Hodnocení hráčů

: Burnley 0:5 Arsenal

Ahoj gunneři,

tak takhle by to šlo, co říkáte? Další pohodová výhra, další kanonáda, další čisté konto, další dobrý výkon. Už 2 víkendy po sobě jsme si otevřeli střelnici na soupeřově hřišti. Po novém roce máme v Premier league vynikající bilanci, 5 výher, 3 čistá konta, 21 vstřelených gólů a jen 2 obdržené góly. A to vše včetně výhry nad zatím vedoucím týmem tabulky.

Od začátku do konce jsme osud zápasu drželi naprosto pevně ve svých rukách, soupeři jsme povolili pouhé 2-3 náznaky nebezpečí, z toho 2 až na konci, kdy jsme přesvědčivě vedli a i pokud by to náhodou dopadlo gólem v naší síti, tak by to vítězství neohrozilo. Uspokojivé také je, že nás vyšší vedení neuspokojuje a máme stále hlad po dalších gólech. Ještě důležitější si myslím je, že přes vysoké vedení se naši útoční hráči poctivě vrací do obrany (např. Martinelli), ostře napadají (nejvíc asi Odegaard). To vidím jako velice důležitý faktor i pro následující zápasy. Tak ať nám tohle všechno vydrží co nejdéle, nejlépe do konce sezóny.

Jak jsem viděl včerejší výkony našich hráčů? Pojďme na to.

Brankář

 • David Raya

  7,0

  Již poněkolikáté neměl prakticky co dělat. Nejvíce práce mu udělal ostrý centr z boku od Odoberta, jinak Burnley nevystřelili přímo na bránu. Rozehrávka opět velice dobrá.

Obrana

 • Ben White

  8,0

  Dnes podal excelentní výkon. Jeho souboje s obránci při našich rozích jsou stylové. Ben je aktuálně ve formě. Tak ať mu to co nejdéle vydrží.

 • William Saliba

  8,0

  Měl tam jedno nebo dvě malá zakolísání v prvním poločase, ale vše zvládl a předvedl opět výborný výkon.

 • Gabriel Magalhães

  8,5

  Gabriel je zvíře. Fofana to zkoušel a zkoušel, Gabi držel. Když už to vypadalo, že se Fofanovi povedlo Gabiho přejít, tak ho Gabi ukázkově zablokoval. Gabriel musí být noční můrou všech útočníků, kteří proti nám nastoupili nebo nastoupí. Jen tak dál.

 • Jakub Kiwior

  8,0

  Jakub mě příjemně překvapuje. Usadil se na levé straně a podává spolehlivé výkony. Celá obranná čtyřka vypadala v posledních 2,5 zápasech v tomto složení velice kompaktně. Dnes si navíc připsal přihrávku na gól Havertze a předfinální přihrávku na gól Trossarda. Jen tak dál.

Záloha

 • Declan Rice

  8,0

  V tomto zápase nějak nevyčníval, ale prostě si odvedl svůj velice vysoký standard, který nám dává dobrou rozehrávku, dobré vystupování proti protihráčům atd. atd. Prostě i díky němu dominujeme v záloze. Super Rice-Rice-Baby.

 • Kai Havertz

  9,0

  MAN OF THE MATCH

  Neustále dělal protivníkovi problémy svým pohybem, navazoval na sebe hráče a uvolňoval prostor pro ostatní, měl výborný výběr místa, vyhrál 8 vzdušných soubojů. Občas u toho vypadá dost těžkopádně, ale je hrozně platný. Odvádí spoustu černé práce. Nevím, jestli jsem to na začátku sezóny neviděl, nebo se opravdu tak zlepšil, ale Kai si mě získává čím dál víc. Vše korunoval hezkým gólem a i když je to hodně těsné, uděluji mu titul MOTM.

 • Martin Ødegaard

  9,0

  Svým krásným gólem nás nasměřoval k výhře. Neúnavně napadal i za rozhodnutého stavu. Dobře kombinoval se spoluhráči, byl neustále v pohybu. Příkladný výkon kapitána. Jeden z adeptů na MOTM.

Útok

 • Bukayo Saka

  9,0

  Jeden z adeptů na MOTM. Proměnil další penaltu a jeho druhý gól byla lahůdka. Všichni čekali obalovačku levačkou a on zavěsil nekompromisně pravačkou. Saka se také dostal do velice dobré formy. V pohodě mohl ušetřit síly, když byl za stavu 0:4 vystřídán.

 • Gabriel Martinelli

  8,5

  Dnes sice neskóroval, ale lítal po levé straně na obě strany, připsal si asistenci na důležitý první gól. Vytvořil také 2 šance pro Trossarda, který je ale neproměnil. Kdyby ano, mohl mít asistence 3.

 • Leandro Trossard

  8,0

  Dlouho to vypadalo, že nemá svůj den a že gól nedá ani z velkých šancí. Nakonec ale ukázal, že je to zakončovatel a střelec. Chvíli na to byl střídán. Škoda zahozených šancí, ale jinak dobrý výkon Leo.

Střídající

 • Edward Nketiah

  6,5

  Dostal se do dobré šance, ale hlavou neusměrnil míč mezi tyče. Dobře kombinoval.

 • Reiss Nelson

  6,0

  Byl aktivní, snažil se. Naštval mě svou laxností při bránění, kdy nechal naprosto v klidu vystřelit Larsena.

 • Cedric Soares

  6,0

  Zahrál dobře.

 • Jorginho

  7,0

  Velice dobrých pár minut.

 • Emile Smith-Rowe

  -

  Snažil se, ale nehodnocen, odehrál jen pár minut.