Hodnocení hráčů

Leicester 0:1 Arsenal

Ahoj gunneři,

máme za sebou další úspěšný zápas, další důležité 3 body jsou doma a dále držíme náskok na City. V zápase jsme dominovali, soupeře jsme k ničemu nepustili. Jen škoda, že jsme svou převahu nepřetavili do výraznějšího výsledku. Ale koneckonců 3 body je to, co je nejdůležitější a to jsme splnili.

V defenzivě jsme neměli v podstatě žádný větší problém, v záloze jsme soupeře také přehrávali. Snad jediné negativum zápasu je, že málo a nepřesně střílíme. 10 střel za zápas není málo, ale při držení míče 66% by to mělo být víc. Zarážející ale je, že pouze 2 střely byly na branku. V tom bychom se měli zlepšit.

První gól nám nebyl uznán správně. Ben bohužel jasně držel Warda za ruku a znemožnil mu zákrok. Záběr, který ukázal VAR byl naprosto průkazný. Penalta na Saku asi měla být písknutá. Soupeř sice uklouznul, ale to nemění nic na tom, že na Saku šla nahrávka a on ho sundal. Naštěstí nás to nestálo body, ale těch rozhodnutí v náš neprospěch nějak pořád přibývá. Neuznaný gól kvůli těsnému ofsajdu Martinelliho – mám špatnou paměť, nebo tam zase neukázali čáry?

Brankář

 • Aaron Ramsdale

  6,5

  V podstatě neměl co na práci. Jedinou střelu, která šla mimo, v pohodě kontroloval. Naprosto pohodový zápas pro něj.

Obrana

 • Ben White

  6,5

  Půl bodu mu ubírám za faul na brankáře hostí. Defenzivní povinnosti si splnil na 100% a snažil se být aktivní i dopředu. Dneska ale neměl tolik úspěšných náběhů ani centrů, jako proti Ville.

 • William Saliba

  6,5

  Měl tam jednu hrubku při rozehrávce, kdy to namazal přímo protivníkovi. Leicester byl ale dopředu naprosto jalový a naštěstí z toho nic nebylo. Navíc musím pochválit reakci spoluhráčů, hodně Salibovi pomohli tuto chybu napravit. Jinak spolehlivý při bránění i při rozehrávce.

 • Gabriel Magalhães

  7,5

  Dobře hlavičkoval při naší standardce. V obraně byl neprostupný. Připsal si i předfinální přihrávku na náš gól, i když to byla tak trochu z nouze ctnost. Velice dobrý a dominantní výkon, dnes generál v naší obraně.

 • Oleksander Zinchenko

  7,0

  Líbilo se mi, že jsme mu symbolicky přenechali kapitánskou pásku. Dneska se víc držel vlevo, ale párkrát se objevil dokonce i na pravé straně. Z pravé strany poslal svou levačkou velice dobrou střelu, při které se blýskl gólman soupeře. Jak je jeho zvykem, snažil se hodně rozehrávat ve středu hřiště. Dnes mi ale nepřišlo, že by nechával takovou díru na levé straně a častěji pomáhal při útoku roztahovat hru do křídla.

Záloha

 • Jorginho

  7,5

  Velice dobrý výkon. Jeho zkušenosti se nám budou ještě hodit. Jsem s jeho přínosem pro nás zatím více než spokojen. Zatím se ukazuje jako velice dobrý nákup.

 • 7,0

  Dneska toho dost schytal v osobních soubojích a vedl si dobře. Zahrál svůj letošní standard, což znamená dobrý, solidní výkon. Jen tak dál.

 • Martin Ødegaard

  7,0

  Má na svém účtu 3 klíčové přihrávky, ale odehrál spíš podprůměrné utkání - na jeho standard. Hodně presoval, byl aktivní, nabízel se, snažil se, ale směrem dopředu tomu něco chybělo. Střelba byla velice nepřesná.

Útok

 • Bukayo Saka

  7,0

  Měla být na něj penalta. Vstřelil i gól, ten ale nebyl uznán kvůli těsnému ofsajdu. Byl tradičně zdvojovaný, okopávaný, faulovaný. Párkrát se pokusil o průnik do středu hřiště s následnou střelou, dneska z toho ale nic nebylo. Podobně jako u Martina, spíš podprůměrný výkon - na jeho standard.

 • Gabriel Martinelli

  7,5

  V první půli se mu moc nedařilo, vynahradil si to ve druhém poločase a rozhodl zápas střelou na zadní tyč alá TH14. Po gólu mi hodně zatrnulo, když se chytil za koleno a žádal si ošetření. Naštěstí to dobře dopadlo a snad to nebude mít žádné dodatečné důsledky.

 • Leandro Trossard

  8,0

  MAN OF THE MATCH

  MOTM. Gól mu sebral VAR společně s Benem Whitem. Škoda, byla to krásná střela do horního rohu branky. Celý zápas byl hodně aktivní a svůj výkon korunoval nádhernou přihrávkou na náš jediný gól. Po jeho vystřídání se náš útok už na nic moc nezmohl. Moc dobrý nákup v zimním přestupovém období.

Střídající

 • Edward Nketiah

  6,5

  Dneska dostal trochu oddych a přišel na posledních 20 minut. Faktem je, že po jeho příchodu jsme se v útoku k ničemu zásadnímu nedostali. Mohlo to být i taktikou, ale poslední zápasy mi Edie přijde nějaký vyšťavený. Už aby byl zpátky Jesus.

 • Thomas Partey

  -

  Je dobré, že je zpět. Bez hodnocení.

 • Takehiro Tomiyasu

  -

  Bez hodnocení. Nic proti Tomimu, ale proč tam nešel na tu chvíli Kieran?