Hodnocení hráčů

: Leeds United 1:4 Arsenal

Dva rozdílné poločasy. První byl famózní, ale dost nám k tomu napomohla velice špatná hra Leedsu. Bohudík náskok z prvního poločasu nám stačil na přesvědčivé vítězství, ale druhý poločas hráči odflákli, prochodili a mysleli si, že se to dohraje samo.

Hlavním negativem je střídání Tomiyasua, kterému se musím omluvit. Při posledním hodnocení jsem mu mylně přiřknul chybnou přihrávku do šance West Hamu, kterou ve skutečnosti dával Martin Ødegaard a snížil jsem mu hodnocení. Po přečtení komentářů pod hodnocením a po zpětném shlédnutí sestřihu musím uznat, že tam se mi hodnocení moc nepovedlo a že Takehiro měl mít daleko vyšší známku. Doufám, že nebude chybět moc dlouho, protože výkon náhradníka Cedrica byl hodně zlý. Jakmile jsme přišli o Takehira, tak jsme měli na pravé straně obrany ohromné problémy i s trápícím se Leedsem.

Brankář

• Aaron Ramsdale

7,0

V podstatě neměl co na práci. Škoda penalty, která ho připravila o další vychytanou nulu.

Obrana

• Takehiro Tomiyasu

8,0

Jak jsem již psal výše, po vystřídání byl vidět ten ohromný rozdíl. Takehiro hrál o několik levelů výš, než střídající Cedric. Jako jeden z mála nešel výkonostně dolů ve druhé půli, ale bohužel se zranil. Doufejme, že ne na dlouho, protože to vypadá, že kvalitní náhradu za něj nemáme.

• Ben White

6,0

Při penaltě si počínal nešikovně a bohužel pokazil Aaronovi čisté konto. Několikrát se vydal na zajímavý útočný výlet, jinak měl díky soupeři pohodový zápas, ve kterém se nenadřel.

• Gabriel Magalhães

7,5

Pohodový zápas, soupeř ho moc neprověřil. Zápas v suchém triku.

• Kieran Tierney

7,0

Měl pár střel, z toho jednu hodně dobrou. Dokázal si dobře poradit s Raphinhou, který byl určitě nejnebezpečnějším hráčem soupeře. Ale jednou se bohužel od Raphinhy nechal přehrát a byla z toho nejnebezpečnější šance (mimo penalty) pro soupeře. Kdyby Raphinha vyrovnal na 1:1. kdo ví, jak by se zápas vyvíjel.

Záloha

• 6,0

Nejdřív výborná přihrávka na gól Martinellimu. Ve druhé půli šel s výkonem hodně dolů. Může být rád, že dohrál. Nejdřív si koleduje o žlutou, když brání soupeři rozehrát standardku daleko od naší brány a může být rád, že ji nedostal. Pár sekund na to předvede zbytečný faul na červenou uprostřed hřiště. Má ohromné štěstí, že nedostal ani žlutou. První co mě v té chvíli napadlo - "blikanec alá Řepka". Žlutou nakonec dostal za zdržování.

• Thomas Partey

6,5

2 střely a ani jedna nešla pánu bohu do oken. Doufejme, že se blíží doba, kdy z toho bude střílet góly. Měl velkou šanci na začátku, ale selhal v ní. Ve druhém poločase šel s výkonem dolů.

• Martin Ødegaard

8,5

Klíčový muž zápasu. Jeho přihrávka na Emila neměla chybu. Kromě toho předvedl dalších 5 klíčových přihrávek. Ten kluk se mi líbí čím dál víc.

Útok

• Bukayo Saka

8,0

Až na to zakončení super výkon. Měl 7 střel, ale kdyby mu to obránce Leedsu neztečoval, tak snad ani ten jeden gól nedá. Zakončení by měl asi trochu potrénovat. Jinak není co vytknout, dnes bránit nemusel.

• 8,0

Spálil tutovku na začátku, pak byl ještě v jedné dobré příležitosti, kterou neproměnil. Přesto mu dávám vysokou známku, protože hrál výborně pro tým, vybojoval první gól pro Martinelliho a odvedl hodně černé práce. Hodně se stahoval - myslím, že to byla taktika, protože Leeds bránil osobně a středový obránce Leedsu chodil za Lacou a uvolňoval tak prostor v obraně Leedsu.