Ideální sestava Arsenalu pro sezónu 2009/2010 – Pravý bek

Nyní se na řadu dostal post pravého obránce…

Bacary Sagna – Poslední dva roky stálice na této pozici. Nebál bych se říct nejlepší obránce uplynulé sezóny. Rychlý, důrazný, dobrá hra hlavou a především výborný v souboji jeden na jednoho. Solidní podpora ofenzívy, i když v jeho případě bych si troufnul říct, že v tomto ohledu může být ještě lepší.

{youtube}YNXJneqwLtk{/youtube}

Emmanuel Eboué – Jediná alternace za LeBaca. Manu má smůlu, že do Arsenalu přišel Sagba a z místa pravého obránce Eboueho vytlačil. Rozdíl mezi ním a Sagnou je v práci dozadu, kde Bac dokáže pořádně přitlačit na pilu, ale v podpoře ofenzívy je Eboué lepší

{youtube}DuEif0Rpr00{/youtube}

Gavin Hoyte –
Justinův mladší brácha stihl kromě startu v Carling Cupu i jeden zápas v Premierleague. Bohužel pro něj byl to snad nejhorší zápas Arsenalu v celé sezóně. Zbytek sezóny strávil odchovanec akademie Arsenalu na hostování ve Watfordu. Gavin je stejně jako jeho bratr rychlý a atletický typ fotbalisty. Dokáže nastoupit i na místě středního obránce. Uvidíme zda se prosadit nebo půjde cestou svého staršího bratra.

Kerrea GilbertGilbert velmi slibně rozjel svou kariéru v prvním týmu. V zápase Carling Cupu proti Wiganu připravil pro Henryho parádní gól. Nastoupil k několika zápasům Premierleague a FA Cupu, ale ze sestavy vypadl z důvodu zranění zad. V další sezóně se nedokázal prosadit přes Ebouého a Justina Hoyta a od té doby cestuje po různých hostovačkách. Naposledy byl v Leicester City. Letos asi z Arsenalu odejde.


Nová posila –
Myslíte si, že na této pozici budeme potřebovat posílit?

Takhle zatím vypadá podle Vašeho hlasování ideální sestava Arsenalu pro sezónnu 2009/2010