Hráč sezóny 2017/18 – 1. místo

Hráče, kteří se umístili na 2. a 3. místě na pomyslné ‚bedně‘ jsme si již představili. Koho jste však zvolili na stupínek nejvyšší?

Vítězem tohoto ročníku se stává naše No.8 – Aaron Ramsey. Velšský reprezentant hrál téměř po celou sezónu ve skvělé formě a svými výkony mohl být pro ostatní inspirací. Zaslouženě tak získává tuto cenu již podruhé během své kariéry v Arsenalu.

Z uplynulé sezóny bychom mohli vyzdvihnout tři momenty, které jen podkreslují, jak důležitý pro tým Aaron Ramsey tuto sezónu byl, když předváděl to nejlepší, co dokáže.

První takový moment nastal v únoru, když vstřelil svůj první hattrick za Gunners. Stalo se tak proti Evertonu na Emirates Stadium. V tom zápase jsme u něj mohli pozorovat smysl pro načasování a klid před bránou, což je pro záložníka vzácné.

Druhý moment přišel o pár měsíců později a pouze potvrdil, že se z Aarona stává záložník světových kvalit. V zápase proti CSKA Moskva se ve vápně vznesl do vzduchu a akrobaticky přehodil vyběhnuvšího gólmana. Tato branka postavila na nohy celý Emirates Stadium a pro Aarona to byl další pamětihodný moment, který vám vyrazí dech a po kterém vám polezou oči z důlků.

Třetí okamžik pro Ramseyho znamenal pravděpodobně znamenal mnohem více než předchozí dva. Došlo k němu v posledním zápase Arséne Wengera a byl to velmi symbolický okamžik, když mu náš bývalý lodivod nasadil na ruku kapitánskou pásku. Aaronovi, kterého do klubu přivedl v 17 letech.

I přes to, že letošní sezóně dominoval příběh o naší špatné venkovní formě a loučení s Bossem, neměli bychom tím zakrývat fakt, že Ramsey byl po individuální stránce úžasný po většinu roku, který byl velmi složitý a náročný.

Jistě, když pomyslíte na Aarona v nejlepší formě, přirozeně by vás mohl napadnout ročník 2013/14, ve kterém měl prsty v 18 brankách v PL a byl vyzdvihován jako jeden z nejzajímavějších talentů v Evropě.

O jeho výkonech v sezóně 2017/18 vypovídá i to, že navzdory formě týmu a několika zraněním měl podíl na 15 brankách – o pouhé tři branky méně než ve zmiňované hvězdné sezóně. Což jen podtrhuje, že jeho přínos pro tým v této sezóně mu vysloužil místo mezi TOP 10 střelci pod AW.

Pro Ramseyho to byla další skvělá sezóna a s vidinou nejlepších let před ním je vzrušující pomyslet si, že by mohl být ještě lepší.

Trocha čísel (v rámci PL):
Odehraných zápasů – 24
Odehraných minut – 1.846
Vstřelených branek – 7
Asistence – 8
Vytvořené šance – 28
Úspěšnost přihrávek – 85 %
Vyhrané osobní souboje – 35
Přerušené akce soupeře – 24
Průměrný počet km/90 min – 11,98
Průměrný počet sprintů/90 min – 69,2

Co o něm řekli ostatní?

„Do naší hry má obrovský fyzický přínos, o kterém všichni ví, že je toho schopen. Pokud je zdravý, je prostě úžasný. V poslední době byl efektivní a opravdu se vrací do své nejlepší formy.“
Per Mertesacker, prosinec 2017

„Vždy si byl sebejistý, vždy měl silnou osobnost. V 18 nebo 19 letech hraje největší roli v zápase vaše osobnost, více než talent, víra ve vaše schopnosti. To Aaron vždy měl.“
Arséne Wenger, duben 2018

Nejlepší momenty sezóny

Arsenal 5-1 Everton
PL, 3. února 2018
V tomto zápase předvedl Aaron v útoku svůj nejlepší výkon. Na Emirates jsme přivítali Everton a Aaron je svým prvním hattrickem za Arsenal sestřelil. Jen pár dní poté, co přišli Henrikh Mkhitaryan a Pierre-Emerick Aubameyang do klubu, si Aaron přivlastnil přední titulky novin. Tři skvěle zakončené situace nám zajistily hladké vítězství a tři body.

Arsenal 4-1 CSKA Moskva
EL, 5. dubna 2018
Aaron se doma proti CSKA prosadil celkem dvakrát a zatímco první branka byla skvěle zahraná, nebyla nic v porovnání s tím, co předvedl u druhého gólu. V probíhající 27. minutě prvního čtvrtfinále poslal Mesut Ozil lob za obranu CSKA do běhu Ramseymu. Aniž by zmírnil tempo svého náběhu, vyskočil Ramsey vysoko do vzduchu, akrobaticky nastavil nohu, přehodil Igora Akinfeeva a poslal tak míč přímo do sítě.

/arsenal.com, youtube.com/