Hodnocení hráčů

: Manchester United 0:1 Arsenal

Ahoj gunneři,

One – nil to the Arsenal! Šance na titul stále žije. Výkon nebyl ideální, ale výhra je doma.

Výkon měl k ideálu daleko, na našich borcích bylo vidět, že na ně dolehla tíha okamžiku a předvedli velkou spoustu nepřesností a zbytečných ztrát míče. Nervozita byla cítit i přes obrazovku televize. Na druhou stranu je potřeba napsat, že jsme vyhráli zaslouženě. Přestože United předvedli solidní výkon, tak víc gólových šancí měli jednoznačně naši borci. To ale neznamená, že jsem nebyl nervózní až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

 

Brankář

 • David Raya

  7,0

  Dobře sbíral centry, žádná nebezpečná střela na něj v podstatě nešla, takže potvrdil dalším čistým kontem získání zlaté rukavice. Blahopřeju. Udělal jednu menší chybu v rozehrávce, naštěstí to protihráče jen lízlo a nebylo z toho nic nebezpečného. V závěru dostal žlutou za zdržování, budiž.

Obrana

 • Ben White

  7,0

  Málem vstřelil gól, dneska se při útočných rozích vůbec nezajímal o brankáře. Měl dobrou příležitost skórovat, ale přestřelil. V první půli se dostal ke 2 dobrým náběhům, ale centry se mu nepovedly. Směrem dozadu měl poměrně hodně velké problémy s Garnachem, který mu zatápěl. Na druhou stranu ho buď dobře zastoupil Saliba, nebo to Ben zvládl Garnachovi znepříjemnit tak, že sice vystřelil asi 7x, ale ani jednou netrefil zařízení.

 • William Saliba

  8,5

  MAN OF THE MATCH

  MOTM! 6 obranných odkopů a jeden megaperfektní zákrok, když hasil za obehraného Bena se Sakou. V pádu na zemi ještě stačil i dobře rozehrát. Pevná obranná hráz, párkrát se pokusil i úspěšně vyvézt míč do útoku.

 • Gabriel Magalhães

  8,0

  Tradičně výborný obranný výkon. Není co dodat.

 • Takehiro Tomiyasu

  7,5

  Po jeho straně se United vůbec neprosadili. Spolehlivý obranný výkon. Škoda, že se při svém ofenzivním výpadu snažil získat roh a nezkusil radši přihrávku nebo výpad směrem k bráně soupeře.

Záloha

 • Thomas Partey

  6,0

  Celkově to nebylo vyloženě špatné, ale měl asi nejvíc nebezpečných ztrát míče.

 • Declan Rice

  6,5

  V prvním poločase měl jen 13 doteků s míčem, což je asi suverénně nejhorší poločasový výkon za sezónu. Ve druhé půli svůj výkon zlepšil. Dostal se ke dvěma zajímavým střelám, jednu mu vytěsnil Onana, druhá byla zblokovaná.

 • Martin Ødegaard

  6,5

  Soupeř byl na něj dobře připraven a znepříjemňoval mu hru. Martinovi se moc nedařilo se z dobrého bránění soupeře vymanit a dnes nebyl moc vidět. Příkladně velel našemu napadání, jako správný kapitán, pár náznaků své geniality tam měl, dostal se k jedné ne úplně nebezpečné střele.

Útok

 • Bukayo Saka

  6,0

  Měl jednu slabou střelu, dostal žlutou za taktický faul. Příkladně se vracel a pomáhal v obraně Benovi, jednou se nechal společně s Benem vyřadit ze hry, naštěstí volný prostor utěsnil Saliba výborným zákrokem. Z jeho víceméně dobře kopnutých rohů jsme dnes nic nevytěžili. Střídal po nepříjemném pádu, snad bude na poslední zápas v pořádku.

 • Leandro Trossard

  8,0

  Obdobně jako našim ostatním našim útočným hráčům, ani jemu se dnes moc nedařilo. V důležitý moment byl ale na správném místě a perfektní pas od Havertze dokázal přetavit na 3 body.

 • Kai Havertz

  7,0

  Ani on na hřišti nepředvedl svůj vysoký standard z posledních zápasů. Předvedl bojovný výkon, vyhrál spoustu hlavičkových soubojů. Nicméně to většinou nebyly žádné čisté výhry vysokých míčů a drtivá většina těchto míčů nakonec skončila u soupeře. Má ale obrovský podíl na našem vítězném góle. Vystihl hrubku Casemira a řekl si o přihrávku do volného prostoru a poslal exklusivní přihrávku na Trossarda. Tenhle gól může znamenat hodně (bohužel taky nemusí, ale pojďme být optimisti).

Střídající

 • Gabriel Martinelli

  6,5

  Měl jednu gólovou střelu, bohužel nechal vyniknout Onanu.

 • Gabriel Jesus

  6,0

  Vystřídal Saku, párkrát se pomazlil s míčem. Nic velkého ale nepředvedl.

 • Jakub Kiwior

  -

  Taktické střídání, bez hodnocení.

 • Jorginho

  -

  Taktické střídání, bez hodnocení.