Hodnocení hráčů

Arsenal 2:0 Brighton

V dalším zápase přijel na Emirates nepříjemný Brighton – jak se našim hráčům (ne)dařilo?

Brankář

 • David Raya

  6,0

  Za celý zápas na něj šla dle statistik jedna jednoduchá střela hlavou v 64. minutě. Pak měl obrovské štěstí, že Gross netrefil branku ke konci zápasu. Dále si vybavím nejistý zákrok proti centru, kdy mu naštěstí balon nevypadl, a jeden hodně pěkný výhoz, kterým založil útok. Jinak není moc co hodnotit. (jen poznámka pod čarou - nejnižší známka neznamená nejhorší výkon a zaujatost, David zkrátka nebyl i díky pevné obraně soupeřem prověřen a nepředvedl toho moc k hodnocení).

Obrana

 • Ben White

  7,0

  Ben byl součástí spousty našich útočných výpadů z pravé strany, kdy neustále kombinoval se Sakou a Odegaardem. Vzadu si Mitomu pokryl i přes žlutou kartu z první půle.

 • Gabriel Magalhães

  7,0

  Naše stoperská dvojice opět fungovala jako jeden muž, velmi kompaktně a spolehlivě. Všechny šance, kromě nebezpečné střely Grosse, si pokryli. Gabriel se navíc párkrát zapojil do útočných situací, ale bohužel znovu marně (už by se mohl trefit, šance na to pravidelně má).

 • William Saliba

  7,0

  Viz hodnocení Gabriela. Velmi dobrý výkon a navíc úspěšnost přihrávek na úrovni téměř 99%.

 • Oleksander Zinchenko

  7,0

  Zápas přesně pro něj. Hostující útočníci ho nijak významně neohrozili, a tak mohl hrát v klidu a zapojovat se do útočných kombinací (připsal si dvě klíčové přihrávky).

Záloha

 • Martin Ødegaard

  8,0

  Skvělý tah na branku od našeho kapitána. Nejčastěji kombinoval se Sakou na naší pravé straně (zřejmě kvůli tomu, aby vytvářeli tlak na ne už nejmladšího Milnera). Opět vymýšlel skvělé přihrávky, snažil se uvolňovat a střílet, nicméně žádná z jeho střel bohužel neskončila v brance (i když ta poslední gólové parametry rozhodně měla, ale Verbruggen byl proti). Občas však neřešil situace jako zabiják, ale jako hračička, který ještě pouštěl míč někomu dalšímu, přihrával nebo váhal se střelou.

 • Declan Rice

  8,0

  Další velmi dobrý výkon. Soupeře spolu se stopery úplně odřízli ze středu hřiště, sbíral míče, a buď je rychle posouval na útočníky, nebo míč sám vyvezl a zakládal tak slibné situace.

 • Kai Havertz

  8,5

  Budu se opakovat, ale „60 million down the drain, Kai Havertz scores again“! Kdyby zlepšil hlavičkování, mohl bych mít gólů rozhodně víc, ale v tomto směru se mu (snad zatím) bohužel nedaří. Nicméně v 87. minutě využil skvělý pas od Eddieho, zvýšil na 2:0 a uklidnil zápas.

Útok

 • Bukayo Saka

  8,0

  Neustálé nebezpečí pro branku soupeře. Vůbec nechápu, jak mohl dohrát zápas bez zářezu na listině střelců. Má lví podíl na prvním gólu, kdy kopl roh do nebezpečného území, kdy po prodlouženém míči od hostujícího obránce trefil Jesus hlavou vítězný gól. Při takové hře je jen otázka času, kdy se znovu zapíše mezi střelce.

 • Gabriel Jesus

  8,5

  Další velmi dobrý a hlavně aktivní výkon. Neustále běhal, presoval a opět se i trefil, čímž nám zajistil klid a první (zcela zasloužený). Měl i další šance, ale stejně jako jeho spoluhráči mířil často doprostřed branky, čímž hodně usnadňoval práci hostujícímu brankáři. Navíc nezkazil ani jednu přihrávku, což jsem od našeho útočícího hráče, který nastoupil v základu, ještě snad nikdy neviděl.

 • Gabriel Martinelli

  8,0

  Oproti našim ostatním ofenzivním hráčům se mi líbila jeho přímočarost, kdy se neustále snažil pronikat skrz obranu soupeře a parádně centroval do šestnáctky soupeře. Opět byl velkou hrozbou, avšak v zápase proti Brightonu doplatil na to, že většina útoků šla přes naši pravou stranu a byla na něm často vidět frustrace, že nebyl tolik zapojován do hry.

Střídající

 • Edward Nketiah

  -

  Skvělý impact – parádní přihrávkou našel unikajícího Havertze, který zvýšil na 2:0.

 • Leandro Trossard

  -

  Byl na začátku naší druhé gólové akce, kdy podržel a míč založil později gólový break.

 • Emile Smith-Rowe

  -

  Dostal se do hry na poledních pár minut a objevil se v jedné velmi dobré šanci, kdy střílel ve vápně, avšak jeho střela byla zblokována.

 • Reiss Nelson

  -

  Do ničeho výraznějšího se nedostal.

 • Jakub Kiwior

  -

  Přišel zpevnit obranu na poslední minut.