Hodnocení hráčů

Arsenal 1:1 Brentford

Ahoj gunneři,

musím se přiznat, že dneska se mi do hodnocení moc nechtělo. Sice jsme hráli trochu lépe než před týdnem proti Evertonu, ale v obraně jsme měli obrovské mezery. Brentford je dobrý tým a ukázal to tuhle sezónu už několikrát. Umí se dobře připravit na papírově silnější soupeře, vůbec jim nevadí, že mají malé držení míče a pečlivě dodržují svou taktiku. Sice se mi to nepíše lehce, ale dneska můžeme být rádi za 1 bod. Mohli jsme dopadnout hůř a své o tom ví United, City i Liverpool. A fakticky měl Brentford daleko víc gólových šancí než Arsenal. Vzpomeňme např. břevno v prvním poločase, tam byla naše obrana naprosto rozcupovaná dvěma hráči soupeře a zachránila nás jen branková konstrukce. Naše obranná hra dneska byla hodně špatná.

Osobně jsem čekal, že nastoupí Trossard od začátku a namísto Bena jsem čekal japonského samuraje. Také jsem si říkal, že by mohl dostat šanci Kieran namísto Zinchenka. Myslím, že nasazení Martinelliho od začátku byla chyba Mikela a Kieran měl podle mě jít na plac místo Zinchenka. Zinchenkovo přesouvání do středu hřiště bylo dneska spíš kontraproduktivní, střed byl přehuštěnej a Zinchenko dlouho držel míč a zpomaloval naší rozehrávku. Sice jsme měli 69% držení míče, ale naprostou většinu času to bylo pomalé házenkářské obléhání bez rychlejšího pohybu a nápadu. Většinu šancí na rychlý protiútok jsme nesmyslně zazdili, zpomalili a opět jsme házenkářsky dobývali zalezlého soupeře. Myslím, že Kieran by na křídle víc pomohl a mohlo to být efektivnější než zkoušet to přes střed, kde nám to celý zápas vůbec nešlo. Ostatně i náš jediný gól padl pro výpadu z křídla a nejnebezpečnější situace jsme si vytvořili ze spolupráce Saka – White – Odegard. Takže dneska bych podrobil kritice i Mikela, protože dnes jde náš výkon a výsledek hodně za ním. A vůbec to nevylepšil brečením po zápase, že gól Brentfordu neměl platit. Možná má pravdu, ale my jsme si dnes výhru a možná ani remízu nezasloužili a místo kritiky rozhodčích, by měl hledat vinu jinde. Za mě dneska Mikel známka 3,5.

Brankář

 • Aaron Ramsdale

  4,0

  Dnes špatný. Má svůj podíl na obdržené brance. Nevím, jestli jsem to dřív tolik nevnímal, ale poslední zápasy mi přijde, že Aaron skoro nevybíhá na dlouhé centry popř. na vysoké míče v malém vápně a nebo když už se rozhodne, tak to špatně načasuje, jako dneska. Rozehrávka dneska taky nic moc a párkrát jsem si na něj zanadával, když jsem měl pocit, že mohl nastartovat slibný protiútok rychlou rozehrávkou, ale on rozehrávku pozdržel. Dneska se mi jeho výkon prostě nelíbil, ale gól určitě není pouze jeho chybou.

Obrana

 • Ben White

  5,5

  Přestože celá obrana dnes hořela, tak Ben byl z obranné čtyřky dneska nejlepší. Defenzivně teda nějak nevyčníval, taky tam měl svoje okénka, ale aspoň to vynahradil aktivní hrou dopředu. Měl tam několik dobrých náběhů i centrů, ze kterých jsme si alespoň něco vytvořili. Také na našem gólu má velký podíl, kdy svým náběhem udělal místo pro Saku, který mohl poslat krásný pas na Trossarda.

 • William Saliba

  3,0

  Dneska oba střední obránci odehráli špatný zápas. Wiliam většinou nestíhal Toneyho a v naší obraně byl dneska den otevřených dveří.

 • Gabriel Magalhães

  3,0

  V podstatě to samé platí i pro Gabriela. Dneska špatný.

 • Oleksander Zinchenko

  4,0

  Dneska měl hrát Kieran, nebo měl Zinchenka střídat. Zinchenkovi se dneska nedařilo. Sice má dobrou techniku, nepanikaří, když je pod tlakem při soupeřově presingu, dneska ale hodně zpomaloval hru, míče předržoval a několikrát zkoušel střely z dálky, ale vůbec mu to nešlo. S míčem neustále chodil do přehuštěného středu a vytáčel mě tím, jak předržoval míč a zpomaloval naší hru. Kieranova přímočarost by dnes podle mě byla lepší.

Záloha

 • Thomas Partey

  5,5

  Na jeho poměry podprůměrný výkon, jedna nepřesná střela z dálky. Sice dost vyhraných soubojů a zachycených míčů, ale pomalá rozehrávka a dneska také méně přesná než obvykle.

 • 5,5

  Podobně jako Thomas, na jeho poměry podprůměrný výkon. Jeho střela z dálky byla asi přesnější, než Thomasova, ale byla zblokovaná. Dneska se mu nedařily náběhy a centry na levé straně. Možná proto, že Zinchenko se pořád cpal doprostřed a dneska se do středu dost často stahoval i Martinelli, takže to tam Granitovi neměl kdo dát a navíc musel jistit Zinchenka. Podle mě Granitův výkon poznamenal právě výkon Zinchenka a Martinelliho.

 • Martin Ødegaard

  6,0

  Snažil se, byl dnes víc ve hře než proti Evertonu, ale bohužel ani on dneska nepodal svůj standardní nebo nadstandardní výkon. Umí zahrát daleko lépe. Tak snad se mu to povede ve středu.

Útok

 • Bukayo Saka

  7,5

  MAN OF THE MATCH

  Dobře kombinoval s Benem a Martinem a většina akcí, které byly pro Brentford nebezpečné vznikly z této strany a Bukayo má na tom velký podíl. Připsal si luxusní přihrávku na gól Trossardovi a byl pro soupeře největším nebezpečím. Pro mě dneska MOTM

 • Gabriel Martinelli

  4,0

  Podle mě měl hrát Trossard od začátku. Martinellimu to poslední zápasy nejde a Trossard toho za půl hodiny většinou předvede daleko víc než Martinelli. Dneska se zkoušel víc cpát doprostřed a napravo jsme skoro vůbec nehráli po křídle. Přitom největší šance jsme si vytvořili právě z křídla. Velkou šanci po sklepnutí hlavou od Granita bohužel přestřelil. Mám trochu pocit, že mu nová smlouva trochu stoupla do hlavy a že by potřeboval trochu srovnat hlavu.

 • Edward Nketiah

  4,5

  Dneska bylo bohužel vidět, že nám chybí Jesus, ten by se podle mě víc zapojil do rozehrávky a měl by šanci něco v tom přehuštěném středu vymyslet. Edie se skoro nedostal k míči, což teda z velké části není jen jeho chyba, moc dobrých přihrávek nedostal. Párkrát to vypadalo, že by se mohl drze prosmíknout skrze obranu, ale bohužel z toho žádná tutovka nebyla. To, že teď nemáme vůbec žádnou alternativu na hrot je špatný.

Střídající

 • Leandro Trossard

  7,5

  Budu se opakovat, ale já bych mu dal šanci od začátku zápasu. Je drzý, je to bojovník a Martinellimu se nedaří. Zaslouženě dal svůj premiérový gól za Arsenal a dal ho pár minut poté, co přišel na hřiště. MOTM mu u mě utekl jen o fous.

 • Fábio Vieira

  2,0

  Pro mě zatím největší zklamání sezóny. Korunu tomu nasadil svým posledním centrem.

Není ale třeba věšet hlavy a úplně nechápu některé komentáře u live článku, kde někdo gratuluje City k titulu a jiný předpovídá, že se nedostaneme ani do TOP 4. Tohle, že píše fanoušek??? Fuj. Je potřeba být kritický, ale tohle naprosto nechápu. Pořád máme sezónu rozehranou luxusně a máme všechno ve svých rukách. Brentford hrál výborně a určitě ještě ubere pár bodů i našim konkurentům. City také neoplývají úplně nadstandardní formou a šanci na titul a na TOP4 máme pořád největší ze všech týmů v PL. Mimochodem, zápas proti City bude pro nás možná jednodušší než proti Evertonu a Brentfordu, protože City nebude parkovat autobus před svou brankou a bude chtít hrát, to by nám mohlo sedět víc, než hra našich posledních 2 soupeřů. Doufejme, že se Jesus vrátí co nejdřív, protože ta absence náhrady na hrot by nás mohla stát titul.

Ale nechci končit negativně, takže pojďme ve středu zafandit a srazit City hřebínek.

COYG

Jirka

Komentáře

 1. Feri (karma: 6496) #1

  – Dnes mi taky připadalo, že se úplně nepovedli Artetovi rozhodnutí. Sestavu a taktiku nechal stejnou, která vypadá tak trochu bez jiskry a bez formy ikdyz se zdá, že má Trossarda a Tomiho v lepší formě než hráče v základu. Brendfort udělal 2-3 změny i po jejich výhře, udělali podobnou taktiku ala Everton a první poločas nás úplně zničili, my jsme měli extrémní štěstí, protože měli 3 jasné tutovky a my vůbec nic. Reakce na vývoj zápasu mi taky přišla slabší a nakonec nasazení Vieiry se potvrdila moje očekávání na základě jeho posledních PL vystoupení – ten hráč nemůže v PL aktuálně vůbec nastupovat, fyzicky je úplně mimo a pak ještě má zkraty jako ten přimak, kdy nás obral o poslední slušnou šanci v zápase.
  – Bohužel máme extrémně úzký tým kvalitou a když se nedaří, tak není moc, co změnit. Snad jen v obraně máme dobré varianty.
  – V záloze je to hrůza. Partey se nesmí zranit a pak je třeba hledat lepší variantu než Vieira. ESR se musí konečně vrátit a nebo je možnost i Trossarda místo Xhaky, on hodně stojí na vápně přesně v prostoru,kde je Trossard nejsilnější. Minimálně, když by hrál stále Zinchenko v podstatě v záloze.
  – Do útoku se snad brzy vrátí ESR, doufáme v Jesuse a je tam i slušně vypadající Trossard. Vrací se i Nelson a určitě se chce ukázat, nás útok už potřebuje rotaci, jak sůl…
  -> Teď musí tým najít opět motivaci, sílu a ukázat charakter proti City. Tohle může být také klíčový zápas sezóny.

 2. Pansimi (karma: 1482) #1

  Než se strhne nějaká přehnaná negace, tak bych tu chtěl znovu napsat, že Brentford má skutečně brutální formu a od restartu ligy ještě neprohrál. A poslední zápas před MS porazili venku City. Co se týče formy, tak na Emirates nemohl přijet těžší soupeř.
  Každopádně tenhle střet ukazuje, že tým i Arteta mají před sebou ještě hodně práce. Třeba Saliba dnes ukázal fyzické limity, když prohrál všech svých 10 hlavičkových soubojů (hlavně s Toneym). Hodně nejisté je i bránění stadardek. Všiml jsem si toho poprvé proti United, když Zinchenko bránil o dvě hlavy většího Weghorsta. Na druhou stranu věřím, že City můžeme klidně porazit. V současném rozpoložení to může být i příjemnější soupeř než Brentford.

 3. giroud12 (karma: 79) #1

  Hlavne saliba je sklamanie pre mňa… Už posledné zápasy nie je presvedčivý a v tom predošlom s evertonom tiež hrúza…. Prehráva jeden súboj za druhým a keď neprehrá tak je z toho faul… Už DCL si s ním robil v osobných súbojoch co chcel a včera toney detto.. Preto za mňa áno samuraj by mal dostať šancu ale na úkor salibu a ben sa vráti na stopéra…

 4. dave (karma: 14842) #1

  VAR Lee Mason forgot to draw offside lines on Ivan Toney’s equaliser in a mistake that could have a huge impact on Arsenal’s title hopes.
  Christian Norgaard was offside. Had the lines been drawn, the goal would have been disallowed.
  [Daily Mail]
  Síce po zápase Mikel plakal, ale to plakanie bolo úplne oprávnené.

  • Moski (karma: 50) #1

   Dokresliť čiary? Už len to, že si tam „rozhodca“ môže kresliť ako chce, je na smiech. Zvlášť kým, toto bude v rukách nekompetentných ľudí, tak vždy sa s tým bude dať manipulovať. Nechápem to v dnešnej dobe a známych technológiach, že neexistuje software, ktorý by minimalizoval zásah človeka. Je to na smiech v lige, kde je najviac peňazí, že si s tými rozhodcami, nevedia dať už roky poriadok.
   Ako tu písal dávnejšie tuším mc1897 , pripravme sa, že to na nás začnú rozhodcovia skúšať. Aj keď uznávam, že naša hra včera nebola ideálna a Brenford, je v súčasnej forme silný protivník, tak až takto viditeľné poškodenie je neprípustné. COYG.

 5. klauzi (karma: 73) #1

  Někteří hráči jsou prostě vyčpělý, potřebuji asi i odpočinek /ne jen fyzicky /
  – Leo má hrát základ a Tomiy taky..
  – Fabio další rok na hostovacku v Anglii ať se ukáže.
  Jinak Toney a Mbuembo dávají každému dost napít.. Což nas neomluvá, oba soupeři Eve ( teď už Burnley) a Burnley jsou velmi nepříjemní pro nás, pro všechny, ale jak říkám šampion musí vyhrát klidně i po jedné střele na bránu 1-0… Ovšem neviděl bych to tak černé , ztrácet budou všichni , a je to jen na nás 🙂

 6. Luckybello14 (karma: 2789) #1

  Chris Foy (PGMOL): The truth is that VAR didn’t fully investigate with the lines. The lines, simply, didn’t go down. And that counts as human error. Had the lines gone down the goal would have been disallowed for offside.

  VAR referee Lee Mason FORGOT to draw offside lines when reviewing Ivan Toney’s goal for Brentford at the Emirates. [Mail]

  Takže si to zhrnieme…Lee Mason ktorý má na rovasi už 3 zásadne pochybenia túto sezónu sa zasa činil a on si debil kontroloval xi nebol faul a zabudol čiary naťahať…mňa už neprekvapí nič túto sezonu

 7. killerhammer (karma: 4619) #1

  Ja by som sa nevyhováral na rozhodcov. Jasne, ten gól nemal platiť ale oni by si tú remízu uhrali tak, či tak, lebo boli neustále nebezpeční a určite by nás pritlačili ešte viacej ak by prehrávali.
  Viete a k tomu titulu: potrebujeme vyhrávať práve takéto zápasy. Všetko ostatné sú len také zbožné reči (akože proti City budeme mať ľahší zápas, haha).
  Pravda je taká, máme príšerný február a teraz ďalšie dva ťažké zápasy pred sebou. Kľudne môže z toho byť len 0 alebo 1 bod a druhé miesto v tabuľke.
  Toto je realita.

  • Toure1995 (karma: 1200) #1

   bullshit…City ma k tomu všetkému len 2 dni na prípravu na zápas…Pep sa po poslednom zápase s Tottáčom sťažoval, že do Londýna sa ide 4 hodiny (ako keby išiel na sever Európy)…s tým, že v stredu nebudeme tlačení za každú cenu dobývať (byť nachylní na chyby), lebo máme pred nimi v tabulke náskok…budu to musiet robiť prave oni, budu ešte aj trochu unavení…podľa mňa ich s prehľadom vykúpeme na priamočiarej hre ala United/Lpool…paradoxne v sobotu sa bojím, že z toho môže byť remízka alebo naše chudobné víťazstvo lebo tam máme zas my malý čas na regen + máme úzky káder

  • btw3 (karma: 1317) #1

   killer: tu neide o vyhovaranie sa na rozhodcov v style schovat vlastny slabsi vykon. tu ide o to ze, ovplyvni svojou nekompetentnostou vysledok. titul sa dava za body, nie za pocity kto si co mal zasluzit za vykon. ja nechapem ako sa my fans arsenalu nechavame jebat do zadku rozhodcami a s usmevom na tvari to prijmame lebo “vsak sme si za ten vykon nezasluzili vyhrat… a nevyhovarajme sa na rozhodcov a blablabla..” mozme hrat hovno, super necch ma 15 sanci a ma si “zasluzit vyhrat, tak nech daju regulerny gol a nech vyhraju. a pokial bude 1-0 napriek nasmu slabemu vykonu a super vyrovna takym golom, tak by sme mali byt nasrati na rozhodcov a mali by sme im to dat vyzrat a ne len poslusne nastavit zadok na dalsiu kefovacku..

   • killerhammer (karma: 4619) #1

    Súhlasím, že ten gól bol neregulárny. Len si myslím, že aj keby bolo 0:1 oni by nám ten gól dali, lebo každá ich akcia v 16tke smrdela. Naopak, my sme mali obrovský problém do plnej obrany. A toto je vec, ktorú nevieme hrať roky. Možno by pomohol vysoký silový útočník ako bol Giroud, ale rozhodnutie bolo proste urobené a v útoku máme menších hráčov. Čo sa týka ďalších dvoch zápasov. City cítia šancu a bude to nesmierne ťažký a kľúčový zápas pre nás. Ale proti Emerymu nás čakajú ďalšie problémy, lebo Emery môže na Artetu niečo vymyslieť.

 8. Feri (karma: 6496) #1

  Teď jsem koukal na rozbory videa a u jejich gólu 2 jasné offsidy. Vysvětlení, že zapomněl člověk za VARem nakreslit čáry je skandální.
  – Jak je sakra tohle ještě možné ? Včera jsem viděl 2 zápasy a oba chybně rozhodl VAR.
  – Tohle je dlouho přetrvávající problém a míra amaterismu a neschopnosti s tím něco udělat je neskutečná.
  – Jsem z toho zhusen.

 9. mc1897 (karma: 175) #1

  Par poznamok k zapasu:
  1. remiza je vzhladom na cely zapas spravodliva
  2. superi nas precitali, specialne Dyche a Frank su manageri ktori si libuji v organizacii hry a doslednom dodrziavani taktiky.
  Objavili sa dva problemy – defenzivne standardky, dlha strana uz druhy raz absolutne nepokyta a to ide za Jonkerom, fauly nefauly.
  3. precitana hra na jeden dotyk stredom ihriska – Partey, Ode, GX, N-ketiah. A nie sme na to schopni reagovat, najma pri hlbokom bloku sme bezradni ked nejde strelba zvonka vapna. Vo vapne nemame kladivo typu Giroud a po zemi pri prehusteni vapna musite mat aj stastie aby sa to podarilo – Nketiah urobil vybornym prvym dotykom skvely move v zavere ale chybalo mu pol metra, na Evertone podobne ale mal tristnu koncovku.
  4. ako mnohi spominaju, velmi sa nukal Kieran miesto Zincha aspon na poslednych 20 minut, a nejaka veza do vapna (napriklad G. Magalhaes), mali sme vo vapne stale malo tiel.
  5. Lee Masona ani nekomentujem – toto nebola ziadna chyba, ziadne zabudol. Jasny zamer. Este aj na TV predsa ukazovali VAR check – possible offside. A Norgaard bol uplne okom zretelny. Ten prvotny Pinnock sa bohuzial nepiska, tak to teraz je.

 10. lord17 (karma: 2749) #1

  PGMOL statement: We can confirm we have contacted Arsenal & Brighton to acknowledge the significant error in VAR process in their Premier League fixtures, Both incidents were due to human error & related to the analysis of offside situations are being thoroughly reviewed by PGMOL

  Aké to bude mať následky? Tipujem, že žiadne

 11. Leesek (karma: 955) #1

  Já se musím ohradit v prologu ale i celkově k užívání pomalé hazenkarske obléhání. Věřte, že nic takového v hazeny není a jakékoliv náznaky k tomu jsou trestany odebráním míče za pasivitu. Zkuste se na ni někdy podívat, velmi dynamický sport. Sorry za tohle, ale jako celozivotniho hazenkare mě to sere 😀

 12. traged (karma: 4604) #1

  PL je nejvyrovnanější liga světa kde rozhodují maličkosti. Když si přečtu tohle tak bych nejradši něco rozkopal https://www.sport.cz/clanek/fotbal-premier-league-selhani-var-rozhodci-zapomnel-pouzit-linie-urcujici-ofsajd-arteta-besni-3973491 Nehráli jsme dobře ale prostě jsme měli mít 3 body. Ten hajzl Mason nás už prakticky obral o 5 bodů, podle mě úmyslně. Takže on si nenamaluje čáry, řekne jeee chyba to jsem asi měl že…a příští zápas tam bude bez trestu zase?!!

  • mc1897 (karma: 175) #1

   Aj keby tam nebol a vyhodili ho, body nam to nevrati. Ale ako pise Le Grove: aj my mame pravo raz za cas vyhrat hnusnym sposobom, so stastim ako vsetci majstri, ale musi byt rovina.
   Ale nie je. A nie je to human error ale umysel. Specialne u tohto hajzla. To je ten chuj co vylucil GX za bezne prerusenie v strede pola, zrusil Martinelliho gol – tam mal casu kolko potreboval, a teraz povolil ofsajdovy gol – lebo nemal cas…. Hajzel.

 13. FFA (karma: 1656) #1

  Bolo jasne ze nejaka ta kriza pocas sezony pride. Neda sa udrzat maximalne tempo celych 38 kol, navyse s tak mladym kadrom a co si budeme, aj s tak mladym trenerom. Proste tie skusenosti obcas chybaju. Asi sme vsetci chceli, aby namiesto Gabiho hral Trossard alebo namiesto Bena hral Tomiyasu. Nejake to pretocenie sa nukalo, ale verim tomu, ze Mikel vie najlepsie koho nasadit a koho nie, je to prave on, ktory s tymi hracmi je kazdy den, vidi ich v treningu a vie teda najlepsie zhodnotit, kto by mal hrat a kto nie. Nam zostava len verit, ze to vzdy dobre dopadne, lebo od toho sme fanusikovia.

  Verim, ze zo City doma vyhrame, tak ako som veril ze vyhrame na Evertone a aj v sobotu doma proti Brendfortu. Hold, nie vzdy vsetko dopadne ako by sme si priali a to neplati len vo futbale, to vsetci velmi dobre vieme.

  Co ma ale trocha trapi su tie porazenecke komentare niektorych tu na fore, uz po zapase na Evertone – sme slabi, uspech bude TOP4, na titul nemame atd atd. Co to kurna je? Ved stale vedieme ligu, stale mame naskok, stale to mame vsetko vo svojich rukach. Ano, pred sezonou nikto asi boj o titul necakal, ale je to realita, my o ten titul naozaj hrame. Tak skusme trocha verit, ja viem, ze je to po tych dlhych rokoch trapenia tazke, ale ked nebudeme verit my fanusikovia, hracom na ihrisku to urcite nepomoze.

  Trocha som sa rozpisal, ale chcel som len tolko, ze tento kader ma na titul. Co by to bolo za sezona bez nejakeho vykivu…

  Tip na stredu, vyhrame 2:1.

 14. jannes (karma: 2758) #1

  Vzhľadom na priebeh zápasu môžeme byť radi za bod. To si treba otvorene povedať. Avšak, keď sme dali ten gól, už som veril že to ukopeme. Nechápem ten VAR, ako to písali predomnou on zabudne nakresliť čiary? To čo je preboha?! To je ako keby ja sadnem do auta a nebudem dodržiavať predpisy lebo som zabudol.. alebo ja neviem. To nemôže myslieť vážne.
  A k hodnoteniu, mne sa napríklad Zinchenko páčil.. jeden z mála si pýtal loptu a snažil sa niečo vymyslieť, skúšal to aj streľbou.. Ja by som to spravil možno tak, že by som dal dole Granita, Zinchenka dal do stredu a na kraj Tierana.. Granit mi prišiel neviditeľný, nehovorím, že nebojoval ale nevyšiel mu moc zápas.
  V stredu to musíme ukopať, bude sa nám hrať lepšie to je pravda (brentford aj everton sú tímy čo nám proste nesedia) ale zas na druhej strane je to City a bude to jazda či majú formu alebo nie..

 15. AW77 (karma: 1444) #1

  Pro příští přístupové období by nebylo špatné se podívat do týmu jako jsou Brentford,CP i ten Brighton a přetáhnout k nám nějaké hráče. Strašně u nás chybí silový útočník jako je Toney nebo Mbeumo nebo se podívat po někom takovém. Snad Flo Balogun by mohl být to kladivo do zavřené obrany. Včera opět gól.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.