Hodnocení hráčů

– Arsenal 3:0 Watford

Dnes nás čekalo utkání s Watfordem, kterému měl Arsenal co vracet, neboť na podzim utrpěl na Vicarage Road porážku 1:2. Bylo důležité, aby The Gunners navázali na dobrý výkon proti AC Milan a zároveň nepřijít o nabyté sebevědomí před čtvrtečním druhým zápasem. To se povedlo a Arsenal se tak mohl radovat z výhry 3:0. A jak si vedli naši hráči?

Brankář

• 9,0

MAN OF THE MATCH

Dnes to byl jeho zápas. Podržel nás po střele Doucoureho, po hlavičce z přímém kopu ve 27. minutě i velmi důležitým zákrokem těsně před koncem prvního poločase proti hlavičce Richalisona. V 62. minutě chytil vůbec svou první penaltu v dresu Arsenalu a důležitým zákrokem nedovolil Watfordu, aby se vrátil do hry. Sečteno podtrženo, náš kapitán udržel rekordní dvousté čisté konto v PL, které konečně přišlo po jedenácti neúspěšných pokusech. I díky tomu mu dnes uděluji titul muže zápasu.

Obrana

• 6,5

Náš univerzál se dnes představil poprvé v A-týmu na pozici pravého beka. Jeho hra se obecně vyznačuje velkým klidem, který se občas v očích fanoušků může zdát jako laxní a lehkovážný. Pěkně kombinoval na pravé straně, byl aktivní dopředu, spolehlivý dozadu (až na výjimku při naivním penaltovém zákroku, ale to můžeme přisoudit nedostatku zkušeností - naštěstí Petr Čech nedovolil komplikace). Konečně má Hector na pravém okraji konkurenci.

• 5,5

Nejistý výkon našeho mladého stopera. Mohli jsme od něj vidět několik zaváhání a propadů, ze kterých pramenily šance Watfordu. Je na něm vidět, že mu chybí zkušenosti, zápasová praxe a klid v rozehrávce, což opět ukázal zkratem v podobě šílené přihrávky, která nebyla naštěstí potrestána. I přes to všechno ale bojoval a blokoval střely v naší šestnáctce. Určitě by mu prospěl rok hostování v základní sestavě nějakého prvoligového celku z PL.

• 8,5

Svoje skvělé představení odstartoval v 8. minutě gólovou hlavičkou po centru Mesuta Özila a postaral se tak o jubilejní 1000. gól Arsenalu na domácím hřišti. V zápase ho zdobily důrazné hlavičky srdnaté padání do střel, skluzy, odebírání míče. Dnes to byl lídr naší obrany, který doslova jezdil po zadku. Byl vystřídán kvůli zranění v 73. minutě, snad se dá co nejrychleji do kupy.

• 6,0

Dnes to nebyl nikterak výrazný výkon. V obraně občas propadl, na druhé straně se snažil velmi aktivně podporovat útočnou fázi aktivními náběhy a ne zcela úspěšnými centry (škoda té o chlup delší přihrávky na Aubu).

Záloha

• 6,0

Granit dnes nic nevymyslel ani nezkazil. Osobně si myslím, že by měl spíše plnit roli toho kreativnějšího z obou středních/defenzivních záložníků. Tuto roli však iniciativně a úspěšně (alespoň v 1. poločase) převzal Elneny, díky čemuž občas vznikaly díry ve středu pole, které měl vyplnit právě Xhaka. Jednou přenesl hru a dostal se k jeho typické střele ze střední vzdálenosti. Ve druhém poločase byl o trochu aktivnější i směrem dozadu. Také si myslím, že by s ním měl někdo promluvit a vytlouct mu z hlavy to jeho železně pravidelné stěžování si a brekot u rozhodčích.

• Mohamed Elneny

7,5

V prvním poločase to byl asi jeho nejlepší výkon v barvách Arsenalu. Dnes se až možná překvapivě aktivně podílel na tvorbě hry v útočné fázi, vyprodukoval i několik nápaditých a průnikových přihrávek (za zmínku stojí hlavně krásné uvolnění Özila, který bohužel tváří v tvář gólmanovi nedal). Do druhého poločasu dostal pravděpodobně defenzivnější úkoly a jeho aktivita dopředu tím klesla. Mohamed dnes opět ukázal, že je srdcař a bojovník.

• 3,5

Alexovi se dnes nedařilo nic. Opět pokazil velké množství přihrávek, jednou nepovedeně vystřelil, zazdíval slibné situace. Jeho centry nikoho nenacházely stejně jako jeho průnikové přihrávky. Mesut už z jeho hry musí být hodně nešťastný, což jsme mohli i při zápase vidět. Po zásluze vystřídán v 65. minutě, tohle opravdu nejsou výkony hodné člena základní jedenáctky londýnského Arsenalu.

• 8,5

V prvním poločase nebyl nikterak výrazný, hodně kazil a nedařily se mu přihrávky (za celé utkání měl z našich hráčů v poli úspěšnost přihrávek pouhých 72%). Byl však několikrát platný při obrané činnosti na naší pravé straně. Ve druhé půli to byl úplně jiný Henrikh, který začal provětrávat obranu hostí. Krásnou přihrávkou připravil gól svému ex-dormundskému spoluhráči. Po 18 minutách se jejich role vyměnily a po přiťuknutí od Auby rozvlnil síť i on. Ihned po gólu pustil na hřiště Jacka, aby pošetřil síly na čtvrtek. Snad bude jeho nejen střelecká forma pokračovat a dočkáme se od něj ještě velkých věci.

• 7,5

Mesut začal zápas luxusní přihrávkou na Aubu, který tak běžel sám na brankáře – toho však bohužel neprostřelil. Po přímém kopu v 8. minutě perfektně našel kolegu z reprezentace Mustafiho a připsal si tak 50. asistenci v PL (současně se tak stál i hráčem, který dosáhl této mety nejrychleji, a to ve 141 utkáních). Ve 28. minutě neproměnil v gól velkou šanci, kterou mu nabídl Elneny, kdy střílel do protipohybu brankáře, naneštěstí trefil jeho nohy. Ve 2. poločase se ze hry vytratil a nebyl už tak výrazný.

Útok

• 8,0

V první půli se trochu trápil. Ve 3. minutě se ocitl v obrovské šanci, kdy neprostřelil brankáře hostí, o čtvrt hodiny později minul prázdnou bránu po těžké přihrávce od Kolašinace. Ve druhé části zápasu se vzchopil, úspěšně zužitkoval přihrávku od Henrikha, elegantně obešel brankáře a vstřelil druhou branku v zápase. Pierre ukázal přesně to, co bychom chtěli od útočníka jeho formátu vidět. Navrch přidal své oslavné salto domácím fanouškům. O několik minut později se role otočily a s přehledem vybídnul ke skórování Henrikha.

Střídající

• -

Pěkně jedním dotekem vysunul Welbecka, víc toho nestihl. Pevně doufám a věřím, že Jacka uvidíme ve čtvrtek v základu.

• -

Denny vystřídal Alexe a kvalitativně to bylo kus za kus. Zapojovat do útočení, v jeho jediné šanci si pěkně převzal balón a v nelehké pozici i vystřelil. Nic víc však jako obvykle nepředvedl.

• Calum Chambers

-

Čerstvá síla do obrany namísto zraněného Mustafiho. Bojoval, blokoval, pomohl pohlídat výsledek.

Jak už bylo napsáno v úvodu, dnes to byl zápas o sebevědomí. Je nutno zmínit, že chlapci dnes hráli velmi dobře a soupeře (až na výjimky) téměř k ničemu nepustili (ano,proti Watfordu by to mělo být pro tým jako Arsenal samozřejmostí, nicméně v aktuálním velmi krizovém období můžeme být za tento výsledek opravdu rádi). Věřím také, že dále nebudeme vídat na Emirates prořídlé tribuny jako tomu bylo dnes (i když dle údajů o zápase si cestu na zápas našlo 59 131 diváků...). Určitě to byl výkon, na kterém může Arsenal stavět do dalších zápasů a kterým může navázat na tradičně úspěšné jarní období z minulých sezón.

Díky za přečtení a budu se těšit na Vaše názory na hráče, na utkání nebo obecně na mé vůbec první hodnocení.