Hodnocení hráčů

Valencia 2:4 Arsenal –

Přeji vskutku příjemný večer.
Dnes Arsenal vyjel na odvetu proti nepříjemnému soupeři ze Španělska s pozitivním výsledkem 3:1 z domácího zápasu. Začátek utkání sice jistě postrašil každého fanouška Kanonýrů, ale naštěstí se hráči s kanónem na hrudi vzchopili a nakonec nadělili fanouškům, po sérii zklamání v domácí soutěži, příjemný a pohodový postup do finále!

Brankář

 • 5,5

  Dostal dva góly, ovšem ani s jedním dle mého nemohl nic udělat. Při prvním gólu i díky lehké teči Lola dostal Gameiro perfektní míč před odkrytou bránu, ve druhém případě šlo zase o zblokovanou střelu a k míči bohužel kousek chyběl. Dnes poslal celých 35! dlouhých balónů, leč pouze 8 našlo spoluhráče. Nahrávky nebyly o moc lepší, jen jedna ze tří s úspěchem. Na druhou stranu má "druhou asistenci" u prvního gólu, za který přidávám půl bodu.

Obrana

 • 5,5

  Při prvním gólu, společně s celou obranou, zaspal a jen couval místo vystoupení proti soupeři, dokud neměl komu posunout míč blíže k naši bráně. Zbytek zápasu bez větší chyby, zaregistroval jsem ještě jeden slabý pokus o odehrání hlavou, po které pouze hodně nepřesně zakončoval Wass. Předvedl taky velmi dobrý sprinterský souboj s Gameirem, rozdal a také dostal v soubojích, ve kterých dnes ovšem nebyl tak silný, jak rozhodně dokáže být.

 • 5,5

  Podobně nevýrazný výkon jako jeho řecký kolega, se kterým se také podílel na první inkasované brance, kdy nezachytil náběh Rodriga a následně mu dovolil procpat s lehkou tečí míč až ke skórujícímu Gameirovi. U druhého gólu se trochu zastavil a zřejmě chtěl nechat Gameira v offsidu, no to se bohužel vůbec nepovedlo. Zbytek zápasu zvládal slušně, snad kromě pokusů o dlouhé míče, které nevycházeli ani jemu, ani Papamu.

 • 7,0

  Dnes nejlepší z obranné trojice. Vystihl 5 přihrávek soupeře, aktivně vystupoval a slušně rozehrával, rozdal 40 (stejně jako dva kolegové dohromady) přihrávek s přesností přes 90%. Vyhrál 5 duelů ze 6. Jednou lehce propadl v rychlostním souboji a kdyby společně se Seadem naprosto nezaspal při druhém gólu Valencie, bylo by to i na vyšší známku.

Záloha

 • 4,5

  Hned ze začátku zápasu zkazil dvě poměrně snadné přihrávky a nechával se obejít jako žáček. Takhle pokračoval celý zápas, Valencia útočila prakticky jen přes něj. Už nějakou dobu na mě působí hrozně zpomaleným dojmem, pozdě reaguje, není tak výbušný a proto se ještě víc ukazují nedostatky v obranné fázi. Pochvalu zaslouží za zvládnutý souboj s Gayou, který si přes něj chtěl získat penaltu, ale Ainsley se nenechal nachytat a odměnou mu jistě byla žlutá karta pro Gayu. Známka by byla ještě nižší, ale trochu se zachránil skvělou a rychlou kličkou, po které krásně naservíroval Aubovi na 2:3.

 • 7,0

  Při prvním gólu se snažil pressovat, respektive se postavil před protihráče, až u vápna soupeře a nechal tím za sebou velký prostor. Další menší výtka je situace ze 42. minuty, kdy při offsidu Wasse přestal okamžitě hrát a to, že to teď vyšlo je jen náplast. Offside to byl těsný a kolikrát už jsme z toho dostali gól? Zbytek zápasu krom otřesné střely z přímého kopu zvládl, v soubojích obstál, rozehrával kvalitně a v klidu až na dvě, tři vyjímky, ale z žádné nepramenilo přímé ohrožení naši svatyně. Přidal 1 klíčovou přihrávku, slušný výkon.

 • Lucas Torreira

  7,0

  Dnes asi mírně slabší ve středové dvojici, ale za to přidal asistenci, když přesně vycítil ten moment, kdy vyběhnout na zteč. Nechal se dvakrát obehrát, ve 34. minutě po skvělém návratu do obrany zbytečně zajel do Pareja, kterému z následného přímého kopu nechybělo moc k úspěšnému zásahu. Zbytek zápasu do střídání v 79. minutě zvládl dobře a svou práci si odvedl.

 • 6,0

  Jakoby už taky začal ztrácet ke konci sezóny energii, chybí mi jeho náběhy za obranu. Nebyl to žádný velkolepý výkon, ale opět silný a vítězný v soubojích, něco schytal i bokem, ale ustál to, jak je u něj zvykem. Aktivně se vracel v rychlosti a pomáhal obraně. Párkrát se snažil kombinovat u kraje hlavně s Mesutem, jenže nic, co by se dalo vypíchnout, se spoluhráči nevymyslel. Společně s Nachem zaspal u druhého gólu. Střídal v 70. minutě, při odchodu ze hřiště viditelně kulhal, zřejmě špatně došlápl při doskoku a snad bude v pořádku.

Útok

 • 10,0

  MAN OF THE MATCH

  Jasný MOTM, sám dal hattrick a lví podíl měl i na gólu Lacy. Vypadá to, že Laca si vzal Aubu na starost a vysvětlil mu, jak se bojuje. Srdnatý výkon, podstoupil 21!!! soubojů a 10 jich dokázal vyhrát, což je pro typ hráče, jakým je Auba neuvěřitelná známka bojovnosti a odhodlání. Při prvním gólu zabojoval , následně si krásně naběhl na Lacovo přiťuknutí hlavou a zakončení bylo lahůdkové. Důležitost gólu podle mě netřeba vysvětlovat, do onoho momentu to vypadalo na vážné problémy. Druhou branku mu nabídl AMN a gabonský střelec si poradil skvěle, ve skluzu nedal Netovi šanci. U třetího gólu krásně uspal obranu Valencie pár nahrávkami s Matteem, po kterých vystartoval pro přihrávku od Henrika a chladnokrevně zavěsil. Při brance Alexe vybojoval na dvakrát míč pro asitujícího Lucase. Kromě tohoto všeho navíc běhal dozadu, vykrýval prostory, předvedl pár kliček a připravil další tutovku pro Lacu, po které zazněla tyč. Nejlepší Aubův výkon v Arsenalu vůbec? Rozhodně, za mě ano! 11/10!

 • 3,5

  Mesut měl dnes svou klasickou náladu, kterou vystihne slovo "nezájem". Sice nahrával s velikou přesností (92%) a přidal dvě klíčové přihrávky, ale absolutně vypouštěl souboje, při napadání běžel vedle protihráče s míčem maximálně dva, tři metry a vzdal to. A to v zápase, kde jsem viděl nejednou Lacu/Aubu skoro až na kraji obrany. Nevyšla mu klička, pořádná rozdílová přihrávka, dokonce ani neudržel pořádně míč. Za mě ještě horší než Ainsley, protože ten Mesutův nezájem a jeho workrate, když se dobře nevyspí je něco neskutečného. Jeho teatrální obličeje a očividná frustrace při střídání mu taky nepřidala, stejně jako umlčující gesto k fanouškům Valencie po takovém "výkonu". Střídání mohlo přijít klidně dříve.

 • 8,5

  Jako vždy bojoval jako lev, pohlídal si i proti dnešnímu Aubovi pozici největšího bojovníka a absolvoval ještě o souboj více, tedy 22, z nichž 10 vyhrál. Opět znepříjemňoval hru každému protihráči, který měl odvahu ocitnout se v jeho blízkosti s míčem u nohy. V první velké šanci ještě neměl seřízenou mušku a orazítkoval tyč. Později ovšem ukázal opět skvělou práci s míčem na malém prostoru a po otočce napálil míč přesně k tyči. Předvedl více úspěšných kliček, vybojoval, jak je zvykem, nějaký ten balón při napadání, dostal dvakrát naloženo, ale v rámci fair-play hry to protihráčům pěkně vracel a rozdával taky. Připravil první gól pro parťáka Aubu.

Střídající

 • 6,5

  Oproti Mesutovi dnes ohromný upgrade. Napadal, nebál se souboje a přestože v nich nebyl kdovíjak úspěšný znepříjemňoval hru soupeři. Dvakrát zachytil přihrávku, bojoval o míče, v jednom případě téměř dostal Lacu do jasné šance, bohužel se mu nepovedlo nasměrovat přihrávku přesně a Garay mu zhatil plány. Chuť si spravil jednoduchou, ale zároveň velmi chytrou a povedenou asistencí na třetí gól Auby. Kvalitní výkon.

 • 5,5

  Přišel za zraněného Seada pomoct obraně, s čímž si víceméně poradil. Jednou se nechal společně s AMN jednoduše podběhnout a následně ho Mina posadil na zem, naštěstí to Ainsley uhasil. Rozdal pár přesných nahrávek, zkusil dlouhý pass bez většího úspěchu. Přišel a přidal se do dnešního průměru Papaho a Lola, ale bez nějakého fatálního momentu.

 • 6,0

  Přišel na posledních 10 minut za Lucase, pomohl uklidnit hru, přesně rozdával míč a zapojil se do akce u 4. gólu, při které sérií přihrávek s Aubou úplně ukolébali obranu Valencie ke spánku.

I přes špatné starty v obou zápasech nakonec naši borci zvládli semifinále se skvělým celkovým skóre 7:3, o kterém jsme si nedovolili ani snít a už se můžeme těšit na finále v Baku, kde nás doplní známá Londýnská Chelsea, jejíž hráči si i se štěstím poradili s Frankfurtem až v penaltovém rozstřelu. 29. května nás tedy čeká zápas, který hodně ovlivní celkový výsledek sezóny. Na jednu stranu se můžeme po dvou letech dočkat návratu do hlavní evropské soutěže a získat cennou trofej, na stranu druhou... to asi všichni víme. Nezbývá než fandit a doufat, aby Emery prokázal i s našim milovaným klubem, že Evropská liga je jeho soutěž.
P.S. Tohle je mé první hodnocení, takže doufám, že se aspoň trochu líbilo a rád přijmu jakoukoliv otevřenou, slušnou kritiku.

Komentáře

    • bflmpsvz (karma: 3356) #1

     Půl sezony ho nevidíš, když jej Emery nepostaví.Když hrál, tak téměř vždy patřil k tomu lepšímu, někdy nejlepšímu, co máme. A rozděloval bych dvě věci – přestřelený plat, který neodpovídá celkovým výkonům A zadruhé výkon v zápase. „Neřekl bych přestřelená, když si vezmeme, že to má byt papirove nase nejvetsi hvezda“. To budeš ainsleymu nebo Matteovi zvedat znamku, protože mají nejmenší plat?

     • bflmpsvz (karma: 3356) #1

      Já neříkám, že podává vždy TOP výkony a že se mu povede každý zápas, ale u něj je ta kvalita jasná, oko pro přihrávku stále má, přesnost taky (jako 92 % přihrávek přesnost, dvě klíčové – přitom za hodinu hry, ke konci by byl možná platnější – a za to 3,5 to je fakt úlet… Nezavinil žádný gól, neudělal velkou chybu atp. Jinak Mesut je ještě dobrej v tom, jak na sebe váže hráče a dává prostor Lacovi a Aubovi – i když to není prvoplánově vidět, někdy se třeba ani míče nedotkne, a pak jak se snaží tu hru rozpohybovat a umí držet míč. Podívej se na Xhaku, dnes nebyl špatný, ale on ten střed není schopen dominovat, a to má jako výšku a postavu. Zlášť to srovnání Xhaka 7 a Mesut 3,5 mi přijde fakt dost vysazené. (skoro ve všech hodnoceních, co jsem viděl, má Mesut více než Granit. Takže to možná nebude jen můj subjektivní pohled….)

      |
  • Acquanni (karma: 501) #1

   S jeho známkou jsem měl ohromný problém, původně jsem byl na 4,5, ale oproti Ainsleymu, který se aspoň snažil je to prostě rozdíl, snižoval jsem mu to ještě při opravování chyb, protože jsem furt nemohl zkousnout 4,5 u něj ve srovnání s ostatními. Ale musím říct, že bodové hodnocení je ještě větší oříšek, než jsem si vždy myslel ?

  • Martin (karma: 0) #1

   Vcerejsjm zapasem jsme se trosku vratili na zacatek sezony aneb, kdyz nemas pevnou obranu tak nejlepsi obranou je utok. A slova Emeryho o tom, jak chce soupere spise prestrilet. A ja jsem pro, ten fotbal me proste bavi. Je to sice o nervy, nahoru a dolu, ale takovy zapas proste cloveka strhne. Docela me mrzi, ze letosni rok se Auba trosku zasekl. Kolik by nam stacilo podobnych vykonu Auby po Novem roce? Jeden ci dva povedene zapasy, abychom se umistili na 3.miste? Je to sice skoda, ale sezona nekonci a ja verim, ze se nam nase utocne DUO predvede v podobnem duchu jeste aspon jednou v tom dulezitejsim zapase. Kazdopadne doufam v uspesne zakonceni sezony a nasledne se tesim na poradnou cistku v klubu a novy zacatek.

  • traged (karma: 4463) #1

   AMN je muj oblibenec, takze bych mu taky dal vic 🙂 Prvni pule byla fakt mizerna, pokazil i par prihravek – ze ale sli vsechny jejich utoky pres „jeho“ stranu bylo ale i proto ze se tam vysouval Gaya a Auba je proste spis utocnik a nestihal se obcas vracet, bylo tam nekolik precisleni. Pri 3tim golu ale ukazal co v nem je, takovy zrychleni s balonem snad nema ani Auba 🙂 10 pro Aubu urcitr ano a byl to jednoznacne jeho nejlepsi zapas za Arsenal, bojoval, chodil i do hlavickovych souboju(!!!), nadherne je tam vykoupal a prihral Lacovi do tutovky, k tomu hattrick, neni co dodat! Presne jak nekdo pise, kdyby takhle hral cely jaro tak jsme urcite v top4 🙁

  • Acquanni (karma: 501) #1

   Díky 😉
   Body u AMN a Ozila pro mě byly největší oříšek. AMN jsem chtěl dát původně víc, ale stejně jako u Mesuta jsem to nakonec snížil v porovnání s jinými známkami, prostě mi to nějak nesedělo mezi všemi. Ale souhlasím, že tam zlepšení přece jen v zápase bylo, tak snad se vytáhne ještě o další kus ve finále ?

 1. Bangbang (karma: 1436) #1

  musím říct, že mě osobně nebaví ten všeobecný hate na MO10, jak tady v hodnocení a diskuzi, tak třeba i včera z úst komentátorů zápasu na čt sport atd… nejde nasekat hráče podle šablony, aby se tvářili stejně, běhali stejně… dívala jsem se na známky na zahraničních webech a tam má 7 a určitě není nejhorší…

  • Acquanni (karma: 501) #1

   Mě taky dlouho nebavil, musím říct. Vím, že na webech jako whoscored neměl úplně zlou známku, ale tam je to o statistikách, Mesut měl 92% přesnost přihrávek, měl dvě klíčové, i když zrovna včera ani nevím, kde se mu to povedlo vzít. To stačí statisticky na slušnou známku. Ale co tam vidět není, je ten jeho přístup, to, že při napadání se na to po dvou metrech vyprdne. Kdyby se dneska snažil, aspoň běhal a trochu se pokusil opravdu pomoct týmu, měl by klidně se stejnými statistikami za mě tak 5,5, možná 6. Já ho měl vždy rád, ale když si vybere takový zápas, tak bych ho nejradši viděl střídat v 10. minutě ?

   • Acquanni (karma: 501) #1

    No, kouknul jsem na skysports a mirror. Podle Sky byl stejně dobrý jako Xhaka, Kola, Koss a dokonce i jako Monreal, pak tam má AMN 7 a je po Aubovi a Lacovi s Lucasem mezi nejlepšími. Mirror dal Aubovi a Kossovi shodně 8 ? Sokratis 5 a zbytek týmu všichni 7. Jako, poprvé jsem hodnotil a určitě je velký prostor k diskuzi na jiné subjektivní pocity a pohledy, takže nikomu nebudu předkládat svůj názor za ten opravdu správný, to vůbec. Ale tyhle hodnocení, ty jsou teda úplně mimo.

    • traged (karma: 4463) #1

     Kasli na to, co clovek to nazor, zalezi pak jak kdo cemu prilozi vahu – AMN v prvni pulce nekolikrat ty nabehy neubranil a u jejich prvniho golu se nepochopitelne vubec nevracel ve sprintu potom co spatne nacentroval – ve druhym ale dobre kombinoval a ten prunik a nahravka na gol byl paradni. Tak co mu dat za znamku? Ja bych dal vejs, treba 5.5 ale je to proste subjektivni…

     • Acquanni (karma: 501) #1

      Ty známky ze Sky a mirror mě jen fakt hodně zaskočili. Je to tak, taky jsem často nesouhlasil s jedním či druhým a třetím hráčem, tak si to konečně zkouším z druhé strany taky a fakt se to dává těžce. 5 jsem bral jako průměr a původně měl mít AMN právě 5,5 myslím, ale shodil jsem to ve srovnání s Kossem a Sokratisem, ti měli taky slabší chvíle, ale ne celý poločas no. Známky jsem obecně vybíral asi na pětkrát, když už jsem měl dopsáno..

      |
 2. Bangbang (karma: 1436) #1

  jinak jsme moc ráda za výsledek a postup do finále – šance na LM pořád žije a pořád je to v našich „rukách“, ale ze hry jsem dvakrát nadšená nebyla… jak se tady pořád dokola píše, jak máme průměrné hráče, tak třeba ten včerejšek dle mého rozhodla právě vyšší individuální kvalita našich hráčů… a teď pojďme vyhrát poslední dva zápasy letošní sezony -)))

  • Acquanni (karma: 501) #1

   Nacho u prvního gólu rozhodně nevině, pomohla teč Kosse, díky tomu míč skočil dokonale do prostoru mezi Nacha a Čecha. Nacho si nechával dobře trochu náskok směrem k bráně na Gameira, ale ten v poslední chvíli odskočil a kdo v takové situaci někdy byl určitě ví, že tohle nejde chytnout, když jde míč přesně. Když měl Miky šanci dávat Lacovi, tak by Garay taky neměl šanci, kdyby to dal Miky mezi něj a gólmana přesně.

    • Acquanni (karma: 501) #1

     Ono se to opravdu těžko chytá, Gameiro odskočil přesně v momentě nahrávky a k naši smůle to prostě od Kose změnilo lehce trasu dokonale pro Vale. Hrál jsem sice na pralesní úrovni, ale jako stoper jsem tyhle situace zažil a jakmile to letělo přesně mezi mě a brankáře dostatečnou rychlostí, tak jsem neudělal nic a to jsem za 9 let nezažil, že by mě někdo rychlostně trumfnul, no stejně mi to nepomohlo.

     • mc1897 (karma: 175) #1

      Iste, ale Monreal nehra okresnu ligu a velmi dobre vie co ma robit, Alebo mal by vediet. Ja nechallengujem ze mal zabranit goiu, ale ze ho velmi vyrazne ulahcil – ako v tej okresnej lige,

      |
 3. Buddha (karma: 324) #1

  Mesut možná trošku podhodnocen, ale na druhou stranu, byl to takový jeho klasický letošní průměr. Od něj prostě člověk očekává víc. Mirror dal Mesutovi 7 stejně jako Lacovi, to si zase řekněme, že asi ne. AMN měl hodně špatný první poločas, ano Auba mu zpočátku moc nepomohl, ale přesto individuálně co se týče bránění prostoru, 1v1, to bylo hodně špatný. Ale časem se zvedl i díky Aubovi, tak bych mu také přidal.
  Mimochodem každý klub dostane do Baku 6000 lístků, kapacita stadionu 68 700. To je ze strany UEFA absolutní výsměch, jakoby nestačilo, že se to hraje tak daleko, se špatným dopravní spojením ze západní Evropy, pro fans tohle bude hodně drahej výlet. Pro srovnání na finále LM v Madridu dostanou oba tábory 16600 lístků, přitom kapacita stadionu je úplně stejná. Já tohle vážně nechápu.

  • Gunner_Pav (karma: 10446) #1

   UEFA se evidentne snazi najit nove dno. Tohle je ulet a ne fotbal pro fanousky. Udelat finale v Asii, kam se fanousci poradne nedostanou a pak jeste orezat pocty listku, to snad ani nezaslouzi komentar.
   Cetl jsem na TW spousty fanousku, kteri si zabookovali cestu dopredu a ted nemaji dost kreditu a boji, ze listek nedostanou. Pritom bezne ta cesta z Londyna stoji kolem 1000 liber.

 4. Gunner_Pav (karma: 10446) #1

  Pridavam se k tem, kterym se nelibi znamka mesuta. On sice nijak nezaril, ale nebyl to ani zadny velky propadak od nej. Za mne spis takovy prumer, tj kolem 5.
  U AMn je to slozite. Za prvni puli bych mu dal tak trojku, ale ve druhe se vyrazne zvedl, coz korunoval i tou nahravkou. Celkove si tedy mslim, ze znamka kolem 5 odpovida.
  Stejne tak souhlasim s nekterymi, ze Nacho mozna ma az moc vysokou znamku. Statistiky ma pekne, ale preci jen ten druhy gol sel za nim. Sice v tu dobu uz o moc neslo, ale pokud obrance zavini gol, prijde mi 7 az moc, protoze priste by nas takovy gol mohl stat trofej.
  Kazdopadne jsem rad, ze jsme si prodlouzili sezonu a uchovali sance na LM. Ted bude klicove udrzet tym v tempu, protoze ta pauza pred finale je celkem nezvykla. Doufejme, ze UE pouzije vsechny sve zkusenosti a to finale uhrajeme. Vrhlo by to na celou sezonu uplne jine svetlo

 5. Gunner_Pav (karma: 10446) #1

  Jeste jeden OT k LM. Dnes jsem narazil na zajimavy clanek NY Times ohledne budouci mozne struktury LM a musim rict, ze UEFA se opet ukazala. Pokud opravdu projde navrh, kde 24 z 32 ucasntiku budou mit garantovane mista, tak to znici lokalni ligy. I v PL by se tak hralo v podstate jen o titul a sestup a top4 by pozbyla smyslu. Kdyz si vezmu, ze v nekterych sezonach byva titul bud jasny par kol pred koncem, nebo je to jen o dvou tymech, nedava cely ten navrh smysl. Nemluve o tom, ze by se jeste navysil rozdil mezi temito velkymi kluby a zbytkem diky garantovanym prijmum z nove LM pro prvni a malou sanci si na ne sahnout pro druhe.
  Je pravdou, ze UEFA musi s LM i EL neco udelat, protoze je tam az prilis zapasu o nicem, ale LM se nesmi skoro kompletne uzavrit a byt nezavisla na tabulkach lokalnich lig, protoze tim jim sebere velkou cast naboje. Obavam se ale, ze fanousci budou opet na poslednim miste a rozhodnou tradicne penize.

  • bflmpsvz (karma: 3356) #1

   Vyhledal jsem ten článek a zrovna tento systém mi přijde naprosto šílený a destrukční. Ale jak jsem nedávno psal, možná by stálo za to LM a EL trochu restrukturovat. Teda, ne tak, že TOP kluby to budou mít prostě napevno, ale aby ty TOP kluby z velkých lig (jako i Chelsea nebo Arsenal) mohly na základě umístění do LM. Anglie si zaslouží min. těch 6 míst – když se podíváš, kdo je na EL, tak to tak prostě je. Tohle vychází z historie, kdy ty kluby byly daleko vyrovnanější, záleželo na generaci hráčů atp., protože fotbal ještě nebyl jenom o penězích. Teď to tak, bohužel, je. Ale zase je nesmysl, aby lepší kluby opanovaly LM i EL, ony ty menší kluby pak prakticky nemají šanci (i když Ajax není TOP, pořád je to dost velký klub se zázemím, rozpočtem a hlavně je to semeniště pro mladé talenty. Teď mluvím o klubech jako je ten Partizan, Bruggy atp.).
   Jestli fakt není lepší to přeměnit tak, aby top kluby hrály proti sobě – pak bude oříšek se dostat i ze základní skupiny (pro top kluby je základní část LM většinou povinností, i za nás to tak bylo. Takhle by to bylo prostě napínavější). A ty kluby druhé kategorie by pak mohla se utkat o EL a skutečně by to taky bylo o nějaké soutěži – ne, že to vybrakují top kluby z velkých lig. Jak jsem říkal předtím, já pořád nevím, jak to vyřešit, ale faktem je, že ty nůžky se rozevírají tak jak tak a budou se rozevírat tak jak tak a připadá mi podivné, že v LM je prostě třeba 40 % klubů, které jsou evidentně, ale naprosto evidentně horší než třeba 10-20 % klubů, které startují v EL.

   Vím, že si to žádný klub nepřeje, protože je to zbytečné cestování navíc, ale namísto toho, aby se ty kluby zabetonovaly (jako to chce podle toho článku UEFA), tak prostě ještě navýšit význam kvalifikace. Že by ty kluby měly možnost se do LM probojovat, ale zároveň by do té kvalifikace fakt vstoupilo více týmů z PL, klidně sedm týmů z PL by mohlo teoreticky skončit v LM, ale třeba pět nebo čtyři z nich by ještě předtím musely podstoupit s dalšími týmy kvalifikaci. Tohle by mi dávalo větší smysl, akorát tohle nikdo nechce, protože kvalifikace není z finančního hlediska zajímavá….

   • Gunner_Pav (karma: 10446) #1

    Cilem by melo byt, aby se zmensil pocet zapasu ve kterych o nic nejde. V soucasnem formatu LM a castecne i EL je casto o postupujicich rozhodnuto brzy a setkavaji se tymy, ktere jsou vykonostne hodne jinde a to fanousky a hrace top tymu logicky moc nebavi.
    Uzavreni souteze je ale spatne. Jak pises, melo by se vic diskutovat o kvalifikaci. Za mne by nedavalo smysl do kvaliifikace posilat jeste vic tymu treba z PL, to by souteze opet jen rozsirilo a domaci lize ubralo smysl (pokud bys mel treba 6 tymu z PL, tak uz letos celkem dlouho neni o co hrat).
    Mne se celkem libi myslenka 3 soutezi, misto soucasnych 2. To by dalo moznost evropskeho fotbalu stejnemu mnozstvi tymu, jako je to ted (coz je myslim vic nez dostacujici) ale zmensilo by to pocet tymu v kazde soutezi. Do techto lig by se ale tymy meli dostavat pres sve lokalni souteze, pripadne v kombinaci s moznosti postupu pri uspechu v nizsi Evropske soutezi (neco jako je ted postup do LM pres vyhru v EL, ale rozsirenejsi). To by mohlo tymy vic motivovat nasazovat do poharu silne sestavy. Dulezite by taky bylo distribuovat penize z prav vic rovnomenre, tj aby nevznikal tak sileny rozdil mezi LM a EL. Vim, ze je to trochu socialismus, ale sport nemuze fungovat ciste kapitalisticky, protoze jeho nejvetsi devizou je schopnost konkurence. Pokud se oddeli nejaka spicka 24 tymu v Evrope, bude to spatne pro vsechny.

   • Gunner_Pav (karma: 10446) #1

    Casovani zapasu je trochu jina otazka. Na jednu stranu souhlasim s tim, ze by se mohlo hrat ve dva ruzne casy, ale opet se musi brat zretel na fanousky. Pokud hrajes od 7 CET, tak v Anglii je 6 a to v Londyne lidi proste nestihaji. Na druhou stranu, kdyz hrajes od 9 CET, tak pro fanousky na vychode (Turecko, atd.) to je silene pozde. Stejne tak by UEFA mela pracovat vic s lokalnimi FA, aby podminky byly podobne pro vsechny tymy. Nektere FA prizpusobuji lokalni zapasy (viz extrem v podobe Holandska, kde kvuli Ajaxu odlozili cele kolo), jine ne a pak ma jeden tym 3 dny na pripravu a druhy vic jak tyden, coz neni uplne fer.
    Ten novy navrh navic pocita i se zapasy o vikendu, coz by jeste vic narusilo lokalni ligy a to mi prijde jako ulet.

    • Acquanni (karma: 501) #1

     To je pravda, každopádně jak sám píšeš, tak když se hraje např. v Turecku, tak ani ten běžný čas v 9 není moc dobrý. Tak či tak by se při honbě za ziskem radši měli řešit menší posuny času, než to, co chtějí vymýšlet. I kdybychom měli hrát 10 let v EL, tak ten systém má smysl a 4 týmy z TOP lig (možných je i 5 v případě postupu přes vitězství v LM či EL) je dostatek, že zrovna v Anglii minimálně jeden, nebo dva týmy ostrouhají, tak to prostě je a nevidím v tom problém. Mít jistou LM, tak zrovna pro náš klub by to mohl být větší problém, než přínos. Náš laskavý majitel by pak neměl už vůbec žádný důvod investovat, na což už teď jen marně čekáme.

     • Gunner_Pav (karma: 10446) #1

      Nejen pro nas. Spousty majitelu by si mohlo rict, ze prijem zajisteny, lokalni titul daleko, tak proc investovat, kdyz muze jen tahat penize z fanousku za listky a TV prava.
      Hlavne je ale to uzavreni ligy proti vsemu sportovnimu duchu. Kdyz do LM tym postoupi, tak si toho fanousci jinak vazi, nez kdyby to mel jiste. Ono to staci videt u nas. Cca 20 let jsme tam byli a spouste fanousku uz to prislo jako samozrejmost a umisteni v top4 nebrali jako uspech. Ted naopak vsichni chteji abychom se tam vratili, protoze se ukazalo, ze byt mimo je tezke.

      |
 6. Andrej (karma: 1482) #1

  Vcera bol rozhodujuci faktor Auba o tom niet pochyb. Hlavne po jeho prvom gole sme tu nervozitu zo seba striasli a bol to klucovy moment zapasu, pretoze Valencia nas pekne tlacila a pri nasej obranej hre a psychike nechcem vediet ako by to dopadlo keby Auba ten svoj den nemal. Podla mna si vybral najlepsi zapas kde mohol zaziarit. Neviem ci mu niekto prehovoril do duse ale konecne zacal vyuzivat svoje prednosti rychlost nabehy,klucky, 1 na 1 on a AL si neskutocne sadli doplnuju sa ako jin a jang kazdy ma svoj styl sranda ze sa takto nasli prave v Arsenale za co som velmi rad 🙂 Co sa tyka finale s Chelsea nebude hrat ich najlepsi obranca, dalej otazny je Kante a vcera sa im zranil Christiansen. Posledny zapas na ES proti nim sme mali najviac nabehanych km v historii merania, takze by som zvolil rovnaku taktiku pressingu predsa zas tak silny tim nemaju podla mna tam je top len Hazard a Kante … ostatni priemer az podpriemer pre „velkoklub“. Snad budu mat AL a PEA svoj den a nasa obrana bude pevnejsia ako ju pozname. Je to situacia ako stvorena pre Emeryho verim ze tu EL da 🙂

  • bflmpsvz (karma: 3356) #1

   Je to jeden zápas, já si myslím, že to nakonec je i hrozně o náhodě. Jasně, přípravou a taktikou můžeme jít té náhodě napřed, ale i o tom to je.. Auba může zazářit, nebo může mít zápas, jako míval dříve, že bude úplně neviditelný. Poslední měsíc jsem počítal, kdo co vyhraje a ukázalo se to jako úplný nesmysl. Prostě uvidíme, je to jediný zápas a nepochybuji, že Chelsea bude namotivovaná. A jinak až tak průměrný team teda nemají. Jorginho je taky hráč, Willian. Azpilicueta. Asi bych neřekl, že podprůměr….

   • Andrej (karma: 1482) #1

    Tak jasne vsetko uvidime az v zapase ukaze sa ci nato mame 🙂 LM berem skor ako moznost novych financii, nemyslim si ze tam mame este co robit hlavne budu klucove nakupy novych hracov ci odchody, az potom sa uvidi kam vlastne smerujeme. Azpiho berem to je makac 🙂 ale skus spomenut Jorginha a Williana pred fans Chelsea neviem ci budu zdielat tvoj nazor 😀

    • bflmpsvz (karma: 3356) #1

     To je jak tady, vlastní fans jsou podle mě nakonec vždycky kritičtější než cizí 😀 Jenom bych Chelsea nepodceňoval, určitě těžší soupeř než Eintracht (i když náhodou docela organizovaný celek…). Jenom nechápu, proč je to finále v Baku. Bral bych ještě nějaký rozvojový program, ale Ázer je fakt dost hnusná oligarchie, kde porušou lidská práva a pokud to někdo trochu sleduje, tak ví, že alíjev (už počtvrté prezident, který jmenoval svou manželku viceprezidentkou 😀 ) tam dlouhodobě vede dost nenávistnou a válečnou rétoriku proti Arménii. Kdyby Rusko nemělo v Arménii základny, tak si myslím, že už by je tam regulérně rozesral, od té doby, co zbohatl na plynu a ropě, na to Ázerbajdžán má. Jako já jsem pro, aby UEFA měla i svou politickou stránku, že chce být proti rasismu a pomoci spíše upozaděným zemím, to beru. Ale kvůli prachům jezdit za autokratem z relativně malého státečku mi přijde mimo.

     • Andrej (karma: 1482) #1

      No prave pozeral som aj Frankfurt a normalne som nevedel ze koho chcem vo finale pretoze mali neskutocne nasadenie a mozno by bol problem ze by sme nevedeli co od nich cakat, pretoze ked na nas niekto vyleti mame velky problem … predsa len s Chelsea uz skusenosti ako take mame a svoj styl moc nemenia.Co sa tyka vlastnych fans a kritizovanie hracov je niekedy prehnane a niekedy zas nemoze byt nahoda ze 99% vlastnych fans nadava treba na Mustafiho ked kazdy vidi ze je to kopyto.

      |
 7. killerhammer (karma: 4234) #1

  Hodnotenie fajn,
  ja by som ale pridal Čechovi, lebo ten nákop na prvý gól bol úžasný, bolo vidno, že Petr chce hrať to finále, Valencia nás dusila, záloha nedokázala udržať loptu, tak proste kopol loptu na Lacu a bol z toho gól 😉
  Pre mňa kľúčový moment zápasu, lebo sme boli pár minút od gólu na 2:0 ale po našom góle sa úplne zmenil priebeh zápasu.
  Potom samozrejme Mesut určite vyššia známka ako 3,5.
  Trochu som ho sledoval, snažil sa presovať aj hlboko brániť (áno, on často nedotiahne tie činnosti do konca, čo je problém, ale včera to nebol problém), mal tam aj nejaké ofenzívne momenty, takže určite minimálne priemerný výkon a teda známku 5 alebo 6 by si zaslúžil.

 8. killerhammer (karma: 4234) #1

  Čo sa týka finále, tak Chelsea sa ohromne obávam.
  Veril som tomu Frankfurtu, v prdĺžení ale mali strašnú smolu.
  Teraz sme v situácii, že musíme poraziť veľmi silný team aby sme vybojovali LM.
  Budeme pod veľkým tlakom.
  A naopak Chelsea bez akéhokoľvek tlaku nás môže úplne odfajčiť 🙁
  Ale možno už chlapci z Chelsea budú vo finále hlavou na dovolenkách 😉

 9. Japanas (karma: 3689) #1

  To Acquanni : díky za první HH. Za mě povedené. Slovně jednoznačně. A k diskuzi o AMN a MO. Já bych dal třeba AMN ještě milň, protože nám během prvních 20 minut svým přístupem mohl prohrát zápas. A to, že udělal náhru na gól, kdy už bylo vymalováno, to není úplně důležité…
  A MO ? To není žádný hate na něj. Ten kluk je evidentně úplně jinde, než před pár lety. Bohužel. A Emerymu nezbylo nic jiného, než ho střídat chvilku po půlce…hraje dlouhodobě průměrně…a na svůj plat podprůměrně…

    • Acquanni (karma: 501) #1

     Snad se Ainsley nabudí, protože s reakcemi, co má poslední dobu, ho Hazard neskutečně vytočí. Hector s ním měl taky vždy velké problémy, ale hodně mu pomáhala právě rychlost a reakce to trochu hasit. Musíme doufat, že zrovna Eden nechytí slinu, už jsme to přímo s Arsenalem zažili.
     Jinak k Mikymu, je to neuvěřitelná hovadina. Hráč Evropské národnosti, který 10 let hraje v Evropě a nemůže nastoupit ve finále Evropské ligy… Kvůli politice, kterou ve fotbale sama UEFA od hráčů a klubů nechce. Ale oni můžou, šašci. Nejhorší je, že tam prostě nemůže vůbec jet, to jako když vyhrajeme, tak Miky bude u televize doma sedět? Nespravedlivé, kruté.

 10. marcosinos (karma: 437) #1

  Co vůbec myslíte, že všechno potřebujeme ? Odchází doufám Elneny, Welbeck, Mkhitaryan , Mustafi, Cech, Jenkinson. Za Elnenyho bych stáhl zpátky Chambersa může hrát na třech pozicích, je HG a je určitě platnější i herně jako on. Dál bych koupil univerzálního (wing-)beka kterej zahraje nalevo i pravo, četl jsem spekulace o Alabovi, to by byla pecka. Chce to koupit náhradu za Ramseyho bot-to-box, ale tam opravdu top hráč, jinak si nepomůžeme. Aspon jedno křídlo a v podstatě nahrazení Welbecka a Mhitaryana v jednom, možná bych hledal i u Ajaxu . K tomu bych dal šanci Nelsonovi proti Suarezovi, protože za těch pár minut v Hoff toho stihnul hodně. A u stopera to chce taky top kvalitu, protože my těch stoperů máme strašně moc, ale není tam žádná jistota, kdyby Koss měl 27 let možná by jsme ani nepotřebovali, ale co se dá dělat, Je to spoustu změn, ale zase by mělo spoustu platů(hráčů) odejít, takže bych v tom neviděl problém. Po první sezoně Emeryho jde vidět kde máme mezery, otázka je jestli mu na to dají prostředky.

 11. mc1897 (karma: 175) #1

  Velmi vela ludi si neuvedomuje ulohy beka a wingbeka v 4-2-3-1 a 3-5-2….
  Potom si tu clovek precita kometare nad ktorymi musi len krutit hlavou. Je to skoda.
  K finale dve veci – pevne dufam, ze bude hrat Luiz, voci kotremu je aj Mustafi hviezda.
  A druha ze Chelsea je Hazard. Skoda ze Bells je out, on nanho vedel zahrat.
  Finale rozhodne ci AMN zahra na Hazarda.
  Ja mu verim, len musi mat: 1. jasne instrukcie, a 2. pomoc praveho stredaka a praveho stopera.
  Este sa bojim Oliho.,,,

 12. bflmpsvz (karma: 3356) #1

  Jinak, aby bylo jasné, co je azerský režim – krom zavírání novinářů a nefér volbám (kvůli kterým už tam ani pozorovatelé OBSE nejezdí, protože neměli podmínky, aby je mohli zkontrolovat…) a politickým vězňům a všemu…
  „Ramil Safarov (ázerbájdžánsky Ramil Sahib oğlu Səfərov, * 25. srpna 1977 Džebrail) je ázerbájdžánský důstojník, který v únoru 2004 zavraždil svého arménského kolegu Gurgena Margarjana.
  Začátkem roku 2004 byl vyslán na školení pro důstojníky členských zemí programu Partnerství pro mír, které hostila Národní univerzita obrany Mikuláše Zrinského v Budapešti. V noci z 18. na 19. února vstoupil na ubytovně do pokoje arménského účastníka kursu Margarjana a zasadil mu šestnáct ran sekyrou, kterými téměř oddělil jeho tělo od hlavy. Pak se vydal zabít dalšího arménského vojáka Hajka Makučjana, ale dveře jeho pokoje byly zamčené. Safarov se pokusil rozbít dveře sekyrou, ale probudil tím ostatní spící vojáky, kteří ho odzbrojili a přivolali policii.
  Safarov byl postaven před soud, kde svůj čin vysvětlil nenávistí k Arménům, kteří okupovali jeho rodiště. V dubnu 2006 byl vynesen rozsudek: Safarov byl za vraždu a pokus o vraždu odsouzen k doživotnímu odnětí svobody s tím, že o propuštění může požádat až po uplynutí třiceti let. Rozhodnutí soudu vyvolalo v Ázerbájdžánu rozsáhlé protesty a ombudsmanka Elmira Sulejmanovová požádala o vydání Safarova do vlasti. V roce 2012 se maďarská vláda rozhodla na základě Štrasburské konvence z roku 1983 o výměně vězněných osob žádosti vyhovět a předat Safarova k odpykání zbytku trestu do Ázerbájdžánu. Poté, co 31. srpna 2012 přiletěl Safarov do Baku, byl přivítán jako národní hrdina, prezident Ilham Alijev ho omilostnil, povýšil ho na majora, přidělil mu státní byt a vyplatil vysoké finanční odškodné za dobu strávenou ve vězení.“ – výňatek z Wiki (nechtělo se mi přepisovat), každopádně je to pravdivé, tohle byla známá kauza. Ono to vypadá, že i když standardně Miky nemůže dostat vízum, protože ty země spolu nekomunikují, jde spíše o to, že nikdo nemůže zaručit jeho bezpečnost (Miky jako kapitán a vůbec nejlepší hráč Arménie historie). To vízum můžou dát ve speciálním režimu, ale za celou tu dobu asi nikdo nezaručí, že nějaký magor se jej nepokusí mu ublížit nebo rovnou zabít, možností bude relativně dost a takových magorů se tam najde taky dost, když tyhle vraždy legitimizuje prezident a z vrahů se stávají národní hrdinové. K tomu prezident Alijev na oficiálním účtu si dlouhodobě jede bomby, že Arménie se nehodí ani pro kolonii, protože Arméni jsou méně než otroci atd. (i přesto, že s arménskými diplomaty jedná, ale jako správný autokrat-to-be prostě doma jede masivní propagandu). Já prostě furt nechápu, jak jenom kvůli prachům tohle mohla UEFA udělat (i ty lístky, to vypadá, jako by si to prostě zaplatili ti oligarchové a Alilejv sám, když pro fanoušky tam je jenom 12 tisíc míst, přitom kapacita více než šestinásobná.)

  V Británii se objevují názory, že pokud nezajistí bezpečnost Mikyho (což nikdo úplně zaručit nemůže), že bychom to měli bojkotovat. A já s tím souhlasím. Nestane se to, protože nám jde moc o to vyhrát a prostě kluby nemají koule, ale správné by bylo, kdyby to oba kluby prostě odmítly (Chelsea i Arsenal, resp. ideálně všechny čtyři, ať pak nehraje finále Frankurt a Valencia, ale to se prostě nestane). Docela by mě to zajímalo, jak by to UEFA vyřešila.

  Někdo může namítat, že to nemáme řešit, že fotbal není politický. Ale to UEFA dělá politiku, kvůli prachům to dají to pofidérní krajiny, kde je mrda korupčníků – prakticky celá vládnoucí klaka napojená na klan Alijevů, ale mají ropu a plyn a peníze. Tak jim to tam dají, i když nemůžou garantovat bezpečnost hráčů. A politika to je hlavně pro Alijeva, protože tohle mu všechno přidává body a pomáhá udržovat svou práva porušující vládu. (Na kavkaze jsem taky byl, ve „všech“ třech (oficiálních) státech, kdyby mi někdo chtěl říkat, že nevím, o čem mluvím, ale zkušenost turisty v Baku, který se příliš nezajímá a hlavně který nebyl v reálném Ázerbajdžánu, ne jen turistickém, je fakt trochu jiná).

  Tohle je fakt šílené rozhodnutí….

  • Acquanni (karma: 501) #1

   Super zpracovaný komentář a do podrobna až odborně shrnuto, jaký fail to je. Souhlasím, že by se to mělo bojkotovat, ale k tomu asi nedojde a i kdyby to chtěl Arsenal udělat, tak by si UEFA poradila. Stačilo by pohrozit klubu vyřazením z Evropských soutěží v případě odmítnutí nastoupit tam a co může Arsenal udělat, když úplně bez pohárů by se odpálil už totálně. UEFA by se k tomu měla postavit čelem a tu bezpečnost prostě zařídit. Když to dají do rizikové oblasti a ještě tím pěkně poškodí jeden tým, měli by se postarat o nápravu, bohužel to nečekám, to asi nikdo.

  • Gunner_Pav (karma: 10446) #1

   Bohuzel sportovnim asociacim penize nesmrdi. Neni to jen o Baku, ale MS v Kataru, OH v Cine (dokonce dvakrat behem par let), F1 vsude mozne (vcetne velke ceny Evropy prave v Baku), MS v hazene v Kataru, kde jeste domaci tlacili, co to slo a takhle by se dalo pokracovat dal.
   Tentokrat je ten nesmysl jeste vic akcentovany, protoze je to EL a hraje se v Asii a protoze je mozne, ze tam MkH nebude moc jet, coz je opravdu ulet. Samozrejme o cestovani fanousku ani nemluve. Ostatne proc myslet na fanousky. UEFA porad jeste nechape, ze vsechny ty penize jdou od fanousku. Nebyt fanousku, nejsou sponzori, nejsou prachy za TV prava, neni nic. Ono to muze jit postupne, ale ta fanouskovska zakladna taky neni navzdy. Prehnana komercializace se uz u nekterych sportu projevuje odlivem fanousku (zatim aspon tech na miste, jako napr u F1). Fotbal bez fanousku na miste pak bude ztracet i atraktivitu pro TV. Ale asi si timhle procesem ten sport musi projit, aby doslo k urcite katazri

  • bflmpsvz (karma: 3356) #1

   Co jsem viděl, tak prý nabízejí něco okolo 17-20 mega. (Těch 35 mega liber je částka, za kterou jsme jej vykoupili z Valencie…). Jako lepší než nic, ale osobně jsem doufal, že to bude spíše region 20-30 mega, ať neproděláme až takovou ztrátu (dáme ho za půlku), ale nakonec fakt bude dobrý jakýkoliv peníz+body za zbytečně ztracené zápasy navíc :D. + Se prý Bordeaux zajímá o Elnenyho (protože tréner Bordeaux jej zná z Basileje). Když za tyhle dva dostaneme 30-35 mega tak to bude hezké (to sice utratíme tak za Frasera, ale ok…). A Manolas má mít údajně od července výkupku něco přes třicet mega, což by bylo v pohodě (jestli prodáme elneny+mustafi a za to přijde manolas, tak jsem v klidu, akorát budeme mít dost řeckou obranu 😀 😀 ). Každopádně bude problém, že na tři měsíce zabanovali Mino Raiolu, pod kterého spadá Manolas, ale taky Miky – takže nebude tak jednoduché se jej zbavit. Já nevím, jak tohle funguje, znamená to prakticky, že s těmi hráči se teď nedá obchodovat?

   • jakub (karma: 12566) #1

    Myslím, že bude mít okolo sebe dost lidí co pro něj dělaj a ty obchody se normálně uzavřou, jen on tu provizi dostane nějak bokem, to samý jak když trenér dostane zákaz na lavičku a stejně pak vidíte jak používá telefon ke komunikaci. Na Raiolovi je zvláštní jak mu hodně pomohl Pavel Nedvěd se Zdeňkem Zemanem v Itálii, tím že prodal Nedvěda do Juve a pak jim dovedl Zlatana. A o pár let později mají agenti takovou moc a tak nehorázný provize. Víte v čem s přehledem vede ligu Liverpool? V tom kolik v létě zaplatili peněz agentům 44 miliónů, druhá Chelsea 26 a my 11, jen za agenty, to jsou hrozný peníze. Jinak ty fakt čekáš že ti Bordeaux dá 15 miliónů za Elnenyho? Bordeaux je aktuálně 14. v lize a jejich nákupy jsou většinou okolo 4 -8 miliónů. Jo ještě dovětek, dali jsme na agenty asi o 40 000 víc než slepice, které ale nikoho nepřivedli.

    • bflmpsvz (karma: 3356) #1

     Nemyslel jsem, že by Elneny byl za 15 (to fakt ne, tam to vidím max. 8-10…) Ale Doufal jsem, že za toho Musatafiho bychom aspoň 20+ mohli získat, když už stál 35 mega (liber)… Je to sice docela nekopa a zaviní hrozně moc gólů, ale statistiky má pořád relativně dobré (na jejich základě jsme jej ostatně koupili). A taky to bylo moje přání, doufání, ne, že sei myslím, že to tak bude…. .

     • jakub (karma: 12566) #1

      Hele statistiky má super, jen prostě má ty svoje blikance, kdy udělá naprosto stupidní rozhodnutí a to se na ceně asi projeví docela dost. Pro mě je to za 20 docela přijatelnej stoper, pokud chceš hrát ten střed tabulky, Snad jedině, že bys ho prodal do Ruska nebo třeba Čína, v Evropě je 20 mega pro spoustu klubů rozpočet na víc přestupových oken a pro ty bohatší, se vyplatí víc třeba Manolas a nebo Alderwereld kteří mají ty výkupní klauzole okolo těch 30. Pro mě se spíš nabízí otázka jak ho případně nahradit, jestli vzít někoho jako byl loni Sokratis, nebo zkusit rovnou TOP stopera, s tím že ti pak budou chybět peníze na jiný posty.

      |
     • bflmpsvz (karma: 3356) #1

      No jo, tak údajně jej chce ten Gazidis do Milana. Druhou věcí je, že zpětně je každý generál (i já!), ale když jsme ho kupovali, tak byl asi důvod, proč jej povolali do německého nároďáku, ze španělska fakt přicházel jako spasitel s velmi dobrou pověstí. Prej se jej sice potom Valencia snažila zbavit, ale nemůžou z nás jen tak neopodstatněně vytáhnout takovou pálku, takže něco v něm být muselo. Třeba mu paradoxně pomalejší liga a narůst sebevědomí pomůže… Mimochodem, když se podívám na dobový tisk a dobové blogy, tak jsou oslavné, že je nepochopitelné, že AW konečně koupil top-class CB a všechny důvody, proč Mustafi spasí Arsenal 😀

      |
     • jakub (karma: 12566) #1

      Já myslím, že AC přijde o Romagnoliho, protože jim někdo, za něj dá pořádnou raketu a pokud za něj přivedou Mustafiho, nevím jestli se jim to vyplatí. Cena byla vysoká asi proto, že přicházel poslední den, proto taková suma. Jo to byly doby 100 mega za jedno léto, to byl sen každýho fanouška, Sánchez, Ozil a Cazorla k tomu. Tenkrát všechno vypadalo fajn.

      |
     • bflmpsvz (karma: 3356) #1

      Jinak já bych klidně zkusil Tarkowského. Má dobrý věk, fyzické dispozice, je to Brit, ale přesto by mohla být slušná cena a přijde mi teda jako dobrý obránce, který v lepším klubu může jenom vyrůst, za své výkony už si vysloužil dva starty za naroďák. (Ale údajně jej chtějí Lišky jako náhradu za Maguira…) Já vlastně nevím, proč skoro vůbec nenakupujeme v PL (a když, tak úplné mladíčky jako svého času Theo, Ox, Rambo, Holding, Cahmbers, Jenks…). Ale nenakupujeme hotové hráče, přitom to docela pro jiné týmy funguje. Zrovna úspěch Liverpoolu je postavený i na dobrém nákupu z PL v předešlých sezonách (poslední okno sice dali palbu, ale jinak mají fakt dobré příchody) – Milner, Matip a Solanke přišli zadarmo (Solankeho rok na to, co podepsal, prodali za 21+ mega), Shaqiri za 14,7 mega ze sestupového Stoke (u nás by byl nej. křídlo…), Robertson za 9 mega ze sestupového Hull, Wijnaldum ze sestupového Newcastlu (i když už stál 27,5) – ale všechny tyhle ceny jsou v eurech, takže na libry to vypadá ještě lépe. Jasně, třeba takový nákup Lallany se jim zase nevydařil, ale jinak celkově udělali dost levných a chytrých obchodů a nakonec i takový Mané přišel z PL. Nevím, prož z PL tak málo kupujeme hotové hráče. I v PL se dá nakoupit dobře a levně… Jenom nesmíme přeplatit hned tu největší kometu. Ale třeba takového Frasera a Tarkowského bych aspoň zkusil.

      |
     • jakub (karma: 12566) #1

      Ten Fraser bude asi Top 3 poměr cena výkon na trhu. Tarkowski se mi taky líbil jen nevím jak moc si rozumí s rozehrávkou a hrou pod tlakem. Ten Shaqiri za ty peníze byl skvělej nákup, toho Robertsona doteď nechápu, jak někdo tak dobrej mohl jít za tak málo a nikdo si ho nevšiml. My asi budeme mít problém s Homegrown hráči, pokud odejde Jenko, neví se jak to bude s Martinézem a kdyby odešel ještě třeba Chambers, takže čekám že i v Anglii se budeme dívat na posily.

      |
 13. Ales Zverina (karma: 187) #1

  Co se tyka Mesuta tak hral mizerne,kdyby ne nebyl by stridan v 62min.Osobne Vam seru na to jak se tvari nebo kolik toho nabeha ve sprintu,ten hrac tam je od toho aby tvoril a snazil se v pressingu pressovat ale ani jedno nedela,v podstate neni videt.On by mel diktovat tempo hry byt casto na miči byt viden ale to si pojdme rict ze ma jeden zapas z deseti,jasny muzeme se tady placat pres ramena a tvrdit jaky to je pašák ale bohuzel uz neni ta doba kdy v Realu byl nejlepsi hrac na svem postu je nenavratne pryc,fotbal se vydal jinym smerem a Mesut ten smer nazachytil nebo spis nechtel zachytit,samozrejme on ma stale co nabidnout ale uz ne v top teamu ktrerym zajiste chceme byt

   • bflmpsvz (karma: 3356) #1

    Když jsme u té tváře, oni si jej totiž z Valencie pamatují, ještě jak hrál za Real, a když střídal, tak jej vypískali (fanoušci Valencie, celý staďák…) Já ho nechci bránit, jako top fotbalista by i na to měl být asi zvyklý, jenom, že to nebude nic moc příjemný pocit (snad při hře to může ještě motivovat, „že jim ukáže“, ale když střídal a ještě šel takticky pomalu, tak mu to asi příliš příjemné prostě nebylo, odtud ty ksichty a gesto umlčení. S Unaiem si normálně hezky plácli. Jasně, kdyby byl otrlý, tak může se tvářit, jakože mu tleskají a poděkovat divákům a tím je ještě více vyhajpovat, ale Mesut je spíše citlivý a takhle prostě nereaguje. Jej to vykolejilo…). Já bych to viděl v tomto kontextu, skrze bazální lidské pochopení a vcítění se do situace a do hodnocení bych to prostě nezatahoval…

 14. Luhla (karma: 1321) #1

  OT
  na BBC píšou: From the start of next season outfield players will be able to receive goal-kicks from inside their own penalty area. Until now, touching the ball before it had gone outside the box would result in a re-take, and in an era when clubs stretch the play more than ever before this should be an important tweak.
  Rozumíte tomu někdo? Znamená to, že pokud se rozehraje volný přímý kop z vlastního vápna, bude se moct přihrát vlastnímu hráči ve vápně a nemusí se s balonem ven? Změní to nějak hru?

 15. Marek (karma: 2932) #1

  Ja som nazoru že Mesut ozil ma pre nas už len maketingovu hodnotu ak by sme ho predali tak by sa o arsenale zase hovorilo že je to mužstvo bez hviezdi a to bol aj dvôvod prečo dostal tak vysoky plat pretože po odchode alexisa sme si nemohli dovoliť po marketingovej stranke prisť aj o ozila preto je to tak ako to je proste mesut je superstar bohužial už len mimo ihriska no čo sa tika propagaci reklam a dalšich marketigovych veci je pre nas stale dvôležit verte či nie naviac dresov sa tento rok zase predalo s menom Mesut ozil takže pokial bude majitelom zarabať tak ho určite nepredaju lebo by ho museli nahradiť hračom ktory ma rovnaku marketingovu hodnotu a taky hrači stoja neskutočne palky bohužial futbal už nieje len o futbale

  • bflmpsvz (karma: 3356) #1

   Hvězda ale není na vždy. Mesut dokáže být tím hráčem, který dá odpověď, proč se dívat na fotbal. V tom s tebou souhlasím a v tom má hodnotu, ale když je na kvalitativním ústupu, tak i ten marketingový přínos nebude takový. Nehledě na to, že největší přínos je při přestupu (viz CR7). Potom je logičtější jej prodat (kdyby jej někdo chtěl kvůli té marketingové hodnotě, jak říkáš..) a nakoupit novou „hvězdu“. Mesut určitě není na vrcholu nějaké „hvězdnosti“… Já si teda myslím, že Mesut má ještě stále nám, co nabídnout, ale za poloviční plat, to je podle mě to, co triggeruje nejvíce lidí… Druhou věcí je, že Mesut prodlužoval, tak ve dvou předcházejících sezonách měl stats v PL+LM – 8 G, 20 A (z toho 19 jenom v PL, s přehledem nejvíce big chances created ze všech a dost pravděpodobně tehdy nejlepší playmaker PL), další sezonu 12G, 14A a konečně v sezoně, kdy podepisoval – 5G, 14A – sice jako by šel výkonnostně dolů, an druou stranu odehrál cca 8 celých zápasů méně, takže to taky ovlivní ty statistiky. Prostě jako playmaker patřil k top v PL, určitou dobu byl, troufám si tvrdit, úplně TOP, rozdílový hráč, i když ne kompletní (bránění, aerials..). Problém taky je, že prostě nesedí typologicky do hry (snad většiny trenérů). AW jej přímo chtěl a měl hru postavenou na Özilových přednostech (i přesto, že kolikrát byl Mesut utopený na křídle, přitom…) Ale ten plat je třeba brát taky v tomhle kontextu a kontextu, že Alexis by šel zadarmo a tak, tak, že jsme jej prodali do Manu a za stejnou cenu ještě dostali Mikyho. Kdyby nám takhle utekli oba dva hráči, tak nás to hodí do dost nelichotivé situace. Tým, ze kterého utíkají nej. hvězdy skoro zadarmo (což ve skutečnosti docela na nás sedí). Ten Mesutův kontrakt prostě vychází z jeho předešlých sezon a z té paniky… A ty kontrakty jsou prostě na takhle dlouho, s tím se moc neudělá. Spíše mě překvapuje, že se nerozjel systém nějaké základní báze a pak hodně bonus podle výkonnosti (jasně, ony jsou takové ty celkové bonusy, ale regulérně bych to postavil tak, že by takový mesut měl třeba 180k-200k a podle jednotlivých výkonů by si mohl přijít až na těch 300-350k… Muselo by se vymyslet, jak by se odměňovali golmani, obránci atp. – ale když máme tak cyhtrá data, že jenom na jejich základě kupujeme hráče, tak by to snad mohlo posloužit, záleží pouze na metodice… Na druhou stranu, chápu, že na tohle ti agenti a hráči nechtějí přistoupit, protože chtějí mít jistotu, dlouhodobou rozvahu atp. Ale aspoň zčásti by to prostě vyrušilo to, že pak hráč, který má takovou raketu, „underperforms“… Prostě by měl kvůli tomu v praxi poloviční plat.. Tým by tak zároveň byl motivovaný dát vše a v každém zápasy „nejen pro tým“, ale i proto, aby vlastně dokázal výrazně navýšit svůj plat. (A současný fotbal prostě je skoro jen o penězích). Když se týmu bude dařit=hráči dostanou zaplaceno více=ale zároveň budeme více vydělávat… Ale je mi jasné, že by k nám žádný hráč za těchto podmínek prostě nechtěl… Proč, když může dostat ty prachy ideálně rovnou, že…

 16. bflmpsvz (karma: 3356) #1

  Jinak dnes bych klidně poslal do základu Mavra, Willocka i Nketiaha. Naši hráči jsou ještě uthaní z EL a zbytečně riskovat zranění, už nám o nic nejde, i kdy Slepice prohrály, tak prostě ten GD za jeden zápas prostě nedotáhnem. Navíc Burnley půjde dost na dlouhé balony a tady by nám Mavro mohl pomoci (ostatně i Mustafi, odvracení nákopů je jednou z jeho předností). Naopak Willock a Nketiah jako mladíci můžou Burnley překvapit – ještě mají jiný herní drive…

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.