Hodnocení hráčů

Chelsea 0:1 Arsenal

Londýnské derby na Stamford Bridge – takový byl program na neděli. Jak se našim hráčům (ne)dařilo? Dařilo! London is red!

Brankář


    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 6,0

    Dnes moc práce neměl, jelikož na něj šla pouhá jedna střela od Harvetze z celkem nebezpečné pozice, nicméně naše jednička pohotově zalehla a míč zalepila. V dalším průběhu zápasu likvidovali nebezpečné situace především naši defenzivní hráči a Aaron si připsal nečekaně jednoduché čisté konto.

Obrana

  • Ben White

    7,5

    V první půli se dostal ke dvěma střelám – první hodně nepovedená, druhá už vypadala nebezpečněji, nicméně Ben míč špatně v této slibné situaci trefil. Celkově se hodně zlepšil v ofenzivní části, na pravé straně zraje a zápas od zápasu je stále nebezpečnější a techničtější. Dozadu si vše důležité pohlídal (až na 75. minutu, kdy přes něj přešel Broja, který naštěstí následně nepřihrál dobře do středu hřiště).

  • William Saliba

    9,0

    MAN OF THE MATCH

    Do do do do do do do do. Do do do do do do do do. Do do do dooooooo do. Do do do dooooooo do. Do do do dooooooo do. Do do do do do… SALIBA!!! Ačkoliv dnes nebyla Chelsea zdaleka tolik nebezpečná, odehrál náš mladý stoper další parádní utkání. Klidný, důrazný a sebevědomý výkon. Vůdce naší obrany. William Saliba – za mě dnešní MOTM.

  • Gabriel Magalhães

    9,0

    Stejně jako Will odehrál výborné utkání. Byl tvrdý a důrazný v obraně a navíc si připsal vítězný gól ve velmi důležitém utkání, kdy usměrnil Sakův roh do branky domácích. Výborný výkon od naší stoperské dvojice. Nothing personal, Auba (přečtěte si Gabrielův tweet po zápase).

  • Oleksander Zinchenko

    6,0

    Byla na něm vidět nerozehranost. Osobně nechápu, proč v základu nenastoupil Tierney a Zinch se na hřiště nepodíval na posledních 20 minut. Na balonu byl často nejistý, jednou ztratil míč na půlce a nabídl tak šanci soupeři. Navíc se mi jeví v aktuální formě našeho týmu jako celkem ne úplně potřebný hráč - a to hlavně s přihlédnutím k současnému rozpoložení a kvalitě Granita Xhaky, který byl právě Zinchenkem v minulosti při útočných situacích switchován do pozice levého beka. Dnes z toho vznikl takový kočkopes – Zinch se sice snažil dostávat do středu hřiště a pomáhat tvořit hru, ale tím jen dubloval Granitovu pozici, čímž se nám otevírala levá strana. Myslím si, že aktuálně naše hra funguje lépe s Tiernym/Tomiasuem.

Záloha


    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 8,5

    I když dnes neukázal svou nadmíru zlepšenou kopací techniku v podobě krásného gólu zpoza šestnáctky, předvedl z mého pohledu snad svůj nejlepší výkon v dresu Arsenalu. Vyhrál spoustu míčů, kazil rodící se šance Chelsea, dostupoval natěsno soupeře a rychle posouval míč na ofenzivní hráče. Díky jeho kvalitní hře tak otevřel prostor pro útočení Granitovi, který tak neměl tolik defenzivní práce. Řečí čísel – úspěšnost krátkých přihrávek na úrovni 93%, úspěšnost dlouhých 100%. Takhle si představuji výkon „šestky“.

  • Martin Ødegaard

    7,0

    Standardně kvalitní výkon. Náš kapitán dokáže i na malém prostoru posouvat efektivně míče na své spoluhráče, uvolňovat je a připravovat pro ně dobré pozice. Dnes to měl těžší díky agresivní hře Chelsea, ale i přesto odehrál velmi dobré utkání.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 7,0

    I Granit zahrál dobré utkání. Směrem dopředu nebyl tak výrazný jako v předchozích zápasech, nicméně to se možná s ohledem na kvalitu soupeře dalo očekávat. Hlídal si dobře své území a bojoval celý zápas. V nastaveném čase ukázal opět to, za co ho musí fanoušci soupeřů nenávidět - zabrnkal na nervy domácím hráčům a dohrál dokonce i bez žluté karty. Je to bojovník a rve se za náš klub hlava nehlava.

Útok

  • Bukayo Saka

    7,5

    Jeho skvěle kopnutý roh nám dnes zajistil vítězství. Jinak (jak je jeho zvykem) bušil do obrany soupeře, dostával se do šancí, ale dnes mu to tam nespadlo. Poctivě se i vracel do obrany, aby pokrýval výpady soupeře.

  • Gabriel Jesus

    7,0

    Míra Bosák to v přenosu řekl dobře – i neskórující Jesus je obrovským přínosem pro hru Arsenalu (oproti neskórujícímu Sterlingovi, jehož výkon byl dost hrozný). Díky své vytříbené technice se dokáže uvolňovat od obránců, nabízí slibné situace pro spoluhráče a představuje takřka permanentní hrozbu pro soupeřovu obranu. Snad už mu to tam co nejdříve spadne.

  • Gabriel Martinelli

    7,0

    Ani Gabi se dnes do gólových statistik nezapsal, ale i on dnes potil krev pro tři body. Jako každý zápas se tlačil do zakončení a slibných situací, ale ne vždy zvolil úplně ideální řešení. Stejně jako Bukayo se také Gabi poctivě vracel bránit.

Střídající


    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 0,0

    Na hřiště se dostal na posledních 15 minut.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 0,0

    Mo si dnes zahrál 10 minut a několikrát pěkně zakombinoval ve středu hřiště.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • -

    Taktické střídání v 93. minutě.

Odkaz na sestřih pro ty, kteří zápas neviděli, je ZDE.

Bylo to hodně příjemné trávení nedělního oběda. Arsenal předvedl bojovný a semknutý výkon, díky kterému si odváží tři body ze západu Londýna. Ve středu ligový pohár s Brightonem, v sobotu nás čekají Vlci.

 

COYG!

 

Ondřej

 

 

 

Komentáře

  1. railgun (karma: 985) #1

    Možná budu unáhlený, ale řekl bych, že máme nejlepší střed jak zálohy tak i obrany od dob Invicibles. Gabriel/Saliba vs Toure/Campbell a Partey/Xhaka vs Vieira/Gilberto.

    |
    • Tom4 (karma: 883) #1

      Sezóna 07/08, mladý španiel Fabregas, Flaminy, Rosicky a Hleb by so zálohou určite nesúhlasili 🙂

      |
      • LUBOMIR (karma: 1227) #1

        Co sa tyka ofenzivy – mas pravdu. Mam pocit ze povodny komentar poukazuje na to ze mame znovu top DM co tu od Paddyho nebolo. Je to casto nedoceneny post ale velmi – velmi dolezity.

        |
      • railgun (karma: 985) #1

        ta byla super, když to upresnim, tak myslim spis tu defenzivni cast stred pole a stred obrany. To byla vždy nase slabina. Kdyz vidim kolik souboju nasi stoperi vyhraji a to jak ve vzduchu tak na zemi, je to jiny level oproti poslednich minimalne 10 rokum. Máme nejlepsi obranu v lize stejne golu obdrzel jen Newcastle…Ale hlavne nedostavame laciné goly, porad cekam, ze nejaky prijde a ono nic. Jedina nase slabina ted je sirka kádru.

        |
  2. zajo69 (karma: 605) #1

    Síce s nervami ,ale už po 20 minútach som bol skalopevne presvedčený že vyhráme. Útok celsi vďaka našej obrane bol na uterák. V zime treba nutne rozšíriť káder. Ak udrzime prvú priečku bude to jednoduchšie. Len tak ďalej.

    |
  3. Viktor (karma: 818) #1

    To čo ide spurs hrať? 5-4-1 alebo 6-3-1? Pri Contem bude o chvíľu aj Mourinho vyzerať ako Cruyff.

    |
  4. Filip Rejcha (karma: 32) #1

    Zdar borci, už to tu někdo psal, ale já to nemůžu zpětně nějak dohledat, chtěl bych s mladým na zápas, vytipoval sem si zápas s Chelsea 29.4., na koho bych se mohl obrátit se získáním lístků případně i ubytováním atd.? Prosím pěkně

    |
  5. Tom4 (karma: 883) #1

    On the hits Bukayo Saka took today…
    You saw me on that touchline, I was really calm and happy with the decisions…

    Mikel začína vystrkovať rožky? 😀

    |
  6. Avatar photo
    WoX (karma: 2129) #1

    Vím, je tepve 1/3 sezony. Vím, prijdou zraneni a pokles formy. Ale uz ted je jasne, ze pristi rok hrajeme LM. Klukum to musi byt jasny taky. Chtej to, jsou hladovy. Obrovske plus pro podpisy a prichody. Takticka vyspelost Arsenalu je naprosto perfektni. Mam radost.

    |
    • Viktor (karma: 818) #1

      Priorita sú nové zmluvy pre Saliby, Saku a Martinelliho, zároveň ale 1-2 dobré nákupy v zime môžu urobiť rozdiel v bojí o titul.

      |
    • Cenda (karma: 448) #1

      To je hodně unáhlený. 25 kol před námi. Ještě se můžu stát cokoliv. Ale rozehraný to máme parádně ..o tom žádná

      |
    • mc1897 (karma: 878) #1

      GX genius.
      Moj prvy clovek nahradu z pohladu kvality v zaklednej XI, a moj posledny na odchod z pohladu dolezitosti.
      Extremne dolezity pan. Musi dostat novu zmluvu.

      |
  7. Avatar photo
    Pulec (karma: 2168) #1

    Xhaka je totální bestie! Z toho mám asi největší radost… jak se odrazil ode dna a teď je klíčovej hráč. Strop!

    |
    • Viktor (karma: 818) #1

      To je len otázka času kedy sa rozsypu. S takými výkonmi nebolo možné mať ich výsledky dlhodobo, ani s talianskym betonárom.

      |
  8. killerhammer (karma: 6980) #1

    Dnes bola výborná debata v štúdiu Sky Sports o našej taktike. Arteta tam hovoril, že tréningy sú zamerané na hru bez lopty, snaží sa naučiť hráčov ako sa rozostaviť správne v priestore, ako vytvoriť skupinky s protihráčmi a ako napádať súpera aby to malo efekt. Hovoril, že team sa v tomto oveľa zlepšil ale že to bude ešte lepšie, keď hráči budú tieto veci inštinktívne cítiť a nerozmýšľať nad nimi.
    Prečo to píšem?
    Z tohto pohľadu ani nákup DM alebo CM v zime nás ihneď asi nejako výrazne neposunie. Teraz sme na nejakej úrovni a proces pôjde pomaly ďalej. Arteta potrebuje s každým hráčom pracovať nejaký čas aby z neho dostal viacej.
    Samozrejme, z hľadiska šírky kádra musíme posilniť ale ten viditeľný efekt z posilnenia príde možno budúcu sezónu. Ale aj keby teraz nikto neprišiel, už teraz je úroveň našej hry dosť vysoko. Vidíme, že sa to celé odvíja od formy v strede zálohy Partey, Xhaka, Odegaard. Ak sú oni brilantní, tak hráme úžasné zápasy. Ostatní sa k tomu potom ľahko pripoja. S úplnou dominanciou vymažeme kohokoľvek. Away zápasy proti Palace, Bournemouth, Brentford, Chelsea boli odohrané fantasticky. Musíme len veriť, byť pozitívni a stále ešte byť trpezliví. Ak klub udrží pokope tento team + posilní o hráčov so správnou mentalitou, čaká nás neuveriteľná budúcnosť.
    Jasne, sú tu City a Newcastle už tiež začína byť cítiť, peniaze robia futbal.
    Uvidíme, ale ja verím, že si to o rok, dva s nimi rozdáme v boji o titul.
    A už tento rok môžeme skúsiť hrýzť.

    |
    • Japanas (karma: 3891) #1

      S celou tou myšlenkou souhlasím, jenom si nemyslím, že se to úplně celé odvíjí od formy zálohy. Uspěli jsme i v některých zápasech kdy třeba Partey nehrál nebo Odegard nepodal úplně top výkon. Myslím, že stejnou úlohu hraje i obrana, v čele se Salibou a Ramsdalem. Zrovna dnes jsem si při exhibici Saliby říkal, jak by všechny ty situace řešil třeba Holding, který v minulých letech hrával často v základu a kdy jsme spoutu kvalitních zápasů dojeli na úroveň obrany. A to nebudu mluvit o excesech typu Lichsteiner, Mustafi a další. Dnes je zrovna obrana opora týmu a pevná hráz. A pokud srovnávám loňské totální trápení Lacy a Auby, tak i hra, souhra a produktivita útoku je úplně někde jinde. Souhlas, že záloha je důležitá a hraje letos kvalitně (speciálně zmrtvýchvstání Xhaky je obdivuhodné), ale myslím, že důležitost a vyváženost všech řad je letos to zásadní. A musím znovu uznat, výborné zúročování práce Artety…

      |
      • killerhammer (karma: 6980) #1

        Ja som to myslel hlavne vo význame, že ak sa stane s tou zálohou niečo (zranenia, pokles formy), tak prídeme o tento pekný futbal zo dňa na deň. A to je jediné riziko pre nás v tejto sezóne si myslím. Musia sa dostať aj hráči ako Lokonga alebo Vieira na vyššiu úroveň aby sa dalo na backup team spoľahnúť.

        |
    • Avatar photo
      Vosička (karma: 639) #1

      Souhlas, krásne napsáno. Arteta mysli do budoucna a pracuje koncepčně. Proto si myslím, ze dokáže zapracovat Fabia Vieru do týmu a on nám přinese další možnosti do zálohy.

      |
      • Avatar photo
        jakub (karma: 16305) #1

        U Vieiry to potrvá trošku déle, on nikdy neviděl takovej systém hry jaký používá Arteta. Trošku bych to přirovnal třeba ke Cancelovi s Bernardem Silvou v City, taky jim trvalo se naučit jak fungovat v tom systému. Ale Arteta s hráči pracuje skvěle, stačí si vzpomenout na jeho práci s Martinellim, se Sakou, také nějaký čas trvalo než si to všechno sedlo.

        |
  9. Avatar photo
    poli23 (karma: 1298) #1

    Mně se moc líbil White! Jestli ten chlap nepojede do Kataru, tak není divu že Anglie nic nevyhrála půl století.

    |
  10. cesc4cesc4 (karma: 13) #1

    Nevim co se ti nezdá na Zinchenkovi, s ním máme o dost větší převahu, posledni venkovni zápasy co nehrál, tak jsme určitě neměli tolik navrch. Hlavně s leedsem mi přislo, že dost chyběl.

    |
    • killerhammer (karma: 6980) #1

      Zinčenko je vynikajúci v build-upe. Lepší ako Tierney. Na druhej strane zasa horšie bráni. Pre Artetu to musí byť slasť, keďže podľa povahy súpera tam môže šupnúť viac kreativity alebo viac zodpovednejšieho bránenia. A to tam ešte experimentoval s Tomym pre ešte silovejšie bránenie, čo si myslím, že Arteta robil len preto, že si nezaslúžil sedieť (keďže White ho na RB nepustí). Na LB nemáme absolútne žiadny problém teraz a ani na RB 😉

      |
  11. Rudi1B (karma: 1068) #1

    Klobúk dole aj pred away fans. Hrali sme vonku a mali sme lepšiu podporu ako domáci tým

    |
    • FildaGooner (karma: 4586) #1

      Na jednu stranu ano, naši fans na zapasech jsou letos v topu, na druhou stranu ale čemu ti fans Chelsea meli fandit? Tomu 90 minutovému bránění? To zvládneš ze začátku zápasu, ale málo lidí to zvládne celý zápas.

      |
  12. Nawts14 (karma: 1810) #1

    V takomto zapase je pre mna krasne vidiet dost podstatny detail oproti minulej sezone. A to je praca hrotoveho utocnika. To kolko lopt udrzi/vybojuje a vypracuje Jesus je neuveritelne. Aky to rozdiel oproti Aubovi co tam len behal a cihal na pas za obranu , alebo Lacovi , ktory skratka nemal taku kvalitu v sobojoch. Tam sme stracali v minulosti strasne vela lopt a potom sme sa dostavali pod tlak.
    Dnes ak by sme mali viac kvality v klucovych utocnych akciach tak musime vyhrat o 3 kusky.
    Ale celkovo vyborne takticky zvladnuty zapas , Chelsea nemala absolutne nic a bolo to vidiet aj na atmosfere.
    Sakra dolezite 3 body ktore musime v Sobotu potvrdit.

    |
  13. Avatar photo
    miron (karma: 1607) #1

    Tu deviatku by som skor prilepil Parteyovi ako Gabrielovi, ten gol by padol aj bez jeho pricinenia, ale to je kazdopadne moj nazor. Partey a Saliba mali cely zapas navrch, oni dvaja uplne vycnievali. Partey mal vyborne statistiky, krasne dirigoval stred, vystupoval a hlavne dnes nestracal. Saliba bol ako skala, co on dokaze sprintov smerom dozadu vyhrat s utocnikmi supera, to je brutal…, inak jedneho luftacika v sestnaske si neodpustil, az ma zamrazilo, hned to vsak obrannym zakrokom odcinil. Ja osobne by som si dnes nevedel vybrat jedneho z nich, pre mna asi obaja. Dakujem za hodnotenie, dnes krasna nedela, bude sa dobre zaspavat..

    |
  14. Avatar photo
    Jiří Trchalík (T.R.C.) (karma: 1679) #1

    Me dlouhodobě baví, že před koncem prestupaku jsme měli obavy o RB, že nemáme alternativu a nakonec to dopadlo tak, že máme RB tak solidně pokrytý, že se nám tlačí i na LB ?

    |
    • Avatar photo
      Gunner 4ever (karma: 1937) #1

      To je Mikelův absolutní majstrštyk. Takhle se v přestupáku můžem soustředit na někoho do zálohy, kdo by efektivně tlačil na Thomase, určitě by se hodil i někdo kdo dokáže zahrát křídla+hrot, aby nám tam zvýšil konkurenci pro naše stávající útočná esa. COYG!

      |
  15. Avatar photo
    dave (karma: 20996) #1

    Graham Potter on Arsenal: “Arsenal are a top team, I don’t like to say that but it’s a reality.”

    |
  16. Neptun (karma: 1112) #1

    Dneska pro me jedinou kankou bylo, ze jsme nepridali druhy gol a nedohravali uplne vklidu. Protoze ikdyz byla chelsea uplne marna, tak nejaky zebrak tam vzdycky muze spadnout a je zkazeny cely zapas. Samozrejme naprosto topove vykony tech bestii Saliby a Thomase, fakt nevim kdo z nich si dnes zaslouzil to MoM vic. Bavi me ale jeste jedna vec – obcas si stezujem, ze Jesus neni tak produktivni, obcas to ctu i v ruznych komentarich – hosi jak to bude vypadat, az Jesus ty goly zase zacne sypat? Protoze on je sypat zacne, na to je moc kvalitni, aby se ho ta smula drzela celou sezonu!

    |
    • mc1897 (karma: 878) #1

      To je dobra poznamka s Jesusom. Trosku mi to pripomina cca 5 kolo ked mal Saka 0+1.
      Co bude ked zapne naplno ?
      Dnes to vsetci vidime.
      A este nas caka otazka co ked zacne ukladat do brany lopty Jesus.
      A este nas caka najlepsi strelec minulej sezony – ESR!
      COYG!!!

      |
  17. orek (karma: 16567) #1

    Asi půjdu opět proti proudu, ale mě se výkon Saky, Martinelliho, Odegaarda zas tolik nelíbil. Saka po žluté kartě se pomalu vytrácel že hřiště a Martinelli také nic extra. Ode mi přišel , že se nedostal ani moc do hry, přičemž to jak založil se šancí byl neskutečný úlet. Pravačka na opírání asi. Xhakovi a Jesusovi bych dal vyšší známku než zmíněným třem. I když chápu, že Sakuv roh nám vyhrál zápas.

    |
    • mc1897 (karma: 878) #1

      Hrali hlboky blok… na viac proste ex-ruski sraci nemali.
      Na nasej polke do 3 sekund stratili 90% lopt. A to je potom tazke mat 10 striel na branu.
      xG hovori za xsetko: 0.2 – 2.8.
      Asi ako ked sme hrali doma so City pred troma rokmi…

      |
    • Mishes (karma: 303) #1

      Ode odehrál dobrý zápas ale ne vynikající. Jeden gol zazdil (kdy byly 3 na 2 v brejku). G. Jesus i když mohl podobně nahrávat, tak stahoval na sebe 2-3 hráče a tím se otvírala převážně levá strana. Když budou hráči zakončovat chladnokrevně a ne zbrkle, tak výsledek bude ještě mnohem lepší. Zápas mě nadchnul ale hlavně kvůli Salibovi, Parteym a Granitovi.

      |
  18. Avatar photo
    Dřívko (karma: 2153) #1

    Naše hra dnes byla super, hlavně druhý poločas to mělo náboj, úplně jsme Chelsea vymazali ze hřiště a k ničemu nebezpečnému je nepustili. Jediná škoda, že jsme byli slabí co se týká produktivity. Ale zase jsme si zastříleli minule, 3 body ze SB jsou doma a to je ta nejlepší odměna

    |
  19. orek (karma: 16567) #1

    Co jste vůbec říkali na Salibův útočný výlet? Myslím, že to byl dneska jediný hráč na hřišti, který to parádně po křídle provětral až do vápna. 😀

    |
  20. ezio (karma: 5573) #1

    Čo tak čítam, tak Chelsea fans už chcú Pottera vyhadzovať…:D fakt rakovina fans…

    |
    • orek (karma: 16567) #1

      Hlavne že fanoušci Arsenalu nedělali to samé. Arteta vyhrál s Arsenálem Fa Cup, ale po třech úvodních kolech jsme měli 0 bodů a to se vůbec nepsalo Arteta out, že? Vždyť kolik z vás tu chtěla Conteho nebo někoho jineho. Ne vlastně všichni za Artetou stáli. Trošku soudnost zase..

      |
      • Malaczik (karma: 363) #1

        Spíš jde o to, kolik trenérů vystřídala Chelsea za posledních 10 let.
        Ale Mikelem jsem si na začátku jistej nebyl teda, to je pravda..

        |
        • killerhammer (karma: 6980) #1

          Ja sám som Artetu veľakrát kritizoval.
          A nemám s tým problém.
          Môžem len zopakovať, úvod fantastický, vyhrali sme FA Cup s existujúcim kádrom. Ale potom začal robiť zlé rozhodnutia: experimentoval so stopérmi = žiadna konzistencia v obrane, nakupoval starých hráčov = veľmi zlý herný prejav. Tiež si pamätáme, že rýchla reakcia v zápasoch nebola skoro žiadna. Až po cca 1.5 roku a po príchode Edua sa urobilo biznis rozhodnutie a prešlo sa na mladých hráčov.
          Ale aj tu znova zopakujem, ostatné teamy ako City, Liverpool, Chelsea, ManUtd, teraz Newcastle stavajú svoje teamy na hotových (drahých) hráčoch. Špeciálne v (bohatom) Londýne je to funkčný scenár (viď Chelsea).
          Takýto projekt s takto mladými hráčmi je ohromné riziko.
          Však aj Southampton má mladý káder (tuším som čítal, že v priemere ešte mladší ako my) a pozrite, kde sú, budú bojovať o záchranu.
          Počkajme rok, dva, tri a zhodnotíme.
          Ale teraz v tomto čase, to vyzerá naozaj veľmi dobre.
          Aj keď si stále myslím, že v takto mladom teame môže dochádzať k veľkým výkyvom vo forme – keby sa nám to stalo napr. v januári plne to akceptujem.

          |
          • Neptun (karma: 1112) #1

            Ja nemam problem se taky priznat, ze jsem si dlouho nebyl Artetou jisty a nekolikrat bych ho nejradsi taky vyhodil. Paradoxne bych mozna rekl, ze jsme na papire tenkrat podle jmen meli ten tym dokonce mozna i silnejsi nez ted, proto jsem od nej asi ocekaval okamzity impakt. Jenomze jmena na papire neznamenaji tymovou kvalitu na hristi, takze to proste chtelo cas a vymenu hracu, coz se uz evidentne podarilo. Ale budme uprimni, ani Arteta neni dokonaly, furt jsou veci, ktere mu clovek dovede vytknout, treba ty jeho stridani atd. Ale budme radi za to, ze tu vydrzel a vytvoril fungujici tym na hristi i mimo nej. A to je to nejdulezitejsi!

            |
          • Tom4 (karma: 883) #1

            Trochu by som ťa opravil, Edu prišiel skôr ako Mikel do klubu, mal vyššiu pozíciu a celkovo prestupy boli jeho starosť. Mikel bol na začiatku čisto tréner bez vyšších právomoci, ktoré získal neskôr. Nákupy starších hráčov by som nezvaloval na Mikela, tam to bolo vo vedení ešte prehnité a Mikel tam podľa mňa ešte nemal páky (viď interný audit, ktorý si mladý Kreoke dal spraviť). Čo sa týka reakcií na zápas tam je to ťažké súdiť nakoľko na lavičke jednoducho nie je dostatočná kvalita.

            Úvod jeho angažmá priniesol 2 trofeje ale hrali sme v defenzíve s 5 obrancami a potrebovali sme stabilizovať situáciu aby sme vôbec na ihrisku vedeli existovať. Vopred bola povedané že je to dočasne riešenie.
            Točenie stoperov dáva tiež zmysel nakoľko v tej dobe mohol hrať Gabriel len s Luizom alebo Marim kvôli tomu, že nevládal ani základy angličtiny a nebola by žiadna komunikácia. Mari alebo Luiz s Holdingom bola katastrofa a Mustafiho nespomínam ani.. Čo iné by si tam robil ako rotovsl a čakal kto sa chytí?

            |
  21. Feri (karma: 8241) #1

    – Saliba a Partey pro me vyrazne prevysili kvalitu soupere. Celkove ale velice kvalitni vykon od celeho tymu i trenera,
    – Jeste bych se zastavil u Jesuse. Osobne bych mu dal vice, nez 7. Ikdyz neda gol, tak jeho prinos je kazdy zapas pro tym obrovsky. Kdyz to porovname s Aubou, tak to je nebe a dudy. Jesus si chodi pro mice, dokaze sam projit 3 hrace a vytvorit sanci, zapojuje se do kombinace a take je hodne silny v soubojich. Kdyz nebyla jina moznost a nakopavali jsme mice, tak byl schopen vyhravat souboje proti stoperum a tim udrzet nasi kontrolu nad micem. Casto byl taky faulovan, takze opet dulezity cas pro nas a obcas cenne preruseni, takze se nemohla dostat Chelsea do souvislejsiho tlaku. Dokazal navic cely zapas pressovat obranu soupere, takze nebyli schopni v klidu rozehrat, opravdu neuveritelne nasazeni. O goly se u neho nebojim, on ma vyborne zakonceni i techniku. Cekam, ze se to u neho brzy protrhne, temer kazdy zapas to u neho smrdi 2-3 goly, protoze je schopny si sam vytvaret ciste sance z niceho. Opravdu TOP hrac.

    |
    • Sniper (karma: 1863) #1

      Keby bol trochu charakter (čo vieme že nie je a nikdy ani nebol) tak sa do takého videa nenechá namočiť. Našťastie to vypálilo presne tak ako sme si všetci priali…

      |
  22. Koubie777 (karma: 80) #1

    Díky moc za hodnocení! Jediný s čím nesouhlasím, tak je známka pro Zinchenka, dal bych mu o něco víc. S ním je ta výstavba hry na úplně jiným levelu, dává stoperům další možnost přes koho rozehrávat, vůbec bych neřekl, že se s Granitem nějak bijou, naopak Granit může díky Zinchenkovi být ještě o něco výše a máme nahoře víc hráčů. Trochu jsem se před zápasem bál, aby nám Chelsea nevětrala levou stranu, ale Oleg je vážně nesmírně inteligentní hráč s výbornou technikou, skvěle čte hru, a proto dle potřeby ten kraj dokázal (až na jednu výjimku) včas zavřít. V druhým poločase trochu začal fyzicky odcházet, ale to je po takový dlouhý pauze logický, přes MS nabere síly a v lednu bude ještě lepší! COYG!

    |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.