Hodnocení hráčů

Chelsea 0:1 Arsenal

Londýnské derby na Stamford Bridge – takový byl program na neděli. Jak se našim hráčům (ne)dařilo? Dařilo! London is red!

Brankář

 • Aaron Ramsdale

  6,0

  Dnes moc práce neměl, jelikož na něj šla pouhá jedna střela od Harvetze z celkem nebezpečné pozice, nicméně naše jednička pohotově zalehla a míč zalepila. V dalším průběhu zápasu likvidovali nebezpečné situace především naši defenzivní hráči a Aaron si připsal nečekaně jednoduché čisté konto.

Obrana

 • Ben White

  7,5

  V první půli se dostal ke dvěma střelám – první hodně nepovedená, druhá už vypadala nebezpečněji, nicméně Ben míč špatně v této slibné situaci trefil. Celkově se hodně zlepšil v ofenzivní části, na pravé straně zraje a zápas od zápasu je stále nebezpečnější a techničtější. Dozadu si vše důležité pohlídal (až na 75. minutu, kdy přes něj přešel Broja, který naštěstí následně nepřihrál dobře do středu hřiště).

 • William Saliba

  9,0

  MAN OF THE MATCH

  Do do do do do do do do. Do do do do do do do do. Do do do dooooooo do. Do do do dooooooo do. Do do do dooooooo do. Do do do do do… SALIBA!!! Ačkoliv dnes nebyla Chelsea zdaleka tolik nebezpečná, odehrál náš mladý stoper další parádní utkání. Klidný, důrazný a sebevědomý výkon. Vůdce naší obrany. William Saliba – za mě dnešní MOTM.

 • Gabriel Magalhães

  9,0

  Stejně jako Will odehrál výborné utkání. Byl tvrdý a důrazný v obraně a navíc si připsal vítězný gól ve velmi důležitém utkání, kdy usměrnil Sakův roh do branky domácích. Výborný výkon od naší stoperské dvojice. Nothing personal, Auba (přečtěte si Gabrielův tweet po zápase).

 • Oleksander Zinchenko

  6,0

  Byla na něm vidět nerozehranost. Osobně nechápu, proč v základu nenastoupil Tierney a Zinch se na hřiště nepodíval na posledních 20 minut. Na balonu byl často nejistý, jednou ztratil míč na půlce a nabídl tak šanci soupeři. Navíc se mi jeví v aktuální formě našeho týmu jako celkem ne úplně potřebný hráč - a to hlavně s přihlédnutím k současnému rozpoložení a kvalitě Granita Xhaky, který byl právě Zinchenkem v minulosti při útočných situacích switchován do pozice levého beka. Dnes z toho vznikl takový kočkopes – Zinch se sice snažil dostávat do středu hřiště a pomáhat tvořit hru, ale tím jen dubloval Granitovu pozici, čímž se nám otevírala levá strana. Myslím si, že aktuálně naše hra funguje lépe s Tiernym/Tomiasuem.

Záloha

 • Thomas Partey

  8,5

  I když dnes neukázal svou nadmíru zlepšenou kopací techniku v podobě krásného gólu zpoza šestnáctky, předvedl z mého pohledu snad svůj nejlepší výkon v dresu Arsenalu. Vyhrál spoustu míčů, kazil rodící se šance Chelsea, dostupoval natěsno soupeře a rychle posouval míč na ofenzivní hráče. Díky jeho kvalitní hře tak otevřel prostor pro útočení Granitovi, který tak neměl tolik defenzivní práce. Řečí čísel – úspěšnost krátkých přihrávek na úrovni 93%, úspěšnost dlouhých 100%. Takhle si představuji výkon „šestky“.

 • Martin Ødegaard

  7,0

  Standardně kvalitní výkon. Náš kapitán dokáže i na malém prostoru posouvat efektivně míče na své spoluhráče, uvolňovat je a připravovat pro ně dobré pozice. Dnes to měl těžší díky agresivní hře Chelsea, ale i přesto odehrál velmi dobré utkání.

 • 7,0

  I Granit zahrál dobré utkání. Směrem dopředu nebyl tak výrazný jako v předchozích zápasech, nicméně to se možná s ohledem na kvalitu soupeře dalo očekávat. Hlídal si dobře své území a bojoval celý zápas. V nastaveném čase ukázal opět to, za co ho musí fanoušci soupeřů nenávidět - zabrnkal na nervy domácím hráčům a dohrál dokonce i bez žluté karty. Je to bojovník a rve se za náš klub hlava nehlava.

Útok

 • Bukayo Saka

  7,5

  Jeho skvěle kopnutý roh nám dnes zajistil vítězství. Jinak (jak je jeho zvykem) bušil do obrany soupeře, dostával se do šancí, ale dnes mu to tam nespadlo. Poctivě se i vracel do obrany, aby pokrýval výpady soupeře.

 • Gabriel Jesus

  7,0

  Míra Bosák to v přenosu řekl dobře – i neskórující Jesus je obrovským přínosem pro hru Arsenalu (oproti neskórujícímu Sterlingovi, jehož výkon byl dost hrozný). Díky své vytříbené technice se dokáže uvolňovat od obránců, nabízí slibné situace pro spoluhráče a představuje takřka permanentní hrozbu pro soupeřovu obranu. Snad už mu to tam co nejdříve spadne.

 • Gabriel Martinelli

  7,0

  Ani Gabi se dnes do gólových statistik nezapsal, ale i on dnes potil krev pro tři body. Jako každý zápas se tlačil do zakončení a slibných situací, ale ne vždy zvolil úplně ideální řešení. Stejně jako Bukayo se také Gabi poctivě vracel bránit.

Střídající

 • Kieran Tierney

  -

  Na hřiště se dostal na posledních 15 minut.

 • Mohamed Elneny

  -

  Mo si dnes zahrál 10 minut a několikrát pěkně zakombinoval ve středu hřiště.

 • -

  Taktické střídání v 93. minutě.