Hodnocení hráčů

: Arsenal 2:1 Aston Villa

5 kol, 5 výher – super start do sezóny. Jen tak dál. Dnešní vítězství se ale nerodilo tak lehce. Dnes to byl trochu festival neproměněných šancí a kdyby jsme proměnili jen polovinu z nich, tak to mohlo být klidně vítězství o 3-5 gólů. Stalo se to, čeho jsem se při sledování neproměněných šancí trochu bál. Soupeř dal z ničeho gól, který byl sporný, ale platil. Naštěstí jsme na to okamžitě odpověděli a vedení jsme si vzali zpátky. Pohled na tvář Stevena Gerrarda po našem gólu na 2:1 – k nezaplacení. Na všechno ostatní je tady Master Card 🙂

 

 

Brankář

 • Aaron Ramsdale

  7,0

  Byl to faul nebo nebyl? Když si vzpomenu na náš gól z minulého zápasu, tak v tom kontextu je možná dobře, že gól platil. I když dnes se mi zdálo, že to bylo bránění ve hře brankáři. Někdo si ale mohl říct, že minulý týden to bylo také bránění ve hře brankáři. Spíš mě zarazilo, že nikdo z našich brankáři nepomohl a že nebyl nikdo na první tyči. No, hlavně že to dobře dopadlo, tak to nechme být. Jinak Aaron neměl co na práci. Trochu mi zatrnulo, když si prohmatával zadní stehenní sval, ale snad to nic nebude. Aarona budeme potřebovat víc, než v tomto zápase. Možná už v neděli na Old Trafford.

Obrana

 • Ben White

  7,5

  Opět velice dobrý výkon na pravém beku. Párkrát si sice nerozuměl Ødegaardem, ale jinak se do útoků již zapojuje víc, než když hrál na této pozici první zápasy. Střídal, aby dal prostor na rozehrání Takehirovi.

 • William Saliba

  7,5

  Trochu zbytečná žlutá karta, ale jinak znovu super výkon na 21 letého mladíka. Celá obrana dnes fungovala dobře i díky němu.

 • Gabriel Magalhães

  7,5

  Jednou zaváhal, ale Saliba to za něj vyřešil. Kluci hrajou jeden za druhýho a z toho mám velkou radost. Nechci to zakřiknout, ale stoperskou pozici máme pořešenou luxusně (a už klepu na dřevo, aby se nikdo nezranil).

 • Kieran Tierney

  6,5

  Nejslabší z obrany a asi i z celého týmu, ale tím nechci říct, že by Kieran nějak hořel. Je na něm vidět nerozehranost a možná i trochu nervozita ze Zinchenka. Ale snaží se a dnes to byl dle mého názoru lepší výkon, než o víkendu proti Fulhamu. Věrím, že se znovu rozehraje do své standardní formy.

Záloha

 • Albert Sambi Lokonga

  7,5

  Sambi odehrál velice dobré utkání. Byl aktivní, neustále se nabízel spoluhráčům a předvedl i několik hezkých přihrávek a přesných přenesení hry. Defenzivní úkoly zvládal také dobře a nechci to shazovat tím, že jsme hráli proti marné Aston Ville. Doufám, že si pohodu z dnešního zápasu přenese do dalších zápasů. Asi teď bude hrát častěji, než sám očekával. Ale uvidíme, jak dopadne přestupové okno. Pokud jsou zranění Elnenyho a Thomase dlouhodobá, tak by to asi někoho chtělo.

 • 7,0

  Také Granit odehrál dobré utkání. Má velkou zásluhu na prvním gólu a jeho výkony se mi už od konce minulé sezóny líbí. Jen tak dál. Dnes bonusově i bez žluté karty :-)

 • Martin Ødegaard

  7,0

  OMG, ať je Martin v pořádku. Ten faul na něj byl klidně i na červenou a doufám, že to Martin neodnese nějakým vážnějším zraněním. Chvíli to vypadalo, že to rozběhal, ale pak byl střídán a kotník si ledoval. Doufám, že bude v neděli k dispozici. Má na hřišti neskutečný přehled, luxusní přihrávky a dobré myšlenky, i když dneska mu to párkrát nevyšlo, nebo si neporozuměl se spoluhráči. Dobře zahraný přímák, i když by šel asi kousek mimo. Dej se do kupy, kapitáne!

Útok

 • Bukayo Saka

  7,0

  V první půli nedal velkou šanci, ale byl to hodně prudký míč. Má ale velkou zásluhu na druhém gólu. Nevím, jestli je to jen můj pocit, ale připadá mi, že Saka se cítí líp, když je za ním Japonec, než když je za ním Ben. Připadá mi, že Saka hraje uvolněněji s Takehirou za zády.

 • Gabriel Martinelli

  8,0

  MAN OF THE MATCH

  Má neskutečnou energii a drive. Poctivě se vrací a pomáhá obraně a když míč ztratí, tak okamžitě napadá a chce míč zpátky. Přihrával do tutovky Sakovi, má předfinální přihrávku na první gól a k tomu vstřelil vítězný gól. S ledovým klidem levačkou. Za mě MOTM.

 • Gabriel Jesus

  7,5

  Další zářez na pažbě. Je hodně drzý a hraje hodně chytře, aktivně napadá a s míčem si neskutečně rozumí. Postrach a noční můra pro všechny obránce. Nechci to zakřiknout a už vůbec ne urazit Titiho, ale trochu mi ho některými aspekty svého herního stylu připomíná. Tak hodně gólů do dalších zápasů přeju.

Střídající

 • Takehiro Tomiyasu

  7,0

  Je dobře, že se po zranění pomalu rozehrává. Dobře zapadl do rozehraného zápasu a vypadá jistěji než Kieran na druhé straně. Má předfinální přihrávku na druhý gól.

 • Emile Smith-Rowe

  6,0

  Do zápasu se moc nedostal, ale moc času na to neměl. Věřím, že se rozehraje v Evropské lize. Už se na něj těším.

 • Edward Nketiah

  -

  Nedávám body, protože byl na hřišti jen chvilku, ale myslím, že splnil přesně to, proč na hřiště přišel.

 • Rob Holding

  -

  Nedávám body, protože byl na hřišti jen chvilku, ale myslím, že splnil přesně to, proč na hřiště přišel.