Hodnocení hráčů

Olympiakos 0:3 Arsenal –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnes nás čekala závěrečná bitva v základní skupině Ligy Mistrů, která rozhodovala o našem dalším účinkování či neúčinkování v nejprestižnější klubové soutěži. Přes vlažný a ne příliš povedený začátek jsme v průběhu prvního poločasu převzali otěže zápasu, a poté udávali tempo až do závěrečného hvizdu. Dnes můžeme uznat, že náš oblíbený tým odvedl kvalitní práci a po zásluze se probojoval do další části soutěže. Pojďme se podívat na výkony našich hráčů.

Brankář

 • 7,0

  Na práci toho dnes příliš neměl. Připsal si několik rutinních zákroků, pár vyboxování, několik podařených odkopů. Momentem zápasu se pro Petra stala 57. minuta, kdy vytěsnil nepříjemnou střelu útočníka Olympiakosu. Po zbytek zápasu byl soustředěný, několikrát vypomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou a celkově podal standartní kvalitní, soustředěný a bezchybný výkon.

Obrana

 • 4,5

  Héctor byl při dnešním zápase, zejména v úvodu, dost mimo. Po jeho straně šlo v úvodu utkání až nepřiměřené množství centrů. V jednom případě velice špatně vystoupil a školácky odkryl svoji stranu. V jeho podání dnes zaskřípala i rozehrávka, když dvakrát krásně namazal protihráčům. V útočné fázi se i on držel zkrátka, ale jak jsem již zmiňoval, přikládám tomu i jistou míru taktiky ze strany Arséna. Celkově byl dnes nejslabším článkem našeho týmu.

 • 7,0

  Dnes to byl v obranné fázi zápas hlavně stoperů. Jak Per, tak Laurent působili velmi pevně, neprostupně, vyhrávali souboje a hlavně odvraceli množství centrů, které v prvních 30ti minutách létaly do vápna jako na běžícím páse. Laurent přidal pár hezkých vyvezení míče. Bylo to hlavně z důvodu toho, že nám v úvodu nefungovala spojka mezi obranou a zálohou, a tak Laurentovi několikrát ani jiná možnost nezbyla.

 • 7,0

  Od začátku byl relativně hodně v akci a dnes působil opravdu dobrým a neprostupným dojmem. Na jeho kopačkách skončilo mnoho útočných pokusů soupeře. Dnes se vyvaroval svým typickým krkolomným zákrokům, při kterých působí velmi komicky. Celkově musíme být s jeho dnešním výkonem nadmíru spokojeni.

 • 5,5

  Ačkoliv jsme našeho soupeře relativně zřetelně přehrávali, dnešní zápas nebyl, tak úplně, zápasem našich krajních obránců. Zejména v úvodu se na stranách objevilo pár okének, ale to spíše v případě Héctora. Ale i Nacho nechal několikrát až příliš jednoduše protihráče odcentrovat. Jeho podporování útoku dnes nebylo tak velké, ale přikládám to i taktice, kdy by nás jeden inkasovaný gól poslal do velmi těžké situace. Tyto chyby se stávali zejména v úvodu zápasu. V průběhu hry, zejména s nárostem sebevědomí celého týmu se tyto nedokonalosti ze hry Nacha i ostatních vytratili.

Záloha

 • 5,5

  Vlastně podobné hodnocení jako u ostatních hráčů, v úvodu mu to moc nešlo a ve středu hřiště bylo opravdu moře prostoru. Po vstřelení gólu jsme začali dominovat, lépe kombinovat, přestali jsme ztrácet jednoduché míče, čímž radikálně ubylo práce pro Flaminiho. Po zbytek zápasu nebyl nijak výrazným článkem našeho týmu. Několikrát zakombinoval, jako jeho nejpovedenější okamžik považuji nastřelené břevno, kdy právě tento moment zásadně změnil vývoj utkání v náš prospěch.

 • 6,0

  Opět stejně, v úvodu se ukázal jeho tady prodiskutovaný problém. Několikrát se zapomněl vepředu, nesbíhal si pro míče, a tím vlastně znemožňoval naši rozehrávku. Postupem času se do toho dostával, dobře kombinoval, dostával se do soubojů a svým dobrým centrem po lahůdkové přihrávce Mesuta dopomohl k otevření skóre dnešního zápasu. Určitě má po zranění ještě rezervy, ale začínáme z něj ochutnávat opět to lepší.

 • 6,5

  Je pro nás nepostradatelným hráčem, i když si dnes nepřipsal žádnou gólovou přihrávku, měl veliký podíl na našich gólech. Při prvním gólu nádherně uvolnil Aarona, při druhém zas dlouhým vysokým pasem oslovil Joela. K tomu přidal ještě jednu lahůdkovou přihrávku na Thea a dalších mnoho pokusů o vysunutí hráčů a jiných skvělých kombinací. Za zmínku stojí jeho skvěle vyřešená kombinace při vyvážení míče společně s Olliem. Poctivý odběhaný výkon, na který je radost se dívat.

Útok

 • 5,5

  Další hráč po zranění, který se do toho teprve dostává. V utkání poměrně neviditelný, přesto to v několika případech vzal hezky na sebe. Potáhl míč, vystřelil, vybojoval faul. Po hodině utkání měl velkou šanci z dorážky, bohužel jeho střela byla zblokována. Při hře do otevřeného prostoru působil nebezpečně, nešetřil krokem v nábězích. Těším se, až se dostane opět do své formy a začne dávat góly.

 • 8,5

  MAN OF THE MATCH

  Nemůže být pochyb, kdo byl dnes na hřišti pánem. Už v úvodu se mu relativně dařilo vyhrávat vzdušné souboje a nějakým způsobem zakládat akce. Dokázal jako jeden z mála protrhnout tu úvodní bezradnost, kdy si několikrát hezky došel pro míč a vymyslel něco nebezpečného. Vybojoval a založil svým počínáním Flaminiho šanci. Po půl hodině hry si naběhl na Ramseyho centr a se štěstím prostřelil gólmana hostí. Po změně stran mu jednoduchou práci připravil Joel, kdy mu poslal na hranici malého vápna krásnou přihrávku. V situaci, které následovala penalta má též prsty, kdy míč po lajně potáhl a odcentroval, míč doletěl až k Nachovi a dál už to znáte. Penaltu proměnil s přehledem a zaslouženě si připsal hattrick. Po zbytek pobytu na hřišti působil uvolněným dojmem, dobře kombinoval a očividně chtěl přidat další góly. Dnes ho volím hráčem zápasu.

 • 6,5

  Když to vezmu objektivně, přes rozporuplný začátek, kdy působil zbrkle, neohrabaně mě začíná čím dál více přesvědčovat. Herní praxe mu očividně svědčí a stává se z něj platný hráč, který nejen střílí góly, ale i připravuje další šance svým spoluhráčům. Prvním lepším momentem byla jeho zpětná přihrávka na Flaminiho. Několikrát pěkně potáhl míč a konstruktivně rozehrál. Nejlepší moment utkání přišel po změně stran, kdy nádherně oslovil Girouda, který pohodově zakončil. Po zbytek zápasu se pokusil ještě o několik hezkých přenesení hry, vyvezl míč a úplně v závěru příkladně zabojoval u lajny. Myslím, že si výrazně říká o setrvání v kádru.

Střídající

 • 5,0

  Na úvod bych řekl, že je dobré, že dostává příležitosti zahrát si, i když né na své obvyklé pozici. Hned po nástupu na hřiště se ocitl v slušné šanci, bohužel se jí příliš zalekl. Po zbytku zápasu vyztužoval levé křídlo, blokoval přihrávky, vyvážel míče. V jedné situaci selhala při přihrávce komunikace a pochopení s Olliem. Hodnotím jeho výkon průměrně, nic nezkazil, ničím neoslnil. Odehrál poctivých 20 minut.

 • -

  Přišel v nastavení jen v rámci taktického střídání. Hned po vystřídání se dostal ke střele, která byla zblokována.

 • Calum Chambers

  -

  Stejně jako Alex přišel v rámci taktického střídání.

Co dodat na závěr? Opět jsme dokázali, že dokážeme v pohárech zvládat klíčové zápasy. Věřím, že tento trend se nám podaří přenést i do Premier League, kdy občas v důležitých zápasech velice pokulháváme. Můžeme se těšit na další osmifinále a doufat, že se letos konečně podaří postoupit dále. Uvidíme, koho nám los přidělí.

Brbci

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.