Hodnocení hráčů

proti Bournemouthu

Na rychlo jsem připravil hodnocení. Tak buďte shovívaví, především co se týče známek, to asi každý bude mít odlišný názor :-).

Brankář

 • 6,0

  Při centrech byl jistý, dvakrát tým skvěle podržel. Jinak příliš práce během zápasu neměl. S gólem toho moc udělat nešlo.

Obrana

 • 6,0

  Lepší z krajních obránců. Znovu hrál na své netradiční pozici, v zápase ho ale bylo možné spatřit ve středu hřiště. Buď při rozehrávce, nebo těsném dostupování protihráčů. Při kombinaci se spoluhráči si dokázal vyhovět.

 • 7,0

  Bernd Leno neměl moc práce i zásluhou kvalitnější defenzívy. V jejím čele stál Sokratis, který dvakrát svoji bojovností a vůlí zabránil gólu. Na konci zápasu odnesl jeden ze soubojů zraněním. Jednou se nechal snadněji ošálit, své podstatné si ale odvedl.

 • 6,0

  Brazilský vlasáč působil jistě. Co se týče obrany, tak v nejednom případě odebral soupeři míč, ve druhém poločase však dovolil jednomu z hráčů Bournemouthu střelu za vápnem. Výborná přihrávka na Lacazetta mohla a měla skončit gólem, o tom už zase jinde.

 • Bukayo Saka

  5,0

  V osmnácti letech se stále ještě rozkoukává. Ke všemu hrál na pozici, na které v Premier League hrál druhý zápas od začátku. U inkasované branky nezařadil požadovaný rychlostní stupeň při návratu, v obraně však lépe obstál, než při útočné fázi. Dařilo se mu proniknout k náběhům, centry ani přihrávky při dobře rozjetých šancích mu nevycházely. Bude-li zbytek týmu v pořádku, proti Chelsea by nastoupit neměl.

Záloha

 • Lucas Torreira

  7,0

  Za mě by byl býval mužem zápasu. Kdyby si při gólu pohlídal Goslinga. Po většinu jezdil famózně po hřišti a odebral řadu míčů. Jeho výkon se řadil k nejlepším celého týmu. Statistiky byly famózní. Vyhrál všechny souboje, jedenáctkrát získal míč, měl dva skluzy, dvě přerušení akcí, jeden blok.

 • 7,0

  Byl u zrodu gólové akce. Nejednalo se však o jedinou záležitost, kterou vyčníval. Parádně rozdával balóny do stran, rychle (jako většinu týmu) rozehrával míč z kopaček. Stal se důležitým článkem namazaného týmu. Za mě se jedná o jeden z jeho nejlepších výkonů po devadesát minut, vybavuji si pouze utkání na hřišti AC Milán. Odpustil bych i dvě chybky.

 • 8,0

  MAN OF THE MATCH

  Pokud si vybavím kvalitní výkon Xhaky po celý zápas, tak u Mesuta příliš ne. Měl tam občas hluchá místa, ale jak rychle předával míč, jak elegantně. Byl schopný proběhnout čtvrtku hřiště a nechat se nahánět. Je pravda, že v řadě případů měl hodně prostoru. Kdy naposledy jste viděli aby se někomu věšel na záda? Škoda, že Lacazette neměl den. Bez problémů mohl mít dvě gólové přihrávky. Měl také příležitosti na střelbu. Velká škoda, že nezkusil.

 • Reiss Nelson

  5,0

  Mluví se o velkém potenciálu. V Německu se mu dařilo. Je ale otázkou, z jakého důvodu i přes skvělou formu byl jen na lavičce. Nedávno si najal osobního kouče, aby ho posunul dále. Zatím se to však neprojevuje. Na začátku zápasu se uvedl rychlým projitím přes soupeře, byl u gólu Aubameyanga. Jinak to však bylo z jeho strany nepříliš povedené. Hlavně co se týče centrů.

 • 6,0

  Přišel mi viditelnější než v ostatních zápasech. Zapojoval se do kombinace, ale zdálo se, jako by měl chvílemi strach to převzít na sebe. Dočkal se několika střel, ve druhém poločase z vápna krásně zakroužil nad roh brány. Postaral se o jediný gól a potvrdil roli kanonýra.

Útok

 • 4,0

  Bojovník, dříč, rváč. Vlastně všechno dohromady. Prokázal to během celého utkání, stejně jako velký nedostatek sebevědomí. Několikrát měl solidní příležitost na gól, vždy se mu do toho ale jeden z hráčů soupeře postavil nebo přepálil. Vrcholem se asi pro řadu fanoušků stal závěr, kdy za vápnem absolutně nestřílel.

Střídající

 • -

  Mladý záložník do zápasu moc nepřidal. V závěru měl velkou šanci za vápnem, ale lehký pokus o střelu skončil v náruči brankáře.

 • -

  Pokud si chtěl říci o místo, tak dle mého se mu nepovedlo. Jednou se krásně projel po zadní části těla a nechal soupeře projít. Postaral se též o faul. Jednou se dožadoval červené karty pro soupeře, který fauloval střídajícího Pepeho.

 • Nicolas Pepe

  -

  Z lavičky šel sebevědomě. Působil svěže a přínosně. Začal se ale vytrácet, zvláště po nepříjemném zákoku. Kdo ví, proč tak málo hraje. Adaptace, jazyk, horší mentalita, šetření se přes zimní přestávku, nebo zranění, které mu nedovolí naplno hrát.