Hodnocení hráčů

West Ham 1:5 Arsenal –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

v sobotní podvečer jsme zavítali na olympijský stadion v Londýně, kde jsme se střetli s domácím West Hamem. Zápas nabídl parádní podívanou plnou ofenzivního fotbalu. Arsenal si odváží zaslouženě tři body.

Brankář

 • 6,0

  Petr zůstal dnes opět spíše divákem. V první vážnější situaci podržel svůj tým proti střele Laziniho. Poté byl víceméně bez práce, při obdrženém gólu, kterému předcházel skvělý Payetův přímý kop, pouze bezmocně přihlížel. Jednou se mu hrubě nepovedl odkop od brány, celkově však pohodová výhra pro Petra.

Obrana

 • 6,0

  Svoji netradiční misi i dnes zvládl obstojně. Jeho strana určitě nehořela a defenzivní činnosti si Gabriel plnil velice dobře. V ofenzivě se spíše oťukával a bylo vidět, že tuto hru nemá rozhodně příliš zažitou. Působí však na pozici pravého obránce lépe než trápící se Carl.

 • 7,0

  Ofenzivní výpady West Hamu zvládali stopeři dnes, až na drobné výjimky ,opět velmi dobře. Klasika - spousta vyhraných hlaviček a soubojů. Skhodran založil gólovou akci svým vyjetím a přihrávkou na Alexise. V prvním poločase mohl rozvlnit síť i on sám hlavou. Pohodový zápas pro stopery, dnes šťít v podobě Coqa s Xhakou fungoval velmi dobře, což jim usnadnilo spoustu práce.

 • 7,0

  Je to opravdu tvrďák, dokazuje to nejen svojí nekompromisní hrou, ale velice rychle se dokáže oklepat z bolestivých faulů na jeho osobu. Opět velice dobrý výkon, vypíchl bych jeho důležitý zákrok v 55. minutě, kterým zabránil jistému gólu na 1:1. Je skvělé mít tak kvalitní stoperskou dvojici.

 • 6,5

  Nacho dnes podal velmi dobrý výkon. V defenzivě neměl příliš práce, ale zvládal ji s lehkostí, kterou u něj již příliš nevídáme. V útoku hlavně v úvodu velmi velmi aktivní, kdy poslal do vápna velké množství centrů. Jen jsem přesvědčen, že ty centry dávané z hranice malého vápna musí být v drtivé většině případů přesné. Nachovi se to povedlo až na čtvrtý pokus, což je velká škoda a trošku to kazilo jeho skvělý ofenzivní začátek. Ve druhém poločase naservíroval šanci pro Ramseyho a dorážejícího Özila.

Záloha

 • 7,5

  Velice přesvědčivý výkon. V defenzivě velmi dobrý, jeho časté předskočení protihráče pomáhá naší ofenzivě a zvyšuje tlak na obránce soupeře. Dnes jsem se podivoval jeho kombinační vyspělostí na stísněném prostoru, kterou zvládal opravdu velmi dobře. Svojí činností vybojoval první gól, ve dvou okamžicích však lehce zaváhal, při šanci Laziniho ho měl dle mého navázat právě on, ve druhém případě nebezpečně ztratil míč nedaleko velkého vápna. Nutno podotknout, že po nešťastné žluté kartě musel trochu ubrat plyn a dávat si velký pozor při soubojích. Byl však jedním z nejlepších hráčů na hřišti.

 • 6,0

  Granit byl dnes poněkud neviditelný. Nezapojoval se příliš do kombinace a vše hlídal ze zadních pozic jako maják, který je připraven okamžitě zastavit vznikající protiútok soupeře. Měl jednu zblokovanou střelu a pěkný pokus o dlouhou přihrávku na Alexise. Vzhledem k poklidnému výkonu stoperů je evidentní, že s Coqem odvedli dobrou práci. Můj pocit je takový, že není úplně tak zapálen do hry jako většina ostatních, což mu na jeho výkonech trochu škodí.

 • 7,0

  Alexis mu naservíroval jeden z nejsnadnějších gólů kariéry. Mesut posílal nezjištné přihrávky na spoluhráče, opět byly k vidění pohledné kombinace s Alexisem. Protiútoky řešil Mesut často velmi dobře, na rozdíl od některých svých kolegů. Škoda dorážky po šanci Aarona. Dnes odvedl takový svůj standart, nebyl to úplně jeho zápas, protože byl výrazně zastíněn jinými ofenzivními hráči. Přesto odvedl dobrý výkon.

Útok

 • 6,0

  Theo byl dnes nejméně viditelným ofenzivním hráčem. Moc mu to nešlo, nezapojoval se příliš do kombinace, v šancích mu vždy chyběl kousek ke kvalitnějšímu zakončení. Arséne správně vycítil, že Theovi to jde dnes z ofenzivního tria nejméně a správně ho vystřídal. V poslední době upadá trochu z toho svého boomu, kdy na začátku roku byl opravdu výborný. Nyní je "pouze" dobrý. Věřím však, že brzy najde svoji optimální formu a bude postrachem obran.

 • 10,0

  MAN OF THE MATCH

  Na Alexisovu radost ze hry je radost se koukat. Je naprosto neuvěřitelný, nesobecký, sebekritický, nikdy se nevzdávající dříč. Jsem fascinován jeho touhou a chutí v každém zápase. Celé představení začal pěknými zrychleními hry, kdy posílal do šancí Mesuta či Oxe. Následovalo spoustu krásných kombinací, pasů. První gól nesobecky s přehledem odevzdal na konto Mesuta. Alexise je velmi těžké bránit, často posílá nečekané přihrávky, střílí v okamžicích, kdy by to nikdo nečekal. A ono to funguje velmi velmi dobře. Krásné góly, krásné fotbalové okamžiky a lahůdka v podání zakončení třetího gólu. Dneska prostě za 10 s MOTM na zádech. Nádhera.

 • 8,5

  Alex se dnes ukázal ve skvělém světle. Krásný gól, přihrávka na gól Alexise a další vytvořené šance ukázali, že Alex musí být nyní první volbou na pozici levého křídla. Odpouštím mu i velké množství ztracených míčů, špatně vyřešených akcí, atd. Proč by mu nemohlo být odpuštěno stejného prohřešku, jehož jsme často svědkem u božského Alexise. Chválím ho za jeho poctivou defenzivní činnost, kdo nevěří pusťte si 42. minutu a jeho příkladný návrat. Gól byl lahůdkový a konečně se mu to povedlo. Má skvělou kopací techniku, což konečně potvrdil. Jen tak dál.

Střídající

 • 6,5

  Aaron opět přišel jako náhradník a opět hrál s velkou chutí a větší lehkostí než v pohárovém zápase. Párkrát se zapojil do kombinace, škoda jeho dvou šancí, gól by mu určitě pomohl ustálit jeho nevyrovnané výkony. Mě se jeho pobyt na hřišti líbil.

 • -

  Za pár vteřin na hřišti toho moc nestihl. Jedna zblokovaná přihrávka, na druhou stranu pár vyslaných z jeho kopaček na spoluhráče. Nic víc, nic míň.

 • Mohamed Elneny

  -

  Taktické střídání, minuty v Premier League pro Mohameda.