Hodnocení hráčů

Arsenal 3:0 Southampton

V rámci sobotního odpoledne nás čekal zápas s nepříjemným soupeřem, se kterým nemáme zrovna úplně nejlepší bilanci v posledních letech. Jak se našim hráčům (ne)dařilo?

Brankář

 • Aaron Ramsdale

  8,5

  MAN OF THE MATCH

  O Aaronovi se může už nyní hovořit jako o jednom z nejlepších gólmanů v lize. Největší zákrok si připsal proti střele Redmonda z otočky. V bráně působil opět maximálně klidně, pokryl všechny nebezpečné střely a opravdu luxusně rozehrával. Určitě si všichni vybavíme sérii přihrávek před naším prvním krásným gólem, kterou začal právě Aaron svou rozehrávkou pod tlakem, nebo i skvělý výkop z ruky, kterým vyslal do nebezpečného úniku Martinelliho. Opět skvělý výkon, opět MOTM.

Obrana

 • Takehiro Tomiyasu

  7,5

  Dnes hrály prim především naše kraje - jak ofenzivní, tak defenzivní. Takehiro se v rámci první gólové akce zapojil narážečkou s Martinem, po které vyslal do úniku Saku, který připravil gól Lacovi. Namočený byl i u našeho druhého gólu, kdy poslal pěkný a přesný míč na Tierneyho do šestnáctky soupeře, který následně vyzval ke skórování Martina. Neustále tahal míč po pravé straně a směrem dozadu byl též téměř bezchybný.

 • Gabriel Magalhães

  7,0

  Do zápasu rozhodně nevkročil tak, jak by si představoval. Hned ve třetí minutě viděl žlutou kartu, kdy se položil pod nohy protihráče, který se samozřejmě svalil na zem, aniž by se ho Gabriel nějak významně dotkl. Poté se mu šeredně nepovedla rozehrávka, šance pro soupeře z toho naštěstí nebyla. Postupem času se dostával do zápasu, vzadu začal bojovat o každý míč a vepředu využil rohového kopu Gabiho, po kterém se prosadil. Gólu byl blízko i chvilku předtím, ale nebyl mu uznán kvůli těsnému postavení mimo hru.

 • Ben White

  6,0

  Oproti svému kolegovi ve stoperské dvojici, který mimo jiné oplýval i nejlepší úspěšností přihrávek v našem týmu, byl Ben tím méně výrazným a o trochu horším. Zkazil téměř každou čtvrtou přihrávku a často nepůsobil jistě. Týmu pomohl několika vyhranými souboji a tím i k dalšímu čistému kontu.

 • Kieran Tierney

  7,0

  Kieran se do toho dostává. I když si párkrát úplně neporozuměl s míčem, předvedl dobrý útočný výkon, který korunoval gólovou asistencí. Vzadu moc soupeřem prověřen nebyl a mladý Skot se mohl těšit z pohodového zápasu.

Záloha

 • Thomas Partey

  5,0

  Jeho výkony jsou velmi zvláštní. Ačkoliv byl též součástí první gólové spolupráce, nebyl to od něj v konečném účtování zápas, který by byl korunován nějak výjimečným výkonem. Opět vyzkoušel střelu z dálky, která měla parametry těch z počátku sezóny. Míče přenášel především do stran, odkud plynulo naše největší nebezpečí. V srdci naší zálohy si rozhodně představuji lepší výkony (samozřejmě od obou středových/defenzivních záložníků).

 • Martin Ødegaard

  7,5

  Velmi dobrý výkon korunovaný třetím gólem v posledních třech zápasech. Jeho přihrávky měly oči a na spoluhráče se snažil posílat míče, které by vyšachovaly obranu soupeře. Za zmínku stojí pěkná patička, která poslala do šance Saku. Připsal si tři střely, dvě klíčové přihrávky a jeden již zmíněný důležitý gól hlavou na 2:0.

 • 5,0

  Platí to samé jako u Thomase s tím rozdílem, že spousta fanoušků toho od Granita tolik nečeká v porovnání s Thomasem a jeho přestupovou cenovkou. Nicméně i tak měl několik fajn okamžiků v podobě několika dobrých soubojů, přenesení hry apod.

Útok

 • Bukayo Saka

  8,0

  Útočné trio ve složení Bukayo-Laca-Gabi fungovalo velmi dobře. Takřka neustále tito tři představovali nebezpečí pro Saints. Právě Bukayo si v průběhu utkání vypracoval několik velmi dobrých šancí, střel a klíčových přihrávek. Měl smůlu v podobě dobré střely do tyče a též i asistenci na první veledůležitý gól. Takhle nějak si představuji tah na bránu, jen tak dál.

 • 7,5

  Laca nastoupil opět na hrotu v základní sestavě místo Auby, který má opět problém s disciplínou (hovoří se o neúčasti na tréninku, jelikož se šel nechat tetovat – nevím, co je na tom pravdy, ale takhle by se rozhodně kapitán Arsenalu chovat neměl). Nicméně k výkonu Alexe -ten byl o několik tříd lepší než v minulém zápase s Karamelkami – neúnavně běhal, napadal obranu při rozehrávce, bojoval v hloubi pole i v prostoru velkého vápna soupeře. Díky jeho přesné střele jsme vedli 1:0 a nutno zopakovat, že to byl velmi důležitý gól. Následně se dostal ještě do velké šance, v rámci které nejdříve upaloval sám na bránu, akci zabrzdil a jeho přihrávku na volného Gabiho naneštěstí zlikvidovala hostující obrana. I tak má na výkonu mužstva i na výsledku samotném lví podíl.

 • Gabriel Martinelli

  8,0

  Stejně jako Bukayo představoval pro Southampton takřka permanentní nebezpečí. Též byl neustále v pohybu a dobýval obranu soupeře. Smůla v zakončení, kdy krásnou střelou zpoza vápna trefil tyč, ho neodradila a po jeho rozehrání rohového kopu se hlavou prosadil Gabriel. Nutné je též dodat, že zmíněný roh neměl být zahráván, jelikož to byl právě Gabi, od kterého se míč odrazil za čáru. Nicméně právě po tomto okamžiku jsme mohli být svědky pravděpodobně nejlepší desetiminutovky sezóny, kdy jsme bušili do obrany Svatých a opravdu skvěle se na to koukalo. Od Gabiho to byl velmi dobrý útočný výkon, budu velmi rád, když se mu bude nadále dařit a usadí se v základní sestavě.

Střídající

 • -

  Přišel na posledních 25 minut namísto Gabriela pravděpodobně kvůli jeho žluté kartě. Jednou velmi dobře vystál útočný výpad hostujícího Livramenta, jinak si vše pohlídal a i on pomohl týmu k čistému kontu.

 • -

  Zahrál si necelou čtvrthodinku, s míčem se moc nepotkal.

 • -

  Jeho frustrace je na něm vidět, nicméně posun tu je – v hierarchii útočníků se v rámci dnešního zápasu posunul přes Nketiaha.