Hodnocení hráčů

: West Ham – Arsenal 0:0

Po nevýrazném výkonu si odvážíme z London Stadium pouze bod.

Brankář

 • 4,0

  Je trochu divné dát golmánovi podprůměrnou známku, když měl čisté konto, ale Petr neměl ani jediný zákrok. Ani jednou domácí nevystřelili na bránu. Ten jeden bod mu strhnu za opětovně nesmyslné boxování míče. V jednom případě v traektorii letu míče po vyboxování naštěstí nikdo nenacházel a v druhém ho zachránil faul Arnautoviče na Koscielného. U gólu z offside a střele Chicarita byl namanazenej, ale v obou případech by to musel byto top zákrok, kterých od něj už vidíme zřídkakdy.

Obrana

 • 5,0

  Směrem dozadu solidní a bez chyb, ale směrem dopředu opět slabší. Nechápu, proč se více nesnaží chodit 1 na 1. Proti Saints mu to jednou výborně vyšlo, umí to. Těžko říct, jestli to jsou pokyny od Wengera, který opět nechce riskovat ztrátu míče a případný break, ale Hectorovy centry mají tak minimální úspěšnost, že je pak v ofenzívně prakticky na nic.

 • 6,0

  Do 89. minuty kvalitní výkon. S tím málem, co kladiváři měli, si naše obrana poradila na výbornou. Pak ale přišla riskantní přihrávka a z následného chaosu vznikla největší šance domácích, kdy Chicaritovu střelu zastavilo břevno.

 • 6,0

  otožné hodnocení. Do onoho momentu si se svým stoperským kolegou počínali velmi dobře. Nacho se o vzniklý zmatek přičinil nesmyslnou tečí. Kdyby balón nechal, Miles by ho pravděpodobně v klidu odpálil pryč.

 • 7,0

  Velmi milé překvapení! Směrem dozadu krom jednoho menšího zaváhání bezchybný a směrem dopředu mnohem výraznější než Bellerin. Diametrální rozdíl byl především v centrovaných míčích, protože Maitland naservíroval Olimu míč do výborných příležitostí hned třikrát. Bohužel, žádnou branku jsme z nich nevstřelili. Pochválím ho taktéž za kvalitní silovou hru, kdy několikrát ustál souboj s Antoniem, což je pořádná skála. Mít takto kvalitního univerzála v týmu může být do budoucna velice hodnotné!

Záloha

 • 5,0

  Nebyl to vyloženě průser, jak jsme od něj v posledních zápasech zvyklí a to především díky faktu, že West Ham prakticky nehrál. Nekazil nikterak výrazně, ale může poděkovat Mossovi, že po jeho zákroku na Lanziniho nepískl penaltu. Byla by hodně přísná, ale viděl jsem už pecky za větší nesmysly. Třikrát se pokusil o střelu, ale ani jednou neznamenala jakékoliv nebezpečí. To, že hráč, který pravidelně předvádí podprůměrné nebo průměrné výkony má naprosto jistý základ v našem týmu, asi tak nějak trefně reflektuje, jak na tom Arsenal aktuálně je.

 • 7,0

  MAN OF THE MATCH

  Tady naopak naprosto dle předpokladů. Výborný výkon. Snad ve 4 případech excelentní prvním dotekem absolutně vyšachoval několik protihráčů. Výborně vyvážel míče a předvedl několik precizních skluzů, kterými vždy soupeři odebral balón. Jednou napřáhl ke střele, která mohla mít gólové parametry, ale zablokoval ji statický Giroud.

 • 4,0

  Obrovské zklamání. Čekal jsem, že když nastoupí po delší době od začátku na jeho preferované pozici AM, tak to bude on, kdo bude diktovat tempo zápasu a poskytne nám několik ukázkových finálek. Opak byl pravdou. Nevymyslel vůbec nic. Připsal si několik ztrát a dostal se do jedné velké šance, kde selhal, i když to neměl zcela jednoduché.

 • 5,0

  Vůbec jsem nepochopil, proč v prvním poločase snad třikrát nesmyslně patičkoval a tak vždy přišel o míč. Opět se snažil, vyšlo mu několik kliček, ale bez většího finálního efektu. Připsal si hezkou střelu z přímáku, ale tím to končí. Nemůžu se zbavit dojmu, že je už myšlenkami jinde. A pokud tomu tak opravdu je, je naprostá nutnost, prodat ho v lednu.

 • 3,0

  Jediné pozitivum je jeho střela, která skončila na tyči. Alex je dalším úkazem, který jen těžko chápat. Stále věřím, že má potenciál stát se opravdu kvalitním hráčem, ale aktuálně je od toho na míle vzdálen. Ač má fyzické předpoklady, je rychlý a relativně technicky zdatný, tak je enormě fotbalově "tupý". Je neuvěřitelným evergreenem, že vždy zvolí tu nejhorší možnou variantu. Když má nahrát do běhu, dá míč půl metru za paty. Když má dát míč do nohy, nahraje do "špeku" před hráče. Když má vystřelit, nahrává pod sebe. Když má vedle sebe volného hráče, vystřelí. A to obvykle naprosto tragicky (čest výjimce v podobě dnešní střely). Korunku tomu vždy dá, když se vrhne mezi 2-3 protihráče a odevzdá jim balón nebo mu prostě uteče do zámezí. Absolutně nesplňuje kvality hráče Arsenalu, ale stejně je hráčem jeho širšího základu. Co k tomu dodat.

Útok

 • 4,0

  Hrozně často slýchám argument, že Oli nedostává správné centry. Jak jsem již zmiňoval, dnes dostal jen od Milese tři. Ve dvou z nich nezvládl správně sladit výskok, timing a výběr místa a centry podskočil. Ve třetím případě byl zablokován. Celkově se mu nedařilo moc prosazovat ani ve vzduchu, natož po zemi. Za zmínku snad stojí jen jeho zblokované nůžky. Co je ale opravdový problém, že krom tohoto nebezpečí už nenabízí vůbec nic dalšího. Není schopen si gólovou situaci vytvořit sám, obtočit se okolo obránce, v kombinaci je taky slabší než býval a je opravdu extrémně statický. Jack se ho snažil dvakrát výborně vysunout do volného prostoru, ale vůbec na tyto vybídky nezareagoval. Nemůžu říct, že by se nesnažil, ale sečteno podtrženo, jeho přínos pro tým byl naprosto mizivý. Což je letos prakticky pravidlem, když nastoupí v základní sestavě.

Střídající

 • -

  To, že šel na hřiště pred Lacazettem je kompletně postavené na hlavu. Hráč, který není rozehraný a při jeho minulých střídání do hry nepřinesl naprosto nic. A totéž do hry "přinesl" i dnes.

 • -

  Náš nejlepší střelec, hráč s nejlepším zakončením a taktéž výbornou finální přihrávkou příjde do hry 8 minut před koncem základní hrací doby. Čarovný tah.

Závěrem bych shrnul naši aktuální situaci. Po 17 odehraných kolech Premier League se v kompletní tabulce nacházíme na 7. MÍSTĚ, na 1. MÍSTO ZTRÁCÍME 19 BODŮ a příčku nad námi je BURNLEY. A to vše přitom, kdy nehrajeme Ligu mistrů. Tudíž hráče máme dokonale odpočaté a soustředěné pouze na Premier League. Well Done, Arséne.

Komentáře

 1. Radek (karma: 3100) #1

  Niles je nenápadný a má postupné krůčky vpřed, ale začíná být čím dál tím lepší. Jak bylo napsáno, je to univerzál a umí zahrát všude. Navíc je mu stále dvacet.
  Bellerin se mi líbil více než v minulých zápasech, takže lehce nesouhlasím ohledně něj.
  Je otázka co s Alexisem. Nemyslím si, že na Arsenal už kašle, jen mi přijde z formy a bohužel možná si to vybral právě nyní.
  Giroud si myslím že je stále více hráčem, který pro nás je platnější z lavičky.

 2. Özil11 (karma: 281) #1

  Jen si dovolím poopravit autora, že největší šanci, kterou jsme si vytvořili, vyrobil právě Giroud, když sklepl míč hlavou na Jacka a ten pálil z výborný pozice těsně nad. Jinak jsem měl dojem, že šunky tak zhušťovali to vápno, že bylo těžký si tam nějak individuálně poradit, udělat místo. V podstatě hráli poctivej autobus, takže bych Olieho tolik nehanil. Tu naši házenou už přečte každej průměrnej tým a ví jak z nás udělat blbce. A do toho když se připojí Wenger a jeho top quality taktizování, je vymalováno. Takže super bod z away, tímhle tempem Moyes kladiváře zachrání 🙂

 3. dexxa123 (karma: 968) #1

  Paráda, série neproher na hřištích soupeřů se protáhla na 3… Není potřeba nic měnit.
  A teďka vážně, ono je jedno jestli hrajem 3421, nebo 4231, nebo by jsme hráli třeba 226, při tempu hry a nasazení hráčů, pressingu atd. nemůžeme pomýšlet na nějaké úspěchy. Troufám si tvrdit, že kdyby hráli mladíci, tak máme víkend+včera minimálně 4 body, ne-li 6. Rozepisovat se o tom, že kdyby nebyl na lavičče AW, tak jsme někde jinde ani nemá cenu.
  K Bellovi, dnes to bylo o fous lepší, jak v minulých zápasech, ale mám velké obavy oby nedopadl stejně jako dopadl Aaron. V minulosti při totální neformě opakovaně nasazený upadl víceméně v nemilost fans, včetně mě, teď se může mít zápas snů, ale udělá nějakou chybu a je hned vyhazovaný z AFC. A není to jen jeho chyba, kdyby zahříval lavičku v minulosti častějc, tak by z něj mohl být opravdu TOP hráč. Jak jsem psal výš, bojím se Bell dopadne stejně. Potřebuje si herně odpočinout, pár zápasů ho posadit. Teďka asi přijde rotace, hrajem 7 zapasů za 3 týdny, ale kdo ví co vymyslí GENIÁLNÍ AW.
  Jinak Niles a Jack hráli dobře. A to je přesně ono, to jsou hráči z lavičky a perou se na hřišti, ostatní mají svý jistý, není potřeba se snažit.

   • belerek (karma: 890) #1

    Abych Wengerovi jen nekřivdil, tak je pozitivum, že zkusil něco jiného. Ale když viděl, že to v prvním poločase nefunguje, proč nepřišla hned po přestávce změna? Lacazette měl být na place hned po pauze. A když už přijde první změna v 70. minutě, tak tam jde Welbeck. Kádr nemáme až tak špatný. Není to sice kádr na titul (City jsou letos jinde), ale věřím, že se správným managerem bysme minimálně o to 2. místo bojovali. Stačí se podívat na tabulku – druhé United jsme herně přejeli, a Chelsea, slepice a Liverpool hodně ztrácí. Bohužel letos už se nemůžeme spolehnout vůbec na nic, loni to byl aspoň ten Alexis.

 4. Tenista (karma: 68) #1

  bývaly doby, kdy jsme si z dvouzápasů s takovými soupeři odváželi spíše 6 nebo 4 body i s Bendtnery a Chamakhy v sestavě, a to jsme byli spíš nespokojení. Občas jsme si odváželi 3 body, když jsme defenzivně něco fakt posrali nebo měl soupeř či golman soupeře fakt skvělej zápas. Nyní už si odvážíme 2 body a naprosto zaslouženě, protože se třema vytvořenejma tutovkama za ty 2 zápasy si fakt víc tým nezaslouží. Snášet tady manažerskou legendu ještě další rok a půl minimálně bude fakt náročný

 5. Pedro Sanches (karma: 5423) #1

  Já teda s tímhle hodnocením moc nesouhlasím..
  .
  Čech 4 – proč? za to že neměl moc práce?? ale to přeci jeho výkon nesnižuje.. naopak tam měl jeden hodně nepříjemnej, kde si vedl dobře..
  Kos 6 – za co?? co předvedl víc než Čech?? tu hrubku?? jako tohle nemůže snad ani udělat žáček.. naslepo dát takovou těžkou přihrávku na střed před velké vápno?? to je fakt úlet.. každý zápas hrubka jak blázen..
  hector 5 – za co?? že mumí běhat rychle?? nic jiného nepředvedl. bránění bídné, centry otřesné a přihrávky?? vždyt ten hráč nedá přehrávku na 2 metry..
  xhaka 5 – za co?? co ten hráč předvedl?? jednu střelu a víc? jediný co umí jsou přihrávky do strany, nebo dozadu.. absolutně nehraje kde by měl a ten zákrok ve vápně?? co to mělo být? tohle si přece nemůže dovolit. může být rád, že se nepískala pentle..
  Zbytek už dejme tomu..
  .
  Ale zastavím se ještě u Wengera.. Už od 20 minuty bylo vidět, že iwobi je na křídle ztracenej a to samé i Oliver na hrotu.. proč nepřišla nějaká změna?? proč napravo nedal thea? proč tam 15 minut před koncem dá danyho, kterej nedá gola ani z brankové čáry?? jakoby ani nechtěl vyhrát?? a Laco na posledních 8 minut a místo alexise, kterej je u nás snad nejgolovější hráč?? přemýšlí vůbec ten člověk??
  .
  A už se tu konečně proberte.. nevím jak může někdo napsat, že aspoň bod.. Minulý kolo porazili čelzí.. ale s tím se přeci nebudeme uspokojovat ne?? získali jsme z 9 možných bodů pouze 2 a z toho 2 zápasy naprosto tragické výkony.. vždyt se na tu naši házenou nedá ani koukat.. jdeme do protiútoku po rohu 3V3, zatáhneme míč na polovinu soupeře a tam se zastavíme a vrátíme ho našim obráncům a čekáme až se soupeř zas zformuje??? hráči se tam plouží jak lemry.. je to fakt otřesné…

 6. juha_efx (karma: 1160) #1

  napisem len jedno…pod Wengerom to bude uz len horsie…sezonu co sezonu je to vacsia a vacsia trapenka…hra bez napadu,ambicie klubu su top4(teraz mozno uz top6),hraci bez akejkolvek motivacie,tim rozdeleny na zaklad a nahradnikov forma neforma,taktika a striedania katastrofa…tvrdim to uz od sezony 2011/2012 ze Wenger tu nema co robit…v ziadnom inom klube na svete sa netoleruje neuspech tolko rokov ako u nas…som presvedceny o tom ze pod inym(progresivnym) manazerom ako je napriklad Guardiola alebo Klopp co su maximalisti a pozaduju to aj od hracov by sme boli uplne inde…takto nas caka este rok a pol utrpenia ak si sam Wenger neuvedomi(co si neuvedomi)ze klub taha dole a odide

 7. michalHE (karma: 331) #1

  K obrancom sa vyjadrovať veľmi nejdem udržali sme vonku čisté konto a bez chyby v nadstavení prakticky West Ham nevystrelil. K našej útočnej hre. Áno Olie sa veľmi nepresadil, len bohužiaľ pri včerajšom rozostavení 4231, mal akú podporu? Naši krídla včera Iwobi a Alexis sa vždy ťahali do stredu a náš prechod do útoku je strašne pomalý a len si posúvame lopty, ťažko sa mohol presadiť sám proti stiahnutej obrane West Hamu, keď ho v 16tke, málokto doplňoval. Podľa mňa by ani Lacazette včera neurobil oveľa viac oni hrali úplne zatiahnutí. To je práve úloha manažéra ako takticky sa presadiť cez zhustenú obranu, ale bohužiaľ stredom pri takomto bránení sme mohli dať gól len viac menej náhodou, preto sme prakticky za celý zápas nemali čistú šancu a vystrelili len asi 3 krát na bránu.

  • dave (karma: 14068) #1

   Toto napr radil Ferdinand:

   Rio Ferdinand on Arsenal’s tactics against West Ham:

   “When you play against a team that just come and sit narrow in their penalty box, you have to move them out to areas where they don’t want to be, where you can create space within the back five.“

   “You get wide – Man City do it remarkably well.“

   “They get their two wingers and they can stay wide for the good of the team so the defenders have to come out and spread.“

   “Once you get people spreading then you can get runners to go in the space.“

   “Arsenal today played into West Ham’s hands.“

   “They played narrow, they played through the middle where West Ham were strong.“

   “They were their own worst enemy today, Arsenal.”

   Rio is not someone that you would go to for tactical analysis but he certainly has a point here.

 8. belerek (karma: 890) #1

  Teď jsem si pustil tiskovku s AW a ten člověk už fakt nemá žádnou sebereflexi. Prý „Výsledky nereflektují předvedenou hru. Proti United jsme měli 33 střel a nevyhráli jsme. Proti Southamptonu jsme měli vysoké procento držení míče, řekl bych, že to byl podobný zápas jako proti United.“ ….to fakt nepotřebuje komentář :/

 9. Prezi (karma: 2865) #1

  Konec konců by tu měl být hodnocen i trenér za mě pan Wenger -1. Sestavu chtěl změnit za Jacka chválim, ale Iwobi po všech výkonech nechápu a Oli se prokazuje jako platný hráč v posledních minutách. Potřebovali jsme je rozběhat. Nepostavit nejlepšího střelce hodnotim jako katastrofální hrubku. Dále pak schopnost reagovat na zápas opět -1, konečná ovšem střídání nasazení Welbze kterej nám nic nepřinese a pak stažení Alexise za Lacu to tleskám. Jedna velká katastrofa aktuálně nás pan Wenger stáhnul do průměru PL a zajímá mě, jak dlouho tuto ustojí. Příští sezónu už pro jeho odchod může být pozdě.

 10. Dick Kicker (karma: 1254) #1

  Utrpět bezgólovou remízu s týmem na sestupové pozici, to už je panečku slušná křeč! A nenasazení našeho nejnebezpečnějšího střelce je vrchol taktiky našeho drahého manažera. Fakt mě to těžce nebaví, my prostě zahrajeme jeden krásný zápas (třeba Tottenham), člověk pak nadšením očekávává další skvělé zápasy, ale namísto toho přijde studená sprcha a porazí nás i FC Horní Dolní 3 zápasy po sobě.

 11. Lukáš Bielik (karma: 2789) #1

  Jaaaaaj henten kôň starý co povie ze on ešte nevzdáva boj o titul že sa rozhodne uvidí co bude v januári po našom obľúbenom Decembri ? to už nebude 19b ale 25b. Strata ?? vzhľadom nato akých súperov ma vo forme hrajúce city a ze mi mame 2 zápasy po sebe vonku na CRY a WBA a hneď o 3 dni potom doma Chelsea 3.1.18 ???? co on berie za prášky??? …. Rád by som si dal tiez hehe
  A to som ešte zabudol na Pool doma

 12. jannes (karma: 2674) #1

  Písal som to aj pod diskusiou k zápasu, zapol som to asi v 50. min a vtedy sme fakt mali dosť veľký tlak a búšili sme do nich. Tak som sa do toho zapozeral, že som prestal robiť všetko ostatné. Toto trvalo tak maximálne 10 minút a potom klasika. Zo strany na stranu bez pohybu minimálnej chuti zrýchliť nejako tú hru – lebo Whu sa tam rozostavali okolo 16-ky a bránili zubami nechtami. No zubami nechtami.. Im to v pohode stačilo lebo sme boli nulový a posúvali sme si loptu tempom ako keď hrajú starí páni. Jediný kto si zaslúži ako takú známku (z toho čo som ja videl) je Jack. Tak ako sa vedel niekedy zbaviť aj dvoch hráčov to bola radosť sa pozerať na to. Škoda len že to bol jediný svetlý moment.. Giroudovi nemožno uprieť snahu a Niles bojoval tiež.
  Tento rok po neviem akej dobe mi absolútne nevychádzajú časy na to aby som si pozrel zápasy.. najhoršie je na tom ale to, že mi to ani nejak extra nevadí to je najsmutnejšie na tom..

  • Pedro Sanches (karma: 5423) #1

   Je pravda, že nějaký tlak jsem měli.. ale nic z toho.. my sice měli větší držení míče, ale prostě na naše klasika.. jen házená kolem velkého vápna a nic z toho.. každej protiútok soupeře (moc jich nebylo) byl ale nebezpečnější, než to co jsem předváděli mi.. hraje hrozně profesorskej a pomalej fotbal.. všichni stojí, v pohybu je jen hráč co má míč.. nikdo míč nechce.. prostě děs.. 🙁 k čemu nám je takovej tlak, když jsem si vytvořili jen 1 pořádnou šanci??

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.