Hrůza na St. Andrew’s

Dudu celebratesTak jo pořád toho bylo napsáno málo. Po výletu do Manchestru se další venkovní zápas změnil v srdcervoucí boj. Už nikdy nechci vidět ten zápas znova a už nikdy nechci vidět hráče AFC na nosítkách, pod dekou a s kyslíkovým přístrojem…


Kdo věřil, že Dudu dostane obstřik a narozky oslaví hattrickem, byl rychle vyveden z optimismu při záběrech na Cesca. Hrůza (skoro záhodno říci až panická) a obavy (chtělo by se říci že monumentální) dávaly najevo, že to nemůže dobře skončit. Já osobně jsem si v prvním momentě nevšiml, že Eduardo má po sezoně. Až při jediné opakovačce bylo všecičko jasný. Třetí minuta ovlivnila celý zápas. Já se ani nedivím. A klukům to rozhodně nidko nemůže vyčítat. Však kolik chybělo a gips by mohl mít místo Eudarda třeba Flam? Vsadim kariéru Taylora, že na to každý z nich pomyslel. Z kokosů to nedostali, to se nebojím tvrdit. Doufám, že si Taylor ve sprše omlátil hlavu o zeď. Připravil mladýho kluka minimálně o půl sezony a EURO. Jeho jediný štěstí je, že Dudu podle posledních zpráv zas bude běhat po pažitu a kopat do meruny. Sám jsem strašně zvědavý, co se bude dít s tim prasetem Taylorem teď. Vřele doufám v balík peněz Eduardovi na léčbu, klepeta a pořádnou porci vězeňského fistingu.

No zpět k zápasu. Ať už při prvním golu měl být přímák nebo ne, nic to nemění na tom, že to Almunia podle mého nezvládl. Situace jako tyhle oddělují průměrné golmany od extratřídy. Bohu dík za to, že proti makaronům chytal Mad Jens. Hliník není golman pro Arsenal a tečka. Jsem rád že Theo opět chytá dech a že Phill nezklamal (že doběhne McFaddena a drkne do něj ramenem jsem nečekal, o to víc mě potěšil). Ošmikanej Ade vs Bendtner taky není vztah z růžových, ale nemyslím, že by Emmo viděl Niclase před prázdnou kysnou a nepřihrál. Gallas se nezachoval jako kapitán, i kdyby se mu v tu chvíli zbořil svět. Tohle se stává, a právě on by měl jít říct Hliňasovi, že tu pentli chytí a když ne, tak že vyrabujou Old Shitford. Jenže William se sebral a šel na druhý konec hřiště jako by říkal: „Seru na to..“ Udělal by to i Tony Adams? Jo když jsme u toho, tak bych vinu za „penaltu“ nedával jen Clichymu, páč své měl udělat i Flamini a pak by Dean nezafoukal…

Co naplat z 5 bodů jsou 3, lazaret se rozrostl a AW bude mít co dělat, aby se tým sebral. Já osobně doufám v brzký návrat RvP a Rosy a taky v to, že tyhle dva ztracené body nebudou hrát významnou roli. Pak bych ještě rád zatleskal Arseneho omluvě. Je pěkné vidět, že umí uznat chybu.

Teď se buď celý tým semkne a v záplavě slz dostane Dudu v květnu medaili mistra Premierleague nebo bude letošní sezona bez trofeje. Přeju si výhradně první možnost.

Dudu střílí

Všichni se moc těšíme až Dudu bude zase hrát.
{mos_fb_discuss:5}