Hodnocení hráčů

Swansea 3:1 Arsenal –

Náš tým si dnes z Walesu odvezl zasloužených nula bodů.

Brankář

 • 3,0

  Ne, že by s prvním a posledním gólem mohl něco dělat, ale co předvedl u gólu druhého, to se jen tak nevidí. Obrovská chyba, a není to první v této sezóně. Nic dalšího k jeho výkonu nemusíme dodávat.

Obrana

 • 4,0

  Dnes nemohl přímo za žádný gól, ale jeho přínos byl minimální. V kombinaci opět nepoužitelný s velkým množstvím ztrát, dobré centry by se daly napočítat na jedné ruce osekané o tři prsty.

 • 5,0

  Co se týče defenzivy, tak ani on nemá větší podíl na inkasovaných gólech. Tedy svůj standard si odehrál, ale jeho práce s míčem také nebyla bůhvíco a několikrát míč odevzdal soupeři.

 • 3,5

  U druhého gólu přihrával Čechovi pod tlak, ale nebyla to neřešitelná situace, takže vinit jej asi nelze. To ve třetím gólu prsty měl, a to dost hluboko - nechal se ukázkově obejít až do vápna od Ayewa, dál už to všichni známe. Před touto situací se ještě sluší vypíchnout hloupou hlavičku před vápnem, kdy namazal Dyerovi a jeho střela skončila těsně vedle tyče.

 • 4,0

  Nacho pokračuje ve své bodové krasojízdě, náběh i gól perfektní. Bohužel tam, kde přidal v ofenzivě, ubral citelně v defenzivě. U druhého gólu nepochopitelně přidal tlak na obránce Arsenalu tím, že nechal pomalý míč dokutálet se až do outu, načež hráči Swansea stihli doběhnout k vápnu Arsenalu a "donutit" obranu k chybě. U třetího gólu se ukopl a Ayew tak měl možnost smlsnout si na Mustafim. V průběhu zápasu se nechal ještě dvakrát krásně vykoupat a hráči přes něj procházeli jako nůž máslem.

Záloha

 • Mohamed Elneny

  5,5

  MAN OF THE MATCH

  Dnes náš nejlepší záložník - také proto musel být stažen. Na začátku zabránil obrovské šanci parádním skluzem, v průběhu pak ještě stihl vykopnout podobně nebezpečný centr ve vápně. Ostatní již znáte - posouvání, běhání, tak jako vždy, nic víc, nic míň. Žádné vytvořené šance, ale žádná obrovská chyba.

 • 2,5

  Je až k neuvěření, že Granit u nás stále hraje základ. To, že neumí bránit a hráči přes něj chodí jako přes hologram už víme, to, že mnohokrát za zápas ztratí naivně balón také, dokonce jsme si zvykli na to, že tuto sezónu už jen posouvá míče do stran. Ale co předvádí v jeho "poziční hře" je opravdu vrchol. Při prvním gólu byl úplně mimo a nechal Clucase, kterého měl bránit, bez problému dát gól. Při třetím gólu si pomalu vyklusával k bráně, aby ležérně pokryl opět Clucase, jenže zrazu se zastavil a jednoduše PŘESTAL BRÁNIT. Myslím, že jsem v záloze Arsenalu zažil dost, ale tohle asi ještě ne.

 • 4,0

  Předvedl jednu hezkou patičku na Mkhitaryana ke konci zápasu, několikrát hloupě ztratil míč a zařídil tak soupeři protiútok, běhal zase na úrovni hrotového hráče, snažil se kombinovat, ale moc mu to nešlo. Snad se dostane po zranění co nejrychleji do formy.

Útok

 • 4,0

  V podstatě zahrál jako Ramsey, jen bez intenzivních náběhů a jednou pěknou střelou na bránu, která provětrala Fabianskiho.

 • 3,5

  Stále mu ještě nemohu upřít snahu - napadal, chtěl se zapojit do hry, chtěl kombinovat (a po příchodu Mkhitaryana se mu i nějaký ťukec povedl), ale jednoduše mu to nejde.

 • 5,5

  Zařídil náramnou přihrávkou jediný gól Arsenalu, ale hned záhy zbytečně ztratil míč na vlastní polovině, čehož hráči Swansea využili ve formě vyrovnávacího gólu. Nic dalšího už se mu vytvořit nepodařilo, dnes to nebyl ani jeho den.

Střídající

 • 5,0

  Jeho příchod znamenal lehký, ač málo postřehnutelný svěží vánek - hráči, zejména Özil, Ramsey a Lacazette si měli s kým narazit, i když je vidět, že ještě vůbec není s týmem sehraný (dokonale to lze vidět, když se snažil na konci přihrát Giroudovi do běhu). V závěrečné fázi vyslal nebezpečný střílený centr po patičce Ramseyho.

 • -

  Ani jeho příchod nás tentokrát nespasil, ale aspoň měl možnost se rozloučit s fanoušky.