Hodnocení hráčů

: Karabach 0:3 Arsenal

V rámci čtvrtečního programu EL cestoval Arsenal 4000 km do dalekého Ázerbájdžánu k zápasu s Karabachem, nepříjemným to soupeřem. Jediným cílem byly další tři body do tabulky. Pojďme se podívat, jak se našim hráčům dařilo:

Brankář

• 8,5

MAN OF THE MATCH

Jistota. Podržel tým několika skvělými zákroky, kdy na něj šly velmi nebezpečné střely. Rozehrávka byla též na dobré úrovni. Výborný výkon.

Obrana

• 7,0

Herní vytížení se na něm pozitivně podepisuje – je zápas od zápasu stále jistější. Zastavil několik akcí soupeře a prezentoval se i dlouhými pasy - nutno říct, že velmi úspěšně (4 z 5 dlouhých míčů byly přesné). Aktuálně rozhodně patří do základní sestavy vedle Sokratise.

• 7,0

Srdce a mozek naší obrany. Stejně jako Rob roste zápas od zápasu. V zápase byl nejaktivnější z našich obránců (3 tackles, 2 interceptions, 3 clearences). Jeho gól hned na začátku zápasu mužstvo uklidnil a díky tomu jsme mohli hrát s klidem na kopačkách. Jsem moc zvědavý, jak se v budoucnu popere s útočnou silou nebezpečnějších týmů z PL.

• 7,0

Nacho byl v prvním poločase součástí obranné trojice a byl velmi jistý. Vyhrál hodně hlavičkových soubojů (nejvíc z našeho týmu). Ve druhé půli ho nahradil Lucas Torreira.

Záloha

• 5,5

Dopředu nebyl tak aktivní jako jeho kolega na druhé straně a při bránění mimo třech úspěšných zákroků několikrát propadl. Nevýrazný výkon.

• Mohamed Elneny

6,0

Dnes vystřídal tři pozice. V prvním poločase hrál ve středu čtyřčlenné zálohy, ve druhé půli se na můj vkus velmi překvapivě posunul na pozici „desítky“ a po odchodu Smith-Rowe se posunul na kraj útočné řady. Nutno říci, že Mo není tvůrce hry, ani útočící hráč – ve třetí (útočné) linii byl ztracený. Nejvíce vynikal na pozici těsně před obranou, kde dokázal vybojovat několik míčů a zhatit pár šancí soupeře. V rozehrávce též není ani špetka nápadu, míč jen posouval na stopery nebo Matteovi/Lucasovi. Nicméně to nebyl špatný výkon a s úspěšností přihrávek 98% (což je velmi vysoké číslo) byl z našeho týmu nejlepší.

• 7,5

Matteo byl jako vždy velmi aktivním hráčem ve středu hřiště. Jeho styl hry obnáší na jedné straně krásné a drzé průniky, nápadité přihrávky a skvělé čtení hry – na straně druhé to jsou zbytečné ztráty míče, ze kterých vznikají nebezpečné protiútoky a šance pro soupeře. Navíc vsítil svůj první a moc pěkný gól za Arsenal. Stále však platí, že na devatenáctiletého mladíka hraje velmi dobře a bude týden od týdne jistější.

• 7,0

Náš tank se po zranění opět rozehrává a dostává se do herní pohody. Na levé straně byl velmi aktivní a vytvořil pro spoluhráče tři gólové šance (v počtu klíčových přihrávek nebyl nikdo lepší než on). Postavu má jak stvořenou pro PL – pokud mu vydrží zdraví a výkonnost poroste jako doposud, bude pro nás velmi důležitým hráčem.

Útok

• Emile Smith-Rowe

7,5

Náš nejmladší hráč na hřišti a též nejpilnější střelec. Spálení třech gólových šancí ho neodradilo a nakonec svůj první dospělý soutěžní gól vstřelil po krásném uvolnění od Alexe Iwobiho. Smith-Rowe byl jeden z nejaktivnějších hráčů směrem dopředu. Líbí se mi na něm, že převezme přihrávku a ihned se snaží zvedat hlavu, otočit se s míčem a buďto zrychlit hru, anebo pádit směrem dopředu. Velký talent, dobrý výkon.

• 5,5

Danny se moc do hry nedostával a jeho šance přišly až na konci zápasu. První mu připravil Lacca krásným uvolněním, nicméně i přes to, že měl spoustu času na střelu a nebyl nikým atakován, šanci zahodil. Stejně to dopadlo i po pěkné přihrávce od Mesuta. V takových příležitostích by měl útočník Arsenalu skórovat, nicméně s ohledem na výsledek nás to tentokrát tolik mrzet nemusí.

• 7,5

Alex se rve o základ. Už několik zápasů se ukazuje ve skvělém světle, na křídle se dokáže uvolnit i přes několik hráčů, přihrát a připravit tak šance spoluhráčům. Dnes s citem vybídl ke skórování Smith-Rowa. Velmi dobrý výkon.

Střídající

• Lucas Torreira

6,5

Na Lucasovi se mi líbí, že je neustále koncentrován na hru a na míč a je neustále v pohybu. Dnes však moc ve hře nebyl – několikrát zrychlil hru a vypomohl s rozehrávkou vzadu.

• -

Při pohledu na jeho hru mi přišlo, že je pod jeho úroveň hrát proti nějakému Karabachu. Opět tam chyběl ten náboj. Několik situací vyřešil špatně a ztrácel míče.

• -

Klasický pracovitý Laca. Za 20 minut na hřišti připravil gól Matteovi na 3:0 a vytvořil gólovou šanci pro Dannyho.