Hodnocení hráčů

WBA 2:1 Arsenal –

Den, kdy Arsenal nechal po třinácti kolech vystoupit až na špičku ligy lišky z Leicesteru City.

Brankář

 • 5,0

  Jediný zákrok předvedl po břevnu WBA, ale u vlastního gólu Artety si mohl určitě počínat lépe. Těžko hodnotit, když neměl nic víc na práci.

Obrana

 • 4,0

  Když se ještě kdysi dávno na začátku zápasu Baggies mihli v útočné polovině Arsenalu, měl Hector dost problémy, a to hlavně s McCleanem - párkrát se nechal obejít nebo nezblokoval centr, hlavně si ale nepohlídal jeho náběh u druhého gólu a také s Artetou neuhlídali u prvního gólu hlavičkujícího Morrisona. Centry dnes jako na houpačce, pár skvělých, pár bídných. Je dost možné, že Hector nebyl úplně stoprocentně fit, jelikož takto slabý zápas už dlouho neměl.

 • 4,0

  Opět příšerný výkon, i když nezavinil žádný z gólů. Hlavně v prvním poločase prohrál až moc hlaviček a celý zápas byl úplně mimo - jednou přímo nahrál soupeři do brejku a celkově se velmi špatně orientoval. Při situaci, kdy k němu letěl před pokutovým územím míč a on ho bez jakékoliv námahy přenechal soupeři, jsem si opravdu říkal, jak může ještě vůbec hrát základ. Gabriel má také svoje chvilky, ale nedovedu si představit, že by byl ve finále horší, než aktuálně Per.

 • 5,5

  Až na zmatečné bránění prvního gólu a jedné špatné rozehrávky ke konci zápasu mu nemám moc co vytknout.

 • 5,5

  Ze začátku se nechal jednou či dvakrát obejít, dobře ale podporoval ofenzívu.

Záloha

 • -

  Upřímně si u něj nevybavuju nic. Bohužel jen zranění. Pokud to bude na delší dobu, je to obrovský problém - pokud tedy Arséne nedá šanci například Bielikovi a ten se jí chytí. Jinak adekvátní náhrada není - ani Flamini a už vůbec ne Arteta.

 • 5,0

  Už druhý nevýrazný výkon po sobě. Vůbec nebyl tou ústřední postavou, která přenáší hru a tahá za nitky. Nejvíce byl vidět až ke konci, kdy ale jen při klasické házené předával míč ze strany na stranu. Jeho dlouhé přihrávky dnes nenacházely cíle. Měl smůlu při penaltě, jelikož nešťastně podklouzl a míč skončil po vzoru Ramose vysoko nad bránou. Santi je dlouhodobě velmi důležitým hráčem ve středu pole, za poslední dobu by si ale zasloužil na nějaký ten zápas sednout. Snad až se vrátí Aaron.

 • 7,0

  Připsal si další asistenci - jeho bilance je až neuvěřitelná. Mimo toho také vykouzlil pár hezkých kolmic, například na svého miláčka Flaminiho. Často se dokázal hezky vyšvihnout z přesily. Orazítkoval i tyč, ale na druhou stranu druhý gól padl po jeho ztratě míče ve středu pole.

Útok

 • 7,5

  MAN OF THE MATCH

  Dnes to stálo na něm a na Mesutovi - bohužel. Nikdo jiný nebyl schopný nic vymyslet. Alexis dřel jako kůň (vždyť už nehrál fotbal celé čtyři dny) a byl kreativnější než kdy jindy - připravil šance Campbellovi, Özilovi (který nastřelil tyč) a Gibbsovi. Také vybojoval penaltu a sám mohl dát gól či dva, ale chybělo mu štěstí. Předvedl pár efektivních kliček a akcí, jeho hra tak byla opět velmi atraktivní na pohled. Vypadá to, že se dostává zpět do formy po kratší sérii nevýrazných výkonů.

 • 6,0

  Dal gól, ale tím to také bohužel skončilo. Dnes nebyl vůbec vidět - žádné kombinace zády k brance, téměř žádné sklepávání a málo vyhraných soubojů ve vzduchu. Jednodušeji řečeno od něj očekávám mnohem víc.

 • 5,5

  Ve finále nic moc nepřinesl a byl správně vystřídán. Měl šanci dát gól, poctivě se vracel (to se od něj ale čeká) a tím párkrát dobře vybojoval míč. Jednou zapomněl uzavřít při vráceném balónu do pokutového území ofsajdovou past a vznikl tím zmatek před bránou. Pokud je Joel v pomyslné hierarchii až za ním, možná bych byl zvědavý, jak by si vedl Reine-Adelaide.

Střídající

 • 3,0

  Přišel a zařídil dva góly West Bromu. Po jeho diskutabilním faulu si s Hectorem nepohlídali Morrisona a druhý gól byl velmi, ale velmi hloupý a špatný. To, co jej kdysi zdobilo, už jej nezdobí - přesné přenášení hry, skvělý přehled a chytré defenzivní zákroky, kterými si kompenzoval chybějící rychlost. Věk prostě zastavit nelze, ale o to je smutnější, že na hřišti stále vídáme teď už jen stín kdysi důležitého kapitána. Předvedl přesně jeden defenzivní zákrok, po kterém byl vystřídán (čert ví, co mu je). Bod má za to, že účes stále drží.

 • 5,5

  Žádná hitparáda to nebyla, když WBA nastřelili břevno, nepohlídal si hlavičujícího hráče. Dostal se do jedné šance po krásné přihrávce Mesuta a celkově se snažil obléhat s týmem šestnáctku soupeře.

 • 4,5

  Dnes ukázal dvě věci - že si umí skvěle nabíhat a také že umí spálit velké šance. Naprostou tutovku od Alexise poslal mimo bránu a další šanci, poněkud těžší na skórování, zahodil také. Několikrát také zbytečně ztratil míč a na spoluhráčích bylo vidět, jak začínají být na jeho ztráty alergičtí. Jestli chce ukázat, že má na Arsenal, měl by začít hned další zápas, jelikož jeho vlak mu pomalu, ale jistě ujíždí.

Nejsmutnější věc na dnešku je pohled na našeho vyčpělého kapitána, resp. asistenta. Tohle je prostě chyba Arséna a jeho volby sestavy. Když už nepřišla posila na defenzivní štít, měl zapracovat někoho mladého, kdo by se na hřišti alespoň trochu hýbal. Ale to sem vlastně nepatří a navíc to každý ví. Dnešní výkon byl slabý a je potřeba více než dva hráče na to, aby se zápas vyhrál. Jsem zvědavý na další zápas proti Záhřebu. Hlavně se musíme modlit za brzké uzdravení Francise, to je teď absolutně klíčkový faktor.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.