Hodnocení hráčů

Southampton 0:5 Arsenal –

Před zápasem jsem se na základě mizerné bilance se Southamptonem dost bál opačného průběhu, než jakým se utkání odvíjelo, nakonec jsem ale byl více než příjemně překvapen.

Brankář

 • 7,0

  Ospina dnes opravu plné rukavice práce neměl. Zneškodnil vše, co na něj šlo, pochytal centry a splnil si i své klasické ošetření. Ve 24. minutě špatně vyběhl a hráči Svatých měli prázdnou bránu, ale ani z toho nedokázali skórovat. Za rozhodnutého stavu si poté dovolil i pár kliček ala Szczesny, které mu naštěstí vyšly.

Obrana

 • 7,0

  Ze začátku mu vycházelo vše, čeho se dotkl. Tvořil šance pro Walcotta, který byl buď v ofsajdu, nebo mu střela nesedla. S postupem utkání už mu to ale tak dobře neklapalo, ve 24. minutě se nechal hloupě obejít, což vyústilo v již zmíněný Ospinův špatný výběh. V 53. minutě dokonce mohl dát gól, ale střela šla pouze na brankáře. Poté ještě párkrát ztratil míč vedoucí k protiútoku. Byl ale aktivní po celý zápas a šlo jej hodně cítit v útočné fázi hry.

 • 7,0

  Schopnosti ani jednoho ze stoperů nebyly úplně prověřeny, ale Rob ustál vše, co měl. Rád se účastní rozehrávky, což pramení v časté dlouhé míče, ale také ztráty. Dnes to ale škody nenapáchalo.

 • 7,0

  Téměř totožný výkon, jako Rob, hlavně co se týče rozehrávky a dlouhých míčů. Nejsem si úplně jistý, zda je to dobrá kombinace na těžší zápasy. Ve 28. minutě měl velkou šanci dát góla hlavou po skvěle zahrané standardce od Oxe.

 • 6,0

  Pro mě nejslabší výkon ze základní jedenáctky. Zpočátku si vedl dobře, ale poté začal chybovat. Ve 31. minutě fauloval těsně před vápnem po ztrátě Oxe, ve 45. a 76. minutě zařídil nebezpečné útoky Southamptonu po ztrátě míče. V útoku se mu také úplně nedařilo, dostával se do slibných šancí, které ale přišly vniveč po jeho nepřesných přihrávkách.

Záloha

 • 7,5

  Dobrý výkon na pozici posledního záložníka. Snažil se být jak v útoku, tak v obraně, a několikrát hasil pološance soupeře na úrovni stoperů. Do kombinace je také slušný a přihrává docela spolehlivě. Co mi ale nesedí je fakt, že se téměř vždy snaží něco vymyslet s míčem. To se nehodí v situacích, kdy je lepší míč odkopnout, což Niles téměř nedělá.

 • 9,0

  MAN OF THE MATCH

  Tohle byl jeden z nejlepších výkonů na pozici středního záložníka od Ramseyho snové sezóny (a tuto sezónu o parník nejlepší). Alex dal zapomenout na své náladové výkony z křídla, kdy přejde přes dva hráče, ale pokazí i triviální přihrávku. Byl naprosto všude - vyhrával silové souboje, vyšly mu i dva skluzy, skvěle držel balón a dribloval, kvalitně rozehrával standardní situace (viz Mustafiho šance v 28. minutě). Svůj výkon ale korunoval přesnými a nebezpečnými dlouhými přihrávkami. Asistoval Welbeckovi u jeho druhého gólu, zásoboval Walcotta kolmicemi do běhu (téměř identické situace v 35., 54. a 69. minutě - Walcott bohužel nebyl schopný akci gólově zakončit), u druhého gólu Walcotta akci začal svým průnikem a uvolněním Sancheze a v 89. minutě královsky poslal Pereze do duelu s brankářem, který bohužel perfektně zasáhl. A to vše při úspěšnosti přihrávek 91 %. Smutnou samozřejmostí u tak aktivního výkonu jsou ztráty, které jsem ale napočítal pouze tři. I přes Theovu a Dannyho bodovou smršť je pro mě dnes Alex mužem zápasu, a nic na tom nezmění ani fakt, že mu to hráči Sotonu dost ulehčili svým až tragickým výkonem.

 • 7,5

  Začátek zápasu byl jeho - ve třetí minutě mu byla zblokována střela, o minutu později poslal na bránu Pereze, který ale akci zazdil nepřesným centrem. Poté měl spíše záblesky geniality v podobě perfektní práce s míčem a odvahou při přecházení přes hráče soupeře, což mu jde perfektně (v tomto mi dost připomíná Diabyho). Technicky je na tom opravdu dobře a na svůj věk má i skvělý přehled na hřišti.

Útok

 • 9,0

  Pohádkový návrat do základní sestavy. Při prvním gólu zakončil libovým dloubáčkem, klíčem k druhému gólu byl perfektní první dotek s dlouhým míčem (zakončení zde bylo trochu se štěstím, ale na to se historie neptá). Asistoval také u prvního gólu Thea a mohl zkompletovat hattrick v 62. minutě, kdy ale místo střely chtěl prokličkovat "až do kuchyně" a míč ztratil. Celý zápas vypomáhal i Gibbsovi v obraně a brousil výstavně a neúnavně lajnu. Skvělý výkon.

 • 8,0

  Kvalitní výkon i přes to, že neskóroval. Hned ze začátku spálil šanci pokaženým centrem, poté ale stylově sklepnul Welbeckovi u prvního gólu. U poslední branky začal akci přesnou dlouhou přihrávkou do běhu Alexisovi, který si posléze připsal asistenci. Nezvládl souboj jeden na jednoho s gólmanem v 89. minutě

 • 9,0

  Theův pátý hattrick v dresu Arsenalu. Zpočátku se mu moc nedařilo - dobře si nabíhal, ale nedokázal akce správně zakončit a zúročit Oxovy nebezpečné přihrávky. Využil ale velmi nedůrazného bránění soupeře a třikrát uklidil míč do brány. Nakonec tedy také zvládl svůj návrat téměř dokonale.

Střídající

 • 7,5

  Přišel a asistoval na dva góly. Co víc si od střídajícího hráče přát? Škoda jen, že hodně akcí zazdil svými klasickými zasekávačkami ze strany doprostřed, a častým předržováním míče.

 • 6,0

  Zapojoval se do kombinací, ale nedařilo se mu úplně tak dobře, jak zbytku týmu.