Hodnocení hráčů

: Liverpool 5:1 Arsenal

Pro Arsenal začala druhá polovina Premier League na slavném Anfieldu proti dosud neporaženému Liverpoolu. Dnes to bohužel bude spíš o tom, jak se našim hráčům nedařilo…

Brankář

 • 6,5

  Bernd dnes může poděkovat svým spoluhráčům v obraně za potupnou „pětku“. Nemohl nic dělat ani s jedním gólem, všechny byly chladnokrevně proměněny ze stoprocentních šancí (z toho byly dvě penalty). Navíc si připsal pět jistých zákroků proti nebezpečným střelám liverpoolských snajprů. Patřil k té lepší (ne moc početné) části kanonýrů.

Obrana

 • 1,0

  Tohle je prostě celé špatně a jeho pořizovací cena zcela odpovídá jeho výkonům a kvalitě. Kromě jednoho pěkného pasu na Ramba z počátku zápasu to byl otřesný výkon. U prvního gólu nedokázal odkopnout míč na tribunu, místo toho natřel Mustafiho, od kterého se míč odrazil ke skórujícímu Firminhovi. U třetího gólu si opět nepohlídal prostor, do kterého si seběhnul Salah, jenž poslal přihrávku na skórujícího Maného. A dalších takových situací byla celá řada. Navíc při pohledu na „heatmap“ jeho poziční hra vůbec neodpovídala formaci 3-4-3 (nebo 3-5-1), protože se největší část zápasu pohyboval těsně u pravé lajny (jako kdyby hrál klasicky pravého beka). Po minulém zápase se mi líbil jeden komentář na FB, jehož autor vyzýval k náhradě Lichtsteinera za Jenkinsona, protože Carl je alespoň fanoušek Arsenalu a srdcař. Tohle je ovšem případ absence jakékoliv motivace. Ale proč se také snažit, ve 34 letech si prostě chtěl zkusit zahrát Premier League a o žádné další angažmá mu už asi očividně nejde.

 • 2,0

  Navrátilec po zranění zapadl do šedého podprůměru a zmatku naší celé obrany. U prvního gólu ho napálil Licht, u druhého ho jako solný sloup obešel Firminho. Další chyby nebyly naštěstí potrestány. Ani v něm nemůžeme vidět lídra obrany. V posledních pár dnech jsem viděl víc videí, kde tancuje ve slipech v šatně, než obranných zákroků na hřišti. Domácí útočníci procházeli naší obranou jako nůž máslem. A to ani nemluvím o jeho tristní rozehrávce, kdy v pozici stopera (!!!) dnes zkazil 6 z 21 přihrávek a vyslal pět dlouhých balonů, které ani v jednom případě nenašly spoluhráče. Do druhé půle ho nahradil Koscielny.

 • 3,5

  Pro mě osobně dnes veliké zklamání, protože v posledních zápasech patřil mezi naše lídry a v obraně si počínal velmi jistě. To však neplatilo pro dnešní zápas. Ze „stoperského“ trojlístku dnes však patřil k nejlepším a připsal si nejen velké množství obranných zákroků, ale i velmi přesně nahrával dlouhé i krátké míče. Nicméně ani on nemůže mít čisté svědomí u inkasovaných gólů. Stejně jako Mustafi byl u druhého gólu jednoduše obejit Firminhem, u třetího nepokryl skórujícího Maného a též po jeho zákroku na Salaha byla odpískána penalta. Nutno dodat, že penalta byla velice přísná (mohla být stejně tak neodpískaná, ale to nechám k vašemu posouzení), ale pokud byla písknuta, měla být nařízena i proti Lpoolu po zákroku na Lacu ke konci zápasu. I přes něj však domácí útočníci bez větších problémů pravidelně přecházeli.

Záloha

 • 6,0

  Ainsley začal zápas snově, kdy v 11. minutě uklidil krásnou příhru od Iwobiho a vstřelil tak svůj první gól za Arsenal. V dalším průběhu zápasu se ale vytratil a pozornost na sebe strhl zcela výjimečně. Tady bych chtěl jen poznamenat to, že to v pozici pravého wing-backa neměl vůbec jednoduché, protože v porovnání se Seadem (jenž měl před sebou na křídle lítajícího a velice aktivního Iwobiho, se kterým měl možnost kombinovat a něco vymyslet) byl Ainsley na pravou stranu z hlediska ofenzivy zcela sám, protože Aaron měl absolutně volný pohyb po hřišti a na pravém křídle jsme ho téměř neviděli. Zápas dohrál na levé straně stoperské linie. Snad ho gól nakopne k výraznějším a lepším výkonům, dnes to úplně špatné nebylo, ale prostoru pro zlepšení je stále ještě velmi mnoho.

 • Lucas Torreira

  4,5

  Lucas prožil asi nejhorší první poločas v našem dresu. Vůbec to dnes nebyl ten neomylný a spolehlivý lev v srdci naší zálohy. Před prvním gólem prohrál souboj s Firminhem ve středu hřiště a míč ztratil i před gólem druhým v podobném místě, tentokrát ho však obral Mané, který následně vyzval ke slalomu v našem vápně již několikrát zmiňovaného Firminha. Do druhého poločasu nastoupil ve větší pohodě a začal předvádět zákroky, které u něj známe – tvrdé, agresivní a hlavně úspěšné.

 • 5,0

  Nebyl to dobrý výkon, i přes aktivní výpomoc obraně a občas i kvalitní rozehrávku. Opět se nevyvaroval hloupých ztrát míčů ani viditelné frustraci. Od hráče, který nosí občas kapitánskou pásku, bych očekával nasazení při jakémkoliv stavu i v jakékoliv minutě zápasu. Nutno však dodat, že dnes nebyl přímo odpovědný ani za jeden inkasovaný gól.

 • 6,0

  Dnes zkazil hodně přihrávek a občas ztratil nějaký ten míč, což ale vynahrazoval aktivním pohybem a kombinacemi s Iwobim u našich útoků, které nejčastěji vznikaly právě z levé strany. Též byl součástí zcela scestně nařízené penalty při „zákroku“ na Lovrena – jednalo se o naprosto normální a klasický souboj ve vápně při standardní situaci. Navíc na anglickém trávníku a nikoliv třeba ve Španělské lize, kde se tyto zákroky pískají přeci jen úzkostlivěji.

 • 5,5

  Aaron dnes byl všude a vlastně nikde. Několikrát zakombinoval se spoluhráči, tlačil se dopředu, snažil se zakončovat, ale dnes to prostě k ničemu zvláštnímu nevedlo (s výjimkou akce před naším jediným gólem, kdy si pěkně narazil s Alexem, který následně vybídl ke skórování ANM). Třikrát vystřelil mimo bránu a hodně míčů pokazil.

 • 7,0

  Jeho výkon byl příjemným překvapením. Krásnou a přesnou přihrávkou na ANM nám zajistil vedení. Celý zápas se tlačil dopředu, střílel, kombinoval, snažil se dostávat přes protihráče jeden na jednoho, neskutečně makal a ve sprintu presoval domácí obránce, a to i v samém konci zápasu za stavu 5:1. I když se mu také nevyhnuly nepřesnosti a občas něco pokazil, dneska to byl nejlepší hráč Arsenalu. MOTM pro Alexe!

Útok

 • 5,0

  Největší pozornost na něj byla při nesprávně odpískaném ofsajdu, kdy z metru netrefil prázdnou bránu z voleje od Alexe Iwobiho. Do ničeho dalšího se nedostal. Nedostal vlastně žádný kvalitní balón od spoluhráčů, z kterého by vypracoval nějakou šanci. Dnes nám opět chyběla kreativita ve formě hrajícího Ozila a na to nejvíc doplatil právě Auba.

Střídající

 • 4,5

  Na hřiště přišel do druhého poločasu, kdy nahradil Mustafiho. Tohle střídání jsem od UE za stavu 4:1 vůbec nepochopil. Svoje si odehrál, nic zázračného však do naší obrany nepřines a útočníci Liverpoolu tak mohli kolem naší šestnáctky (a vlastně i uvnitř) kombinovat patičkami, dostávat se za obranu a bezostyšně střílet.

 • -

  Ihned po oznámení absence Ozila jsem si Lacu (jakožto našeho nejfotbalovějšího hráče, který dokáže vymyslet nápaditou přihrávku, zakombinovat s Aubou i kvalitně vystřelit) představil v základu někde jako podhrot pod Aubou. To se však nestalo a Laca tak přišel opět až na posledních 20 minut. A to navíc ke všemu nesmyslně za Aubu, se kterým mohl aspoň něco vymyslet a třeba i vstřelit jeden nebo dva góly – vždyť to bylo od 65. minuty 5:1 a my tak už neměli co ztratit. Jako vždy však Laca naši hru oživil, nicméně ani jeho snaha ke gólu nevedla.

 • -

  Přišel na posledních 10 minut místo Seada.

Sestřih pro ty, kteří zápas neviděli, je ZDE.

 

Hodnocení soupeře: Liverpool

Dnes bylo krásně vidět, jak je Liverpool kvalitou úplně někde jinde. O několik tříd jinde. Na každé pozici mají velmi kvalitní hráče (i když dle mého názoru nehrála liverpoolská obrana dnes s bůhvíjakou jistotou), v srdci obrany mají lídra a jednoho z nejlepších obránců na světě, na stranách mladé a velmi rychlé pušky. Jejich snový útok ve složení Mané-Firminho-Salah jde velmi těžce srovnávat s tím naším dnešním Iwobi-Auba-Ramsey. Navíc jejich přímočará hra je taky na úplně jiném levelu - všiml jsem si, že na rozdíl od našich hráčů jen velmi zřídka přihrávají dozadu na stopery (nebo nedejbože na samotného gólmana) a všechny přihrávky tlačí dopředu na zmíněné trio podporované Shaqirim. Možná se tu ale jen snažím srovnat neporovnatelné s ohledem na délku působení obou manažerů u svých týmů. Věřím a jsem vlastně i přesvědčen, že jsme opravdu zatím jen na začátku procesu a přeměny týmu a že se za pár let opět Liverpoolu vyrovnáme.

 

Na závěr musím zmínit i trochu té smůly, která se nám dnes také přilepila na paty. Všechno to začalo hned u prvního gólu, kdy se po několika odrazech dostal míč k osamocenému Firminhovi a když k tomu připočtu nešťastná a ne úplně rovná rozhodnutí Michaela Olivera, je výsledek 5:1 pro nás možná až krutý. Pokud hlavní sudí odpískal penaltu na Salaha, měl ji odpískat pro nás po faulu na Lacu. Druhá penalta být absolutně neměla a výsledek např. 4:2 by vypadal o trochu líp. Tím ale nechci rozhodně nijak snižovat kvality Liverpoolu, dnes byli jednoznačně lepší a 3 body si bez diskuze zasloužili.

 

COYG!

 

Ondřej

Komentáře

 1. kucka (karma: 1328) #1

  Pool měl dnes na každém postu kvalitnějšího hráče, což se logicky na výsledku ukázalo. Nicméně 5:1 je kruté, vedení po gólu AMN se dalo déle udržet a zbytečné penalty v kombinaci s druhou nepenaltou je škoda.
  .
  Do nového roku snad vstoupíme pravou nohou i přes naší velkou personální krizi, Laca by se zase mohl vrátit do základu a na střeleckou listinu.

 2. Paulus.novy (karma: 1697) #1

  Kvůli Lichsteinerovi bych zavedl záporná hodnocení, jedna dobrá akce nemůže dostat do plusu někoho, kdo vše ostatní zkazí. Kdo čte moje komentáře, ten ví, že se hráčů většinou zastávám, ale u něj to nejde. Nejvíc mě nasral ten jeho výtlem na konci zápasu, když na něj byl záběr. Tvl, borec v obraně dostane bůra a ještě se tlemí? To je na facku…
  Už jsem tu zažil různé experty – Silvestreho, Squillaciho, Denilsona, ale přijde mi, že na Lichta se zatím nehrabe nikdo.
  Aneb jak stálo v jednom komentáři na FB: „Dostali jsme Lichta zadarmo a já se stejně cítím okradený“

 3. granat (karma: 1765) #1

  ja mam pocit ze sme dnes hrali na 4 obrancov cize lichst. na rb a AMN RW s tym ze vypomahal obrane. Aaron ma raz za 2 mesiace nejake zablesky ale podla mna to nie je hrac okolo ktoreho chcel udajne stavat tím Emery. co asi nechcel kedze ho nepodpisali(zatial) a nehrava pravidelne. urcite treba rozlusknut pripady Ramsey Ozil uz v januari. kto ma zostat nech zostane kto ma ist nech ide lebo to dava nepohodu celemu timu. tak ako Ozil Alexis a aj Wenger minulu sezonu. Osobne urcite preferujem Ozila a nech s Emerym daju dokopy! okrem TOP stopera potrebujeme 1 – 2 kridla podla toho ako chceme hrat lebo rychle kridla vedia rozhybat nasu (bohuzial opatovne) monotonnu hru bez myslienky kreativity a rychlosti…

 4. bflmpsvz (karma: 3353) #1

  Potřebujem toho mnoho, jen si nejsem jistý, jestli Kroenke něco pustí. Už podle rozpočtu na první transferové období to vypadá, že se na nás vykašle a my bychom si měli zvyknout na to, že City, Liverpoolu, Chelsea i MANU prostě konkurovat nemůžeme, že jsou úplně někde jinde. Teď s mladým kádrem jsou trochu jinde i slepice, ale ty naštěstí mají úzký kádr a trable se stadionem, ale věcně hodnoceno naše místo je někde okolo 5-6… Profitovat můžeme jenom z toho, že se nějakému TOP týmu nepovede sezona. My z hlediska ambicí vedení TOP tým podle mě nejsme a nebudeme… Třeba si zvyknout…

  • Paulus.novy (karma: 1697) #1

   Mluví z tebe frustrace. Všichni víme, že Kroenke je zm*d, ale už jen kvůli těm penězům, které tak miluje, by minimálně do LM měl chtít. Navíc se dost změnily struktury klubu, došel Auba, Laca, Torreira, nadějný Guendouzi, to všechno jsou šikovné nákupy a Laca s Aubem navíc nepřišli za úplně málo, Auba navíc v zimě. I ten Xhaka, který sice úplně nenaplnil potenciál, ale levný nebyl.
   Já to vidím tak, že to Kroenke buď zkusí a vyjde aspoň ta účast v LM nebo se na to vybodne, protože no LM=no money a pak nás s trochou štěstí převezme někdo jiný, i když tato cesta by byla o dost drastičtější a prošli bychom si peklem.

 5. Mirra (karma: 1218) #1

  Dnes jsme hráli v systému 4 – 2- 3 – 1, takže u některých hráčů není hodnocení úplně přesné. Např.to že se Lichtovi vyčítá, že byl příliš často na pravé lajně, kde se on právě pohybovat měl. Nic to však nemění na jeho tragickém výkonu, rozepisovat to snad ani nemá cenu. Aaron měl pozici desítky (na křídlech hráli AMN a Iwobi), takže měl opravdu volné pole působnosti. Ale jeho výkon byl slabý, v podstatě byl opět všude a nikde, v některých okamžicích brzdil naši hru a kreativní podpora našeho útoku také nic moc. Pokud ho v zimě prodáme, nejsem vůbec proti.
  Liverpool je momentálně úplně jinde, letos si jde pro titul. Nás ještě čeká hodně práce a dnešek je potřeba co nejdříve zapomenout.

 6. tron (karma: 3197) #1

  Chybi mi tam jeste znamka pro naseho manazera,ktera by za dnesni predstaveni nebyla o mnoho vyssi nez u Lichsteinera.Takto zoufale vedeny match z nasi lavicky jsem snad jeste nevidel.Prijet na AR na souboj s lidrem ligy s rozestaveni na tri stopery(z nichz jeden jim vlastne vubec neni …),kdyz dopredu vime ze souper je extremne ofenzivni ,zvlada vysoky presink okolo 70 min v zapase a nasi jedinou systematicky a permanentne vytvarenou cinnosti je nesmyslne nahravani mezi obranci,brankarem na urovni naseho velkeho vapna a mnohdy i hloubeji.Bezradnost a beznadej z nekterych nasich hracu primo vyzaruje a potom se nemuzeme divit ,ze kdyz si odmyslime spickove tymy tak si na nas muze vyslapnout i prumerny tym s vhodne zvolenou taktikou a vysoce namotivovanymi hraci .To vymodlene 4.misto v celkove tabulce mame aktualne stejne vysoko jako za AW a vidi to vsichni kdo nemaji na ocich fanouskovske klapky ,ale z nekterych pravidlenych zdejsich prispevatelu mam pocit jako bychom byli jednim z hlavnich uchazecu o celkovy titul …

 7. Mirra (karma: 1218) #1

  Jinak na straně Liverpoolu se mi dnes strašně líbil Shaqiri, sice hrál hodně ze středu, což není zrovna jeho přirozená pozice, ale zahrál výborně, hlavně některé jeho pasy za obranu měly skvělé parametry.
  Liverpool ho v létě koupil na 13 Mio GBP, za tyhle prachy celkem slušná krádež ze Stoky. Ten by se nám momentálně sakra hodil, škoda že jsme po něm nešli.

 8. FCMP (karma: 8) #1

  Málo kdy se vyjadřuji k hodnocení, je to vždy subjektivní názor, ale dnes musím udělat výjimku. Vždy se hodnotí hráči, ale hráči hrají to, na co mají. Myslím, že největší problém je v trenérovi, který postaví hráče Lichsteinera, přitom musí vědět, že je to jeden z nejpomalejších hráčů a má bránit hráče jako je Salah, Mane nebo Firmino? To je naprostý nesmysl. Hned jak jsem to viděl, věděl jsem, že je to obrovský průser.
  Dále postaví Aarona, který hraje a nikdo neví co, přitom s tímto hráčem již nepočítají do další sezony a ještě ho udělají kapitánem. To je něco neuvěřitelného a nikde jinde jsem to neviděl a hráče jako je Laca nechá sedět na lavičce. Mesuta dle mého názoru úplně odstavil a staví na hráči jako je Shaka, u kterého je bojovnost na nule, rychlost jakbysmet, umí akorát nahrát balon zpět na volného hráče a občas poslat nějakou přihrávku dopředu, ale to je dle mého názoru trochu málo, na hráče, na kterém bychom měli stavět hru, jak jsem se dočetl od pana Emeryho (vrcholem je prodloužení smlouvy).
  Doufám, že snad ten náš skvělý odborník brzo pochopí, že s podobnými hráči opravdu Arsenal nemůže nikdy nic vyhrát. Ještě jsem nepochopil proč třeba Liverpool neustále hraje s triem Salah, Firmino a Mane a můžou spolu hrát a u nás to nejde, aby Laca, Pierre a Mesut hráli spolu.
  Otázek je více, ale na druhé straně je to teprve půlrok, co je u kormidla a taky musíme objektivně přiznat, že máme zase (již několik let po sobě neuvěřitelnou marodku), takže si říkám, že musíme být k němu shovívaví a snad se to bude dále jen zlepšovat!!

 9. killerhammer (karma: 4223) #1

  Áno, dnes je kritika na Emeryho oprávnená, lebo zvolil príliš ofenzívnu taktiku proti súperovi na ktorého aktuálne nemáme.
  Lichsteiner je veľký problém, pripomína mi to Wengerovo tvrdohlavé stavanie hráčov, ktorí na to nemali (ako napr. Denilson).
  Deja-vu.
  Každopádne si mysím, že 1., 2. a 3. gól by v pohode hrajúca skúsená obrana nedostala, pretože tie situácie sa dali ľahko riešiť.
  4. a 5. si vymyslel Oliver, aj keď v tom čase bolo o zápase rozhodnuté, tak nás dosť poškodil.
  Sme v hernej, výsledkovej a personálnej kríze (Ozil, Ramsey + zranení hráči).
  Už mi je to trápne, ako nie sme schopní za 3 roky (a 2 menežéri) nájsť fungujúcu stopérsku dvojicu a naozajstného lídra obrany.
  Je to na neuverenie ale obrana naposledy slušne fungovala (inkasovala podobne ako naša konkurencia), keď si Mertesacker dirigoval Kosa resp. Paulistu a vieme, že ani vtedy to nebolo ideálne 😉
  Teraz sa ukáže, ako Emery dokáže zvládať ťažké situácie a či dokáže vyviesť team z veľkej krízy, lebo nás čakajú dôležité zápasy sezóny (Chelsea)

 10. killerhammer (karma: 4223) #1

  Je treba ukončiť experimenty v obrane, vybrať najlepšiu štvoricu z toho čo máme k dispozícii a nechať ich hrať.
  LB: Kolašinac, CB: Sokratis, CB: Mustafi ? popr. zvážit Kosa, RB: Bellerin alebo AMN.
  A ihneď začať hľadať na trhu lídra defenzívy – som zato aby sa kúpil skúsený hráč z Anglickej ligy, napr. Maguire je dobrý kandidát a kľudne keď za neho budú pýtať aj 80 😉

 11. Stanley (karma: 2) #1

  Presne ako pisete, chyba nieje v hracoch ale v trenerovi ktory ich kupi, trenuje a postavi na zapas. Emery ma velmi sklamal, v mnohom pripomina wengera, alibizmom, dokjola nasadzovanim tych istych hracov, absenciou akejkolvek koncepcnej hry, navyse k tomu rozbil celu kabinu, hraci su rozhadani proste cele zle. Bolo by treba vymenit polovicu kadra a verim ze si to odnesie aj trener a po sezone sa dockame zmeny za Thierryho.

  • michalHE (karma: 324) #1

   Že je rozbitá celá kabína máš z akého zdroja, či si tam bol? Myslíš si, že nevidí, že treba vymeniť polovicu kádra… A peniaze na tu výmenu mu dáš ty? Emery si kúpil hráčov ? Všetkých za 1 prestupové obdobie s rozpočtom 60- 70 mil. na prestupy? Keď už píšete nejaké komenty a názory skúste aspoň pozrieť niektoré zdroje napr. Arsenal fan tv, aby ste mali prehľad, čo sa deje v klube a názory fanúšikov, ktorí cestujú na každý zápas. Každý vie, že aby sme vytvorili konkurencie schopné mužstvo, ktoré bude bojovať o titul v PL potrebuje Emery aspoň 3-4 prestupové obdobia a peniaze na prestupy. Pozri si na akom mieste skončil sezónu Klopp keď prišiel do Poolu. To že sú teraz na čele PL trvalo nejaký čas a investovali do kádra každé prestupové obdobie. Pred rokom mali podobnú obranu ako my. V januári kúpili stopéra za 75 mil, každý sa im smial aké peniaze vyhodili za 1 hráča. V lete investovali do brankára…

    • michalHE (karma: 324) #1

     Máme podobné názory, len neviem či na to budovanie dá Emerymu Kroenke peniaze. Ale tu je potreba zmeniť veľa vecí, niektorí hráči na Arsenal nemajú treba sa ich zbaviť, niektorí majú zmluvy, že ich nikto nekúpi. A na obmenu kádra musí vedenie uvoľniť peniaze. Len na porovnanie lebo niektorí, tu na Emeryho nadávajú, že nestaval Ozila. Ozil má plat 350 000 libier/týždeň. v Liverpoole Salah 200 000/týždeň, Firmino 100 000, Mane 90 000. Myslíte si, že Ozil je hráč, ktorý si také prachy zaslúži za svoju konzistenciu vo výkonoch. A ono to všetko so všetkým súvisí, keď Vám vedenie nedá prachy na prestupy, nemôžete preplácať hráčoch na platoch, lebo za také peniaze viete pokryť platy 3 nadpriemerných hráčov. My nemáme neobmedzené zdroje, nie sme City alebo Účka, že môžeme dávať hráčom cez 300 000 týždenne a sedia na lavičke, alebo ich prínos je len v zápasoch so slabými mužstvami.

     • Paulus.novy (karma: 1697) #1

      Souhlasím. Jestli Kroenke dá peníze na přestupy, to je velká otázka. Mohl by teda, přece neodpískali Wengera a neměnili se struktury klubu jen proto, aby to pak finančně zase dusil.
      S tím Ozilem taky souhlas. Já ho mám rád, ale prostě s platem 350k je první na ráně a pokud Emerymu nezapadá do systému, tak prostě nemůže za takové peníze jen leštit lávku, bohužel :(. A místo něj tu můžou být 2-3 jiní hráči, kteří budou hrát to, co Emery chce. Navíc jeho výkonnost tomu platu ani dlouhodobě neodpovídá. Samozřejmě je možné, že ta situace je opravdu zaviněná zraněními Ozila, ale nějak o tom čím dál víc začínám pochybovat…
      Zajímalo by mě, jak to dopadne s Rambem, toho bych řekl, že Emery v klubu naopak chce a vedení mu ho sebralo. No uvidíme.

      |
    • michalHE (karma: 324) #1

     Písal som to už minule, my sme nezvládli situáciu v poslednom roku keď končili zmluvy Alexisovi a Ozilovi. Ja tiež mám Ozila celkom rád, len tie prachy si jednoznačne nezaslúži. To isté za Alexisa sme získali Henrikha, ktorý má 30 rokov a dali mu plat 180 000 libier na týždeň. Nehráme LM musíme sa zmestiť s platmi do určitej výšky. Ono by aj možno Emery Aarona chcel len nemôžeme mu dať veľmi vyšší plat. Áno každý vie, že situáciu s Ozilom treba vyriešiť, ale to nie je také jednoduché. Má 2 a pol roka do konca kontraktu, čo je pri jeho mzde skoro 45 mil. libier. Najprv ho musí chcieť niekto kúpiť a hráč musí súhlasiť. Asi ho posadiť na lavičku nie je ideálne riešenie, ale možno mu len chce Emery ukázať, že za tie prachy musí viac makať a byť prospešnejší pre mužstvo. Možno by si tiež radšej nechal Aarona ako Henrikha, ale kto kúpi ďalšieho 30 ročného hráča, ktorý sa zatiaľ v PL veľmi neukázal so zmluvou na 180 000 libier na týždeň. Taký Erikssen zarába v spurs 75 000. My nemáme jedno poriadne krídlo a kúpili sme Henrikha, hráča ktorého sme nutne nepotrebovali a dali mu taký plat. Ono to nie je také ľahké ako si väčšina myslí, keď Kroenke nedá peniaze kúpiť ďalších svetových hráčov. Hráči, ktorých nepotrebujeme majú svoje kontrakty a sami neodídu, keď sú so zmluvou spokojní, hoci budú sedieť na lavičke resp. na tribúne. Tak sme sa v minulosti nevedeli zbaviť veľa hráčov a odišli až po vypršaní kontraktov a to sme nemali uzavreté také zmluvy.

  • michalHE (karma: 324) #1

   My sme na 2 stopérov hrali. Lichsteiner hral RB a hral o ničom, ale prvé 2 góly bola skôr chyba stredu zálohy (Torreiru) a stopérov. Prvý gól možno, že trafil pri odkope Mustafiho, ale to je skôr smola. Najväčší podiel má na 3 góle, kde sa po rohu a odkope od Auby neskoro vysunul, čím nevystavil Salaha do offsidu, ale stopéri si mohli Maného tiež lepšie pokryť. Takže podľa môjho názoru určite nemá najväčší podiel na prehre Lichsteiner aj keď hral na hovno. Ono jedinú možnosť mal Emery postaviť na RB AMN, ale potom nemal veľmi možnosť dať niekoho na pravé krídlo, maximálne Lacu na hrot a Auba a Iwobi krídla, ale potom by mu nikto neostal na lavičke. Ďalší RB je Jenko a jeho s jeho kvalitou nikto nechcel kúpiť so zmluvou čo má, tak mu dobehne kontrakt a odíde zadarmo.

 12. marcosinos (karma: 437) #1

  Achjo dnes jsme hráli spíš na 4 hráče vzadu a AMN byl na křídle, furt sem nepište ty 3 stopery, ovšem Lich je fakt marnej od začátku sezony úplná nula, pryč sním, já ho upřímně úplně nenavidím, dělá nám ostudu 😀 Takže za mě chyba ho nasazovat radši tam dát mladíka. Emery potřebuje nové hráče a ti kteří na něj plivete jste mimo, on nastoupí po 22 letech trenování Wengera a nektěří vůbec nechápou, že to může trvat třeba 3 sezony než začneme hrát. Klopp i Guardiola, byli 2 sezony snad i horší, rozohodně neměli 22 unbeaten games. Tady je to ještě dobry, ale na jinych stránkách čtu strašny hejty.

 13. mc1897 (karma: 175) #1

  Velmi dobre zhodnotenie. Len jedna poznamka: Kos isiel za Mustafiho ktory hral prvy zapas za mesiac po zraneni a vyslovene horel. Aj ked je aky je, nemozeme si dovolit jeho setback na dalsi mesiac. Ak sa necitil 100% v poriadku v polcase, je spravne ze ho UE vymenil.
  Co sa tyka striedania Auby, mal toho podla mna za posledne tri tyzdne dost. Nema cenu ho silit za stavu 1:5, opat podla mna spravne striedanie.

  Vseobecne k UE: nepochopim opatovne zaradenie Lichta, uz dryhy zapas za sebou nas poslal do kolien, prvy inkasovany gol nas bohuzial vzdy podle neskutocne dole.
  Kazdopadne dnes sme na body nemali ani nahodou, ale ako som pisal do LIVE: vysledok (jeho vysku) ovplyvnili dva vazne fakory: 1. kumulovane individualne chyby pri prvych troch goloch, najma druhy bol jak u dorastencov na dedine, 2. nerovny meter Oliviera.

 14. belerek (karma: 857) #1

  Tak z boje o 3. – 5. místo je najednou boj o 4. – 6. místo. Pár týdnů zpátky byli United na odpis, a po tomhle kole můžou být 3 body za náma. Je třeba se vrátit zpátky na zem. V lednu je každopádně třeba vyřešit situaci okolo Mesuta, protože není možné, aby byl každou chvilku nemocný, bolely ho záda nebo koleno, a mezitím v jednom zápase dostal kapitánskou pásku. Tahle situace nám nepřidá. Rozhodně to také chce přivést kvalitního obránce, ideálně dva. Jediný spolehlivý stoper je Sokratis. Mustafi je nekonzistentní, Kos už asi nikdy nebude stejný Kos jako před zraněním. A experimenty typu Lichsteiner nebo Xhaka jsou opravdu jen nouzové řešení. Taky by neškodil nový pravý bek, protože Lichsteiner rozhodně není adekvátní náhrada. To už opravdu radši dát šanci Jenkovi. Taky by se hodilo minimálně jedno křídlo, když žádné pořádné nemáme, minimálně do čtyřobráncového systému. V lednu asi všechny problémy nevyřešíme, takže prioritou by asi měl být obránce, protože ty góly ještě nějak střílet dokážeme. Každopádně to chce jednat, protože s tímhle kádrem to moc reálně na Top4 nevidím.

  • tron (karma: 3197) #1

   ve studiu to v pozapasovce to krasne rozebral Owen s Keownem kde jako hlavni prusvih zaradili nesmyslny experiment s 3 stopery ,ktery jsme praktikovali az do 35min(tretiho golu).Je to presne jak pises ,leden je pro nas mesicem kde bezpodminecne musime neco zmenit v obrane (i jeji organizaci) ,protoze jinak nam realne hrozi ze se vubec nemusime dostat do 6 flicku a tady by se jednalo monstrozni pruser s dlouhodobymi nasledky …

   • Martin Chromec (karma: 49) #1

    Owena jakožto zastánce hry na 5 útočníků neberu jako dobrého obraného analytika. Přál bych si, aby jste si vzpomenuli, že do NLD, které jsme vyhráli 4:2 jsme šli se třemi stopery, an Liverpool(Doma) jsme šli se třemi stopery a světe div se ono to skvěle fungovalo. Nedivím se, že UE chce ten systém pořád a pořád dokola hrát, protože te systém je skvělej a funguje, jediný problém toho systému je ten, že musíš mít dost hráčů, co ho umí hrát a my už tak měsíc jsme v situaaci, kdy máme jen JEDNOHO hrajícího stopra, protože všichni jsou buďto zranění a nebo po zranění. Schopní plně hrát: Sokratis, Kolasinac / Neschopní 100% výkonu: Mustafi(po zranění) Koscielny(po zranění) Monreal(zranění) Bellerín(zranění) AMN(nedostatek zkušeností) …………. Není chyba v systému, je tu chyba v počtech hráčů(přeestupová politika-dá se zpravit) a ve smůle na zranění(nedá se zpravit).

    Jenom tak pro přestavu(protože já jsem fotbal závodně hrával) si zkus vzít nějaký tým, ketrýmu už 3 měsíce meleš do hlavy jednu taktiku a rozestavení rolí, pak z něho vyndej 5 hráčů A týmu a zalep to lidmi z jiných pozic,ještě jim nakonec změň i tu taktiku. Ti lidi nebudou vědět co mají hrát, nebudou vědět co mají dělat. Pak je postav do zápasu proti prvnímu z tabulky o kterým víš, že má silnou šanci na výhru i kdyby jsi ty byl ve 100% rozpoložení a nakonec toho všeho…. až už se ti bude zdát všechno beznadějné zkus ještě během zápasu změnit 2x taktiku a rozestavení. Výsledek bude na 99,9999% stejný a to naprostý kolaps systému i hráčů a ohromný debakl.

 15. mc1897 (karma: 175) #1

  K rozostaveniu:
  Je to tak ze sme zacali 4-2-3-1, dokonca chvilami to vyzeralo ako 4-4-1-1, ale po druhom gole uz to bolo az do polcasu necitatelne, podla mna niektori switchli na 3-4-3, a niektori nie 🙂 Necudujem sa Ondrejovi, ze to neprecital, ked niekde nieco nie je (formacia), tazko to definujes.
  Ked som videl zostavu, myslel som si ze zle (Licht) ale ze AMN tam bude na to aby zatvaral lave kridlo, avsak ten to vobec nerobil, hral fakt kridlo a cela lava strana ostala na neexistujucom Lichtovi – ani Xhaka s Torrom mu nepomahali, Xhaka to mal (poklusom) daleko a Torr proste nestihal byt vsade.
  A toto co popisujem je problem systemu a samotnych hracov co nie su schopni odohrat cokolvek na poziadanie ako vo FIFE.
  Suhlasim s killerom ze skoncil cas na experimentovanie, treba zahrat aspon 5 zapasov rovnakym stylom, najlepsie vratit sa k pressingu a kridelnej hre zo septembra, oktobra.

  • orek (karma: 14403) #1

   Aarons z Norwiche -15mil.liber
   Calero -10 mil.liber
   Pereira- 7-10 mil.liber
   ——————————-
   Celkem kvalitni hraci co se tyce ceny a hlavne se muzou jeste dost zlepsovat.Nic lepsiho za tu cenu asi.nebude pokud nebude Mislintat carovat.Pereiru chce pry sam Mislintat,samozrejme nejake kridlo by to chtelo,ale v lednu levnou kvalitu jentak nesezenes.

   • Martin Chromec (karma: 49) #1

    Ale to je v jádru ten problém. V lednu se za levno neprodává, protože je to uprostřed sezóny, kdy nevíš jak se ti daný hráč bude hodit. Zároveň se v lednu kupují hráči, kteří budou mít okamžitý účinek pro tým, tedy někdo světový. V lednu si nechceš koupit hráče co když ho nasadíš, tak bude hrát jako Lichtsteiner včera, ale budeš o něm říkat, že když mu dáš 3 roky a prostor, tak z něho bude kvalitní hráč.

    • orek (karma: 14403) #1

     Vypsal jsem ti celkem 3 kvalitni hrace dohromady za 35mil.liber.Navic vsichni by se nam sakra hodili.Aarons 18lety pravy bek dost nadejnej a mohl by kryt Bellovi zada.Calero na svuj vek kvalitni stoper ktereho ted nutne potrebujem za smesnou cenu.Perreira mladej a bude chtit ukazat United o co prisli navic dokaze zahrat kridlo kde odehral sezonu ve Valencii.Pochybuju ze by nekdo z nich jak hral jak Lichtsteiner.

     • Martin Chromec (karma: 49) #1

      Perreira se mi na tom seznamu líbí. Aarons mi přijde, že je zbytečný, když máme AMN, který je taky nadějný a taky mladý, ale největší strach mám u Calera, protože co jsem se od té doby co ho ohlásili jako jednoho z možných transfer targetů díval na pár jeho zápasů, tak sice ano, jistou kvalitu má, ale nejsem si jím jistý, neviděl jsem ho v žádném zápase zrovna zářit ani dělat nic světoborného. I když samozřejmě za tu cenu super, ale nemůžu se ubránit pocitu, že bych radši vedení viděl připlatit i a koupit nějakého stabilního světového stopera jako je Süle, Manolas nebo Maguire. Bohužel, ti by stáli rozhodně víc, než kolik je zvykem v Arsenalu zanového hráče dávat.

      |
     • orek (karma: 14403) #1

      Chápeš že Maitland není obránce? Maitland je střední záložník,jeho rychlost se dá využít možná na křídle.ALE budeme zabíjet Maitlandův potenciál úplně zbytečně v obraně.Vážně zjistěte si někteří co Maitland doopravdy je zač.
      Calera jsem napsal jelikož lepšího hráče navíc nadějného s nizkou cenou asi neseženeš

      |
 16. Tomáš Rais (karma: 2) #1

  Auba sice je hrot světové třídy, ale pokud od nikoho nedostane finální přihrávku je na hrotu úplně zbytečný, včera s přichodem Lacazetta bylo vidět, že jsme byli jistější ve středu hřiště, protože bylo vždycky komu přihrát, většinou právě Lacovi. Tohle je kvalita, kterou Auba bohužel nedisponuje a k míči se dostane jen zřídka. (pokud je na pozici hrotu) Z tohoto důvodu je potřeba hrát oba vedle sebe. Chyby obrany vznikali i proto, že jsme neměli ten obvyklý klid na balonu ve předu a často jsme ztráceli míče. Od Lichtsteinera už bohužel moc čekat nemůžeme, Mane ho prostě předběhl, kde mohl, ale to si myslím, že už není chyba Lichtsteinera.

  • Martin Chromec (karma: 49) #1

   Ale proti Liverpoolu si nechceš narážet s Xhakou o LAcazetta na hrotu, protože Liverpool je tým s nejlepším a nejpropracovanějším presingem na světě a tak hrát s nimi tady tenhle ťukec je jen maximálně zpomalení ztráty míče a nic z toho neuděláš. Proti Liverpoolu funguje to, co oni sami aplikují a to jsou přihrávky a pasy za obranu na nabíhajícího hráče, jenomže Xhaka byl vždycky pokrytej tvrdým presingem 3 hráčů, takže nikdy neměl čas něco vymyslet. Özil byl zraněnej. Ramsey se snažil, ale bylo vidět, že genialita u přihrávek mu chybí. Auba poctivě čekal na kterýkoli nákop za obranu, který by od něj byl smrtící, jenomže nedostal nic.
   Nejklíčovějším prvkem našeho útoku je pohyb krajních obránců a jejich podpora útoku. Nejlépe to bylo vidět při náběhu AMN, který z něho dal gól. Takže při obraně se s nimi dá počítat pouze, pokud se stihnou vrátit, ale kupodivu, ani Kola ani AMN neudělali jedinou výraznou chybu.
   Teď k Lichtsteinerovi…… Ten člověk má 34let a za sebou 8let(myslím) v jednom z nejdefenzivnějších klubů v historii fotbalu, takže by měl mít zkušeností na rozdávání, čili jinak řečeno… měl by být pozičně v pořádku. Čert vem, že je v jeho věku pomalý a Mané měl díky němu dálnici, to všichni čekali, ale nevím z jakého důvodu si stoper sbíhal až k lajně na půlce pro balóny a při ztrátě, kterých zavinil na obránce až nezvykle mnoho, byl míč okamžitě u Maného, kterého už nikdo nechytil. Celkově ta desorganizace obrany byla včera patrná. Licht a Mustafi nevěděli která bije a Sokratis pak nestíhal.
   Ještě je možnost, že to zmatení týmu a hlavně v obraně vyplynulo ze špatného výkladu taktiky UE. Protože dodnes tady sposta lidí spekuluje, jakou že taktikou jsme to vlastně hráli. Já si myslím, že jsme hráli 3-4-2-1 a Licht byl tudíž stoper a AMN křídelní obránce, někteří říkají, že jsme hráli 4-2-3-1 a že Licht byl tedy pravý obránce a AMN křídlo, což by více sedělo k jejich pohybu po hřišti, ale zato by to poukazovalo na neuvěřitelnou naivitu při stavbě taktiky u Unaie Emeryho.

   • Paulus.novy (karma: 1697) #1

    Podle heat mapy by měl být Licht krajní obránce a AMN křídlo. Podle mě je právě tady ta taktika nejlepší možná. Postavil Lichta dozadu a před něj AMN, který mu měl pomáhat, když nebude stíhat náběhy hráčů Live a k tomu pilovat lajnu směrem vpřed.
    Teoreticky to fungovat mohlo. Ofenzivně to dokonce fungovalo jakž takž i prakticky, protože jsme byli nebezpeční právě jen po nábězích AMN. Bohužel defenzivně to Licht nezvládá, ten borec je prostě tragický a včera totálně na ručník a ani pomoc od AMN mu nestačila. AMN je navíc nezkušený a tak taky hodně chybuje. Jinak to ale momentálně bez Bellerina nepostavíme, bohužel… Kdyby dal jen AMN místo Lichta, tak tam sám hoří stejně. Navíc Miki, který tam obvykle hraje, je zraněný.

  • masly (karma: 1968) #1

   Tady si dovolím okopírovat co napsal fanoušek poolu k tomu že Emery je na tom stejně jako Klopp:

   neporovnatelne. klopp dosiel uprostred sezony a dokazal uhrat finale CC a EL, kvoli ktorej obetoval aj ligu. a dokazal ich uhrat bez pripravy a jedinej posily. naproti tomu emery dosiel skoro, mal celu letnu pripravu a doviedol si hracov. brankara ktory je absolutne priemerny a stopera ktory je na tom dost podobne. jedine co sa mu podarilo je torreira co je asi tak jediny rozdiel medzi nim a wengerom. ZA 20 zapasov nedokazal dat dokopy defenzivu, co je ale pochopitelne pri tom, akych tam ma priemerakov, avsak ani takticky to prilis nezlepsil. doteraz nenasiel optimalnu zostavu, ma svetovy utok ale nevie spravit system aby hviezdil aj laca aj auba. nema tvorcu hry pretoze jedneho odpilil a druheho sa rozhodol po sezone zbavit. Sice ste mali uzasnu snuru zapasov bez prehry ale v obrvoskej casti z nich ste boli prehravani. Pride ti to este stale tak pozitivne?

   • Mirra (karma: 1218) #1

    Já občas zabrousím na cizí fanouškovské weby a můžu ti říct, že možná ti stejní fanoušci Live nadávali ještě při loňském podzimu, že Klopp není schopen pořešit jejich problémy v defenzívě. V tom případě nechápu jejich opírání se do nás, když my máme za sebou půl roku, jim to trvalo přes 2 roky.
    Částečně bych souhlasil s tou částí ohledně ofenzívy, ale to přičítám ještě tomu, že UE stále hledá optimální sestavení a hlavně momentálně asi ještě není zcela jasné, s jakými hráči budeme dispnonovat na jaře, potažmo příští sezónu.

     • Jurgen (karma: 0) #1

      Bangbang, vy musíte prebudovať mužstvo, poslať preč lemplov, večne talenty a hráčov, ktorí hrajú na svoje ego. Ak by Ozilovi vyplácali iba za zápasy kde bol platný tak ušetria polovicu. Ale najdôležitejšie je aby vedenie, tréneri, hráči ťahali za jeden koniec povrazu.
      Neurazaj sa , pohľad z vonku je bez zbytočných emócií.

      |
   • orek (karma: 14403) #1

    Sokratis měl snad první slabej zápas jinak nás držel nad vodou.Liverpool je v euforii a mnoho fanoušků se najednou cítí jako mistři světa.Přesto vyhrál velký hovno.Ten klub se mi absolutně znechutil.Ale kde byl ten strašidelnej velkoklub když s námi hrál u nás a my hráli v plné sestavě? To byl Liverpool který se bál o výsledek a posledních 20minut se snažil bránit.Navíc oni jestli letos nezískají minimálně 1 trofej tak je to pro ně sezona ala fiasko.Já doufám že nezískají žádnou trofej aby jim konečně spadnul hřebínek.

    • Jurgen (karma: 0) #1

     Ty máš problém so svojím sebavedomím? Čím sa ti znechutili LFC, že ste sa nechýbali lebo skate veľkú maródku? Alebo kvôli penaltám? Nič by to neurobilo s výsledkom pretože už po druhom góle bolo vidieť zúfalstvo v očiach hráčov Gunners! Nemáte tam osobnosť čo zaveli na ihrisku, v kabíne. Wenger to nechal ako nechal. Emery to bude chvíľu skladať. Dovtedy nepluj okolo seba nenávistné sliny ako Mufan!

   • Ondřej (karma: 422) #1

    S tímhle tedy nesouhlasím. Názor je to zajímavý, ale finále CC mi nepřijde jako super úspěch (neměli tam těžšího soupeře, přešli přes Bournemouth, Saints a Stoke do finále, kde to nedali s City). Je pravda, že v EL přešli přes tragický United a Dortmund po pár měsících bez Kloppa, ale ve finále podlehl právě Emerymu, který v Seville po několika letech vybudoval super tým. Navíc Klopp nepřišel v půlce sezony, ale hned asi po pěti zápasech Premier League. Též nesouhlasím s tim, že je Leno průměrný brankář. Chtěl bych vidět Alissona za Lichtsteinerem či Mustafim a taky na to, kolik vcerejsich gólů by chytil namísto Lena. Leno je super gólman, má super reflexy, rozehrávku a většinu míčů (i těch těžkých) chytá a nevyráží. Musíme být trpěliví. COYG!

   • Paulus.novy (karma: 1697) #1

    Liverpool už před Kloppem měl za sebou pár let renesance kádru a budování nového týmu a už před Kloppem šli nahoru. Klopp přišel do rozjetého projektu a byl jeden z aspektů, které tomu chyběly, tudíž nejde stoprocentně porovnávat s UE, který je teprve na začátku přestavby. Sere pes nějakého namistrovaného fandu Live. Kde byli tihle odborníci, když ještě minulou sezonu dostali rozdílem třídy od Realu skrz mizerného brankáře a nevyladěnou obranu? Navíc je Real přejel v suchým triku. Až letos jsou takto silní,

     • Jaycob (karma: 719) #1

      Klopp přišel 15.10.2015 a před sezónou mu vedení pořídilo hráče jako Firminho,Milner,Benteke, Clyne, Ings, Gomez atd z nichž někteří hrají dodnes, tak nevím, mě ta startovací čára pro Kloppa přijde skoro stejná jako pro Unaie, vzhledem k tomu že Liverpool investoval do kádru mnohem víc už v roce 2015.

      |
     • Paulus.novy (karma: 1697) #1

      No však na to reaguju. Liverpool se budoval už před Kloppem, těsně předtím skončili pod Rodgersem druzí v PL. Klopp byl jeden z posledních článků „znovuzrození“ Liverpoolu a i tak mu to trvalo další několik let je někam dostat. To znamená, že Klopp naskočil do rozjetého rychlovlaku. Emery vlezl do depa, kde stojí motorák, který jeho pěkných pár let přesluhují mechanik už sotva dokázal dostat na trať. Doufám, že tahle železniční terminologie ti to objasnila :-D. Na tom žádná jedna příprava nic nezmění.
      Navíc my byli 22 pod jedním manažerem, který si přizpůsobil naprosto vše obrazu svému. To v Live nebylo.

      |
   • Pansimi (karma: 1461) #1

    Já si myslím, že Emery si ještě do Arsenalu reálně nikoho sám nepřivedl. Přišel k nám na začátku června a 1. posily jsme získali hned na začátku. Leno a Licht oznámeni 1. července a Sokratis 2. Torreira přišel i díky MS az v půlce července, stejně tak Guendouzi. Myslím, že většina těch posil byla rozjednana ještě předtím, než Emery dorazil a Guzi byla práce Mislintata. Jinak Torreira je top, Sokratis a Leno za tu cenu velmi dobří. Od Guendouziho nemůžeme chtít víc a Licht je bohužel průser. Za mě tedy Emeryho čeká 1. prestupak ve vlastní režii až nyní.

 17. Japanas (karma: 3689) #1

  Díky za HH. Včera jsem se na přímý přenos nedíval, neměl jsem na to nervy. U zápasu se slípkama 4:2 jsem se podíval na výsledek a potom si úplně v klidu a bez nervů užil záznam, s vědomím, že „to dobře dopadne“….:-).
  Včera jsem to udělal stejně, ale když jsem viděl dceru, jak jde smutně ke mně s mobilem a na něm svítí 5:1, bylo po pohodě…..
  Byl bych moc rád (i s vědomím toho, že v lednu je to moc komplikované), kdyby se podařilo v lednu aspoň něco personálně vyřešit…
  Aspoň nejzásadnější problémy.
  Nevím, co je nejzásadnější z nejzásadnějšího…:-), ale jako nutnost vidím vyřešení a ukončení kauz Mesuta a Aarona…jakkoliv, ale definitivně.
  Myslím, že už nikdo nevěří, že Mesut střídá po týdnu zranění jak ponožky a že Aaron v této nejistotě může ještě podat jakkoliv nadprůměrný výkon….Oddechnou si všichni….oni dva, Unai, ostatní hráči, fans….ale jestli se je podaří nahradit ještě v lednu ? Jestli už je to třeba vymyšlené a čeká se ? Jestli se naopak bude čekat do léta ? To je otázka. Čekám na odpověď…..
  A Obrana…. souhlasím s výše uvedeným, že je potřeba zkusit ji stabilizovat. A znovu ? S někým narychlo sehnaným v lednu ? Bude se čekat na léto ? Máme řešení ?
  Kdysi řekl Vízek : Švýcaři umí lyžovat, tak ať lyžují a nehrají fotbal (snad to teď někdo nebude rozebírat vážně, prosím…) a já při pohledu na toho zkušeného obránce z Juventusu říkám : máš pravdu Láďo…:-). Přeji mu v životě jen to dobré, ale prosím, ať už za Arsenal neodehraje ani minutu. Sázím na soudnost jeho nebo Unaie. Byli tady v minulých letech různí experti v týmu, ale vždy jsem aspoň doufal, že to odehrají nějak průměrně. U Lichsteinera nemám ani promile víry a naděje a moje averze k němu je na vrcholu, to je nekonečné zklamání z výkonu vrcholového fotbalisty….příště nasadit kohokoliv (doslova!), jen ne ho…..a naděje na body zase bude.
  Tak jak se ty otazníky vyřeší….? Názory ?

  • mc1897 (karma: 175) #1

   Vizek ma pravdu. Perspektivne by som ale doriesil vsetkych svajciarov v AFC.
   Senderos bol katastrofa sama o sebe.
   Licht je na tom podobne.
   Djourou bol mimo, pozrite kde bol po odchode, par zapasov v HSV inak podpriemerne kluby.
   A ten posledny sa kvalitou podoba prave na Djouroua, 1 zapas dobre, 2 neviditelny a 1 katastrofa.

   Co sa tyka posil: zameral by som sa v januari na kvalitu ktorej v lete koncia zmluvy, ako napr. Aaronovi. Pripadne pri rieseni Aarona/Mesuta sa pozriet na kader pripadneho zaujemcu a ukazat na „nespokojnu“ kvalitu, co nema napr. adekvatny playtime.
   Mozno by som skusil Sessegnona, napr. vymena za Chambersa +doplatok s prichodom v lete (uz budu v 2. lige a tak ci tak odide). Inak by som pohrozil stiahnutim Chambersa v januari 🙂

  • Ondřej (karma: 422) #1

   Hezky napsáno. To nejnutnější je pravděpodobně přivést stopera, nejvíc by se mi líbil Maguire (chlap jak hora – 100 kilo a přes metrdevadesat, navíc Anglán a je mu jen pětadvacet). Ale to by chtělo trošku sáhnout hlouběji do kapsy. Stejne jako u Koulibalyho. Anebo zmiňovaný de Ligt z Ajaxu nebo německá skála J. Tah z Hamburku. Každý z těhle chlapů by se Sokratisem vytvořili živelnou dvojici. Pak samozřejmě, jak říkáš, vyřešit Aarona s Mesutem. Snový by bylo přivést Isca z Realu. CM a DM máme pořešený na několik let dopředu, útočníky máme taky world-class. Tohle je to nejnutnější. Pak následuje zamyšlení se nad kridelnikama – pockat, jaky bude Nelson případně přivést nějaký super kauf jako byl Lucas či Matteo. Hlavně, ať přijde svetovej stoper. Co nejdřív.

   • tron (karma: 3197) #1

    Spolehat se na Nelsona kterej se nezvladl dostat do zakladu prumerneho tymu (s prumerem 36min/zapas) zrejme postrada smysl a do budoucna je jeho prinos prozatim ve forme HG.Problem s nakupem noveho stopera jsou primarne finance a to ani tak hotovost vydana za prestup jako dulezitejsi faktor a to misto pod platovym stropem,ktere aktualne nemame tudiz nas prvne cekaji odchody nekterych hracu a teprve pote budou nasledovat nakupy.

    • michalHE (karma: 324) #1

     Presne tak písal som to vyššie, my sme dali Mesutovi a Henrikhovi vysoko nadštandardné platy, a dokiaľ hráčom neskončia kontrakty ako v lete Danny, Jenko, Aaron ťažko môžme priviesť kvalitu, pokiaľ sa niekoho nezbavíme. Ono na to z časti dopláca aj Aaron viac mu dať pri našej platovej štruktúre veľmi nevieme a tak odíde asi zadarmo

     • tron (karma: 3197) #1

      je to presne tak jak pises,ale zrovna Aarona prilis litovat neni na miste ,protoze mu lezela vylepsena smlouva na stole uz pred vice jak rokem,ale chlapec licitoval tak dlouho az mu zustal „cerny Petr“ a vubec to nevypada ,ze by on byl nejakym zhavym zbozim na prestupovych trzich …

      |
  • belerek (karma: 857) #1

   Asi nikdo nečekal, že Lichsteiner bude až takový průser. Ani jeho příchod Emerymu nevyčítám. Měl zřejmě nějaký rozpočet, Lichsteiner byl zadarmo a každý asi čekal, že se svýma zkušenostma bude přínosem. Bohužel už je bohužel za zenitem, a je přínosem bohužel jen pro naše soupeře, když je na hřišti. Ale když Emery vidí, že na to nemá, tak proč ho staví? Vím, že nemáme moc na výběr, ale nemyslím si, že by takový Jenko nebo někdo z akademie zahrál hůř.
   Liverpool je někde jinde, někde bylo zmíněno, že snad žádný z hráčů, který včera proti nám nastoupil, nebyl v týmu před příchodem Kloppa. Takže je to vlastně jeho tým. Emery zdědil kádr po Wengrovi, a hráči, které si přivedl patří až na Lichsteinera rozhodně k tomu lepšímu v našem týmu. Snad se mu podaří v lednu zázrak, a přijde k nám někdo kvalitní, kdo nám pomůže.

  • Paulus.novy (karma: 1697) #1

   No já nevím. Brankář si obranu organizuje hlavně při standardkách. Pochybuju, že by jeho organizace zmohla něco s tím, když Licht napálí Mustafiho nebo když Firminho projde přes hráče jako přes kuželky, kde navíc Torreira uklouzl. Pak byly dvě s organizací totálně nesouvisející pentle a ten gól před nima si už nepamatuju (asi jsem to raději vytěsnil)

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.