Hodnocení hráčů

Everton 1:0 Arsenal

Tak dneska bohužel velký špatný a zaslouženě jsme prohráli. Největší rozdíl byl v nasazení. Zatímco hráči Evertonu doslova „žrali“ trávu, nasazení našich se jim bohužel nevyrovnalo ani omylem. Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře, soupeři jsme skoro nepůjčovali míč, ale postupně jsme uvadali. Přestože jsme měli držení míče 70%, tak to bylo pomalé, nepřesné, nedůrazné. Musím ale dát kredit také hráčům našeho soupeře. Ještě snad nikdo v této sezóně nebyl tak agresivní v bránění našich hvězd. Ať už to byl Saka, Martinelli nebo Odegard, nikdo z nich neměl většinou ani půl sekundy času s míčem, aby okolo něj nebyli 2 – 3 protihráči. Bohužel se nám nepodařilo toho využít nějakým zásadním uvolněním ostatních našich hráčů, kteří v ten moment logicky měli víc prostoru. To se nám nedařilo celý zápas, přestože jsme sem tam nějakou pološanci měli, tak dneska to bylo opravdu málo a ruku na srdce, těch gólů v naší síti mohlo být i víc. Soupeři také hodně pomohlo domácí prostředí. Vytvořili bouřlivou atmosféru, která byla navíc hodně nepřátelská vůči Arsenalu.

Jak se tedy našim hráčům dnes (ne)dařilo?

Brankář

• Aaron Ramsdale

6,5

Možná mohl u gólu zkusit vyběhnout a míč vyboxovat, ale spíš bych ho z obdržené branky nevinil. Jinak předvedl svůj standardně dobrý výkon a poradil si i s agresivním napadáním rozehrávky, i když to občas bylo na úkor přesnosti.

Obrana

• Ben White

4,5

Benův asi nejhorší zápas, který za Arsenal odehrál. Při odchodu toho měl plné zuby a podle mě měl střídat dřív. Dnes se mu směrem dopředu nedařilo vůbec nic. Dozadu sice nehořel, ale stíhal to jen tak tak.

• William Saliba

6,0

Na začátku pokazil jednoduchou rozehrávku, ale rychle se z toho oklepal. Až na rohové kopy soupeře bránil dobře, ale u rohů dneska nebránil z Arsenalu skoro nikdo dobře, takže to nechci házet jen na stopery.

• Gabriel Magalhães

6,5

MAN OF THE MATCH

Za mě dnes MOTM. Calverta-Lewina k ničemu vážnějšímu nepustil, kromě ofsajdové situace. Jejich souboje byly dneska zajímavé a skoro ze všech vyšel jako vítěz Gabriel.

• Oleksander Zinchenko

6,0

Byl zase opět všude, ale dnes se mu tolik nedařilo. Bylo to i špatnou nabídkou od spoluhráčů, ale dnes míče zbytečně předržoval. Je to srdcař, snažil se to vyburcovat, zkusil to vzít i na sebe, ale jeho dalekonosné střely šly hodně mimo. Jeho kočkovaná s Maupayem dopadla bohužel přesně tak, jak to chtěl Maupay. Mimochodem velice nesympatický hráč - ten Maupay.

Záloha

• Thomas Partey

5,5

Asi ho limitovalo zranění, protože ani on dnes nezahrál svůj standard. Přesto hra s ním byla lepší než naše hra po jeho střídání. Doufejme, že se zranění nějak nezhoršilo a že se dá brzy do pořádku.

• 5,5

Také Granit zahrál pod své možnosti a pod svou obvyklou úroveň. Dostal se několikrát k dobrým centrům z levé strany. Po jednom z nich měl naší asi největší šanci Saka. Pickford už byl překonaný, bohužel ho zaskočil jeden z obránců. V momentě, kdy jsem si říkal "vystřel" tak přihrával. Škoda.

• Martin Ødegaard

5,0

Měl to dneska hodně těžké. Soupeř se na něj soustředil a už v momentě, kdy na něj šel míč, tak byl obklopen 2-3 protihráči. Párkrát se z hodně těžké situace dokázal dostat, ale většinou jen za cenu toho, že se s míčem vracel k naší brance, namísto aby vymýšlel něco dopředu. Přesto se dokázal dostat do dobré šance, ale branku bohužel hodně přestřelil. Nechal se hodně lehce přetlačit od Tarkowskiho při gólu soupeře.

Útok

• Bukayo Saka

5,5

Stejně jako Martin byl neustále v obležení protihráčů. Byl okopáván, dokonce měl i prst protihráče v oku (ale nemyslím, že to byl záměrný faul). Měl obrovskou šanci zopakovat svůj gól proti United, proti byl ale Coady, který míč směřující za již překonaného Pickforda do branky, zblokoval.

• Gabriel Martinelli

4,5

Dnes se mu nedařilo nic. Coleman ho měl přečtenýho a ani nepotřeboval tolik pomoc jako Mykolenko na druhé straně se Sakou. Jeho nejhorší výkon v této sezóně. Doufám, že to není nějaká nemoc spojená s podpisem dlouhodobého kontraktu u nás. Ale jsem optimista, že Martinelli nedopadne jako Auba nebo Özil. Možná bych ale příští zápas zkusil Trossarda od začátku.

• Edward Nketiah

6,0

Svou šanci v prvním poločase spálil, možná spíš přepálil. Vytvořil šanci pro Martina. Snažil se, bojoval, ale neměl moc podporu a nedostával moc dobrých přihrávek. Bohužel není nikdo za něj, když se mu nedaří prosadit. Dnes to ale nebyla úplně jeho vina, neměl support.

Střídající

• Leandro Trossard

6,0

Naší hru oživil a měl pár zajímavých střel. Bohužel se žádná neujala, zdálo se mi, že ho to trochu otrávilo a ke konci mi připadal frustrovaný a nekoncentrovaný. Přesto bych ho zkusil příští zápas do základu. Za 30 minut toho vytvořil víc než Martinelli za 60 minut.

• Jorginho

5,0

Nenadchl mě. Jasně, je to první zápas chvíli po přestupu a odehrál jen 30 minut, ale nejsem z tohoto přestupu nadšený. Očekávám víc než 80% úspěšnost přihrávek od hráče na jeho pozici. Ale nechci soudit předem, třeba se rozehraje.

• Fábio Vieira

-

Bez hodnocení, moc minut neodehrál, ale tento hráč mě bohužel nepřesvědčuje již dlouhodoběji.

• Takehiro Tomiyasu

-

Bez hodnocení. Myslím, že hodnocený bude určitě v příštím zápase, kde by asi měl dostat přednost před Benem, ale uvidíme co Mikel vymyslí.