Hodnocení hráčů

Liverpool 0:0 Arsenal

Předem se omlouvám, jestli bude moje hodnocení nedokonalé. Bohužel jsem musel dořešit s policií autonehodu a přišel jsem o prvních ca. 23 minut. První, co jsem v zápase viděl byl náš neúspěšný útok a červená karta při protiútoku Liverpoolu. Ve druhém poločase jsem 10 minut musel řešit spadlý jistič. V rychlosti jsem alespoň našel na youtube sestřih, tak mám alespoň rámcově tušení, jak jsme hráli, když jsem zrovna nemohl zápas sledovat.

Musím ale kluky pochválit za velice zodpovědný a dobrý defenzivní výkon, alespoň z částí zápasu, které jsem viděl. Klobouk dolů. Liverpool poprvé vystřelil přímo na bránu až v závěru zápasu a to hráli 70 minut přesilovku.

Brankář

 • Aaron Ramsdale

  5,0

  Dneska mu dám horší známku. V záznamu jsem viděl hrubku při odkopu do Hendersona, který bohudík neskončil gólem. Moc práce neměl, ale dnes se mu výjimečně vůbec nedařila rozehrávka. Tolik odkopů do autu a nepřesných rozehrávek jsem od něj zatím neviděl. Bohužel to hráčům v poli jen ubíralo síly. Také při výbězích dneska nebyl moc jistý a měl hodně štěstí, že ho nepřehodil Minamino a stejný hráč netrefil prázdnou bránu, po jeho srážce s našimi 2 obránci. Přes to všechno je ale vidět, že týmu dodává jistotu a sebevědomí.

Obrana

 • Cedric Soares

  -

  K jeho hodnocení nemůžu vůbec nic napsat, protože jsem ho v akci neviděl a v sestřihu byl záběr pouze na jeho špek. Prosím případně vaše hodnocení v komentářích.

 • Ben White

  7,0

  Dneska to nebylo o individuálních výkonech, ale o morálu kolektivním výkonu. Ben byl určitě jedním z těch, kteří drželi náš kolektivní obranný výkon hodně vysoko. Well done.

 • Gabriel Magalhães

  5,5

  Přestože červenou dostal Xhaka, tak 80%-tní podíl na červené kartě měl Gabriel. Zbytek je Xhakovina. Kde ale byl Gabriel, když to tam po Xhakovsku Granit hasil? Vyklusával z poloviny hřiště. Ke konci ještě podskočil centr a Jota se dostal do šance, naštěstí nezpracoval míč dobře. Další žlutá za naprosto stejný faul, jako proti City. Chápu jeho frustraci, ale bohužel se tohle většinou píská se žlutou kartou, přestože s tím bránící hráč nemůže nic moc udělat. Jinak ho ale musím pochválit, kromě těchto 3 situací byl výborný a je i jeho zásluha, že Liverpool v podstatě nevystřelil na branku.

 • Kieran Tierney

  7,0

  Super centr na Saku. Škoda, že to Sakovi Alisson chytil. Jinak má samozřejmě také velký podíl na dobré a kompaktní obranné hře v 10.

Záloha

 • -1,0

  Sice to hasil za Gabriela, ale po Granitovsku. Koliku už nám dojebal zápasů? Sice jsou zápasy, kde se mi hodně zamlouvá a asi je dobrý lídr v kabině, ale ty blikance má prostě pravidelně a asi častěji než Řepka. Díky jeho červené kartě máme na neděli jednoho (hodně mladého a nezkušeného) středového záložníka, pokud se nedají dohromady Martin s Emilem. Sice to není jenom jeho chyba, tady je to chyba i Mikela a vedení klubu, ale šel tam bez mozku a nedal rozhodčímu jinou šanci, než ho vyloučit. Nevím, jestli je to možné, ale já (i vzhledem k tomu, že jediné co jsem od něj v zápase viděl, byla červená) mu dávám mínusovou známku.

 • 7,5

  Velkou část zápasu byl v záloze vlastně sám, ale zvládl to skvěle. Musel toho dneska neskutečně naběhat. Náš aktuálně jediný zdravý středový záložník bez stopky na příští zápas. Dej mu bůh zdraví, dobrou formu a pokud možno alespoň jednoho parťáka do středu zálohy.

Útok

 • Bukayo Saka

  8,5

  MAN OF THE MATCH

  I v deseti náš nejnebezpečnější hráč. Sice červená přišla poté, co svoji útočnou akcie tak trochu dodrbal, jemu bych červenou určitě nezazlíval. Na to jsou jiní adepti. Makal, poctivě bránil, ale jakmile se mu naskytla příležitost, měl ohromný tah na branku. Škoda, že nedal svoji šanci. Docela bych to Liverpoolu přál, aby s námi prohrál :-)

 • Gabriel Martinelli

  7,0

  Také toho neskutečně oběhal, odbránil. Stejně jako Saka se snažil také využít každé příležitosti k protiútoku, ale dneska se mu to zdaleka nedařilo tak dobře jako Sakovi. Ale ke konci předvedl několik velice dobrých obranných zákroků. Snažil se i v závěru z obrany rozehrávat konstruktivně, ale to už jsme vepředu neměli vůbec nikoho a Mikel mu dobře vyčinil a vysvětlil, že v téhle fázi zápasu to má prostě odkopnout do pryč.

 • 7,5

  Sice asi původně naskočil jako AM, ale vzhledem k červené kartě odehrál skoro celý zápas na hrotu, tak jsem ho zařadil mezi útočníky. Bojoval a dřel jako vždy. Připadalo mi to, že byl několikrát faulován i na žlutou, ale rozhodčí nějak fauly na něj ignoroval. Nikdy ale nezůstal ležet a nesnažil se vybrečet faul, okamžitě se zvedl a makal dál. Takhle má makat kapitán. Doufám, že mu zbyly nějaké síly na neděli. Proti slepicím se mu většinou daří. Budeme to potřebovat.

 • Edward Nketiah

  -

  Stejně jako u Cedrica nemám co napsat, protože jediné co jsem viděl bylo střídání a v sestřihu jeden pokus o hlavičku proti Alissonovi, kde mu rozhodčí pískl faul. Prosím případně vaše hodnocení v komentářích.

Střídající

 • Calum Chambers

  7,5

  Přestože musel neplánovaně naskočit a přestože mu jednou Minamino utekl, tak odehrál hodně dobrý zápas. Dneska mu nemám co vytknout. Uvidíme ho na DM v neděli? Možná to bude jedna z mála možností, kterou bude Arteta mít.

 • 7,0

  Podobně jako Calum přišel na hřiště neplánovaně, ale dnes odehrál dobré utkání. Jen na konci tam měl jednu chybu, kdy místo odkopu zpracoval míč na malém vápně, naštěstí toho Liverpool nevyužil.

 • Nuno Tavares

  7,0

  Bylo mi ho líto, když se dvakrát připravoval na střídání a dvakrát se musel zase oblíknout. Říkal jsem si, že to mu v součtu s minulým zápasem moc sebevědomí nepřidá, ale na jeho výkonu se to neprojevilo a pomohl nám vybojovat remízu do odvety. Normálně bych mu asi dal o něco méně, ale vzhledem k výše popsaným okolnostem zvyšuji na 7.

Už jsem zažil několikrát, že jsme se po červené kartě položili, ale dneska ne. Kluci mi udělali radost, jak oslabení odmakali. Bylo vidět, že zbylých 10 hráčů nechalo na hřišti všechno. Doufejme, že dobrý výsledek jim pomůže dobře zregenerovat na NLD.

Doufám, že v neděli odpoledne bude dobrý slepičí vývar, ale bude to těžké. Sestava se nám rozpadá a pochybuji, že do neděle někoho podepíšeme. Hlavně ať je Saka v pořádku a dá se do kupy alespoň Martin a Emil. Jak by se nám teď hodil AMN...

COYG

 

Komentáře

 1. killerhammer (karma: 4356) #1

  Obrana, za mňa, všetci viacej!
  Parádny zápas, stmeľujúci, psychicky nabudí.
  Som tiež rád, že sme zastavili prehry.
  Na druhej strane, ale asi nemalo zmysel sa vybíjať v tomto sranda cupe, keďže sú pred nami dôležitejšie zápasy a nemáme hráčov.
  Ale tak, nech toho Kloppa aj roztrhne.
  Podvádzali s testami, vyplakávali, taktizovali, dnes tlačili na rozhodcu!
  Prosím, vyraďme tieto špiny z pohára budúci týždeň, už len kvôli elementárnej futbalovej spravodlivosti 😉

 2. PolisLBC (karma: 838) #1

  Díky za hodnocení, nesouhlasím pouze se 3 věcmi. 1. Hodnotíš výkon za 90+ minut ze sestřihů… to úplně objektivně nejde. (Ale beru, že Vás na to hodnocení tolik není a ne vždy máš čas strávit 2 hodiny u zápasu a pak psát hodinu report) 2. chápu, že si chtěl poukázat na kladný přínos střídajících hráčů, nicméně toho co v zápase předvedli Saka, Laca, Gabs, Tierney a Lokonga to nedosahovalo a i když se mi všichni tři líbili, dal bych jim známky alespoň o 1 nižší než těm zmíněným. 3. pro mě hlavní věc je Granit – dát mu -1? Za co sakra? Sám píšeš, že hasil průser Gabriela, ten má ale 5,5. Blikanec nebo Xhakovina jak píšeš, nesmysl. Jednoznačně dobíhal hráče v té obrovské díře, kterou tam svojí netaktickou hrou vytvořil Gabriel, když měl Tierneyho na lajně v útoku. Celou dobu se díval na míč a nevěděl o přesné pozici Joty. Faul to nebyl nijak zákeřný, jasně chtěl hrát míč, ale Jota to udělal šikovně. Po faulu Granit i Laca rozhodčímu jasně ukazovali, že Granit sledoval balon a o Jotovi nevěděl, to že by to nebyl faul nikdo nerozporoval. Červena to byla jen z důvodu, že byl zkrátka Granit poslední, což opět naráží na to co se psalo výše… jak sakra mohl být on ten poslední. To Gabrielova červená proti City mi přišla jako daleko větší kravina, než tahle, ale hate na Gabriela jaksi chyběl, místo toho se opět nadávalo na GX za nafilmovanou penaltu Bernarda…. Beru to, že Granit dělá chyby, ale jeho hodnocení a komentáře vůči němu mi zkrátka přijdou jako značně zaujaté a neobjektivní, sorry, ale tak to cítím…

   • jakub (karma: 653) #1

    za mna to gol byt nemusel. stacilo ak by na Jotu Granit vyvinul tlak a trochu mu stazil poziciu. Ak by to nestihol, stale to mohol Ramsdale chytit a teraaz to najdolezitejsie…. ak by mu nedal kung fu kopanec bol by dostupny na nedelu co je urcite dolezitejsie ako prehravat 1:0 v 20 minute v Mickey mouse cupe.
    za mna dost obhajovania, rychlo dostat do teamu nahradu a jeho poslat murkovi ak ma este stale zaujem.

 3. Jack_Re4cher (karma: 1119) #1

  Osobně byl pro mě nejlepší Gabi – v rámci bojovnosti, zápalu, snahy a v kontextu celého zápasu. Jemu v patách Laca, Saka, Tierney, Ben a Sambi (ten sice nebyl tolik vidět, ale díky němu a Lacovi nevytvořili středem vůbec nic).
  A za nimi o bodík horší Gabriel, Chambers, Holding, Nuno.
  Horší den si dnes vybral Ramsdale, ale naštěstí má k sobě nakloněného i někoho nahoře a tentokrát pomohla obrana jemu.
  Týmový výkon + Mikel – 10, k dokonalosti chyběl už jen šťastný gól z protiútoku 🙂

 4. Jack_Re4cher (karma: 1119) #1

  Xhaku nehodnotím, stejně zase dostane kapky úplně všude a je mi ho svým způsobem líto. O červené ale nemá smysl diskutovat – když ví, že je s někým v souboji a sleduje míč, tak pak nemůže prostě vyhodit nohu metr a půl vysoko a doufat v zázrak…. uprostřed hřiště možná za žlutou (možná taky ne), před vápnem na pozici posledního nebylo o čem.

  Zkušeností má na rozdávání, ale některé situace řeší pořád strašně naivně, metodou pokus/omyl.

 5. Jurisan19 (karma: 4) #1

  Nerozumiem tomu hodnoteniu. Gabriel 5??? to ako naozaj? Videl si iný zápas?? Bol jednoznačne náš najlepší obranca. Čo sa týka gólu. ano nebol tam ale ako tam aj mohol byť keď gol sme dostali s protiútoku ked sa nachádza v útočnej tretine ihriska- čo je Bolt???? Granit jednoznačne bol na svojom mieste keď zabezpečoval priestor ale to čo spravil dokáže iba dement a on. Hodnotenie Saku sa mi zdá tiež prehnane pozitívne veď nepremenil tutovku, ku koncu keď bol evidentne zranený stratil niekoľko zbytočných lôpt, mimochodom načo to bolo dobré siliť a Tavaresa nechat hore dole vyzliekať sa?? Týmto by som ale chcel pochváliť chalanov za príkladný prístup k zápasu a perfektné bránenie, klobúk dolu.

  • Jack_Re4cher (karma: 1119) #1

   1. My jsme dostali gól? 😀
   2. Saka nedal tutovku? Takhle bych to neprezentoval, mohl si o trochu lépe zpracovat míč a možná by měl trochu víc prostoru, ale Allison u něj byl okamžitě plus se na něj tlačil bránící hráč, Saka to reálně neměl ani kudy procpat do té brány.
   3. Já to střídání třeba naprosto chápu. Musel ze hřiště jako ošetřovaný a vědělo se, že bude střídat. V rámci ušetření času se vrátil zpět, aby si při dalším přerušení mohl znovu sednout a znovu se došourat k naší lavičce….kdyby rozhodčí nenastavil 5 minut (což btw netuším, kde vzal, tak to ten čas i ušetřilo).
   Ve chvíli, kdy jsi 50-60 minut v pozici, že bráníš, tak potřebuješ kouskovat hru, aby si každý mohl chvíli odpočinout.
   4. Nejlepší obránce byl včera Ben, Gabriel tam měl ještě pár chybiček (podskočení centru, který propadl k Jotovi, pár špatných rozehrávek, ze kterých to taky mohlo smrdět). Ale to jde ruku v ruce s časem, když pořád jen bráníš, naštěstí si kluci pomohli jako tým.

  • PolisLBC (karma: 838) #1

   Jurisan19/ Podívej se na tu situaci znovu…. Tierney vytažený na levém kraji v úrovni křídla, GX uprostřed nějakých 10 metrů od vápna na úrovni joty, když ten posunuje mic dopředu a pokračuje v běhu na bránu, kam očekává přihrávku, přesto Gabriel, když si je vědom toho, ze Ben je hodně v pravo a Tierney mimo zcela netakticky pressuje hráče co přijímá mic od joty a otevírá tak právě ten prostor pro náběh, který dopadl tak, jak dopadl… zkrátka v takové situaci nemůže Gabriel opustit svůj prostor…

 6. coolfool (karma: 558) #1

  Viděl jsem zápas jen útržkovitě, ale v jakém rozestavení jsme to hráli po vyloučení Xhaky? Mně to přišlo jako 5-1-3 s tím, že obrana byla Chambers-White-Holding-Gabriel-Tierney. Nebo se někdo z obránců posunul výše k Sambimu? Na papíře když to vidim tak si říkám, že jsme museli dostat pětku, že tam přece nemohlo být žádné prolínání mezi obranou, zálohou, útokem. Ale na mě ten tým působil paradoxně naprosto kompaktně.

 7. Kozlik89 (karma: 2794) #1

  Jasny xhaka je labilní ALE, co jiného měl včera dělat? Všichni obránci vysunutí někde bůh ví kde, on jen hasil to co druzí natropili. Ano udělal to nešetrně, ale kdyby ho nechal hrát tak je z toho gol na 1:0 a dost možná konec zapasu pro nás… vůbec tu Xhaku neobhajuji, ale uz od začátku souboje byl o krok pozadu, a bohužel to není žádný sprinter… me ani tak teď nesere že nás oslabil vcera, ale že bude mít stopku na 3 zápasy zrovna ted v lednu kdy nemáme koho do zálohy postavit..

 8. traged (karma: 4528) #1

  Dik za hodnoceni, Xhaka mel vcera taky v podstate autonehodu 🙂 Hrac to neni uplne spatnej, ale proste kdyz prictu jak je pomalej, nikdy neudela nic necekanyho (myslim pozitivne necekanyho 😉 ), prakticky nikdy nepodpori utok kdyz je potreba (srovnej se Souckem nebo Ricem z WHU) ke vsem jeho Xhakovinam, tak mel byt za me uz davno pryc. Vim ze to nebyla ciste jeho chyba (Gabriel byl hodne mimo pozici), ale tohle jako posledni hrac udelat nesmi. Jinak borci si vcera fakt sahli na dno, bojim se kolik budou mit sil na slipky 🙁

 9. Marek (karma: 209) #1

  Najlepšia vec na celkom zápase je fakt, že neexistuje zhoda medzi nami, kto je MOTM. Nie žeby nebolo koho vybrať, ale je ťažké určiť len jedného. Tierney, White, Sambi, Saka, Martinelli hrali na hranici možností, k tomu možno aj Laca a Chambers, ktorí možno nie sú MOTM ale boli mimoriadne platní. Práve takéto momenty a zápasy nesmierne utužujú kolektív a budujú charakter. To najdôležitejšie je, že sa hráči s prepáčením neposrali, ale odvážne vzdorovali jednému s top celkov v lige.

  2 body k možnej diskusii.
  1. vec: Pokrok v obrane. Raz som to spomínal, ale pripomeniem, že nepamätám tak dobrú stopérsku dvojku od dvojice Mertescielny. Gabriel aj White sú top (podľa mňa do budúcna top top) kvality obrancovia. K tomu ešte Tierney, ktorí je snáď najväčší profesionál v kabíne. Áno, máme tam aj jelitá ako Soares alebo Mari, ktorí nás už asi veľmi neprekvapia, ale celkovo je obrana v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi na úplne inom levely. Chválabohu, lebo je na čom stavať. Perspektíva je obrovská.

  2. vec: Včerajší zápas, resp. skladanie zostavy len poskytlo zrkadlo situácii, ktorá je v tíme už roky. Popravde, divím sa, že to Wenger tak dlho držal, a práve tento fakt mi pripomína, že bol profesor par excellence. Ten problém je pomer šírky a kvality tímu. Európske špičky ako isté roky Bayern, alebo Paris, Barca, Real, City či Live majú kvalitu aj na lavičke. Pamätám čas, kedy do Bayernu prestúpil Lewandowski s Goetzem. Divil som sa tomu, pretože Goetze bol v Borussi jednou z hviezd, a v hviezdami nabitom Bayerne mu nikto nemohol garantovať miesto v 11ke. Ale o tom to celé je. Tieto celky sú schopné hrať na najlepšej úrovni ligu, oba poháre a k tome ešte aj Európu, pretože majú z čoho vyberať, majú záplaty, náhradu, majú kvalitu na viac než len 11 miestach. Prakticky sa snažia skladať tím tak, aby vedeli postaviť 2 funkčné a silné 11ky. Toto sa nám nedarí už desaťročie. Jasné, chápem a predpokladám, že to súvisí s financiami, so stavbou Emirates, s faktom že sme nevyhrávali alebo sa neumiestňovali v súťažiach vysoko, neboli možno až tak atraktívny alebo oceňovaný klub v porovnaní s konkurenciou, ale je to fakt, ktorý nás bohužiaľ stále delí od úzkej špičky v Európe. Je to dlhodobý proces, to nepochybne, ale treba sa na to zamerať. Prakticky teraz máme jedinečnú šancu. Máme kopu mladých, a od majiteľov sa už vieme dočkať aj vyššej čiastky. Rozšíriť káder, a kvalitne zdvojiť každú pozíciu je úloha, ktorú Mikel musí úspešne zvládnuť. Myslím, že v konečnom zúčtovaní to bude jedna z hlavných otázok, ktoré rozhodnú či bol alebo nebol úspešný.

 10. Pansimi (karma: 1482) #1

  Skvělý bojovný výkon, který dává naději na postup.. Věřím, že doma vyhrajeme. K Xkakovi snad jen to, že jsme zoufale potřebovali, aby byl na následující tři zápasy k dispozici. Situace byla kritická a on svůj tým znovu oslabil. Teď máme jen jednoho nezkušeného záložníka a vražedný program před sebou.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.