Hráč sezóny 2017/18 – 3. místo

Hlasování o nejlepšího hráče právě skončené sezóny je již u konce. Postupně Vám představíme tři hráče, kteří byli podle hlasování fanoušků nejlepší. Kdo se dostal na bronzovou pozici?

Naše číslo 11 – Mesut Ozil

Jako je tomu každý rok, i letos se na tvůrčí statistiky Mesuta Ozila dívá skvěle.

Tento 29-letý hráč svázal svou budoucnost s naším klubem letos v lednu, když podepsal dlouhodobou smlouvu. Během sezóny vytvořil pro své spoluhráče celkem 115 šancí. Pouze dva hráči vytvořili v rámci Premier League více šancí než Ozil (84), náš německý reprezentant však odehrál méně minut než tito dva hráči, kteří se umístili před ním.

Ozil si připsal celkově 12 asistencí ve všech soutěžích v této sezóně a stal se hráčem, který nejrychleji dosáhl na metu 50 asistencí v PL, když připravil úvodní branku zápasu proti Watfordu pro Skhodrana Mustafiho při našem domácím vítězství 3-0.

Ozil byl součástí některých excelentních branek. Jako příklad můžeme uvést dlouhý centr na Nacha Monreala proti Swansea, přihrávka do ulice na Aarona Ramseyho na San Siru nebo dloubáček na stejného hráče v dalším kole EL doma proti CSKA Moskva.

Mesut předvedl také několik skvostných výkonů, hlavně v závěru roku 2017. V listopadu se zaskvěl při našem vítězství 2-0 v NLD na Emirates Stadium, proti Newcastlu nám skvělým volejem zařídil vítězství 1-0 a asi nejlepší výkon si nechal na dramatický zápas s Liverpoolem, který skončil smírně 3-3.

Politováníhodné je to, že kombinace zranění a nemoci posadilo po Novém roce Ozila na několik zápasů pouze mezi diváky, i přesto to byla pro našeho hlavního tvůrce hry povzbudivá sezóna.

Co o něm řekli ostatní?

„Všechno vám ulehčuje. Hráči, kteří s ním hrají, ví, že s ním je všechno mnohem jednodušší.“

Takto se rozplýval Hector Bellerin nad výkonem Ozila po vítězství v NLD v listopadu.

„Nikdo vás nemusí přesvědčovat, že Ozil je skvělý hráč, ale ke svému výkonu přidal ještě něco navíc, co lidé u něj chtěli vidět, jak proti Spurs, tak dnes večer. Ukázal, že umí bojovat, vracet se a získat znovu míč. Když toto lidé uvidí, budou za vámi stát.“

Arséne Wenger po remízovém zápase s Liverpoolem.

Nejlepší momenty sezóny

Arsenal 1-0 Newcastle
PL, 16. prosinec 2017
Ozil předvedl od svého příchodu z Realu v roce 2012 několik momentů, kdy divákům spadla čelist a branka proti Strakám byla právě jednou z těchto momentů. Střela Alexise vypadala nebezpečně, byla však zblokována. Ozil si ale našel odražený míč, když udělal několik kroků směrem dozadu a levačkouvypálil nechytatelný volej pod horní tyč.

Arsenal 4-1 CSKA Moskva
EL, 1. čtvrtfinálový zápas, 5. dubna 2018
Mesut předvedl jeden z nejlepších výkonů sezóny. Velmi živý úvod zápasu nám zařídil vstřelení 4 branek za prvních 35 minut a německý tvůrce hry byl srdcem naší úžasné hry. Získal penaltu, díky které nás poslal do vedení 2-1 Alexandre Lacazette, a poté připravil branky pro Aarona Ramseyho a Lacazetta. Díky tomu jsme si do odvety odváželi nadějný výsledek 4-1.

/arsenal.com/