Hodnocení hráčů

Preston 1:2 Arsenal –

Brankář

 • 6,0

  David si dnes opět po dlouhé době zachytal. V permanenci byl hlavně na začátku zápasu. Za gól nemohl byla to souhra nešťastného odrazu a nezachycení útočícího hráče Nachem. Nejtěžší situaci musel řešit ve 25. minutě kdy vyrazil nebezpečnou střelu z dálky. Ve 39. minutě obdžel gól, který však správně nebyl uznán kvůli faulu soupeře. V 2. poločase téměř žádnou práci neměl.

Obrana

 • 4,5

  Docela mě překvapilo, že Arsene nepostavil Jenkinsona, nýbrž mladíčka Maitlanda-Nilese. V 1. půli se celkem hledal, McGeady s Robinsonem mu dělali velké problémy, postupně se však zlepšoval a v 2. poločase se několikrát nebál podpořit ůtok. Myslím, že pokud bude od Arséna dostávat více příležitostí mohl by z něj v budoucnu vyrůst dobrý konkurent pro Hectora na pozici pravého beka.

 • 5,0

  Dnes to nebyl úplně ten Skhodran, na kterého jsme byli z předešlých zápasů zvyklí. Na jeho poměry často kazil a zdálo se mi, že si s Gabrielem tolik nerozumí jako si rozumí s Kosem. Naštěstí pro nás zachránil ve 21. minutě na brankové čáře téměř jistý gól. v 72. minutě měl na noze gól po rohu Oxe, ale Maxwell ho skvělě vychytal. Cellkově to nebyl špatný výkon, ale od Mustafiho bych čekal víc.

 • 5,0

  Uděluji stejnou známku jako Mustafimu. Podobně jako jeho německý kolega měl několik nepřesných přihrávek. Ve 23. minutě dokonce svým špatným zpracováním umožnil jít Prestonu do obrovské šance, tu však naštestí soupeř neproměnil. Ve 43. minutě utržil nepříjemnou ránu do obličeje a krvácel. V 2. poločase byl většinou naším posledním hráčem před Ospinou, protože Mustafi se posouval vpřed a podporoval ůtok. Celkově odehrál Gabriel svůj standard, na který jsme zvyklí, ale i zde je určitě prostor pro zlepšení.

 • 5,5

  Nacho byl dnes nejlepším z našich obránců. Sice byl namočen v obdrženém gólu když nezachytil náběh Hugilla od něhož se pak míč odrazil ke střelci gólu Robinsonovi, ale na 2. stranu ve 35. minutě vykopával z brankové čáry, podobně jako Mustafi, téměř jistý gól. Nacho se snažil podporovat ofenzivu, a vyslal do vápna soupeře pár nebezpečných centrů.

Záloha

 • 5,5

  Známku 5,5 uděluji za nesmírně důležitý gól na začátku 2. půle. Jinak by za svůj výkon dostal tak maximálně 4. Opět to byl v poslední době bohužel klasický Rambův výkon- snažil se být všude, ale ve finále nebyl nikde. Ve 32. minutě se dostal do velké šance, ale podobně jako na Bournemouthu se zamotal a ani nevystřelil. Ve 2. půli začal skvěle krásným gólem z hranice šestnáctky. Myslel jsem si , že by se po tomto momentu mohl Rambův výkon zvednout to se však bohužel nestalo. Zajímalo by mě s jakými pokyny Aaron nastupuje, protože špatný hráč to určitě není. Ostatně o tom jsme se přesvědčili na letním EURU ve Francii, a tak se ptám, jak je možné, že za Wales dokáže být klíčovým hráčem a u nás na téměr stejné pozici ne ? Asi by to bylo na nějakou delší diskusi- svůj názor můžete vyjádřit v komentářích pod hodnocením.

 • 3,0

  Dnes společně s Oxem náš jednoznačně nejhorší hráč. Hlavně v 1. půli zkazil na co šáhl. Nedařilo se mu téměř nic. V 2. poločase se jako celý tým o něco zvedl, ale stále byl jeho výkon přinejlepším "podprůměrný". Nebál bych se tento zápas označit za Granitův nejhorší zápas v našem dresu. Jen jsem teď zvědavý jak se bude tato pozice na další zápasy obsazovat, protože při absenci Coquelina, El-Nenyho i Cazorly nám zbývají na tyto 2 místa právě Aaron s Granitem, kteří rozhodně ve formě nejsou. V minulé sezone bylo řešením stažení Coquelina z hostování, já bych tentokrát zkusil- pokud to klauzule ve smlouvě dovoluje- stáhnout například Jona Torala, který je na hostování v Granadě. I kdyby se neprobil do sestavy, zvýšilo by to tlak a konkurenci pro Aarona s Granitem a ti by začali třeba hrát líp.

 • 6,0

  Před zápasem nebylo jisté jestli do dnešního zápasu vůbec zasáhne. Nakonec nastoupil v základní sestavě a nepočínal si zle. Bylo na něj mnoho faulů, utržil spoustu ran, ale vždycky se dokázal zvednout. Odměnou za tvrdou práci a vytrvalost mu byla assistence na Oliho rozhodující gól.

 • 3,0

  Jak už jsem zmínil u Xhaky, dnes byl spolu se svým švýcarským kolegou nejhorším hráčem na hřišti. Snaha se mu odepřít nedá, ale dnes zazdil skoro všechno, zbržďoval akce, nepřesně přihrával ani jeho pokusy o driblink se mu nedařily tak jak jsem u něj zvyklí. Celkově odehrál špatné utkání, ale myslím si, že zrovna Ox je typem hráče, který se z toho rychle otřese a zanedlouho nám zase bude rozdávat radost jako na začátku sezony.

 • 6,0

  Alex na mě na pozici, kterou má po většinu času pod palcem Mesut působí velmi svěžím dojmem, nebojí se přejít přes hráče snaží se dostat do finální fáze, a narozdíl od Aarona hraje po většinu času přímočaře kolmo nahoru a netočí se s balonem. Alex si připsal asistenci u gólu Ramseyho, ale mohl mít na kontě asistence 2 a to když si ve 33. minutě krásně pohrál s obráncem a naservíroval míč Giroudovi, tomu však lob nevyšel. Ke konci se nám už ze hry trochu vytratil, ale to nic nemění na tom že dnes byl podle mě nejlepším hráčem naší zálohy.

Útok

 • 6,5

  MAN OF THE MATCH

  Oli dnes nastoupil s kapitánskou páskou. Už od začátku bylo vidět jaké má po posledních zápasech sebevědomí. Už v 1. minutě zkoušel střelu z dálky, ta mu však nevyšla. Ještě v 1. půli stihl zazdít velkou šanci po příhře Iwobiho. Jinak velmi dobře sklepával míče a doslova se pral se stopery Prestonu. Když se "pošťuchoval" při autovém vhazováni s Clarkem trochu mi zatrnulo a bál jsme se aby mu nebouchly nervy jak už jsme v minulosti párkrát viděli. Situaci však zvládl s bravurou, zůstal klidný a zbytečně neoslabil náš tým. V 77. minutě se radoval z gólu, který mu však, nutno podotknout, správně nebyl uznán. Oli se však nevzdal a dále bojoval jako správný kapitán. Odměna se dostavila minutu před koncem kdy vstřelil klíčový, postupový gól. Oli se dnes rval statečně a bojoval jako skutečný kapitán, i proto nemůžu jinak než mu udělit titul MOTM.

Střídající

 • -

  Danny přišel na hřišťě zhruba 10 minut před koncem. U něj bylo důležité hlavně, aby si znovu osahal tempo těžkého zápasu a dostal se alespoň trochu do kondice. Snažil se zapojovat do kombinace a v 94. minutě mohl dokonce vstřelit gól, skvělým zákrokem se však blísknul Maxwell. Celkově jsme asi všichni rádi, že jsme viděli Welbze opět ve hře. Myslím si, že nám ješte tuto sezonu velmi pomůže.

 • -

  Nemám co bych k němu řekl , šlo o klasické taktické střídání

 • -

  viz Reine Adelaide.

Dnešní výkon byl z celkového pohledu velmi neuspokojivý. témeř po celý 1. poločas byl Preston lepším týmem než my a určitě si nezasloužil prohrát. Tato výhra je pro nás však důležitější, než by se mohlo zdát, protože v nabitém programu by byl další zápas to poslední co bychom potřebovali.

Koncem bych chtěl ještě říct, že se jednalo o mé 1. hodnocení a tak bych poprosil v kometářích o zpětnou vazbu , pište jestli se mnou souhlasíte nebo ne a popřípadně v čem ne :) Děkuji, že jste to dočetli až sem a přeji míň nervydrásajících zápasů jako byl ten dnešní.

COYG

podzim4

 

Komentáře

 1. yen56 (karma: 1575) #1

  Wow, hodně rychlé hodnocení, díky za to. Dovolím si sem přihodit dlouhý komentář, který jsem až teď sepsal ještě k live článku (a ten s hodnocením umře :D), neb se rovněž týká výkonů některých hráčů (a přímo zodpovídá to, co je v hodnocení položeno jako otázka k Ramseymu):

  Jednu dlouhou reakci jsem si neodpustil už po prvním poločase (3. stránka), teď už jen několik dalších poznatků, abych se neopakoval:

  1) Ramsey: musím zareagovat na ty, kteří zde zmiňují, že „Ramseymu ještě pořád věří.“ Já bohužel ne – a říkám to jako člověk, který na soustředění Arsenalu v Bad Waltersdorfu po „Ramseyho sezoně“ pouštěl 16x (podle tehdejšího čísla dresu) písničku Human od Arsenal Away Boyz a v refrénu zpíval „Are we human, or are we Ramsey.“

  Je třeba si připustit, že ten kluk měl jednu fenomenální sezonu – nebo spíše její polovinu. Jenže polovina sezony hráče nedělá. Takových borců, kteří na nějaký čas zazářili a pak zas vyhasli tu bylo už nepočítaně – a jejich jména si právem nepamatujeme.

  Jeho hra navíc na základě vzpomínek na danou sezonu do dnešního dne trpí – on má rád, když je ta hra o něm a je středem pozornosti. Proto se neustále hrne dopředu a snaží se dát gól, což je úctyhodné, ale balanc našeho týmu jde v tu chvíli do kytek. Kdybychom vzali v potaz heat maps všech našich středních záložníků, tak zjistíme, že Ramsey z nich tráví vepředu suverénně nejvíc času. Nedopočítal bych se, kdybych se snažil rozpomenout na všechny ty zápasy, po kterých jsem psal, že jakmile je Ramsey na hřišti, nemáme střed.

  Kolikrát mají naši stopeři míč na kopačce a neví, co s tím. Marně byste přitom hledali Ramseyho v záběru kamery. Hned několikrát tak dnes nastala situace, že máme míč na vlastní polovině, máme problém překlenout hru přes polovinu a Aaron je kdesi pár metrů za Iwobim.
  Vysvětlení, proč mu to za Wales jde, je jednoduché: krom Balea, který navíc dnes už hraje regulérního útočníka, je tam za největší hvězdu. Hrají systém na 5 záložníků, přičemž on má volnou pozici a může si lítat bez větších defenzivních povinností, kde se mu zachce – a to je přesně ta unikátní pozice, která mu sedí. Smiřte se však s tím, že u se mu takové pozice prostě nedostane – my máme v sestavě mnohem větší kalibry, kterým už tak musíme dát značnou volnost, aby se mohli projevit v plné palbě (Alexis, Mesut). Opravdu nemůžete mít na hřišti 3 borce bez striktnějších herních pokynů, pak se celé těžiště týmu hroutí.

  2) Nacho: pardon, ale borec s jeho zkušenostmi musí proti takovému soupeři podat diametrálně odlišný výkon. Pokud chceme povýšlet na nejvyšší mety, nemůžeme se spokojit s tímto velice průměrným, pohodlným standardem. Měl problémy jak dozadu, tak dopředu – světlým momentem budiž, když jednou hasil kousek před naší brankovou čarou, jinak mu ale borci Prestonu dělali problémy, byl nedůrazný, kolikrát ho vidíte, jak i po vyhraném hlavičkovém souboji skončí na zemi.

  Moderní krajní bek musí být už dnes schopen aspoň občas přes někoho projít 1 na 1. Na to on rezignuje. Dopředu se dostane, pokud ho tam někdo vyšle slušným pasem, následná přihrávka/centr prostě není dostatečná – příležitostí měl dnes dost, přitom nebyl schopen posadit Giroudovi za celý zápas na hlavu jediný slušný centr.

  Neříkám, že Nacho odehrál strašný zápas, možná dokonce dnes patřil i mezi ty lepší – jenže to je právě to! Pokud tento těžce průměrný výkon stačí na to „patřit mezi ty lepší,“ tak na jaké mety asi pak pomýšlíme? Inspiraci bohužel můžeme dnes hledat u Spurs – mrkněte někdy na Walkera či Rose. Když jdou dopředu, tak z těch borců jde strach.

  3) Zas a znova jsme svědky toho, že do zápasu vstupujeme značně nekoncentrovaní. Ano, naši hráči sice v rozhovorech dopředu avizují, že si uvědomují, že „následující zápas je důležitý,“ oni si to ale uvědomují jen „rozumem“ – a to je hrozně málo. Dnešek budiž jasným důkazem, po pár minutách jsme tekli a byli jsme hrozně zaskočení – taky proto, že Preston začal s vysokým pressingem, což je něco, s čímž si nejsme dlouhodobě schopní poradit, očividně ani ze strany druholigového týmu – ostuda.

  Ti hráči totiž ví, že my tady tyto borce na papíře musíme přejet, a tak se tomu přizpůsobí – oni ví, že na ně nemusí vletět, protože i když třeba toho góla dostaneme, tak máme přece natolik kvalitní hráče, že toho soupeře musíme nakonec nějak udolat. Je to jako učit se na nějakou lehčí zkoušku do školy: vy někde vzadu tušíte, že to nakonec nějak dáte, a tak si to učení nerozložíte rozumně do několika dní, ale honíte to na poslední chvíli – mohli byste to udělat bez stresu, ale na to jste moc pohodlní. My bychom na ně stejně tak mohli vletět, dát jim v prvním poločase tři kusy a v druhém pošetřit síly, ale na to jsme moc pohodlní.

  My to radši trochu podceníme, abychom pak mohli zavelet k velkému obratu a nechat se následně ukonějšit slovy trenéra o našem velkém charakteru. Viděli jsme to proti Bournemouthu, viděli jsme to dnes.

  Jenže my máme prd velký charakter – opravdoví borci takový zápas rychle – s patřičným respektem k soupeři – odklidí z cesty. Jasně, občas i ta Barcelona, Real, Bayern a další zaváhají – jenže vy víte, že v odvetném zápase soupeře rozmetají na atomy tak, že budou další den chodit kanálama.

  • Gunner_Pav (karma: 10511) #1

   U Aarona nemas pravdu, kdyz mluvis o povedene pul sezone. Mel povedene dve sezony ve kterych se dostal pres 10 golu, coz je vic nez solidni na zaloznika. Navic v te jedne nas vylozene tahl. Lide proste rychle zapominaji.
   Jinak ale souhlasim s tim, ze za Wales se mu dari, protoze to stoji na nem a hraje se okolo nej. Proto se mu i u nas darilo ve stejne pozici. Ted bohuzel nema formu a to srazi jeho i tym.
   Dnes ale rozhodne nebyl nejhorsi. Daleko vic zarazejici byl vykon Oxe. Misto aby se porval o sestavu, tak nepredvedl vubec nic. Je az neuveritelne, ze obcas predvede neco genialniho a pak 2 az 3 zapasy neni ani trochu videt

 2. kucka (karma: 1328) #1

  Hodnocení dobré, můj postřeh k dnešnímu zápasu je ten, že Oxe i Iwobiho hrozně sráží jejich jednonohost. Levou mají jenom na opírání, takže když si Iwobi posadí dva hráče a má to za vápnem krásně na střelu levou, tak to pošle po zemi doprostřed. A ještě výrazněji dnes u Oxe, protože hrál na LW. Nezbývalo mu nic jiného, než to stále házet na pravou na střed (což samozřejmě soupeř rychle prokoukl), protože jeho klasické prohození po lajně, tělo a centr jaksi nepřipadalo v úvahu…

 3. Japanas (karma: 3716) #1

  Na začátek díky za rychlé hodnocení a jestli je (jak uvádíš) první, vůbec není špatné. Líbí se výrazné rozlišení jednotlivých hráčů slovně i bodově. Nemám rád, když je někdy celý tým ohodnocen v rozpětí jednoho bodu, protože to nemá realitu. Takže, já jsem spokojen.
  K zápasu a k sezóně několik postřehů.
  Myslím, že dostáváme opakovaně signál, že po připravovaném a vychovávaném tzv. britském jádru nezůstal ani popel….a já jsem osobně i rád. Až na několik (dnes již nehrajících) legend se mi britští hráči v PL zdáli vesměs průměrní, což potvrzuje i jejich tristní bilance na každém evropském či světovém turnaji. Proto i v Arsenalu není dlouhodobě hráč, který by dosáhl úrovně (a udržel si ji !) např. Laurenta, Santiho, Alexise nebo Hectora, tedy klíčového hráče. Doufám, že i v budoucnu budou hrát britští hráči absolutně minoritní roli v sestavě Arsenalu. Můj názor je, že u některých hráčů to už AW pochopil a rezignoval, u některých to určitě vnitřně řeší….a samostatnou kapitolou je kauza Aarona, kterou výše popsal yen56. To bude nejhorší oříšek (je to osobní a asi prestižní záležitost AW) a jeho nenasazení do základu může zařídit pouze plná sestava zdravých a nezraněných top záložníků a útočníků (což jak všichni víme, je v Arsenalu čirá fikce a utopie….)
  Nevěřím, že by ho např. Klopp nechal hrát jeho roli – ani nahý ani oblečený, ale pod AW ji hraje s oblibou.
  Další body jen krátce – nedovedu, prostě nedovedu pochopit, jak je možné opakovaně a opakovaně posílat hráče nenamotivované a nepřipravené do zápasů zejména s lehčími soupeři. To jde 100% na triko trenéra. Tečka.
  Ukažte mi jednoho hráče s výjimkou bojovníků Laurenta a Alexise , kteří si udrželi (a možná Hectora, kromě posledního zápasu) aspoň trochu konstantní a stálou formu od začátku soutěže…..a to je půlka sezóny. To jde na triko trenéra.
  Proč poslední kvalitní výkony podal Xhaka (trošku přeženu) tak někdy v létě v přípravě ? Teď by měl ukazovat svou miliardovou hodnotu, táhnout zálohu a zatím předvádí jeden velký průměrný průměr……
  Výkony v dnešním utkání úplně hodnotit nechci, protože tým je psychicky dole od Evertonu, což je dle mě kombinací zranění, protežováním Aarona a špatnou přípravou a motivací na zápasy. Do toho všeho naštvaný a nešťastný Alexis, který by potřeboval jednu věc : trenéra, který by zařídil, aby se zbytek týmu alespoň přiblížil jeho standardnímu nasazení 110%…..

  • Gunner_Pav (karma: 10511) #1

   Granit mel celkem dost povedenych zapasu, ale obavam se, ze posledni dobou na nej pada prvni zima. To je pro nove prichozi do PL velmi casto problem. V dobe, kdy driv dobijel baterky, tak ma ted nejnabitejsi obdobi a navic ho neni kym vystridat. Je videt, ze mu chybi vybusnost i sila. Ostatne stred zalohy bude ted problem, protoze mame jen dva zdrave hrace a to ke malo. Snad se da Coq rychle do poradku a Egypt nebude ma ACN moc dlouho. Ne, ze bych Elnenymu nepral uspech, ale potrebujeme jo brzy zpet, protoze Santiho asi jen tak neuvidíme

    • Gunner_Pav (karma: 10511) #1

     To neni jen o poctu zapasu. Jde o to, ze hracuv organismus je zvykly na určitý rezim typu x mesicu zatez a treba mesic volno. Tenhle cyklus narusilo nejdriv EURO a ted jeste prvni absence zimni prestavky. Zeptej se na to odborníků na dane tema a potvrdi ti to, ze to nejakou dobu trva nez organismus tu zmenu vstreba.
     Navic srovmani s Kosem a Alexisem je dost nefer. Jednak oni uz jsou na ten rezim zvykly a navic pozice stopera neni zase tak behava a Alexis je proste mimozemstam z vyssi nadmorske vysky. Fotbalistu s jeho fyzickou bys ma svete moc nenasel.
     Pokud si vzpomenes podobnou krizi si prvni zimu prosel i Mesut a uz se tady psavalo, ze to byly vyhozene penize. Osobne bych hodnotil Granita spis az ma zaklade druhe sezony. Kdybxchom totiz treba Kose hodnotili po jeho prvni sezone, tak by ho vetsina poslala zpet do Francie. Kps sice stal min, ale Granit nemuze za to, ze se svet fotbalu zbláznil

 4. Balbs (karma: 200) #1

  Na začiatok trochu mimo témy hodnotenia. V Live článku k zápasu niekto písal, že by bolo dobré stiahnuť do stredu k Xhakovi a Aaronovi Torala, ako konkurenciu, ale dnes na pozápasovej tlačovke Wenger potvrdil, že pracujú na jeho prestupe do Glasgowu Rangers. Takže je to passé určite. K hodnoteniu zápasu. Ja sa taktiež stotožňujem s hodnotením a som rád za takto včasné hodnotenie. Vždy poteší prečítať si to takto skoro po zápase. A na to, že to bolo prvé hodnotenie, tak to hodnotím ja Teba kladne. K samotným hráčom:
  – Ospina – bolo na ňom trochu vidieť, že nie je úplne vo svojej koži, nakoľko nechytal dlhšie, ale svoje si postrážil a najviac sa mi na ňom páči oproti Petrovi jeho rýchla rozohrávka či už nohou alebo rukou. Málokedy sa s tým po chytení strely, či stiahnutí centrovanej lopty hraje, ale hneď to dáva dopredu.
  – Obrancovia – Niles sa aj mne dnes z obrany pozdával najmenej, videl som od neho aj lepšie výkony. Veľkým pozitívom sú jeho centre, ktoré majú skvelé parametre. Mustafimu herný výpadok neprospel a Gabriel klasika, dobré okamihy striedal s horšími, ale svoje si zahrali obaja stopéri, aj keď od ideálu to malo ďaleko. Nacho, Nacho, Nacho. Čo s Tebou? Ja osobne si nemôžem pomôcť, už aj minule som to písal, že je to sympaťák, ale nájdeme v lige mnoho, mnoho lepších krajných bekov, ktorí by sa u nás presadili viac ako on. Najviac ma dožierajú tie jeho spomaľovania hry. Dostane super loptu, on môže šprintovať a ich k bráne, alebo centrovať, alebo on to sekne, prehodí si to dva krát z nohy na nohu a posunie do strany. A druhý prípad, zväčša od Mesuta alebo Alexisa dostane parádnu prienikovú prihrávku za obranu, kde si skvelo nabehne, ale jemu pre istotu tá lopta odskočí za bránkovú čiaru, alebo ju jednoducho nestihne, lebo nespraví o krok viac. Môj názor je, že toto je ďalší post, ktorý potrebuje doplnenie/výmenu.
  – Záloha/útok – K Aaronovi sa nebudem vyjadrovať, lebo to je špecifická téma v rámci nášho teamu a na jeho hru, výkony a nasadzovanie má asi každý jeden z nás svoj názor, ale ak by som tu postavil 100 ľudí ani dvaja sa nezhodnú v jeho plusom a mínusom a prínose pre hru. Granit sa mi zo začiatku tiež páčil, ale dnes zle, neviem čím to je, ale zle. Lucas veľmi pozitívny výkon. Ten chlapec sa chytil šance, ktorú dostal a snáď sa mu bude dariť aj naďalej a ak áno, tak snáď nepôjde hneď sedieť, keď sa nám uzdravia maródi. Alex Iwobi sa mi dnes s Olim páčili najviac. Alex ma mladícky drive a nebojí sa, aj keď v niektorých zápasoch je to na škodu, ale dnes mu to viac vychádzalo ako inokedy. Čím Ďalej tým viac sa vracia do výkonov z minulej sezóny. Ak by nasúkal zopár gólov po sebe ešte viac by mu to pomohlo. A Oli? ĎAKUJEME. Zase raz si nás spasil. Dnes som po zápase čital, že dal tohto roku 4 góly v posledných 4roch minútach zápasov, 6 gólov v posledných 20 minútach, a 10 v posledných 8mych zápasoch. Dnes, utorok, West Bromwich to sú len tri posledné zápasy, kde nám zachránil kožu. Len tak ďalej. A OX? podobná otázka ako pri Nachovi. Čo s Tebou? Ako je možné že napríklad proti Liverpoolu spravil dvoch hráčov akoby nič a strelil gól, taktiež aj v iných zápasoch si to hodil pri hráčovi a preletel ho a dnes nedokázal ani ťuk? Nedokážem si to vysvetliť. Lebo on to v sebe má, len prečo to nerobí pravidelne? Prečo nemá tu konzistenciu?

  Postreh na záver. Zápas čo zápas, keď strelíme gól, tak vyskočím z gauča a kričím od radosti, či hráme proti tímu zo 4 ligy alebo LM. Ale dnes po tom čo som videl v poslednom ligovom zápase a dnes v prvom polčase som stratil akési nadšenie aj ja. Po Oliho góle so mnou ani necuklo. Je to sklamanie? Rezignácia? Asi aj každý z nás fanúšikov potrebuje nejaký nový impulz. U mňa osobne by tým impulzom bola nejaká radikálna zmena. Prečo neskúsime aspoň jeden zápas postaviť dvoch hrotových útočníkov? Oli+Alexis? Prečo mohla Chlesea prejsť na troch bekov a mi to neskúsime ani v jednom zápase? Prečo musí každý zápas v lige chytať Peter? To striktné delenie na ligu a LM je choré. Veď aj to môže priniesť nový impulz pre team. Mám rad, ak je niečo iné a nie ten istý stereotyp, že už keď vidím zostavu viem ako bude prebiehať zápas. Prečo napríklad na Swansey o týždeň neskúsime Ospina – Hector/Kos/Mustafi – Granit/Aaron – Lucas/Ozil/Iwobi – Sanchez/Oli. Zahrali by sme horšie ako dnes? Alebo ako utorok v lige? Nie je možné, že by sa stalo to, že by sme súpera útočnou silou prebili, dali dva góly do polčasu a kľudne si to dohrali?

  • Gunner_Pav (karma: 10511) #1

   Swansea sice neni moc silna, ale ta tvoje sestava, to by byla sebevrazda, protoze bychom realne bránili max ve 4 lidech. Lucas ani Iwobi nejsou ta prava kridla do toho systemu. Jsou moc ofenzivni. Navic system se 3 obranci vyzaduje 2 DM a my ted nemame skoro ani jednoho, protoze Granit neni klasicke DM.
   Ostatne Chelski taky stavi Matice a Kanteho

   • Balbs (karma: 200) #1

    To som uviedol ako príklad toho aký typ impulzu by to bolo pre mňa, ak by sa niečo tak radikálne udialo. Určite by to bolo ideálnejšie na DM Coq a prípadne Xhaka k nemu. Ale verím tomu, že nejako by sme to prehádzať vedeli. Hoci nechať tých 4roch bekov, ale jednoducho demonštrovať silu útoku a nie stále len točiť jedného hrotového útočníka.

 5. Gunner_Pav (karma: 10511) #1

  Jesze k hodnoceni zapasu patri pridat velky obdiv do Prestonu. Ani ne tak za to, ze nas potrapili, jako spis za to, jakym zpusobem. Zadne velke zdrzovani, zadne velke betonovani, proste si to s nama rozdali na ferovku.
  Bylo tam par ostrejsich zakroku, ale to k Championship patri a v zaveru se stahli, coz ale bylo spis ibytkem sil, ale jinak hrali vyborne.
  Kdyz to srovnam treba s tim co predvadel u nas Pulis s WBA tak chapu, proc spousty lidi v Anglii preferuje Championship pred PL.

 6. killerhammer (karma: 4373) #1

  Priatelia, Preston hral dobre preto, že sme im to v prvom polčase dovolili neuveriteľne laxným výkonom.
  V obrane bol úplný chaos:
  Niles hral mimo pozície, pomaly sa vracal do obrany (pri prvom góle kde bol ?)
  Mustafi s Gabrielom nevedeli udržať defenzívnu líniu, organizáciu ani ofsajd pascu.
  Nacho bol zasa úplne priechodný.
  Záloha bola nefunkčná:
  Xhaka vyklusával, Aaron mimo pozície neustále sa tlačil zbytočne do útoku, Ox hrozný.
  Takže hral len (občas) Iwobi a preto sa k Olimu a Lucasovi nedostávali žiadne lopty.
  Toto bol dôvod prečo Preston tak ľahko útočil a vytváral si šance.
  Oni boli úplne tragickí, v druhej polke bolo vidno, stačili 2-3-4 rýchle presné prihrávky a boli sme pred ich brankárom v čistej šanci.
  Už ma nebaví ako si v každom druhom zápase vyrobíme z priemerného súpera skoro neprekonateľnú prekážku a potom po zápase sa vyhovárame, že súper podal vynikajúci výkon, aké sme to mali ťažké.
  Prd !
  Sami si za to môžme.

  • Japanas (karma: 3716) #1

   Souhlasím s tím, jak jsi to popsal. Pokud bychom za Preston dosadili jakýkoliv nadšeně hrající a presující tým, dělal by nám naprosto stejné problémy jako Preston, minimálně v první půlce. ne pro jejich hru, ale pro to, co jsme chaoticky a bez nasazení předváděli my. Souhlasím s tím, že z Prestonu jsme hrdinu udělali sami svým přístupem k zápasu od první minuty.

 7. killerhammer (karma: 4373) #1

  K zálohe (aktuálne našej najväčšej slabine):
  Je zvláštne, že Wenger krátko po sebe kúpil do stredu zálohy 2 typologicky podobných hráčov (Xhaka a Elneny)
  Toto nie sú typickí záložníci pre Arsenal (Wenger predsa do zálohy preferoval technických kreatívnych hráčov: Fabregas, Nasri, Rosický atď)
  Elneny + Xhaka + Aaron v dlhodobej neforme = to sú už 3-ja behaví ale netechnickí hráči + zranený Santi + Jack ktorý sa tiež po zranení nedokáže vrátiť na svoju starú úroveň = stredná záloha je v troskách.
  Jednoducho nerozumiem aký zámer Wenger mal keď kupoval Elnenyho a následne Xhaku, však za nich zaplatil obrovské peniaze, takže predsa to musel mať nejako vymyslené, nie ? 😉
  Teraz do zálohy nemôže kúpiť ďalšieho (typického Arsenal) hráča, lebo by sa sám usvedčil.

  • mc1897 (karma: 175) #1

   Xhaka je tu za Flaminiho.
   .
   A je uplne zrejme, ze je UTAVENY. Hral 9 zapasov po sebe. Za mesiac odohral uplne VSETKO, ani minuta oddychu. A to v strede pola, kde sa najviac beha. Od 3.12. – 7.1. odohral 9 zapasov, plnych 810 minut. Vacsinu zapasov odohral na urovni, par skvele, a 2-3 mu nevysli.
   .
   Niektori pani, tu aj na nasej lavicke, by si to mohli uvedomit.

   • yen56 (karma: 1575) #1

    Souhlas s tvým komentářem v kombinaci s tím, co tu psal Gunner_Pav ohledně problémů nově příchozích s první zimou, na kterou jejich organismy nejsou zvyklé – přeci jen za dobu, kdy bylo jeho tělo roky zvyklé odpočívat, Xhaka naopak odehrál hned několik zápasů. Včera ho tam navíc nechal na středu Ramsey párkrát na holičkách, musí toho mít plné kecky.

    Naštěstí teď máme týden oddych a pak dokonce 8 dní, takže si snad aspoň trochu odpočine a není třeba vymýšlet žádné šílené středové alternativy. Podle physioroom by za týden už mohl být ready Mesut, Theo, Gibbo a Debuchy, koncem měsíce Coquelin a s ním i Mertesacker. Snad se brzy vrátí i Elneny. No, snad jsme z nejhoršího venku.

    • mc1897 (karma: 175) #1

     Ano. Vyzera to teraz lepsie. Granitovi, Mesutovi aj Alexisovi teraz tento tyzden plus dalsi tyzden pomozu dostat sa fyzicky na uroven. Detto Kos by mal byt oddychnutejsi, a snad sa pomaly aj Mustafi dostane do svojeho standardu. Cize cela os by na tom mala byt nasledujuce dva zapasy lepsie fyzicky. Len ma serie Coqovo a hlavne Hectorove zranenie… bohvie co to zasa bude.

 8. Jakub (karma: -4) #1

  Včerejší zápas ukázal jednu důležitou věc a to, že v Arsenalu bude úspěch v sezóně záviset vždy na kvalitně lavičky a to my nemáme ani nahodou. Klidně to otestujte semnou a sestavte si v hlavě nejlepší naší sestavu. Tato sestava může porazit kohokoliv, je to tak? No a podívejte se následně kdo zbyl na lavičce. Já to řeknu na rovinu, máme v týmu zcela průměrné hráče jako je Aaron, Ox, Elneny, Xhaka, Iwobi a dokonce i Nacho, pokud nemá formu. Řekněte mi, kam by tito hráči měli přestoupit jako?? Kdo by je jako chtěl? Já vím, že nelze mít 16 hráčů top světové úrovně, ale při marodce jakou máme každý rok, ten titul prostě dát dohromady nemůžeme. A další věc je, že nikdo, ale vubec nikdo a to ani Alexis, nepřejde 1 na 1. Vážně ne, já poslední takový okamžik viděl u Oxe, když udělal Valenciu na Old Trafford a byl z toho vyrovnávací gol. Pokud ty hráči nevěří ve vlastní schopnosti, tak je něco asi fakt špatně. Jinak souhlasím, co se zde píše o motivaci týmu, protože Wenger není vážně schopnej ty hráče připravit na zápas. Já bych dal cokoliv za to, abych slyšel, co jim v šatně před zápasem říká. S hodnocením souhlasím, včerejší zápas byla katastrofa a doufám, že se dají hráči dohromady a tuto sezonu aspon opět skončíme před spurs.

  • dave (karma: 14133) #1

   Absolutne nesuhlasim. Taky Pulis po zapase s nami povedal,ze mame lepsi kader ako Chelsea. A Iwobi,ktoremu je 20 je priemerak? Sa pozri,koho ma na lavicke taky Liverpool,si poriadne pozri ich lavicku v poslednom zapase na Sunderlande. Oproti nim mame Top lavicku. Take City,ktore ma na lavicke Delpha,Garcia,Nolita,Navasu ma akoze lepsiu? Ci Chelsea starci Terry,Ivanovic,mladik Chalaboh?Jedine Fabregas,Wilian su kvalita. Praveze Wenger ako ma dnes,taku silnu lavicku este nikdy nemal. A len v tejto sezone minimalne Giroud a aj ten OX spravili rozdiel,ked nastupili ako nahradnici.

  • mc1897 (karma: 175) #1

   Toto nema ani vyznam komentovat – plne nezmyslov, od lavicky az po „Valenciu“ ktoreho mal Ox urobit. K zostave. Tato zakladna XI bola totiz fakt nase hypoteticke B-cko.
   .
   Neveris ? Tak davam na stol alternativne A-cko:
   Cech – Bells, Mustafi, Kos, Gibbo
   Coq, Santi
   Theo, Mesut, Welbz
   Alexis
   .
   Neberte to doslovne, je to len priklad toho, ze mame dve plnohodotne zostavy, cim reagujem na ten Jakubov pseudoargument o lavicke. Na B-cko tam bola vcera kvalita na to aby sme v pohode v klidku vyhrali 1-3, 1-4, ked uz sme dostali blby gol.

 9. yen56 (karma: 1575) #1

  Ještě bych se rád vrátil k této situaci, se kterou mám velký problém a podle mě jsme v danou chvíli měli obrovské štěstí, že nás tak trochu ochránil i rozhodčí: http://arsenalist.com/f/2016-17/preston-vs-arsenal-fa-cup/ospina-knock.html

  Proklikal jsem si to několikrát vteřinu po vteřině: rozhodující pro celou situaci jsou Clarke (5), Huntington (23) a Robinson (37). Při náběhu vznikají následující dvojice: 1) Clarke & Mustafi, 2) Huntington & Maitland-Niles, 3) Robinson & Gabriel.

  Tyto dvojice se však velice rychle rozpadají:

  1) Mustafi se nechá předběhnout a skončí úplně mimo na zadní tyči
  2) Niles na náběh Huntingtona vůbec nereaguje a zůstane stát
  3) Gabriel začne couvat k uvolněnému Huntingtonovi a přestává strážit Robinsona

  Ještě pořád je tu však brankář, který z povahy své funkce má jednak výhodu v tom, že narozdíl od všech ostatních může rukama, zároveň má v určitých mezích právo zbourat vše kolem sebe. Malé vápno je prostě jeho teritorium, ve kterém musí být pánem a rozhodčí ho pochopitelně chrání před nejagresivnějšími zákroky soupeře, které by zabránily chycení míče.

  Ospina do toho ale jde naprosto tristně. Tohle fakt není sebevědomé chování ve vlastním teritoriu. Couvá, oči přilepené na míči, vůbec nepočítá s tím se soubojem o míč. Předvede jakýsi polovýskok, přičemž má obrovské štěstí, že ho Hungtington zasáhne loktem (vzhledem k tomu, že sledoval míč, tak to nebyl jeho záměř, ale tak na to se nehraje). Kdyby do toho šel Ospina pořádně, tak má míč v rukavicích a loket kdesi na hrudi a o faulu nemůže být řeč. Kdyby to rozhodčí pustil, tak bych se zas tak nedivil.

  Obecně mám pocit, že Ospina končí na zemi nějak často – ale možná je to jen můj dojem, pak mě vyveďte z omylu. Tak či tak v této situaci selháváme, kam se jen podívám, přičemž to přičítám zejména nesoustředěnosti, kterou už jsem tu nahoře kritizoval.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.