Hodnocení hráčů

Watford 0:3 Arsenal – Hodnocení hráčů

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

Po reprezentační přestávce nás čekalo utkání  ve Watfordu. Hráčům se první poločas příliš nedařilo, ale vše si vynahradili v poločase druhém a nakonec pohodovým výsledkem odvážejí na sever Londýna všechny tři body. Jaké byly výkony našich hráčů?

Brankář

 • 7,0

  Velice poklidný zápas pro Petra. V zápase řešil pouze dvě vážnější situace, kdy v prvním případě vyrazil tvrdou střelu ze střední vzdálenosti. V druhém případě pohotově pokryl nepříjemně tečovaný pokus útočícího hráče. Ve zbytku zápasu neměl větší práci, pár stažených centrů, několik odkopů. Vše bez problému a další nula v dresu s kanónem.

Obrana

 • 7,0

  Naprosto bezproblémový výkon v jeho hlavní činnosti, tudíž bránění. K tomu přidal pár efektivních ofenzivních výpadů, když v prvním poločase posílal přihrávku do prázdné brány nabíhajícímu Nachovi. Ve druhém poločase se blýskl svojí prací a přihrávkou na gól Aarona. Celkově podal stabilní a povedený výkon jak v obranné, tak v útočné fázi.

 • 6,0

  Dle mého solidně zvládnutý zápas ze strany Pera. Měl tam par horších momentů – dvakrát to zaskřípalo v rozehrávce, jednou nestačil rychlosti útočníka Watfordu a fauloval za žlutou kartu. Jinak působil dobrým dojmem, rozehrávka ve většině případů typicky na prvního hráče tzv. na jistotu.

 • 7,0

  Po zranění byl hlavně v úvodu zápasu hodně vidět. Dobře zastavoval pokusy o útočné akce soupeřů, vyhrával hlavičkové souboje, zaskakoval za chyby ostatních. V průběhu poločasu měl i pár miniaturních zaváhání – asi vlivem lehké ztráty koncentrace, ale brzy se chytil a předváděl opět výborné obranné zákroky. V průběhu prvního poločasu ještě nebezpečně zakončoval po rohu. Ve druhém poločase byl víceméně bez práce. Jsem velmi rád, že je tak brzy zpátky v našem týmu.

 • 6,5

  Standartní Nachův výkon. V obranné fázi bez problému. Jen jedno zaváhání mu připisuju, kdy se na osamoceného Čecha řítil Ighalo, který právě využil Nachova špatného postavení. Jinak typický Nacho, v útočné fázi poměrně aktivní hlavně v kombinaci v trojúhelníku Nacho-Alexis-Mesut. Připsal si jeden nepřesný centr.

Záloha

 • 7,0

  Svou roli splnil opět na výbornou. Neprostupná zeď, zabiják soupeřových protiútoků a velký bojovník. Tak bych charakterizoval Francise. Dnes se mu jednou stalo, že byl přetlačen Deeneyem, ale vše vyřešil Čech. Dobře vyvážel míče, párkrát hezky zrychlil hru dlouhým pasem do strany. V 60. Minutě se možná zbytečně snažil míč uhrát sám a vyprodukoval faul proti nám. Ke konci si troufl trošku více zaútočit. Další kvalitní Francisův výkon.

 • 7,5

  Dribling a přehled na hřišti na maximální světové úrovni. Troufám si tvrdit, že je možná tím nejlepším hráčem světa při práci s míčem na stísněném prostoru. Spoustu založení útoků, mraky kombinací se spoluhráči. Jedna velice důležitá průniková přihrávka na Mesuta před gólem Alexise. Prostě další parádní výkon našeho malého velkého pokladu.

 • 7,5

  První poločas dnes nebyl jeho. Byl málo vidět, nedostával se příliš do hry. V prvním dějství hry se připomněl výrazněji při kombinaci právě Mesut-Alexis, kdy měl následnou šanci Aaron. V nastavení prvního poločasu pak ještě krásně oslovil opět Aarona. Ve druhém poločase se dostával více do hry, otevírala se mu velká část pravé strany hřiště a Mesut tak mohl ukazovat svoje schopnosti. Při prvním gólu se štěstím přiklepl nebo snad ani nepřiklepl Alexisovi. Ve druhém případě parádně pod sebe naservíroval míč Oliemu. Myslím, že minimálně statisticky s jeho výkonem musíme být dnes spokojeni.

Útok

 • 7,5

  Aaron to má hodně v hlavě. Je to neskutečný dříč, bojovník a nevynechá prostě na hřišti vůbec nic. Bylo vidět, že pětiminutovka, kdy na něj diváci nesmyslně bučeli, mu neseděla, najednou to nebylo úplně ono. V prvním poločase spálil velikou šanci po pasu tuším Alexise. V nastavení prvního poločasu chtěl konečně protrhnout střeleckou smůlu, ale pálil dost vedle. V poločase druhém hrál spíše ze středu, zatímco Mesut z kraje hřiště. V tomto zápase to Arsénovi vyšlo a my tak začali dominovat vlivem Aarona a samozřejmě i únavy domacích právě uprostřed hřiště. Tím se začali uvolňovat prostory a nakonec i Mesut z toho vyprodukoval dvě gólové přihrávky. Takže dneska na výbornou – tento tah. Jinak ještě je krásné, jak Aaron několik vteřin po přeběhnutí statistiky počtu naběhaných kilometrů (9,92 km), vezme míč a sprintem ho poctivě vyveze a založí další akci. Klobouk před ním, mám ho rád.

 • 7,5

  Nezastavitelná mašina. Neustále v náběhu připraven ohrožovat branku protihráčů. Spoustu naběhaných a odmakaných kilometrů. Krásná přihrávka na Aarona do čisté gólové šance. Uvolnění Santiho před svým gólem. Další množství náznaků šanci nebo vytvořených šancí. Ano, Alexis je zpátky v plné síle.

 • 5,5

  Dnes poněkud osamocen a docela neviditelný. V úvodu měl jednu lehkou hlavičku po parádním pase Aarona, ale Gomes byl pozorný. Pak se ze hry docela vytratil, snažil se, ale nedařilo se mu dostat se do kombinace, na míč. Měl pár slušných náběhů, ale vždy byl nachytán v offsidu, nebo nedostal přesnou přihrávku. Odmakal to, góla nedal, přesto mu děkuji za jeho snahu a těším se na další jeho góly.

Střídající

 • 7,0

  Dnes neodmítnul svoji první šanci a s přehledem ji proměnil. Dále se snažil sklepávat míče a sbírat je ze vzduchu. Byl minimálně v polovině případů úspěšný. Po Santiho rohu vyprášil tvrdou hlavou rukavice gólmana domácích. Sympatický výkon Olieho, také on má zdá se formu.

 • 6,0

  Měl pár akcí, ve kterých táhl míč směrem k bráně. V prvním případě špatně nahrál, další dopadli též většinou nezdarem. Mám pocit, že trpí malým sebevědomím. V situaci, kdy klidně mohl vběhnout mezi stopery a trošku jim pomotat hlavy volil raději zpětnou přihrávku. Jinak neoslnil ani neurazil, dobrých deset minut pro Alexe.

 • 5,5

  Vlastně nemám moc co hodnotit. Nic hasit nemusel, svoje odehrál. Jednou si srandovně stoupl na míče. Jeho úloha asi nebude už úplně na hřišti, ale spíš v kabině. Asi je to jeho poslední sezóna v Arsenalu, tak snad bude moci zvednout další pohár nad hlavu.

Dneska jsem nezvolil hráče utkání. Vážně nevím, váhám mezi triem Alexis, Santi, Mesut. Takže dnes je to na vás. Já mám svého koně, ale nechám si to pro sebe a uvidím, jak budete reagovat v komentářích.

V týdnu nás čeká Bayern, snad uhrajeme kloudný výsledek a oživíme šanci na postup ze skupiny.

Brbci

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.