Hodnocení hráčů

: Bournemouth 1:2 Arsenal

Venkovní zápas v FA Cupu – nic jednoduchého pro náš tým. Jak se našim hráčům (ne)dařilo?

Brankář

 • 6,5

  Připsal si jeden velmi dobrý zákrok, jeden velmi špatný výběh na centr a též byl u zranění Mustafiho, což bych mu nedával za vinu – tohle se prostě bohužel ve fotbale stává. Pochválit bych ho chtěl za vcelku kvalitní rozehrávku (a to i pod tlakem napadajících hráčů).

Obrana

 • 6,5

  Začíná se vracet do staré formy. Více byl aktivnější směrem dopředu, kdy několikrát svižně rozeběhl náš útok a oproti Sakovi se nedržel pouze u lajny, ale sbíhal si i do středu. V defenzivě si vše podstatné pohlídal.

 • 7,5

  Náš velmi často kritizovaný stoper nechal zapomenout na minelu z posledního zápasu a odehrál velmi dobré utkání. Spolu se Sokratisem vyhrávali hlavičkové souboje ve vápně (což není v našich zápasech samozřejmé) a dělali to útočníkům domácích velmi těžké. Též musím zmínit velké množství Mustafiho dlouhých (a často velmi přesných) balonů především křižně na Saku, což nám přineslo spoustu dalších možností v útočné fázi. Jeho zranění, které si přivodil ve vzdušném souboji (bohužel i za přispění našeho gólmana) nevypadalo vůbec dobře a hřiště opustil na nosítkách. Snad bude jeho kotník bude brzy v pořádku.

 • 7,0

  Jistota v našich zadních řadách. Opět ukazoval bojovnost, agilitu a sílu v soubojích s domácími útočníky. Jsem moc rád, že je zpátky v sestavě. Právě na něm může Mikel Arteta stavět v příštích zápasech ať už ve dvojici s Luizem, nebo s Holdingem.

 • Bukayo Saka

  8,0

  Utkání zahájil Saka (18 let) parádní bombou pod víko, na kterou mu nahrál Martinelli (18 let) po úniku Willocka (20 let). Po celý zápas se zapojoval do toho, co mu jde nejlépe – do útoku. V obraně mockrát prověřen nebyl (stejně jako Hector), jelikož útoky Bournemouthu přicházely středem anebo ze standardních situací. Celé utkání a též i postup do dalšího kola rozhodl Saka svou produktivitou, jelikož ke gólu přidal i asistenci pěkným balonem do vápna na Nketiaha (20 let), který již měl snadnou práci. Naši mladíci se opravdu činí a my z toho můžeme mít jen radost! Navíc si Saka připsal i další dvě klíčové přihrávky. MOTM!

Záloha

 • 7,0

  Granit navázal na výborné výkony pod Artetou. I když si neodpustil „xhakovinu“ (velmi špatnou přirávku, díky které se soupeř dostane k šanci), odehrál utkání velmi dobře. Jednou i pěkně v obraně zachránil slibnou šanci soupeře. Jinak byl po celý zápas spojkou mezi obranou a útokem a rozděloval balony.

 • 7,5

  Skvělý výkon! Ve středu hřiště sbíral odkopy soupeře a vracel zpět na naše útočníky, velmi důsledně bránil a přesně rozehrával. V závěru zápasu mohl zápas uklidnit, ale náš třetí gól střelou z dálky nevstřelil. Oproti hře Torreiry se mi na něm však nelíbí jeho poziční hra při rozehrávce od naší brány – vůbec našim obráncům nepomáhá, nechává je presovat útočícími hráči a oproti Lucasovi si vůbec nesbíhá mezi stopery, aby se následně otočil a míč poslal dopředu (samozřejmě když už ho obránci najdou, tak míč kvalitně posune, nebo se díky hře tělem dostane kolem napadajících hráčů a založí útok).

 • 7,0

  I přes spoustu hluchých míst v zápase byl u všeho podstatného – založil obě gólové akce, uvolňoval se ve vápně a na jeho hru se velmi pěkně koukalo.

Útok

 • Nicolas Pepe

  6,5

  Ukázal nám, že se dokáže dostat z obklopení tří hráčů soupeře, několika rychlými kroky se dostat až k vápnu a svižně vystřelit. Poslal do vápna několik pěkných centrů a vypomáhal i Hectorovi v obraně několika zákroky.

 • Edward Nketiah

  6,5

  V prvním zápase po návratu z hostování v Leedsu vstřelil po parádním centru Saky rozdílový gól, který nám zajistil postup. Po zbytek zápasu už však nebyl tolik vidět, nicméně se i tak aktivně zapojoval do našich kombinací. Hodně se mi líbilo jeho napadání soupeře ve velmi vysokém tempu. Určitě bude v dalších zápasech velmi platný.

 • Gabriel Martinelli

  7,0

  Gabi byl opět neúnavný na levé straně. Rozjížděl jeden útok za druhým a byl součástí naší první gólové akce. Jeho pohyb je úchvatný, což platí i o jeho technice. Opět dobrý výkon!

Střídající

 • Rob Holding

  -

  Vystřídal zraněného Skhodrana a pomohl nám postoupit do dalšího kola FA Cupu.

 • -

  Za půl hodinu na hřišti nám toho bohužel moc nepředvedl. Líbila se mi jeho důrazná hra a vytvoření šance v závěru zápasu pro Mattea.

 • -

  Za těch 9 minut se ani jednou nedotkl míče.