Hodnocení hráčů

– Southampton 1:1 Arsenal

Arsenal začal hrůzostrašně a jen se štěstím vytěžil z utkání alespoň bod.

Brankář

 • 7,0

  Čech odehrál celkem slušné utkání. Připsal si pár zákroků a poradil si i s nebezpečnými centry do vápna. S gólem moc udělat nemohl a hlavně díky jeho důležitému zákroku při druhém úniku Austina, nebylo po zápase v 5. minutě. Obrana ho nechala na holičkách. Opět.

Obrana

 • 4,5

  Koscielny byl dnes poměrně mimo. Při prvním gólu mohl Austina postavit do ofsajdu, ale bohužel nezareagoval dost rychle. Několikrát se snažil vyvést míč a založit akci, ale jeho přihrávky byly nepřesné. V 66. minutě pak přišel jeho absolutní "vrchol". Po jeho špatné přihrávce založil Southampton rychlý protiútok. Koscielny vysoký míč odhlavičkoval přímo na Tadiče, kterého se pak nešikovně snažil zastavit skluzem. To se nepovedlo, což Tadič využil k přihrávce na Bertranda, kterého Koscielny nechal prakticky nerušeně zakončit a jen díky jeho nepřesnosti to nebylo 2:0.

 • 4,0

  Mertesacker začal utkání nejhůře jak mohl. Při špatné rozehrávce na vlastní půlce založil akcí Svatých a následným podklouznutím nedokázal zabránit gólové akci. Po celou dobu, co byl na hřišti měl problémy s Austinem. Snažil se rychle dostupovat hráče, ale byly z toho často spíše další komplikace. Wenger by se měl nad sebou zamyslet, protože nemůže pokaždé spoléhat na zázrak jako při finále FA Cupu a posílat na hřiště nerozehrané hráče. Nastal čas trvale posunout Pera do role posledního stopera. Nechť se už soustředí výhradně na svou trenérskou kariéru.

 • 5,0

  Nejlepší z nejhorších (stoperů). Monreal nezachytil náběh Austina a má tak také prsty v inkasované brance. Jinak se často snažil vyvážet míč a podporovat útok, ale k užitku to příliš nebylo. Jeho zaváhání na půlce hřiště málem vedlo k těžkému přečíslení, které ale uhasil pohotový Xhaka. Jednou zajímavě vystřelil, ale šlo to vedle.

Záloha

 • 4,5

  Hectora se velice těžko hodnotí, protože zcela jistě patřil k nejaktivnějším hráčům dnešního zápasu. O to víc zamrzí, že zkazil skoro všechno, na co sáhl. Pravá strana byla průchoďák. Redmond a Betrand mu dávali solidně zabrat a často ani nevěděl, kde mu hlava stojí. Přihrávky dostával často jen do nohy, což k ničemu nevedlo, protože se stahoval do středu, kde byl nulový. Jednou se krásně protáhl kolem dvou obránců, ale následně ztratil míč. Zaznamenal i pěknou přihrávku na Lacazetta, ale ke gólu to nevedlo. Další hráč, kterému současná role v sestavě nevyhovuje.

 • 6,0

  Aaron se dnes hodně snažil rozpohybovat hru a být přínosem, ale často ztrácel míče a rozhodčí mu jeho opakované pády po souboji nepískal. Snažil se kombinovat na jeden dotek, ale často tak akce končily jeho vinou nebo vinou spoluhráče. Připsal si pár střel, přičemž hlavně ta po přihrávce Alexise měla gólové parametry. Bohužel Forster vytáhl brilantní zákrok.

 • 6,5

  Granit se mi dnes ze středové dvojice líbil víc. Jeho přihrávky byly přesné, při rozehrávce byl poměrně klidný a nedělal zbytečně kiksy. Připsal si pár dobrých zákroků, včetně skluzu na Redmonda. Díky jeho duchapřítomnosti při výše zmíněné chaotické akci u středového kruhu zabránil nebezpečnému přečíslení Saints.

 • 5,5

  Sead podal také celkem rozporuplný výkon. Jeho hře scházela přesnost. Jeho centry nalézaly především stopery soupeře. Za zmínku stojí především jeho únik z počátku prvního poločasu a jeden slušný náběh z toho druhého, při kterém vše hasil až Ward-prowse. Rozhodně to ale nebyla žádná hitparáda. Zdá se mi, že nedostatek konkurence na něj má negativní vliv.

Útok

 • 6,0

  Özilovi se tento zápas také příliš nepovedl. Snažil se být aktivní a vymýšlet chytré přihrávky na spoluhráče, ale Saints výborně bránili a jejich úzký dvojblok mu téměř nic nedovolil.

 • 5,0

  Zklamání. Jinak to ani nejde popsat. Lacazette se dnes příliš nevytáhl. Je sice pravda, že servis od spoluhráčů byl chabý, ale od hráče jeho kalibru bych přece jen čekal víc. Párkrát slušně kombinoval se spoluhráči a dostal se i do nebezpečného zakončení, jenomže jednou poslal slabou střelu přímo na Forstera a podruhé pro jistotu mířil někam do atmosféry. Ještě je třeba vzpomenout na výborný protiútok po rohovém kopu v 17. minutě. Bohužel tehdy Lacazettemu selhalo zpracování a obránce Sotonu odkopl míč.

 • 6,5

  Alexis se celý zápas hodně snažil, napadal a vymýšlel akce pro spoluhráče. Bohužel ale také jak je jeho zvykem, ztratil ohromné množství míčů. Někdy si člověk až říká, jestli jeho plusy převáží mínusy. Naštěstí když to tým potřeboval nejvíc, připsal si parádní asistenci po centru na Girouda.

Střídající

 • 5,0

  Příliš toho nestihl. Snažil se tlačit do 16ky, ale většinu času byl neviditelný.

 • 6,0

  Byl aktivní a plnohodnotně nahradil Xhaku v jeho roli rozehrávače. Vynutil si svým pohybem faul na svoji osobu a naopak zabránil chytrým taktickým faulem přečíslení. Nepochválím ho za pár nepřesných přihrávek.

 • 7,0

  Veni vidi vici. Pro mě MOTM.