Hodnocení hráčů

Sutton 0:2 Arsenal –

Sutton United. Tým, jejichž manažer nejen že pracuje zadarmo, ale zaplatil umělý trávník na stadionu. Tým, jehož záložník prohlásil, že si dá před zápasem devět kuřecích nugetek z McDonald’s. Tým, jehož náhradní brankař se stal ze dne na den slavným, protože váží 130 kilo a při zápase se cpe. Stadion, kde teče teplá voda pouze, když se zadaří. Vítejte v Suttonu.

Brankář

 • 5,0

  David dnes jednoduše nepředvedl jistý výkon. Ve 45. minutě nahrál přímo na kopačky soupeře, jehož zradilo až zakončení, v 60. minutě vyběhl pro balón po rohu, ale nedoskočil (zde měl alespoň náznak povinného zranění, čímž chtěl evidentně zamaskovat svou chybu). Jediným plusem byl dobrý výběh pro centr v 70. minutě plus chycená nějaká ta slabší střela. Měl také štěstí, když pumelice Suttonu pouze orazítkovala lokální tyč. Průměr.

Obrana

 • 5,0

  Další z nic moc výkonů. Ve 23. minutě přes sebe nechal projít obřího Gomise a ze hry neměl skoro nic, jelikož ani proti dnešnímu soupeři se mu v útočné fázi hry nedařilo a útok téměř nepodporoval (což se mu opět nedá vyčítat, když hraje mimo pozici).

 • 5,0

  Ne, nelíbil se mi ani dnes, absolutně mě zatím nepřesvědčil o svých kvalitách. Úspěšnost přihrávek si vylepšil na přijatelných 83 % - taky aby ne vzhledem k soupeři - nebezpečně vyhlížející chybu si ale neodpustil a ve 44. minutě, těsně před Ospinou, nepřesnou přihrávkou krásně namazal protihráči. V 57. minutě svým nepovedeným skluzem a propadem umožnil soupeři vystřelit.

 • 5,0

  Stejně jako Mustafi, ani Holding si neodpustí chybu při riskantní rozehrávce, dnes v 19. minutě. Poté si dovolil další risk při zpětné přihrávce na Ospinu, která nebyla úplně přesná, nakonec ale vše dobře dopadlo. K oběma stoperům bohužel není moc co dodat, kromě chyb, kterých se dopustili.

 • 5,0

  Nacho dnes, stejně jako celý tým, předvedl velké množství nepřesností počínajíc 10. minutou a pokračujíc po celý zápas (v průběhu už jsem si ani všechny ztráty našeho týmu nezapisoval, jelikož by mi upadla ruka). Po jeho centru a následné teči Iwobiho padl Walcottův gól, jinak přínos do útoku žádný. Dostával příležitosti k centrům, ale bohužel se mu nedařilo.

Záloha

 • Mohamed Elneny

  5,5

  Kamarád jeho herní přínos srovnal k UHO (univerzální hnědá omáčka) v jídelně a já s tím naprosto souhlasím. Elneny neurazí, ale nenadchne. Uběhne, posune míč, ale nic nevytvoří. On na tom hřišti je, aby tam bylo 11 hráčů. Nemyslím to ale úplně zle, jelikož to je přesně úděl náhradníka v jeho pozici - oběhat to a moc toho nepokazit. A to jeden z našich muslimských záložníků zvládá přijatelně.

 • 6,5

  Xhaka jako jeden z mála působil docela dobrým dojmem. Na můj vkus mi přišlo, že do toho nedal tolik, co mohl, přihrával ale docela dobře (dlouhé přihrávky jsou jeho největší předností - tím si dnes připsal asistenci na Lucasův gól), podržel míč, když bylo potřeba, dostal zbytečnou žlutou kartu, takže vlastně očekávaný výkon.

 • 4,5

  Nejslabší z týmu. Dle statistik byl sedmkrát obrán o míč - to je dost šílené číslo. Přišlo mi, že svého soupeře velmi podcenil a zkoušel kličky a elegantní herní prvky, vyšlo mu to ale snad jen jednou či dvakrát, zbytek tvoří právě těch sedm ztrát míče, jako například ve 20. minutě uprostřed pole. Ve 40. minutě to pak vyvrcholilo ztrátou míče na polovině Arsenalu a svou chybu napravil pouze s inkasovanou žlutou kartou. Byl správně vystřídán.

Útok

 • 5,5

  Adelaidův výkon přes kopírák, jen výraznější ve všech ohledech a s přibalenou asistencí na Walcottův gól. Nebyl mu tolikrát sebrán míč, zato jej poztrácel nepřesnými přihrávkami (18., 39., 49., 50. minuta a snad i další, které jsem přehlédl či nezapsal). V 29. minutě hezkou kolmicí vyslal dopředu Nacha, jehož centr ale nedopadl dobře. Ve 42. minutě se dostal sám do šance a na druhý gól asistoval tečí. Pro mě tedy dost rozporuplné představení nejlepšího mladého Afričana.

 • 5,5

  Jestli byl Iwobiho výkon rozporuplný, tak u Thea nevím, jestli brečet, nebo se smát. Vsítil gól po hezké kombinaci, mohl přidat i další třeba po střele ve 30. minutě či naservírované tutovce od Chamberlaina v 69. minutě, ale zklamal. To, že nedokáže projít přes hráče nebo se zapojit do kombinace všichni dávno víme, bohužel v zápase proti takovému soupeři se to ukáže v plné polní. Ztráty - 51., 59., 76., 79., 89. a já nevím kolikátá ještě další přehlédnutá minuta. Pokusil se o čtyři dribbles, uspěl ale pouze v jednom případě. Jeho protějšek na křídle Gomis se pokusil o jeden dribble méně, zato ve všech uspěl (!). Theo ale dnes vstřelil svůj 100. gól v dresu Arsenalu, tak na něj buďme hodní. Třeba se zlepší. Nebo taky ne.

 • 7,0

  MAN OF THE MATCH

  Na začátku sezóny jsem v hodnocení napsal, že mi pohybem, postavou a chováním na hřišti (a křestním jménem) připomíná o něco pohyblivějšího Podolskiho, dnes jsme za půlkou sezóny a Podolski se v něm odráží také díky stejnému přehlížení od Wengera. Lucas si každým zápasem řekne o základ, stejně jako dnes, ale pravděpodobně to nebude nic platné. Vstřelil pěkný gól - který byl podle mě myšlen spíš jako centr - a byl nejaktivnější z našeho útoku, přitom nemusel předvést tolik ztrát jako Walcott s Iwobim. Měl i další nebezpečnou střelu či sólo zakončené centrem v 64. minutě. Snad mu vydrží zdraví a probojuje se do základu.

Střídající

 • 6,5

  Výměna kus za kus s Elnenym o poločase byla hned znát. Alex se nevyvaroval nějakým ztrátám (63. a 77. minuta), zároveň ale například poslal do úniku Pereze v 64. minutě, dále se snažil několika kolmicemi najít rozběhnutého Thea (neúspěšně z obou stran) a v 69. minutě mu po perfektním sólu přihrál do tutovky, či sám ohrozil branku dvěma střelami. Jeho přínos pro hru byl tedy rozhodně pozitivní.

 • -

  Zastříhal si nohama, ale rozdíl už neudělal.

 • -

  To samé jako Alexis. Jen bez toho stříhání.