Hodnocení hráčů

Liverpool 3:3 Arsenal –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnes nás čekal velmi těžký zápas na půdě Liverpoolu. Dlouhodobě se nám proti tomuto celku relativně daří, a proto jsem nejen asi já doufal v zisk všech bodů. Byl to bláznivý zápas plný šancí, střel, kombinací, ale i špatných přihrávek, omylů bránicích hráčů a nedorozumění. Nakonec pro nás zápas skončil dost smolně, kdy jsme přes velký tlak drželi jednogólový náskok do samého závěru, ale střídající Allen se štěstím vyrovnal. Zápas tedy skončil remízou a my odvážíme z Anfield Road jeden bod. Pojďme se podívat na výkony našich hráčů.

Brankář

 • 6,0

  Pro brankáře velice výživný zápas, kdy museli častokrát zasahovat a ještě víckrát lovit míče ze sítě. První gól mu nelze vyčítat, tam skvěle zasáhnul, bohužel se míč odrazil pod nohy Firminha, který ho na dřevěnou nohu prostřelil. Při druhém gólu také neměl moc šancí. Škoda třetího gólu, při troše štěstí na něj mohl dosáhnout. Jinak si připsal několik dobrý zákroků, často odkopával míče, které nacházely spoluhráče.

Obrana

 • 5,0

  V defenzivní činnosti jsem zaznamenal několik chyb. Jednou chyběl na svém místě, v druhém případě měl mít asi Morena a celá obrana se měla posunout (Kos v tu chvíli nikoho neměl). Nutno ho pochválit za fantastickou práci před třetím gólem, kdy nám opět svojí největší předností náramně vypomohl. Při gólu Allena byl právě on s ním v souboji, nebo spíš do něj pozdě přispěchal a již jen se zoufalým výrazem sledoval míč směřující do sítě (těžko posoudit, jestli to byl jeho hráč). Možná se to dozvíme z highlightů.

 • 5,5

  Na chaosu prvního poločasu má i on svůj podíl. Liverpool na nás nastoupil a my absolutně nevěděli, co z jejich pohybem dělat. Jsme zvyklí hrát si to vzadu hezky v klidu pomalu a najednou na nás nabíhali presující hráči, což nám dělalo velké problémy. Jejich pohyb byl vynikající a zkrátka naše obrana nestíhala, a jak jsem již říkal, špatně přebírala hráče, neposunovala se, atd. Ve druhém poločase šel výkon obrany nahoru a myslím, že nejvíc nahoru šel právě Perův výkon. Byl to právě on, kdo nám pomohl ustát enormní tlak až do 90. minuty, kdy odvrátil velké množství balónů a podstoupil nemalý počet soubojů. Škoda jen, že se výsledek nepodařilo udržet, Per v druhém poločase dobrý výkon, v celkovém součtu průměr.

 • 4,5

  Laurent dnes podal zvláštní výkon, je to již asi třetí zápas, kdy z něho mám velice smíšené pocity. Myslím, že dnes byl nejslabším článkem obrany, nedokázal se dostávat do soubojů, často chyběl na svém místě, velice špatně si přebíral hráče. Můžeme být rádi, že jsme za tyto zmatky, samozřejmě nejen jeho, nebyli potrestáni. Myslím, že se potřebuje opět dostat do optimální formy, věřím, že to bude hodně brzy.

 • 5,0

  Když to vezmu z pohledu druhého poločasu, byl to spolehlivý výkon, nepouštěl přes sebe protihráče, zakládal útočné akce. Z pohledu defenzivy byl druhý poločas v pořádku. Do útoku se mu dnes moc nechtělo, i zřejmě proto, že mu území okupoval rychlý Ibe. První poločas byl zmatek, zmatek a zmatek všech hráčů zapojených do bránění.

Záloha

 • 4,5

  Střed hřiště dnes opravdu nebyl náš a Pool nás hlavně v prvním poločase válcoval. Mathieu tak nějak nestíhal tu rychlost a částo chyběl. Přesto dřel, jak kůň bojoval, ale jeho poziční hra prostě ani zdaleka není na úrovní Francise, který ten pomyslný štít před stopery dokáže vystavět opravdu dokonale. Podstoupil slušnou porci soubojů, odmakal to, ale prostě Coqa zastoupit nedokáže.

 • 5,5

  Dnes mu Santiho pozice prostě nešla, naše hra na středu hřiště byla slabá a Aaron byl často moc položený v ofenzivě, z toho pramenily problémy Mathieua a zároveň i celé obrany. Neříkám, že jen Aaron za to může, je to jen taková posloupnost činností, která když není dokonalá, tak to jde hrozně vidět a to byl dnešní případ. Na druhou stranu Aaron parádně zakončil svoji jedinou šanci a poté stihl ještě gólovou přihrávku od rohového praporku. Dopředu vynikající, bohužel jeho místo bylo hlavně po boku Mathieua, takže spíš mám takové smíšené pocity a neuděluju příliš vysokou známku.

 • 5,0

  Vzhledem k dominanci Poolu ve středu hřiště byl dnes Mesut opravdu málo viditelný. Vlastně v prvním poločase snad nebyl na míči. V poločase druhém mu stačila vteřina prostoru a kroutil krásný centr do vápna na Joela, poté měl ještě šanci ze standartní situace. V 60. minutě velice dobře vyvezl míč. Dnes jsme neviděli žádná ofenzivní kouzla, ale opět to přičítám né příliš dobře fungující střední záloze jako celku.

Útok

 • 4,0

  Mám pocit, že Theo se nám na tom kraji slušně trápí a bude pro něj vysvobozením, až ho ze sestavy vyšoupne Alexis a on se bude s Oliem rvát o hrot. Samozřejmě si to určitě on sám nepřeje, ale vzhledem k jeho přínosu v posledních zápasech to bude i pro Arsenal dobrý krok. Thea mám rád, je to hráč okamžiku a nikdy nebude zářit celý zápas, ale už několikáté utkání je velice slabým ofenzivním článkem naší hry. Dnes zaznamenal jednu fatální ztrátu v úvodu utkání a tím vlastně vytvořil první gól Poolu, poté posílal přes malé vápno jasný gól na kopačky Olieho. Ve druhém poločase vytvořil jeden hezký a zakončený průnik a o několik sekund později absolutně zazděný protiútok. Prostě mám smíšené pocity, City parádní gól, další zápas spousta šancí, teď už zhola nic. Uvidíme, jak se mu bude dařit v dalších zápasech. Každopádně teď je to v ofenzivě málo, ale abych ho tady jen nekritizoval, doufám, že nejen já u něj zaznamenávám obrovský progress při bránění a celkově v poctivém přístupy směrem k brance Petra Čecha.

 • 7,0

  Taky parádní výkon bezesporu. Dostával se opravdu do množství hlavičkových soubojů, vycházel z nich často jako vítěz, ale zejména v úvodu mu chybělo větší štěstí vyhraný míč dostat na kopačky spoluhráče. Před prvním gólem Aarona právě jeho vyhraný souboj byl ten rozhodující. Poté se protlačil k míči, který letěl od rohového praporku a poprvé překonal Mignoleta, škoda obrovské šance o několik minut později, bohužel to se asi někdy stane, že se míč ve skluzu od vás odrazí na jinou stranu, než potřebujete. V dalším průběhu zápasu se opět pral a dokázal využít své jediné šance, kdy se pohotově obtočil kolem Kola Tourého a skóroval podruhé. Dokázal vypomáhat v obraně, zaregistroval jsem ho i v situaci, kdy sprintoval vypomoci místo chybějícího Thea. Myslím, že podal dobrý výkon, škoda jen, že jeho druhý gól nebyl vítězný.

 • 7,5

  MAN OF THE MATCH

  Joel svoji další šanci chytil pořádně za pačesy a Arséne jeho nasazení do základní jedenáctky opravdu nelitoval. Po celý svůj pobyt na hřišti působil z našich ofenzivních hráčů tím nejživějším a nejbojovnějším dojmem. Nahrávka na první gól, prsty v tom třetím jsou toho důkazem. Dokáže parádně přitvrdit hru, pomoci si skluzem, vybojovat míč. Má velký cit a smysl pro přihrávku a dokáže opravdu kvalitně zakombinovat. K tomu dnes přidal několik střeleckých pokusů. Pokud pominu nešťastné odrazy míče od jeho osoby před druhým gólem, tak v dnešním zápase neudělal chybu. Jeden zbržděný protiútok mu lze odpustit, navíc na něj dotírali tři hráči. Prostě se mi Joel líbil ze všech hráčů nejvíc a i přes dva góly Ollieho právě Joela volím hráčem zápasu.

Střídající

 • 5,0

  Moc jsem ho ve hře nezaregistroval, jednou ale skvěle podržel míč a konstruktivně rozehrál, což nám v tu chvíli přišlo velice velice vhod.

 • 5,0

  Klasické střídání, jako výstuha levé strany. Pár kombinací, žádná velká díra do světa, poctivá čtvrthodinka s hořkým koncem.

 • -

  Otázkou zůstává proč dostal přednost před Calumem? Asi zkušenosti... Jedno vyšlápnutí si na hráče a faul, pár sprintů. A spousta komentářů na stránkách, že on může za to, že jsme dostali branku. On asi ne, i když opakovaný záběr jsem neviděl. Souhlasím, že už to má za sebou a asi je to jeho poslední sezóna, však si už taky dělá trenérskou licenci. Ale tak na něj plivat, když nás kdysi tak obětavě tahal z hlubin. No tak Pánové…