Hodnocení hráčů

Arsenal 2:0 Newcastle

První poločas jsme sice měli neskutečné držení míče 78-22, na střely jsme vyhráli 12-4, ale střely na bránu byly 2-2 a z naší strany to bylo nemastné neslané obléhání brány. Dokonce jsme mohli prohrávat, kdyby Ramsdale opět nepředvedl vynikající zákrok. Ve druhém poločase už se nám dařilo lépe a zaslouženě jsme vyhráli. I když to byla výhra proti poslednímu týmu tabulky, tak je důležitou reakcí na minulý zápas, ve kterém jsme na Liverpool neměli šanci a odvezli jsme si debakl.

Brankář

• Aaron Ramsdale

8,0

Tradičně spolehlivý výkon. Skoro celý zápas se nudil, ale když jsme ho potřebovali, tak byl vždycky na místě a s přehledem zasáhl. Předvedl opět světový zákrok proti ráně Shelveye. Také další zákrok, který přišel chvíli poté byl velice důležitý. Aaron toho moc neviděl, ale zasáhl spolehlivě. Dodával opět obraně dostatek klidu.

Obrana

• Takehiro Tomiyasu

7,5

Opět spolehlivý výkon dozadu, dnes byl vidět i v útoku a moc nechybělo, aby dal gól v 31 minutě a nakonec si připsal i hezkou asistenci na gól Martinelliho.

• Ben White

7,0

Naše stoperská dvojice dneska odehrála pohodový zápas a jejich partnerství se nadále vyvíjí správným směrem.

• Gabriel Magalhães

7,0

Dobře frustroval Wilsona, od začátku si ho hlídal a nepustil ho k ničemu. Jinak opět spolehlivý výkon i když Wilson mu nakonec jednou trochu utekl, ale o tom si přečtěte dále.

• Nuno Tavares

8,5

MAN OF THE MATCH

Super výkon. Přemýšlel jsem komu dát MOTM, váhal jsem mezi Sakou a Tavaresem a nakonec jsem vybral Tavarese. I kvůli tomu, že předvedl takový výkon poté, co se mu nepovedl zápas na Liverpoolu. Jsem za to rád a věřím, že mu to pomůže na zápas v Liverpoolu zapomenout a bude nadále předvádět ještě lepší výkony. Dnes byl zkrátka všude. Bránil, útočil, centroval, střílel. Pravda, střelba nebyla přesná, ale snažil se alespoň nějak překonat dobře fungující obranu soupeře (hlavně v první půli). Připsal si i pěknou asistenci na náš první gól a když už Wilson jednou utekl Gabrielovi, tak ho odstavil ramenem a dokonal frustrující odpoledne pro Wilsona. Trochu mi teda zatrnulo, aby z toho nebyla penalta, ale naštěstí nebyla.

Záloha

• Emile Smith-Rowe

6,0

Dnes to nebyl úplně jeho zápas. Mohl dát gól hlavou, ale nechal vyniknout Dúbravku. Snažil se, ale dnes se mu tolik nedařilo.

• 7,5

Podobně jako Nuno Tavares si spravil náladu i reputaci po nevydařeném zápase proti Liverpoolu. Je dobře, že i jemu se podařilo to hodit za hlavu a předvedl dobrý výkon. Záloha dnes (hlavně defenzivně) fungovala dobře a Newcastle v podstatě k ničemu nepustila a velký podíl na tom má Sambi. V 16 minutě předvedl luxusní pas za obranu na Saku a tomu chybělo pár centimetrů, aby míč zasáhl lépe.

• Thomas Partey

7,0

Defenzivně dobrý výkon, ofenzivně se mu tolik nedařilo, ale i on má velký podíl na tom, že Newcastle si v podstatě nic nevytvořil.

• Bukayo Saka

8,5

Náš nejnebezpečnější hráč. Dnes se mu nejvíc dařilo, když si odskočil na levou stranu. Nevím, jestli tím tolik zmátl soupeře, ale z leva toho předvedl ve dvou situacích nejvíc. Nejdříve vytvořil tutovku pro Emila a Aubu a podruhé už z toho byl gól. Z pravé strany se také snažil, měl velkou šanci v 16 minutě po nádherném pasu od Sambiho, v 51. minutě se pokoušel Dúbravku obstřelit na zadní tyč, ale to se mu nepovedlo. Doufejme, že jeho zranění nebude vážné. O chlup mu u mě uteklo ocenění MOTM.

• Martin Ødegaard

6,5

Martin se snažil, byl blízko gólu ze standardky, ale Dúbravka předvedl dobrý zákrok. Bohužel kromě standardky moc vidět nebyl. Očekávám od něj víc kreativity, víc pokusů o zrychlení rozehrávky, překvapivých pasů. Zatím musím konstatovat, že se mi víc líbil vloni, když hostoval, než teď, když k nám přestoupil. Snad se to zlepší.

Útok

• 4,5

Özil 2.0? Bohužel to tak vypadá, jenom s rozdílem, že stále hraje, přestože jeho přínos je hodně bídný. Auba není v pohodě a nechápu, proč stále hraje a nedostanou příležitost další. Další spálená tutovka, v mezihře špatný, uskakují mu jednoduché míče. Kromě spálené tutovky byl nejvíc vidět u žluté karty, kterou obdržel a hned poté střídal. Zaslouženě, dle mého názoru pozdě. Možná to vypadá, že jsem k Aubovi až moc kritický, ale já prostě od kapitána hrajícího v dresu s číslem 14 očekávám o hodně víc.

Střídající

• Gabriel Martinelli

8,0

Vlétl do zápasu nejlépe, jak mohl. Po 2 minutách skóroval a nejsem si jist, ale možná to byl jeho první kontakt s míčem. A to hodně luxusní. Výborně si naběhl a střela z první neměla chybu. Doufám, že bude v pořádku a že dostane víc herního času. Dnes za 30 minut předvedl násobně víc, než Auba za 60 minut.

• -

Bez číselného hodnocení. On nebo Martinelli by podle mě měl hrát víc na úkor Auby. Dnes moc času neměl. Zápas už byl v podstatě rozhodnutý, ale i tak mi přišlo, že do mezihry zapadá daleko víc, než Auba.