Hodnocení hráčů

: Arsenal 5:0 Chelsea

Ahoj gunneři,

je radost psát hodnocení po takovémto zápase. Rozsekali jsme ten modrý nesympatický klub na nudličky, udrželi čisté konto, dali jim bůra a přiblížili jsme k oslavě St Totteringham’s Day, který doufám oslavíme v neděli po zápase v kurníku. K oslavě St Totteringham’s Day stačí i remíza, ale pevně věřím, že si to kluci včera natrénovali a v neděli vyhrají i tam.

Hodně rychle jsme se dostali do vedení, spoustu šancí v prvním poločase jsme bohužel neproměnili. V prvním poločase jsme Chelsea pustili do několika dobrých šancí, naštěstí to ale dobře dopadlo. Po první půli mohlo být skóre klidně 6:2 pro Arsenal. Naštěstí nás neproměněné šance nemuseli mrzet. Ve druhém poločase jsme soupeře nepustili vůbec k ničemu a úplně jsme ho roznesli na kopytech. Přál jsem si, abychom jim vrátili tu prohru 6:0 a dali jim minimálně 7. To nakonec nevyšlo, ale i 5:0 je nádherný výsledek a pokud to znamená, že si kluci nechali pár gólů na neděli, tak mi to vůbec nevadí.

Brankář

• David Raya

7,0

Když byl potřeba, tak byl na místě. Včerejším zápasem si podle některých již zajistil zlatou rukavici za 14 čistých kont. Neznám úplně pravidla pro tuto trofej, ale Raya má 14 čistých kont, Pickford 10 a Pickford ještě může teoreticky 5 čistých kont vychytat, takže nevím, jestli už je to definitivní. V každém případě je to pro Rayu vynikající a věřím, že mu zlatou rukavici už nikdo nevezme. Musím nakonec uznat, že Mikel věděl co dělá, když posadil Aarona.

Obrana

• Ben White

9,0

2 vstřelené góly a vynikající výkon k tomu. Klobouček. Hrozně bych mu chtěl dát MOTM, ale těsně to u mě nakonec vyhrál Martin. Druhý gól byl asi trochu šťastný, myslím si, že chtěl spíš centrovat, ale trefil to náramně.

• William Saliba

8,0

V prvním poločase měl malé zaváhání, ale dobře to dopadlo a zbytek zápasu odehrál naprosto v pohodě. Jen tak dál.

• Gabriel Magalhães

8,0

Šéf obrany. Neskutečný hecíř a tvrdý jako skála. Zatrnulo mi, když to vypadalo na zranění. Nakonec dohrál, tak snad to bude OK.

• Takehiro Tomiyasu

7,5

Je na něm vidět, že ještě není úplně rozehraný, ale i tak odvedl perfektní práci na velkém prostoru. Naštěstí přežil tvrdý faul od Jacksona.

Záloha

• Thomas Partey

7,5

Ještě pořád se rozehrává, ale včera už to bylo skoro perfektní. I jeho zásluhou jsme hře naprosto dominovali, přesto, že statisticky měla Chelsea větší držení míče. Jeho spolupráce s Ricem je oku lahodící.

• Declan Rice

8,5

Opět neskutečný výkon. Občas mi připadá jak chobotnice, někdy nechápu, jak může tu svou nohu dostat do pozice, že stáhne míč protivníkovi k sobě a najednou jde do protiútoku. Byl blízko gólu, jeho střela ale šla malinko výš. Po jeho střele padl náš druhý gól, když jeho střelu dorážel Ben.

• Martin Ødegaard

9,5

MAN OF THE MATCH

Včera naprosto úžasný výkon. 8 klíčových přihrávek, včetně té luxusní na Havertze při našem gólu na 3:0. Ale podobných tam měl víc, jako třeba přihrávka na druhý gól Bena. Takže 2 asistence. Včera byl králem na hřišti a sebral Whiteovi MOTM.

Útok

• Bukayo Saka

7,5

Gól sice nedal, ale jeho výkon byl o hodně lepší, než v posledních zápasech. Má další asistenci, připsal 4 střely, 5 klíčových přihrávek a Cucurella nevěděl kam dřív.

• Kai Havertz

9,0

Také Kai mohl pomýšlet na MOTM. V prvním poločase zazdil několik šancí, ve druhém ale přidal 2 krásné a inteligentní góly a celkově předvedl výkon hodný MOTM, ale Martin...

• Leandro Trossard

8,5

Vstřelil důležitý první gól, měl i další šance, mladičkému obránci Gilchristovi dělal velké problémy. Jak jsem rád, že máme Trossarda namísto Mudryka, který to včera odchodil.

Střídající

• Gabriel Martinelli

6,0

Dostal se do jedné menší šance a do jedné tutovky. Ani jednu neproměnil a potvrdil, že je totálně z formy. Doufám, že se pokud možno ještě tuto sezónu probudí. Mám ho rád, ale tato sezóna je od něj hodně velký krok zpět.

• Gabriel Jesus

6,5

Přišle za rozhodnutého stavu, do žádné šance se nedostal, ale měl pár hezkých momentů.

• Jorginho

7,0

Přišel si užít výhru nad svým bývalým klubem. Předvedl pár hezkých přihrávek.

• Oleksander Zinchenko

7,0

Přišel si trochu zaútočit proti již poraženému soupeři. Bránit už v podstatě nemusel a to mu vyhovovalo.

• Fábio Vieira

7,0

Málem se uvedl gólem, přestože dostal málo času. Ale i za tu krátkou chvíli předvedl nadějný výkon.