Hodnocení hráčů

Newcastle 0 – 2 Arsenal

Pokud se neporazíme sami, tak jde i vyhrát. Bohudík jsou kluby, které jsou na tom stále hůř než my. Ale abych nebyl jen pesimistický, tak dneska to byl solidní výkon, na kterém se dá stavět. Po dlouhé době jsem se u sledování netrápil a bavilo mě to.

Brankář

 • 7,0

  Moc práce neměl, ale když už na něj něco šlo, tak to vyřešil s přehledem a velkou jistotou. Nejkomplikovanější byl zákrok po padáčku Saint-Maximina, ale měl i několik dobrých stažení centrů a působil u toho o hodně klidnějším dojmem, než Leno. Kdyby to bylo na mě, postavil bych ho ve čtvrtek.

Obrana

 • 5,5

  Není to ten starý dobrý Hector, ale dnes podal dobrý výkon. Stahoval se dost do středu hřiště, stejně jako Xhaka, ale v ofenzivě moc nevymyslel. Defenzivně dneska v pohodě.

 • 5,5

  Odehrál dobrý poločas a kousek a zranil se. Vypadá to na zadní stehenní sval, takže odhaduji, že ho minimálně 2 týdny neuvidíme. Zahrál dobře, určitě lépe než v posledních zápasech Holding.

 • Gabriel Magalhães

  6,5

  Nechápu, proč nehraje. Výborná rozehrávka i bránění, je platný i při útočných standardkách. Ale potřebuje hrát, aby se dostal do rytmu a předváděl ještě lepší výkony. Pro mě jasná volba na stopera ve čtvrtek.

 • 6,0

  Po slabších výkonech na LB dnes odehrál velice dobré utkání. Díky pasivitě a neschopnosti Newcastlu moc práce v obraně neměl a když už náhodou nestíhal, tak si pomohl taktickým faulem, i když to bylo na můj vkus dost brzy v zápase a trochu jsem se obával druhé žluté. Naštěstí zůstalo u jedné karty. Často se stahoval do středu hřiště a pomáhal s rozehrávkou a byl v rozehrávce určitě platnější než Hector. Připsal si i hezkou ránu na bránu, při trošce štěstí z toho mohl být gól.

Záloha

 • Mohamed Elneny

  7,5

  MAN OF THE MATCH

  Výborný výkon a navíc ozdobený brzkým gólem. Jeho gól velice ovlivnil zbytek zápasu. Díky vstřelenému gólu jsme mohli hrát v klidu a oproti jiným podobným situacím jsme toho dokázali využít. I díky Elnenymu, který byl tím správným motorem zálohy - jak v defenzívě, tak občas i v ofenzívě. Mohl přidat ještě další gól. MOTM. Thomasi, díval jsi se, jak se střílí zpoza vápna?

 • 6,0

  Jeho určitě nejlepší výkon v této sezóně, ale stejně mu nedám víc než 6. Byl aktivní, snažil se, několikrát se mu podařila dobrá rozehrávka, dostal se i do střely, ale byla zblokovaná. Nemůžu si ale pomoct, na hřišti mi připadá takový splašený, rozevlátý, roztěkaný a připadá mi, že většinou zvolí to horší řešení. Stýskat se mi po něm nebude. Pochybuji ale, že má šanci se dostat do základu v Realu.

 • Martin Ødegaard

  6,0

  Martin určitě umí zahrát lépe a přesto mu dám stejnou známku jako Danimu. Je dobře, že se rozehrává po zranění a věřím, že ve čtvrtek svůj výkon ještě vylepší. Škoda že nezkusil také střelu z dálky, párkrát byl v situaci, kdy to mohl zkusit. Na rozdíl od Daniho se mi po něm bude stýskat, pokud se vrátí do Realu. A na rozdíl od Daniho on má šanci se do základu v Realu dostat. A na rozdíl od Daniho se na jeho hru daleko lépe kouká, působí klidným a přirozeným dojmem, je silný na míči a dokáže vymyslet zajímavá řešení.

Útok

 • 6,0

  Od úvodního zápasu s Fulhamem to byl jeho nejlepší výkon v našem dresu, ale víc než 6 mu nedám. Asi nikdy nepochopím, proč jsme ho přivedli.

 • Gabriel Martinelli

  7,5

  Proč nehraje??? Mikel dneska prohlásil, že ho miluje víc než my všichni dohromady, ale nějak jsem si toho nevšiml. Dravý, bojovný, umí jeden na jednoho a svůj výkon potvrdil výborným centrem na Aubu. A pokud bude pravidelně hrát, tak se bude zlepšovat. Hrozně mi zatrnulo, když ho Schär fauloval, ale snad to bude OK a bude moct ve čtvrtek nastoupit.

 • 7,0

  Sice je vidět, že ještě není v plné kondici a je nerozehraný, ale byl u obou gólů. K prvnímu se spíš přimotal, ale druhý byl luxusní. Snad mu to dodá sebedůvěru do konce sezóny.

Střídající

 • Calum Chambers

  6,5

  Konečně dostal Calum šanci si zahrát stopera a podle mě předvedl skvělý výkon. Pro mě jasná volba na čtvrtek vedle Gabriela.

 • 6,5

  Výborně navázal na výkon Martinelliho na křídle, ale i na své předchozí výkony. Poslední dobou je náš nejlepší hráč. Evidentně šetřil síly na čtvrtek.

 • Thomas Partey

  0,0

  Taktické střídání na pár minut. Není co hodnotit.

Newcastle byl slabý soupeř. V lize už nám o nic zásadního nejde. Sice existuje stále matematická šance na poháry, ale přestože je matematika exaktní věda, tak tohle je hodně sci-fi matematika. Takže jsme tenhle zápas využili k pošetření sil před rozhodující odvetou a zároveň se vyzkoušeli nějaké nové alternativy na čtvrtek. Po dnešním zápase bych sestavu na čtvrtek viděl takto:

Ryan

Bellerin - Chambers - Gabriel - Xhaka

Odegaard - Partey - Smith Rowe

Saka - Auba - Pepe/Martinelli
COYG!
Jirka

Komentáře

 1. Japanas (karma: 3689) #1

  Díky za hodnocení, souhlasím s ním….
  A dál….Je to zvláštní, že spoustu z nás, tak nějak nepřekvapilo, že oba Gabrielové patřili k nejlepším, že zvládli celý zápas a že Gabriel 6 je náš nejlepší stoper, s náskokem koňské délky….
  Ach jo….obrovské překvapení…a přitom jsou některé věci tak jednoduché, jen je vidět a nevymýšlet experimenty, které jsou bez šance….

   • Japanas (karma: 3689) #1

    Taky Ti chci někdy položit podobnou otázku, když si čtu Tvoje rozsáhlé eseje o tom, jak to má Arteta zmáklé a jak promyšlený je jeho projekt.
    A řeknu si : do politiky by to bylo fajn aneb jak obkecat neúspěch.
    Jinak bude myslím lepší psát si tady o Arsenalu, než osobní kecy, jak by kdo trénoval.
    Tím bych to ukončil, měj se hezky.

    • bflmpsvz (karma: 3356) #1

     😀

     Vážně mi kontruješ jenom odražením otázky a pak mluvíš něco o politické rétorice? To mi připomíná spíše jeden díl Southparku a odzbrojující taktiku Giant Douche, ale ok.

     Zajímalo by mě, kde píšu, jak to má Arteta zmáklé v tom kontextu, v jakém to píšeš ty. Spíše se snažím dobrat se na základě toho, co vidím, co vyčtu ze statistik a z dialogu s lidmi a články, kteří to podle mě ne úplně hloupě analyzují, kam teda MA směřuje, o co se snaží. (Mnohokrát jsem taky kritizoval vedení, klub ale i Artetu. Naposledy např. se střídáním Ceballose, kdy jsem už u toho předešlého zákroku jako jiní psal, že jestli jej nevystřídá, bude redka, a když byla, že to je půl Ceb, půl Arteta. Taky jsem párkrát v minulosti psal, že už docela ztrácím „víru“ v projekt, ale pak mě některé aspekty hry nebo některé analýzy přesvědčily. Ne, že bych nepochyboval, ale vzhledem k tomu, že názorů, co všechno dělá špatně je tu dost a nemám, co bych v tomto přispěl, zaměřuju se na ty aspekty, ve kterých si myslím, že se snaží naši hru zlepšovat, nebo prostě najít za tím nějaký vývoj. (Plus statistiky tuto sezonu skutečně naznačují, že má klub letos „smůlu“, stejně tak ale měl „štěstí“ s FA Cupem loni.)

     Nikde jsem nepsal, že je Arteta geniální trenér, ale že tam v mnoha oblastech zlepšení vidím, a zároveň nevidím trenéra, který by byl dostupný, který by nám kývl, a u kterého si myslím, že by nás zásadně zlepšil. (Ne-strategii vedení v celém tomto tóču post-wengerovském tóču jsem taky dost kritizoval).

     Já píšu jenom o Arsenalu, vůbec by mě nenapadlo tady psát, jak bych trénoval, protože to vůbec netuším. Ale to je právě asi ten rozdíl. Buď si můžu vystačit s tím, že „věci jsou jednoduché“ a všichni je vidí (z čehož vyplývá, že je MA, případně kdokoliv další, úplně slepý nebo blbý), nebo vycházím z toho, že ti lidé nad tím přemýšlí každý den, mají ty hráče před sebou, mají obrovský realizační tým plný profíků a mají nějaký plán a jsou obecně daleko chytřejší než já – a tak se snažím to s pomocí zmíněných (data, analýzy) nějak pochopit.

     Tímto končím za sebe. Taky se měj hezky 🙂

     EDIT: Ještě aby bylo jasno – první příspěvek: „Nechápu, že už nekoučuješ Arsenal“, nebyla myšleno jako nadsázka na tvé komenty obecně, ale jen na tento konkrétní.

     • Japanas (karma: 3689) #1

      OK, rozumím.
      Asi už jsem v těch komentech frustrovaný nejen z různých kroků Artety, ale taky z toho, že se ve spoustě věcí učí trénováním Arsenalu a dělá moc chyb, přes všechnu snahu…
      Taky jsem frustrovaný ze všech těch posledních sezón, počínaje posledními sezónami Wengera, přes nekompetentnost Gazidise, přes tunelování Arsenalu podvodníkem a zlodějem, přes hokus pokus s Emerym….až po současný stav, kdy jsme se asi viděli před sezonou někde jinde….nejen výsledky.
      Už mě ten neposun hrozně štve, jakkoliv sem tam něco pozitivního probleskne.
      Moc jsem Artetovi přál a přeji úspěch, ale nějak cítím, že na to aktuálně nemá a je to pro něj velké sousto. A ztratit 3 sezóny, aby se to potvrdilo, mi přijde jako šílený luxus.
      Proto už mám ironické a sarkastické poznámky k věcem, které mě štvou a k jeho krokům. Ale zároveň bych na rozdíl od Husa rád odvolal…:-), pokud nebudu mít pravdu. Ale mám obavy, že budu…
      Gunners !

      |
 2. Jan Radek (karma: 5) #1

  Stránka Arsenalu se změnila na sektu svatého Gabriela? Copak nikdo nevidí, že borec seděl kvůli tomu, že v posledních třech zápasech, co nastoupil, se namotal do tří gólů a nehrál vůbec dobře?? Je mladý, vím, že se bude zlepšovat, ale jeho neodůvodněné protěžování zde je do očí bijící. Stejně jako hejtování Roba. Prosím o trochu objektivity a nezaměňovat očekávání a osobní antipatie za realitu. Děkuji

  • Japanas (karma: 3689) #1

   Myslím, že pořád lépe, než být pod patronátem sv. Lucie, patronkou slepých a s postiženým zrakem.
   Gabriel je od příchodu do klubu s náskokem nejkvalitnější stoper ve všech parametrech. X měsíců od začátku ročníku to opakovaně dokazoval a nebýt jeho, nebyl by Arsenal ani na těch mizerných bodech, které má. stačí si přečíst HH všech měsíců od léta po zimu.
   A když se vrátil po covidu, stačilo mu dát jen víc důvěry, aby se (i přes některé chyby) co nejdřív vrátil do původní formy. Bylo to nejjednodušší řešení. A tu důvěru by si zasloužil. A pro Arsenal to bylo nejpřínosnější řešení. Místo toho začal Arteta s naprosto nesmyslnýma variantama, jak Gabriela nahradit, které se ukázaly, jako jedna pitomější, než druhá. Takže, nakonec nezbyde, než se vrátit k této nejpřirozenější variantě a dát Gabrielovi prostor a čas a bude z něj opět top stoper. Což se ostatním našim stoperům nestane…i kdyby dostali prostoru 10x tolik. Protože Kvality a dispozice Gabriela prostě nemají. To není hejt.
   Prosím o trochu objektivity a nezaměňovat realitu za přání. Děkuji.
   Tolik za sektu sv. Gabriela.

    • Japanas (karma: 3689) #1

     Jestli to vnímáš tak, že ti, kdo píší na tomto webu HH, jsou sekta, je to Tvoje ohodnocení jejich práce. Já jsem jim docela vděčný, že si dají práci a ve volném čase napíšou po mači HH, aby se k němu odpíchla diskuze.
     A úplně nerozumím tomu, že ten, kdo vnímá Gabriela lépe než Holdinga je sekta, kdežto ti opační jsou fotbaloví odborníci. Pokud to máš takto rozseknuté, ok, jsem v sektě…:-)
     Nic proti Holdingovi nemám, určitě je výborný fotbalista, jinak by nehrál v Arsenalu. Jen si myslím, že nemá natolik kvalitní a ustálené výkony, aby byl v základu, že je potřeba atletičtější, rychlejší, dynamičtější a techničtější typ fotbalisty, právě typ Gabriela.
     Ale pokud vytvoří s Gabrielem nepřekonatelnou zeď, budu ho rád chválit po každém zápase a nasypu si popel na hlavu…

 3. Malaczik (karma: 317) #1

  Holding, Mari, Luiz nejsou stoperi pro TOP4, mozna TOP6 tym. Na nich se stavet neda. Jedinej kvalitni stoper v tymu je Gabriel, na kterym se musi stavet. Par zapasu se mu nepovedlo, jak tady argumentujete – tot fakt, ale kolik zapasu se nepovedlo vyse zminovane trojici a kolik nas to stalo golu a bodu?

  Chtelo by to kvalitniho stopera v lete ke Gabrielovi a 3,4 stoper Saliba, Chambers. Se zbytkem se rozloucit.

 4. Igor (karma: 3202) #1

  Dobre hodnotenie a suhlasim. Tiez sa pytam, podla coho MA sklada zakladnu 11??? Ked niektori hraci v zapase budu hraju podpriemer alebo uplnu picu a ini hned po prichode vedia ovplyvnit hru. MA hovori, ze zaklad si musia zasluzit na zaklade vykonov na treningu, ale niektori hraci nevedia pretavit formu z treningu, tak by som po tolkych spackanych zapasoch predsa len nasadzoval hracov, ktori su zapasoch lepsou volbou ako napr. GM, GM, NP alebo CCh, ale MA asi vie nieco co mne zjavne unika.

 5. Rubb112 (karma: 1827) #1

  Tak jestli chceme přemýšlet nad finále EL, potažmo, nedejbože, nad LM příští rok, tak prostě nemůžeme hrát v obraně s Xhakou na LO (ano, je to jen backup), Holding a Mari na SO? To je stoperská dvojice pro Newcatle nebo Fulham, ale ne pro tým, který se bude chtít měřit s PSG, Juve, Barca, Real a podobně…

 6. jakub (karma: 12566) #1

  Zvedl bych známku Luizovi i Bellerínovi, moc nerozumím proč má Chambers s Pépém víc. Chambers nezahrál zle ale Luiz byl včera hodně dobrý. Pépé hrál 12 minut a má větší hodnocení než hráči co hráli 90 minut, přitom že by včera něco extra předvedl si nemyslím. U Williana bych zmínil jeho centry a standartní situace, to si myslím že jsou jeho přednosti. Tady je pár obrázků ze včerejší hry https://twitter.com/RjArsenalBlog/status/1388999982770950145

 7. killerhammer (karma: 4237) #1

  Ja si dokonca myslím, že ani ten Artetov systém vyberania základnej 11 podľa výkonov na tréningu nie je dobrý nápad v tejto fáze procesu.
  To si môže dovoliť klub ako ManCity, kde je 20-25 špičkových hráčov v skúsenom futbalovom veku a vo forme.
  Niekto zakolíše a ide sedieť.
  Ani Klopp v Liverpoole si toto nedovolil v majstrovskej sezóne, keďže šírka ich kádra tiež nebola veľká, správne to posúdil a celé to postavil na dôvere vo vybraných hráčov (a samozrejme mal aj kus štastia, že neprišlo ku zraneniam).
  Ako som už písal, viním Artetu, že neustále experimentuje a nesústredil sa na základy hry ako napr. nájsť dvojičku ku Gabrielovi na stopérovii a nájsť správnu chémiu medzi dvojičkami, trojičkami hráčov v zálohe a útoku.
  Hentieto experimenty si potom môže skúšať, keď mu bude 15 hráčov podávať špičkové výkony.

 8. killerhammer (karma: 4237) #1

  Bol obrovský rozdiel v pokrývaní defenzívnych priestorov medzi Newcastle a Villarreal.
  Newcastle nám nechávali priestor a čas, preto sa tento zápas zdal taký jednoduchý, vytvárali sme si ľahko tlak a šance.
  Villarreal nám skoro nič nedovolil, hlavne prvý polčas, a toto čakám od nich aj vo štvrtok.
  Preto vôbec nie som natešený po tomto Newcastle, lebo štvrtok to môže byť úplne o inom.
  Potrebujeme aj individuálne výkony aby sme sa cez nich presadili, neočakávané situácie.
  A tu vidím problém, že v ofenzíve okrem Pepeho, ostatní hráči sú trochu dole, myslím hlavne Saku, Emila aj Martina Odegaarda a oboch našich útočníkov Lacu aj Aubu.
  To je veľký probém pred štvrtkom si myslím.
  Potrebujeme aby títo hráči viacej zabrali a niečo viacej vymyselli.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.