitovi, Mesutovi a Theovi. A takych zapasov bude do konca ligy este snad 10 – namatkou Stoke, WBA, Bour.
  .
  Posledna vec, cez zapas ked bolo 20 minut pred koncom 1:1 sa mi bod malil, a vravim si ze to bude zle, x-nut v Goodison Parku. Ale dnes by som dal vela za ten bodik. Hlavne kvoli strate toho povestneho faktora X – momentum to volaju, prisli sme onho. Toto bol ten zapas o ktorom sa vravi, ze ked nemozes zapas vyhrat, nesmies ho prehrat – potom mozes byt majster. A my sme ho prehrali.
  .
  Navyse ked vidim Mesuta pri tom rohu, tak uplne zbytocne a laxne vypustit suboj/zapas, to nech tam radsej fakt nechodi, ale radsej nech stoji na 16-ke, iba pletie ostatnych dojmom ze priestor je pokryty, ale nie je…poznam to, maval som takych spoluhracov, co ta v obrane len doplietli svojou „akoze pritomnostou“.
  .
  Fujha, tak som to zo seba nakoniec dostal…

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.