Hodnocení hráčů

Chelsea 0:1 Arsenal

Londýnské derby, ve kterém už v této fázi sezony o moc nešlo. Nicméně vítězství nad Blues je vždycky příjemné. Jak se našim hráčům (ne)dařilo?

Brankář


    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 7,0

    V zápasech s věhlasnými soupeři je kvalitní výkon gólmana základem. Bernd k cennému čistému kontu na Stamford Bridge potřeboval notnou dávku štěstí a pět zákroků proti střelám soupeře do prostoru brány. Nutno říct, že mu to protihráči soupeře celkem usnadnili nepřesností střel, které většinou i v nadějných pozicích skončili mimo bránu nebo zaplaťpánbůh na tyči. Nejvíce se vytáhl proti hlavičce Zoumy v závěru zápasu, kterou vyškrábl na břevno, po kterém následovalo další břevno z kopačky Oliho. Za co ho nepochválím, byla hrozná rozehrávka dlouhých balónů, které většinou znamenaly ztrátu. Jinak ale velmi dobrý výkon a na třech bodech měl velmi velký podíl.

Obrana


    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 6,0

    I když byl Rob severem WhoScored.com vyhlášen za hvězdu zápasu (čistě z hlediska hráčských statistik), nemůžu ho za včerejší výkon pochválit. Ano, v prvním poločase parádně zablokoval pravděpodobně gólovou střelu, ale jinak byl opět nedůrazný a nechával spoustu prostoru protihráčům (stejně jako naši další dva stopeři). Ve vzduchu nás dvojice Zouma - Silva s deseti vyhranými vzdušnými souboji o parník předčila (naši TŘI stopeři vyhráli za zápas pouhé tři souboje ve vzduchu – celkem všichni hráči Chelsea vyhráli o 9 hlaviček víc než naši hráči). I přesto všechno naše obrana udržela čisté konto, což se proti takovému soupeři venku často nevidí a Rob byl podle mého tím nejlepším v naší obranné trojici.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 5,5

    V úvodu zápasu spolu s Gabrielem vyrobili špatnou rozehrávkou na půlce fatální chybu, po které se řítil sám na našeho gólmana Kai Havertz, který naštěstí přestřeli. V dalším průběhu zápasu nebyl výkon našeho španělského zadáka nikterak výrazný – nevyhrál ani jeden vzdušný souboj (což s jeho výškou snad ani nejde) a stejně jako Rob dával spoustu prostoru soupeři. Pochválit ho můžu za velmi přesnou rozehrávku (91%), ze které neplynuly žádné minely.

  • Gabriel Magalhães

    5,5

    Stejně jako Mari byl namočen v úvodní obrovské šanci Havertze kvůli slabé rozehrávce, která mu dělala problém po celý zápas. Na levé straně se snažil podporovat Kierana, ale jeho dlouhé přihrávky nebyly vůbec přesné a celkově jsme po jeho rozehrávce ztratili velké množství balónů. Ztratit na stoperské pozici každý čtvrtý míč je opravdu tristní statistika. Ze všech našich obránců byl však velmi důsledný v soubojích a snažil soupeře bránit velmi natěsno (což se mu však ne vždy povedlo). V závěru stejně jako zbytek týmu odkopával jeden míč za druhým ve stylu defenzivy průměrného anglického celku z chvostu tabulky, který hraje proti týmu z vrcholu tabulky.

Záloha

  • Bukayo Saka

    4,0

    Na pravém half-backovi to není ono. Dozadu to byl přes jeho stranu celkem průchoďák, dopředu nic kloudného nevymyslel. Do zápasu se totiž podle mého vůbec nedostal a z našich hráčů základní sestavy byl u míče nejméně (spolu s Aubou po 28 dotecích míče). Nejhorší byl také v přesnosti přihrávek – úspěšnost pod 65% jsem dlouho ve statistikách u našich hráčů neviděl. Důvody jeho špatného výkonu však musíme hledat jinde a není to úplně složité – Bukayo je dravé křídlo s obrovskou kvalitou a potenciálem směrem dopředu, jeho pozice ve včerejším zápase mi tedy naprosto nedávala smysl. Správně vystřídán v 65. minutě.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 5,0

    I přes několik opětovných a hloupých ztrát (ze kterých naštěstí přímo nevyplynuly žádné zásadní akce soupeře) odehrál před naší obranou celkem dobře. A to hlavně směrem dozadu, kdy si připsal 5 tackles (nejvíce z našich hráčů) i 3 interceptions (opět nejvíce z našich hráčů). Jeho výkon mi zhnusil jeho ofenzivní výpad ke konci zápasu, kdy místo jakékoliv snahy o zakončení sebou lacině plácl o zem ve stylu Neymara říkajíc si o penaltu a Andre Marriner mu velmi správně ukázal žlutou. Tohle se v Arsenalu nesmí stávat.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 6,5

    Celý zápas naplno odjezdil po zadku. V jednu chvíli presoval na úrovni Auby, za chvíli zase bojoval v našem vápně. Jeho přidanou hodnotou je pohyb, díky kterému měl soupeř méně času na rozehrávku a ztrácel míče – díky tomu se ani Mo do defenzivních statistik moc nezapsal, ale na hřišti byl velmi platný. Nejzásadnější zákrok si připsal ve 36. minutě, kdy v poslední chvíli při gólové střele zezadu odpálil míč Mountovi. Slabší chvíli si vybral ke konci zápasu (to už fyzicky odcházel), kdy mu odskočil na hranici vápna míč, ale Giroud následně levačkou o hodně branku přestřelil.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 6,5

    Jak jsem psal již v minulém hodnocení – jeho přítomnost je opravdu znát. Bohužel měl na své levé straně velmi chabou podporu a nedostával takové přihrávky, jako by si představoval. I tak byl o hodně aktivnější než Saka na druhé straně – poslal do útočného vápna dva přesné centry, připsal si i jeden klíčový pas. I přes dobrý výkon se do dějin zápasu víceméně nikterak výrazněji nezapsal.

Útok

  • Martin Ødegaard

    5,5

    Škoda, že mu nevyšla střela levou ve druhém poločase, kdy se k němu dostal centr od Kierana. Ovšem jako všichni naši hráči nebyly téměř vůbec u balonu, jelikož jsme čelili převaze soupeře. I díky jeho napadání se Jorginho dostal pod tlak a udělal osudovou chybu.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 6,0

    Auba byl překvapivě dobrý ve vzduchu, kdy vyhrál více hlaviček než všichni ostatní naši hráči dohromady. Při gólové situaci zachoval chladnou hlavu, necpal se za každou cenu do zakončení a připravil gól pro ESR.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 7,0

    Nejlepší náš hráč směrem dopředu, celý zápas odmakal, nabízel se, presoval, snažil se uvolňovat a přecházet přes protihráče a celkově představoval pro soupeře největší nebezpečí. Dát vítězný gól na Stamford Bridge se nepovede každý den – těsně před Aubovo přihrávkou se pěkně odpoutal od obránce do volného prostoru a následně i za přispění tyče dostal míč do branky.

Střídající


    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 0,0

    Na hřiště se dostal v 65. minutě a naši hru směrem dopředu celkem oživil. Bohužel se zranil při pěkné obranném zákroku a po dvaceti minutách pobytu na hřišti místo sebe pustil do hry Caluma.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • 0,0

    Čtyři doteky s míčem za čtvrt hodiny není moc.


  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23
  • -

    Přišel na závěrečných pár minut místo zraněného Hectora.

Odkaz na sestřih pro ty, kteří zápas neviděli, je ZDE.

 

Ačkoliv jsme zvítězili nad naším velkým rivalem, nebyl to úplně zářný výkon našich hráčů. Vlastně to plně charakterizovalo zápas týmu ze středu tabulky, který ubránil jednogólový rozdíl ze šťastného gólu proti soupeři z top 4. Ruku na srdce - nyní tu kvalitu nemáme a musíme být (stejně jako týmy typu Burnley) rádi za jakýkoliv úspěch proti aktuálně věhlasnějším týmům. Je to smutná realita, která se snad zanedlouho obrátí k lepšímu.

 

COYG!

 

Ondřej

Komentáře

  1. konvas (karma: 251) #1

    Tohle je už blázinec. Vyhrajeme po 10 letech na chelsea a ty známky a hodnocení je jak když prohřejeme. Ani real Madrid nehrál na chelsea ofenzinveji než my. Chelsea je v laufu a je jasné že jsme chtěli hrát zezaducož se povedlo bránili jsme kompaktne a bez chyb výraznýchaž na 11 minutu. Holding 6 o půl bodu víc než mari a gabriel to sem viděl jinej zápas. Jinak ESR hráč sezony v arsenalu ani saka se mi nikdy tak nelíbil jako on

    |
    • Jurisan19 (karma: 3) #1

      Hodnotenie nehodnotí výsledok ale výkon hráčov. A ten teda výborný naozaj nebol. S čím nesúhlasím ja je nízka známka Thomas a a to preto lebo hlavne v prvom polčase kvalitné vyhrával súboje a získaval lopty. Elneny ma síce vysoké percento presnosti ale všetko hra dozadu je strašný alibista a navyše po jech hrúbke Oli takmer skóroval. Co sa týka Lena jeho nakopy boli naozaj neadresne ale otázka je prečo. No keď v priestore je 1 hráč tak je ťažké nakop adresovať presne. Každopádne pochváliť môžem tymovy výkon lebo makali jeden za druhého.

      |
  2. Avatar photo
    robes (karma: 1600) #1

    Známky ako by sme rupli 3:0 , pritom proti silnej xhelsea sme vyhrali , ešte raz VYHRALI ……Tu by fakt ľudia chceli asi herný prejav útočný ako Bayern a ešte aj víťazstva, haloooo, s tým ci mame a v akej sme pozícii je toto úžasné víťazstvo chalani to naozaj odmakali , tak už naozaj trosku sudnosti ?

    |
  3. killerhammer (karma: 6980) #1

    Žiadny blázinec !
    Absolútne presne popísaná včerajšia realita !
    Nemám rád štatistiku xG pri odhadovaní nejakej budúcnosti ale ako popis existujúceho zápasu je dobrá.
    Chelsea xG 2:53 vs Arsenal xG 0.34.
    Neprehrali sme 2:0 alebo 3:1 len preto, že hráči Chelsea boli totálne márni a nepremenili svoje vyložené šance 😀
    To je celé, bodka.
    Ale pozrite si, čo z toho zasa spravil Arteta v rozhovorch, že fenomenálna organizácia hry, úžasný charakter.
    Pokiaľ si nepriznáme realtu ale budeme sa alibisticky schovávať za takéto „futbalové náhody“, tak sa nikam herne neposunieme.
    Stojím si za tým, že tréner nemôže byť spokojný s takouto hrou a nie je to žiadny toxický názor.
    Nemám rád Mourinha, alebo Solskjaera ale oni sú po takýchto zápasoch vždy úprimní a skritizujú výkon aj po výhre.
    Som presvedčený, že musíš byť k sebe úprimný aby si sa mohol posunúť ďalej, pokiaľ klameš sám seba, pravda ťa dobehne.
    Nemal by som absolútne žiadny problém s týmto zápasom, pokiaľ by Arteta po zápase objektívne priznal, že sme nehrali dobre ale máme výsledok a že to sa vo futbale stáva 😉
    To je celé.

    |
    • gunners47 (karma: 4848) #1

      Ono Arteta vie, že mu tečie do topánok, ale nechce si to pripúštať a snaží sa sám seba presvedčiť ak vidí pre neho nejaký svetlý moment, ale fans reálne vidia a cítia, tiež sa mi nepáči tento jeho prístup, pretože tam nie je žiadna sebareflexia a takto sa určite nemôžeme zlepšiť a posunúť, ak on je spokojný.. Bude sa tu držať ako kliešť, ale podľa mňa to nemá.. Kiežby sa k nám dostal Allegri, proste skúsený kouč, z ktorého prirodzene vyžaruje autorita.. toto podľa mňa arteta ako manažér postráda a môže si aj posadiť aubu za neskorý príchod na lavičku.. Proste cítiť že nie je prirodzený tvrdý vodca a preto je kabína ako je a starší hráči sú už buď na odchode alebo nespokojní s vývojom

      |
    • konvas (karma: 251) #1

      Ja si osobně myslím že to byla skvělá organizace a charakter…. jsme tam kde jsme a ani před 8 lety jsme nedokázali porážet nikoho z big 4 a teď to dokážeme a že venku hrajeme zezadu já si myslím že je to logické chelsea pod tuchelem zatlačí všechny i real Madrid byl ubohej. Takže ano organizace a charakter bojovnost za mě super

      |
    • Avatar photo
      Kusuki (karma: 1295) #1

      Ved jasne nikto nehovori ze sme hrali dobre, ale vzhladom na situaciu oboch klubov to je proste mimoriadny uspech. Co sa tyka artetu po zapase. Myslim ze sam uznas ze ten kader Chelsea je proste o level (ak nie dva) vyssie ako sme mali my. On nemoze na tlacovke povedat mame ovela slabsi tim, moralka je nizka, hrali sme preto horsie atd. To tomu timu nijako nepomoze. Arteta uz niekolkokrat na tlacovke povedal ze sme nehrali dobre. Hlavne ked sme nevyhravali proti timom pod nami v lige. Vie si priznat chybu. Jedine co mu doteraz slusne uletelo bola tlacovka po villarreale

      |
    • mc1897 (karma: 878) #1

      To by ma zaujimalo ktozeto vyratal nas xG na 0.34 ked si vezmes do uvahy ze Emil daval gol do praznej brany zo 6m.
      Uplny nonsens.
      Ja som videl 2.08 – 0.61 tusim, co je tiez vyrazne podhodnotene.
      Asi pani nezaviedli do ICH vzorca poziciu brankara mimo brany.

      |
        • mc1897 (karma: 878) #1

          Tych vypoctov xG je x a vyvijaju sa neustale. Ale 0.34 je nonsens ultra. Z 10 pokusov akykolvek profi hrac da 8 golov. Podla mna niektori nemaju zaratany parameter „prazdna brana“.
          Este by ma zaujimalo ci tie dve brvna povazovali za jednu akciu alebo dve.

          |
    • btw3 (karma: 1371) #1

      kill- zas nerob z toho ze nas mackali. v 2. polcase do 85. min nevystrelili na branu. po 1 darceku na oboch stranach – oni nevyuzili my hej, a potom tam mali len v 1. polcase 2 strely do stredu brany a v druhom polcase jednu dvojbrvnovku… ale z komentov mam pocit ze mali 8 goloviek…

      |
    • Avatar photo
      The_Mac (karma: 424) #1

      TO: killerhammer
      Pokud tady oroduješ Mourinhem že je k sobě upřimný
      tak si uplně mimo a neviděl si asi jedinou TK od Mourka ten neustále opakuje že on je nejlepší a všechno dělá nejlépe a z hráčů dělá jen blbce a všechny svoje chyby háže právě na hráče a ze všeho obviňuje je nikdy si svou chybu nepřiznal takže zrovna Mourkem bych se tady neoháněl a pokud chceš aby takhle vystupoval na TK i Arteta tak klesneme ještě do větších sraček

      |
      • killerhammer (karma: 6980) #1

        Som presvedčený, že falošné chválenie našich „náhodných“ výkonov, vedie našich hráčov k uspokojeniu v ďaľšom zápase (čo sledujeme celý rok).
        Mourinho je chuj, to je mi jasné, a nechcel by som ho v Arsenale (bol som ihneď proti, keď tu prebiehala o tom debata po Emerym) ale býva úprimnejší ako Arteta, keď má takú náladu.
        Arteta sa mi zdá, že je neskutočný alibista alebo sa z neho stáva.
        Nazačiatku mi prišiel úprimnejší.
        Aj keby mu išlo o kejchák a o job, nepáči sa mi to.

        |
  4. Avatar photo
    jakub (karma: 16305) #1

    Hodnocení Skysports:
    Leno (7), Gabriel (6), Mari (7), Holding (6), Tierney (7), Partey (6), Elneny (8), Saka (5), Odegaard (6), Smith Rowe (7), Aubameyang (5).

    Subs: Bellerin (6), Lacazette (5), Chambers (6).

    Man of the match: Mohamed Elneny

    Hodnocení Standard.co.uk:
    Bernd Leno 7 , Rob Holding 8 dali mu hvězdu zápasu, Pablo Mari 7, Gabriel 7, Bukayo Saka 5, Thomas Partey 8, Mohamed Elneny 8, Kieran Tierney 7, Martin Odegaard 6, Pierre-Emerick Aubameyang 6, Emile Smith Rowe 8, Hector Bellerin 6

    |
  5. Kozlik89 (karma: 2796) #1

    Včerejšek ukázal to, ze my toho top stopera potřebujeme jako sůl, protože fakt žádného nemáme, odejde luiz, prodal bych ještě někoho z dvojce Mari/Holding, za mě asi mari jen kvůli tomu že Holding je Anglican .
    A měli bychom na stopera: Gabriel, Holding, top posila, A jeden z dvojice Saliba/Mavro, druhý by šel hostovat. 4 stoperi stačí když nehrajeme Evropu, a ještě tam může zaskocit Chambers.

    |
    • Avatar photo
      Kusuki (karma: 1295) #1

      Suhlas. Holding ostane urcite lebo nedavno predlzil zmluvu. On ako 3/4 stoper je ok. Gabriel podla mna potencial byt hracom zakladu, pride mi dost nervozny na lopte a problem podla mna v jeho hlave. Ked si bude viac verit bude lepsi. K nemu vsak nutne treba partaka. Podla mna sa vsak zameriame na RB, LB, CM, AM a utocnika a bohuzial obrana bude rovnaka aj dalsi rok.. Treba dufat ze nieco bude v Mavrovi resp Salibovi, myslim vsak ze Mavro asi odide

      |
      • Kozlik89 (karma: 2796) #1

        Ja taky věřím že Gabriel se akorát potřebuje vyhrát a potřebuje k sobě kvalitního zkusenyho partaka což ani Holding ani Mari nejsou. Trochu me děsí že nikde nevidím žádné spekulace o stoperech. Ale on by měl být zaklad spolu s posilou. A já doufám že se v přípravě rozehraje, Holding a Saliba jako 3/4 hráčů za mě ok.
        A jak píšeš k tomu všemu potřebujeme Top RB,CM,AM, backup na LB a pokud odejde leno či Lacazette tak i náhradu za ně. Ale 4-5, kvalitních hráčů musí přijít určitě.

        |
      • Avatar photo
        Pedro Sanches (karma: 6441) #1

        já myslím, že u gabriela je zásadní problém a to, že MA často rotuje stopery.. jednou hraješ, jednou ne tak pak se snažíš neudělat chybu a co si budeme povídat je to na psychiku náročnější, než když prostě hraješ pravidelně, jsi sehraný s druhým stoperem.. pak prostě hraješ uvolněněji.. vem si, že na začátku sezony, když gabriel hrál pravidelně, byl naprosto v pohodě..

        |
        • Kozlik89 (karma: 2796) #1

          Samozrejme ze točit 5 stoperu jako to dělal arteta je kravina, pokud se samozřejmě nejedná o zranění.

          |
        • tron (karma: 3197) #1

          K rotaci stoperu dochazi z duvodu nevyrovnanosti jejich vykonu a to kazdeho jednoho bez vyjimky,prichod noveho stopera c.1 a lidra obrany je naprostou nezbytnosti a nam by v nasledujici sezone mel prinest stabilizaci postu v defenzivni rade,dalsim zasadnim nakupem bude RB do zakladu kde nam chybi hrac uz delsi casove obdobi a na nasi defenzive je to opravdu znat …

          |
  6. orek (karma: 16567) #1

    Jinak se středovou dvojicí Partey ,
    Elneny jsme ve venkovních zápasech s United a Chelsea vyhráli a nedostali gól. Navíc nebylo to v PL proti těmto dvěma po x letech výhra venku?

    |
  7. Avatar photo
    Pedro Sanches (karma: 6441) #1

    Ondřeji za mě super hodnoce. Výhra ne čelzí je super, ale kdyby si čelzí v podstatě nedala vlastnáka, tak jsem možná nevystřelili na bránu… monžá bych jen přidal malinko Thomasovi, včera to byl lepší výkon než v poseldních zápasech..

    |
    • Avatar photo
      Ondřej (karma: 435) #1

      Díky, u toho Thomase souhlasím, měl jsem u něj normálně známku 6, ale pak jsem si vzpomněl na tu filmovačku, čímž se mi fakt zhnusil (možná jsem na to citlivější než jiní, strašně mě tyhle věci štvou u jiných týmů, ale jakmile to někdo dělá v „mým“ Arsenalu, tak mě to celkem vytáčí). 🙂

      |
    • Avatar photo
      14titi (karma: 641) #1

      Slovo možná je v tvém komentu stěžejní. První gól určil vývoj zápasu. To znamená, že tým v nejlepší formě (v jejich sezóně) začne tlačit tým, který bude bránit vedení. Byly pasáže, kdy jsem si říkal, že jsme zbytečně hluboko, ale pořád jsme byli organizovaní. Ani jednou jsem neměl pocit, že by gól visel ve vzduchu. Čukotka má hráče, kteří dokážou sami rozhodnout zápas, ale do souvislého tlaku plného šancí jsme je nepustili.

      |
  8. mc1897 (karma: 878) #1

    Este k Zoumovmu brvnu. Asi to bude nepopularny nazor, ale podla mna tam Leno trocha chyboval, ked si to pozriete spomalene (napr. na tom YTB linku co je hore) tak vidite ze to ide nad nim zanho, a on ju netrefi naplno ale len palcom a ukazovakom a v podstate mu prepadne.
    Nebola to jednoducha lopta, ale 100% zakrok to nebol, taky pickfordovsky.

    |
      • mc1897 (karma: 878) #1

        Nejaky robot ma minuskuje cez archivne clanky a mysli si ze mam 15 rokov a serie ma to 🙂
        Je to naopak, teraz nemam ziadnu realnu zlu spatnu vazbu cize pisem uplne bez zabran.
        Uzivam si diskusiu ako pred facebookmi.
        A ked to chlapcekovi urobi radost, dobre pre svet. Ja s tym problem nemam.

        |
        • martin.keown (karma: 0) #1

          Takhle vypadá člověk, kterýmu to je srdečně jedno 😀

          mc1897 (30.4.2021, 13:04 #28)
          13:00 117
          Bolo by fakt dobre KEBY SI TO NEJAKY ADMIN ZOBRAL NA STAROSTI.
          Srdecne mi je to jedno ale hajzlom sa nema robit cesta a treba sa im postavit.
          O.i. to urcite zahlcuje web.

          mc1897 (29.4.2021, 14:58)
          BTW: za tyzden mi padla karma o 1000. Odkazujem trtkovi co to sposobil, ze mi je to SRDECNE jedno.

          A neskutecna perla na zaver:
          mc1897 (29.4.2021, 15:40 #59)
          Na takyto postarsi web (bez urazky) napisem skript do minulych diskusii aj ja….

          ??? Vzhledem k tomu, jak si úplně psychicky vyřízený a prakticky každý druhý den zmiňuješ, že máš mínuska a padá ti karma – tak kdyby si jen tušil jak takový script napsat, tak už to dávno uděláš a naženeš si plusový body.

          |
          • martin.keown (karma: 0) #1

            mozna kdyby si porad tak trapne nepsal, ze ti to je SRDECNE jedno, tak by ti treba potom alespon nekdo uveril, ze ti to je opravdu jedno. takhle pusobis neuveritelne trapne a zoufale a vsem je jasny, ze se z toho muzes uplne podelat ze dostanes minusko protoze s tebou nekdo nesouhlasi 😀

            |
          • mc1897 (karma: 878) #1

            Hehehe, jebo. Nevydrzal si, musel si sa pochvalit. Aj si si zalozil novy account na ten coming-out. Teraz uz aj viem kto si. Popravde neviem co si tym chcel dosiahnut, ale tvoja vec.
            Z tych postov hore boli drviva vacsina odpoved na otazky ze mi pada karma. Sam bez otazky som to napisal asi 2x ked som si to vsimol. Prosba na admina je procesne spravna cesta ako to riesit.
            Co sa tyka skriptu, tak taky uz mam je to dost kostrbate ale funguje to na fotbalove data zo Slovenska – teraz menili engine tak to budem musiet prerobit. Tu to ale pisat nebudem lebo je to proti web rules (multi accounts) a zbytocna strata casu. Ale napis mail, poslem ti kus kodu aby si videl ze nekecam.
            Ale som rad ze si sa pochvalil, skutocne a uprimne som na to cakal :))))))). Preto som na tie otazky aj odpovedal. Myslel som ze to pride neskor ale nevydrzal si.

            |
          • Millman0711 (karma: 912) #1

            to martin.keown:
            Kámo, je vidět, že na tyto diskuze chodíš sporadicky nebo nečteš. mc1897 je jeden z mála velmi slušných a kultivovaných lidí na tomto webu. Většinou píše k věci a má to hlavu a patu. Občas s ním v názorech nesouhlasím, ale proto diskuzní forum, kde si svoje pohledy můžeme vyměňovat. Za mě slušnej chlap, kterej umí uznat i názor jinýho a netlačí slepě jen to svoje. A opravdu si myslím, že má místní karmu na párku.
            A to asi každej, kdo sem chodí pro fakta a diskuzi.
            COYG a víc takových, jako mc1897

            |
          • mc1897 (karma: 878) #1

            Dakujem millman. Ja sa tu snazim vyjadrovat k trom temam ktorym rozumiem, lebo sa im celozivotne venujem a suvisia s AFC: fotbal (nie profesionalne, a teraz hlavne mladez), financie, IT. To posledne len kvoli tejto kauzicke. Niekomu to moze prist ze som strasne „mudry“ a chapem ze ma nemusi mat rad. Ale co uz narobim, ako pises je to o diskusii.

            |
          • martin.keown (karma: 0) #1

            😀 zase se snazis delat ramena a zase a opet mluvis o necem, o cem nemas naprosto zadnou paru coz si uz potvrdil mnohokrat. Jak si mel ten svuj meltdown v tom postu at ti nejakej admin pomuze ze dostavas minuska, to uz fakt nic neprekona 😀 Neznam nikoho jinyho na tomhle webu kdo to resi krome tebe a znova rikam, to ze napises ze ti to je SRDECNE jedno, tak tim akorat davas najevo, jak si z toho hotovej a delas radost vsem kdo te minuskuji.
            Jooo prosim posli mi ten script, rad se pobavim. Vzhledem k tomu ze „Teraz uz aj viem kto si.“ tak mi to klidne posli na moji hlavni emailovou adresu. Diky.

            „Ale som rad ze si sa pochvalil, skutocne a uprimne som na to cakal“
            Hele ver mi, ze o tom opravdu ani v naprosto nejmensim nepochybuji 😀 je mi lito ze mas tak ubohy a smutny zivot, ze si musel tak trpelive cekat na nejaky ten den „D“ pro tebe 😀 Uprimne ani moc nevim co ti tak udelalo radost, vsiml jsem si tech postu co si psal drive a jak to porad resis tak jsem to vykopiroval, ale jsem rad ze te to pobavilo..

            |
    • Avatar photo
      14titi (karma: 641) #1

      Souhlas. Podle mě to nebyl tak složitý zákrok a kdyby Leno zasáhl tak, jak chtěl, vyhodil to nad břevno a žádná dorážka nebyla. Ale jinak byl Leno včera jistý a líbil se mi.

      |
  9. mc1897 (karma: 878) #1

    OT: vyborny rozhovor na sportnete. Kto necital, odporucam.
    sportnet.sme.sk/spravy/datovy-analytik-vaclav-uzlik-co-hovoria-o-slovenskom-futbale-cisla/
    Nieco podobne tu uz dlhsie pisem ako skusenost z toho, co hovoria experti z mladeznickeho futbalu (AT, DE).

    |
    • killerhammer (karma: 6980) #1

      Presne toto môže byť vysvetlenie prečo nehrával Ozil. Nehral, lebo nemal fyzické čísla.
      Akonáhle prišli do teamu modernejší tréneri ako Wenger, tak prakticky skončil.

      |
      • mc1897 (karma: 878) #1

        Sedi to nanho s tou lavackou, ze ? 🙂 Ludia si to moc nevsimaju ale strasne sa zrychlil futbal za poslednych 5 rokov. A este sa len zrychli.

        Teraz som videl u nas na SK v klube na skuske este stale len 12r chlapca co ma maximalku 30,0 km/h. Cerstvo elektronicky namerane 30m za 4,15s, flying 20m za 2,4s. A vie aj s loptou. A ziaden predcasne vyspely jedinec, normalny chlapec, co beha rychlo ako blazon.

        |
    • El Duan (karma: 592) #1

      Skvely clanok…ono je pravda ze to sa dslo uz davno vsimnut vid walcot..technicky slabsi ani strelu nemal ktovieaku ale rychlostou dokazal u nas nastrielat plno golov…bale to iste este ked bol v tthm…a to iste aj v hokeji mcgregor najrychlejsi hrac a body zbiera jak na beziacom pase..

      |
      • mc1897 (karma: 878) #1

        Ak ta to zaujalo odporucam este jeden starsi:
        idnes.cz/fotbal/zahranici/fotbalova-akademie-v-salcburku.A171110_220322_fot_zahranici_ald
        Ja som tam aj bol s jednym hracom na skuske a hral sa pripravny zapas proti modremu Mnichovu. To boli 2008-ky ale neskutocne tempo, pressing cely zapas uz v tej katergorii. Nadpriemerne rychli boli vsetci 20-ti co hrali.

        |
  10. Avatar photo
    jack (karma: 413) #1

    S hodnocením bych naprosto souhlasil, akorát mi přijde trochu křivda Parteyho, který podle mě (i podle stats) odehrál dobrý zápas. Nesnáším divery (Son, Vardy, Neymar, Di mária apod.), vážně hodně, to je pro mě jako podvádění a nečestný jednání.. Na druhou stranu mu takhle snížit známku, střednímu vyflusanýmu záložníkovi co v 90. minutě doběhne až do vápna soupeře a chce z toho vytřískat co nejvíc? Podle mě lepší než trefit boční síť branky (a ještě by se u toho mohl zranit nebo dostat křeč a chyběl by vzadu), kdyby tam obránce lehce nechtěně brnkul, tak by tady byl Partey za boha.. Jinak co mě fakt s*re, je Elneny.. Vím, že maká, je to profesionál, hraje srdcem a nechá tam všechno.. ale to jeho neustálý přihrávání dozadu mi doslova drásá nervy..

    |
    • Paulus.novy (karma: 2199) #1

      Souhlas. I s tím Elnenym.

      Elneny je často označován jako alibista, že hraje pořád na jistotu dozadu. Já bych ho teda alibistou nenazýval, protože jsem ho párkrát viděl přihrát dozadu i ve chvíli, kdy to byla asi nejtěžší možná přihrávka ze všech možných směrů 😀 … osobně bych ho spíš označil za entusiastu, co se přihrávek dozadu týká

      |
    • orek (karma: 16567) #1

      Ano Elneny přihrává bohužel často dozadu. Ale on není hráčem co má něco vymyslet dopředu. Jenže pro některé hráče je i problém přihrát dozadu přesně. Viz Jorginho? Ztracených balónu tam bylo už takhle dost. Elneny je prostě hráč na jistotu. Hlavně on umí skvěle hrát na jeden dotek aniž by míč ztratil. Já bych Elnenyho spíše ocenil než mu něco vyčítat. Není to hráč za 30mil. A maká pro tým. Co hvězd které berou těžký prachy a absolutní nezájem. To ti nepije krev?

      |
      • Avatar photo
        jakub (karma: 16305) #1

        Elneny má 12,4% přihrávek dozadu letos, třeba Xhaka má 14,2% ,úplně nejvíc přihrávek má do stran 33,4% do leva a 31,8% doprava. Pro mě je to nejmíň oblíbený hráč, protože nehraje moc fyzicky, vyhýbá se hlavičkám a hraje hrozně jednoduše, ale včera hrál super, celkově letos měl několik vynikajících výkonů a rozhodně zaslouží velký respekt, protože maká na 100% a dělá to co po něm Arteta chce.
        Ten včerejší Jorginho je právě výsledek práce našich hráčů, to nebyla náhoda. Tady je to lehce rozebrané ta situace a je tam vidět i Elnenyho přínos, stejně jako Saky, Odegaarda, Auby a ESR https://twitter.com/BehililMoussa/status/1392832766899802115

        |
        • orek (karma: 16567) #1

          Za mě je Elneny skvělej hráč na lavičku. Jako jeden z mála co dokáže hrát v klidu i za vysokého pressingu

          |
          • Kozlik89 (karma: 2796) #1

            Souhlas, doufám že zůstane, jako backup super, nemá vysoký plat a stejne by jsme za něj nikde nedostali ani 10 Mega.

            |
          • Avatar photo
            jakub (karma: 16305) #1

            Já taky nemám problém pokud by zůstal, možná se malinko bojím toho Afrického poháru, protože ztratit na měsíc půlku zálohy mi nepřijde úplně optimální, ale na to snad lidi v klubu myslí. Co se týká toho pressinku, když se podívám na nějaká čísla tak zrovna Elneny má průměrně 6,44 přihrávek na 90 minut když jej soupeř napadá, třeba Xhaka má 8,53 a Partey má 8,88 , Ceballos má 8,26 . On si tu hru moc nekomplikuje a to mi přijde jako jeden z těch jeho limitů, je to takové složitější, čím víc riskujete, tím větší šance na ztrátu ale zase nemůžete mít tým plnej hráčů co neriskují.

            |
          • Avatar photo
            jakub (karma: 16305) #1

            To si spíš nemyslím, řekl bych, že tak hraje celou kariéru, ale můžu se mýlit a ty můžeš mít pravdu. Mě třeba nevadí, pokud hráč drží míč trochu déle pokud je schopen z toho něco vytěžit, třeba u Xhaky mám rád jak je schopen použít tělo a pokrýt míč, u Parteyho mám rád ten driblink v kombinaci s jeho fyzickou silou, Elneny moc to tělo nepoužívá a pro něj je to asi lépe, že hraje víc bezpečně bez rizika.

            |
  11. killerhammer (karma: 6980) #1

    Včera som niekde na internete narazil na štatistiku, že Arteta postavil túto sezónu 34x inú jedenástku (hráčov) alebo rozostavenie, proste kombináciu týchto dvoch vecí.
    Neviem to už nájsť a ani sa mi nechce skúmať, či je to naozaj pravda, či to bolo 34x alebo 20x, to je fuk.
    Chcem len povedať, že presne toto vnímam aj ja ako jeho základnú chybu odkedy je pri teame, že nedokázal nájsť nejaký stabilný setup a s tým odohrať viac zápasov po sebe.
    O obrane som to písal celú sezónu, že základ je mať stabilnú dvojicu stopérov a nechať ich sa spolu vyhrať, lebo inak si koleduje o prúser.
    Gabriel po príchode ako sa dostal do zostavy bol snáď 2 alebo 3 mesiace po sebe hráčom mesiaca, takže logicky k nemu mal hľadať dvojičku.
    Je mi jasné, že keď prišiel k teamu, potreboval tých hráčov spoznať a poskúšať si kombinácie.
    Ale na to mal slúžiť hlavne ten prvý polrok, keď prišiel po Emerym a prakticky nebol žiadny tlak na nejaké umiestnenie, keďže sezóna už bola v prdeli.
    Ale on experimentuje prakticky dodnes, čoho dôkazom bol prvý zápas na Villarreal alebo včera hra na 3 stopérov, kde si 70 minút traja medzi sebou zavadzali.

    |
    • Avatar photo
      jakub (karma: 16305) #1

      Máš pravdu, že to hodně točí. V čem s tebou nesouhlasím, že je to jen jeho chyba, že nenašel optimální dvojici stoperů, Gabriel byl číslo jedna do jeho Covidu, k tomu se vrátil Marí po zranění, Luiz měl několik zranění letos, mám dojem, že 3 a co se Holdinga týká, já jsem jeho velký fanoušek, ale bohužel on neprokázal, že by měl na to být stoper číslo jedna. To je potom složité, viděl jsi, že i Chelsea to včera musela protočit. Každej klub který hraje co 3 dny musí hráče rotovat, jinak jsou z toho zranění.

      |
    • mc1897 (karma: 878) #1

      Ked si vezmes ze sme hrali asi 60 zapasov, tak 34 kombinacii s cca 25-28 hracmi A-timu mi nepride nejako vela. Asi by to chcelo porovnanie inymi.

      |
      • Ondra (karma: 1648) #1

        Ja cetl neco podobnyho a myslim ze to prave bylo mysleno jen na pl a melo to byt tak, ze vcera byl 36. zapas a z toho jen 2x po sobe nastoupila stejna jedenactka. Jinak vzdy doslo alespon k jedne zmene.

        |
      • tron (karma: 3197) #1

        presne jak pises,z ciste matematickeho hlediska je to spise nizsi cislo,kdyz si vezmu ze se na stoperu mohlo tocit z 5 lidi ve dvouclenne obranne = 10 variant + hra na tri stopery tak uz se v podstate dostavas na polovinu udavaneho mnozstvi,daleko dulezitejsi je okolnost ze hodne skupinovych nominaci opravdu v realu fungovalo dost bidne a to se bude muset v lete resit dalsimi vyraznymi prichody

        |
        • mc1897 (karma: 878) #1

          Bolo by dobre urobit par zmien typu: predat dvoch troch priemernych a doniest jedneho perspektivneho s „top-quolity“.

          |
          • tron (karma: 3197) #1

            to bylo jedno z moznych a fungujicich reseni,ale bohuzel mam pocit ,ze do prestupove politiky mluvi prilis velke mnozstvi osob a potom nemuze byt divne ,ze k nam prichazeji hraci o kterych by v jinych (cti vysse umistenych) tymech ani na sekundu neuvazovali a to se tyka i prodeje z kadru

            |
  12. Japanas (karma: 3891) #1

    Ondro, díky za HH.
    Viděl jsem to podobně.
    A úplně přesně to podle mě zhodnotil i killerhammer v komentu č. 5.

    |
  13. LoyalArsenalFan (karma: 910) #1

    OT: Colorado Avalanche ( které tuším rovněž vlastní jistý pan Kroenke ) je v letošní sezóně NHL vítěz prezidentského poháru, který se uděluje nejlepšímu týmu základní části.

    |
    • dady (karma: 213) #1

      Tak je třeba zmínit, že je koupil jako jeden z nejlepších týmů v NHL a během deseti let z nich udělal tým, který nebyl schopný se do PlayOff vůbec dostat.

      |
      • LoyalArsenalFan (karma: 910) #1

        To já vím, na druhou stranu se opět dokázali vrátit mezi elitu. Ale jak píšu níže, je to jen čistě zajímavost, toť vše,

        |
        • Václav Novák (karma: 814) #1

          Já nevim, jak moc sledujete NHL, ale fungují tam platové stropy, takže tam to je spíše o GM, který tým skládá než o majiteli a tom, kolik do toho nacpe peněz. Konkrétně u Avalanche je bývalý skvělý hokejista Joe Sakic, je tam od roku 2013 a troufám si říct, že jeho zásluha je, že jsou momentálně špička NHL.

          |
          • mc1897 (karma: 878) #1

            Ale minimalne KSE museli vybrat spravneho GM a nechat ho 3-4 roky pracovat. Nie som si uplne isty ze sa to podarilo u nas. Som stale 50/50 co sa tyka zotrvania MA.

            |
          • dady (karma: 213) #1

            Ano, je to o tom, jaké lidi si vybereš. Otázkou už tedy jen je, jestli se to povede i u Arsenalu.

            |
  14. Leesek (karma: 1587) #1

    Nevím, jak to souvisí s AFC. NHL je uzavřená soutěž, kde si každej rok vybereš 5 hráčů z draftu, nebo kolik. Takže Avs při marných letech získali zcela zdarma Mckinnona, Landeskoga a Rantanena, Makara. Navíc, tam sypat Kroenke prachy moc nemusí, máš platové stropy, nekupuješ hráče za miliardy atd..

    |
    • gunners47 (karma: 4848) #1

      presne NHL, funguje na úplne inom princípe, tam je tá súťaž vyrovnaná, nikdy nekupuješ hráčov, proste tam sa to v podstate hospodári samé. Nemusíš tam kupovať hráčov za milióny aby si bol konkurencieschopný.. Umiestňuješ sa zle, tak si v najbližších draftových voľbách medzí prvými vyberáš top hráča v 1.kole..

      |
  15. Avatar photo
    jakub (karma: 16305) #1

    Games against the big 6 under Mikel Arteta: 21

    10 wins
    2 draws
    9 losses

    Games against the big 6 under Unai Emery: 17

    3 wins
    5 draws
    9 losses

    Three teams have conceded fewer than 40 Premier League goals this season. Arsenal are one of them.

    |
    • gunners47 (karma: 4848) #1

      a potom je tu Burnley, Everton, Wolves, kde aj menšie celky dokážu tlačiť nás a nevieme si poriadne vyviesť loptu ale sme pod tlakom, lebo nikto z nás už necíti rešpekt a vie že naši hráči nevedia ustáť tlak ani nie sú dostatočne agresívny.. úplne to ukázal zápas s Aston Villou, kde to bolo 3:0 pre nich, vysoký pressink, agresívne napádanie a celý náš tím bol z toho v riti..

      |
      • mc1897 (karma: 878) #1

        Jo, to bol najhorsi zapas sezony: spolu s 30 minut WHU a oba Villareal. Proti Villa* nam to neslo..

        |
      • Avatar photo
        jakub (karma: 16305) #1

        Opravdu nás Everton tlačil? Burnley? To je nějaký vtip? Wolves nás tlačili ve druhém zápase protože jsme hráli v devíti, tak tam máš asi pravdu, s Aston Villou máš taky bohužel pravdu.

        |
  16. ezio (karma: 5573) #1

    Thomas Partey vs. Chelsea:

    Pass accuracy: 88.9%
    Touches: 56
    Ball recoveries: 9 (most)
    Duels won: (7) most
    Tackles: 5 (most)
    Interceptions: 3 (most)
    Clearances: 2

    Beast.

    A na Gunners.cz dostane znamku 5 ?

    |
    • Pronger (karma: 3317) #1

      Není nic jednoduššího, než na gunners.cz vyzkoušet sám hodnocení. A nemyslím to špatně, naopak. Je to práce na hoďku, autorům to odlehčí. Čísla si za minutu umí každý najít, ale pozorně sledovat 11-14 hráčů za celý zápas je sakra těžké a logické zároveň, že některý názor může být odlišný. Souhlasím zároveň s Ondrou, že zas takový „zvíře“ nebyl. Měl tam několik nejistot, ztrát.

      |
      • Avatar photo
        Rypi (karma: 4464) #1

        Osobne mam rad, kdyz tu po zapase ctenari hodi podobne statistiky pro doplneni psaneho hodnoceni. Co uz tolik rad nemam jsou posmesky a nadavky, kteri tu jsou nekteri schopni vlozit jen proto, ze autor sveho subjektivniho hodnoceni hracu nesdili stejny nazor.
        Osobne jsem tu taky nekolik hodnoceni psal, ale je to casove opravdu pomerne narocne (hlavne, pokud to ma mit hlavu a patu) a navic si zapas tolik neuzijete (pokud si delate prubezne poznamky), protoze misto sledovani zapasu a fotbalu jako takoveho zkousite podrobit kazdeho jednotlivce drobnohledem. Proto se velmi snadno muze stat, ze hodnoceni nekterych hracu muze byt, jak se rika, „uplne mimo“. Ale porad je to jen subjektivni pohled autora. Proto bych chtel timto i apelovat na vsechny, aby se zdrzeli posmesku a nadavek, predevsim pokud sami svuj cas do HH nevlozili. A pridavam se k tve pobidce, aby se zde vice lidi prihlasilo a nejdrive si vyzkouselo nejake HH. Mozna by jim to pridalo na parspektive nez zacnou psat komentare urciteho typu do zdejsiho chatu.

        |
  17. traged (karma: 5476) #1

    Dobrý hodnoceni, MOTM jasne ESR, dal bych mu i vic nez 7 (ano, i proto ze je to muj oblibenec). Na druhym miste bych ale dal Thomase, krome toho filmovani hral hodne dobre, skoro zadna chyba, nekolikrat vyvezl balon z tezkych pozic…

    |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.