Hodnocení hráčů

: Arsenal 0:3 Brighton

Ahoj gunneři,

dneska začnu netradičně. Rozhodně nebudu šetřit naše hráče, ale ještě tristnější výkon než naši hráči předvedl rozhodčí včetně VAR, takže první bodové hodnocení se týká rozhodčího. Jeho výkon bych ocenil známkou 2,0. Výkon rozhodčího byl naprosto mimo, minimálně 2 hráči soupeře neměli dohrát, první gól neměl platit. Možná jsme mohli kopat i penaltu po faulu (držení) Gabriela, ale to už byla jen třešnička na dortu výkonu rozhodčího. Výkony rozhodčích v PLA jsou naprosto nehodné kvality soutěže a dnešek toho byl zářným příkladem.

To ale neznamená, že tu chci prohru svádět jen na rozhodčího. V první půli jsme ještě hráli obstojně a měli jsme poměrně slušné šance, protože protivník nám několikrát nabídl nepřesnou rozehrávkou několik slibných možností. Největší 2 šance v jedná ale trestuhodně zadrbali jak Saka, tak Odegard. Saka si to moc ukopl, ale aspoň dostal míč ještě na Odegarda, ten ale vymýšlel naprosté kokotiny namísto aby v krásné pozici vystřelil. Šancí v první půli bylo víc a kdybychom po prvním poločase vedli 2:0, tak jsme mohli v pohodě dnešní zápas vyhrát. Problémy začaly v momentě, kdy se Mitoma přesunul z pravé strany na levou (z pohledu Brightonu). Naše pravá strana si s ním naprosto nevěděla rady. V první půli z toho ještě gól nebyl, ve druhé už bohužel ano. Ve druhém poločase jsme byli bohužel marní a nedostali jsme se v podstatě k žádné kloudné akci. Čest vyjímkám, jako např. jedovatá střela střídajícího Nelsona a slabá střela z dobré pozice, ale bohužel přímo do náruče brankáře od Trossarda. Obdržený gól, který neměl platit, nás ale srazil na kolena a psychicky jsme se z toho už do konce zápasu nedostali. Nepomohly ani střídání, i když právě střídající Nelson byl asi jako jediný blízko vyrovnání.

Takto jsem výkony jednotlivých hráčů viděl já:

Brankář

• Aaron Ramsdale

4,5

Za první gól ho neviním, ale možná do toho mohl jít pěstí. Bylo to v malém vápně, ale hlavně se už dávno měl pískat faul na Kiwiora. Ve druhém má bohužel prsty a ani u třetího nemá čisté svědomí, vyrazil míč přímo k soupeři. Nepovedené narozeniny pro Aarona.

Obrana

• Ben White

3,0

Dopředu nic, dozadu díra. Když už se vepředu dostal do zajímavého prostoru pro centr, tak dal malou domů brankářovi soupeře. Mitoma z něj dělal trhací kalendář na počkání. Ben absolutně nestíhal a byl na ručník. Bohužel na jeho pozici nemáme žádnou náhradu, takže si to musel užít až do konce.

• Jakub Kiwior

5,0

Možná to mohl ustát, ale prošlápnutá achylovka asi bolí, takže mu to nezazlívám. Rozhodčí nebo VAR měl zasáhnout a žádný gól by z toho nebyl. Jinak to do prvního gólu zvládal dobře, pak to už bylo horší. Má svůj podíl viny u třetího gólu.

• Gabriel Magalhães

5,0

V podstatě dobrý výkon. Nemám mu co vytknout.

• Kieran Tierney

5,0

Defenzivní úkoly si splnil. Přes jeho stranu tam v podstatě nic neprošlo. Ofenzivně ale naprosto nula. V prvním poločase měl 7 dotyků s míčem. To je nebetyčný rozdíl oproti Zinchenkovi. Já po něm ani nechci rozehrávku jakou má Zinchenko, ale kde je ten Kieranův drive a tah na bránu? Bohužel to vidím na přestup.

Záloha

• Jorginho

4,5

V prvním poločase hrál dobře. Ve druhém naprosto ztratil půdu pod nohama a vyhořel. Byl správně střídán, Thomas je ale absolutně bez formy, takže to střídání bohužel moc nepomohlo.

• 4,5

Podobně jako Jorginho. V první půli aktivně a dobře napadal, ve druhé naprosto nestíhal

• Martin Ødegaard

4,5

Své šance zahodil. Dneska netrefoval zařízení a vymýšlel kurdlinky navíc. Asi jeho nejhorší výkon u nás. Vypracoval dobrou šanci pro Trossarda ve druhém poločase, ale to je na jeho standard málo.

Útok

• Bukayo Saka

4,5

Mohl dát důležitý gól do šatny, ale o kousek minul. Ben mu dneska moc nepomohl, Martin taky ne a sám Saka je z formy, takže je z toho také jeden z nejhorších výkonů v našem dresu.

• Gabriel Martinelli

-

Faul, který způsobil jeho zranění měl být naprosto jasně potrestán alespoň žlutou kartou i když žlutou mohl možná dostat i on za naskočení do Mitomy. Jinak toho kvůli nucenému střídání moc nestihl - bez číselného hodnocení.

• Gabriel Jesus

4,0

Jeho výkon se mi nelíbil. Zkoušel sice všechno možné, ale v podstatě nic nepředvedl. Jeho střela z velkého úhlu neměla nárok na úspěch. Jeho hra po zranění se mi celkově nějak nelíbí. Jak to máte vy?

Střídající

• Leandro Trossard

4,5

Byl nejblíž gólu, trefil břevno. Pak se dostal ještě do jedné slibné šance, střílel ale slabě a přímo do brankáře. Ve druhém poločase špatný. Vše korunoval chybou před druhým gólem, i když do nepříjemné situace ho dostala už přihrávka od Ramsdalea.

• Thomas Partey

3,0

Měl přinést zlepšení za (ve druhém poločase) špatného Jorginha, ale ono to bylo ještě horší. Je absolutně mimo a začínám si myslet, že za to může jeho islámská víra a ramadán. Před ním byl super, během ramadánu a po něm je na ručník.

• Reiss Nelson

6,5

MAN OF THE MATCH

Jednooký mezi slepými král - MOTM. Měl tah na branku, byl blízko gólu. A bohužel jako jediný mi ve druhém poločase připadal, že ho výsledek zápasu trápí a že s tím chce něco udělat. U ostatních jsem ten dojem bohužel neměl a to mě trochu děsí.

• Emile Smith-Rowe

-

Bez číselného hodnocení. Absolutně nic nepřinesl. Nechápu, co se s ním stalo.

• Edward Nketiah

-

Bez číselného hodnocení. Měl tam jednu šanci, kdy si chytře pustil míč a zkoušel to na penaltu, ale Caicedo ho zkušeně a čistě ubránil.