Ideální sestava Arsenalu pro sezónu 2009/2010 – Levý záložník

Už jste svým hlasováním rozhodli o podobě obranné čtyřky(pětky), nyní přichází na řadu záložní formace. Jako první pak post levého záložníka.

Na této pozici může hrát z kádru Arsenalu velké množství kvalitních hráčů, ať už to jsou Tomáš Rosický, Andrej Aršavin nebo Samir Nasri. Z mladíků pak mohou dostat šanci třeba Jack Wilshere nebo Abou Diaby. V tomto článku však rozeberu pouze už výše zmíněné „Tři mušketýry“, pochybuji totiž, že by jeden z těchto dvou mladíků letos pravidelně hrával za A-tým, většinou budou asi spíše dostávat šanci v pohárových kláních.

Tomáš Rosický – Kapitán české reprezentace a jeden z nejzkušenějších fotbalistů v současném Arsenalu. Je velmi populární jak u fanoušků, tak i u hráčů a v kabině patří mezi lídry. Kdo ví, jak se ale popasuje s faktem, že teď víc jak rok a půl nehrál fotbal. Sice si zahrál 45 minut proti Barnetu v úloze kapitána, není ale jasné, jestli dokáže navázat na svou formu, z doby před svým dlouhodobým zraněním, kdy patřil k nejlepším záložníkům v Premier League. Není také jasné, jestli vydrží hrát celou sezónu, a zda-li se mu nebude v pravidelných intervalech obnovovat zranění. Je stále velmi agilní, rychlý, má skvělý první dotyk s míčem, je velmi dobře technicky vybavený, a dokáže si brilantně poradit v soubojích jeden na jednoho, a to nejen v pozici útočnícího hráče, ale i bránícího. Rosický je totiž společně s Ebouém náš jediný záložník, který je schopný skutečně dobře bránit a poctivě se vracet, velmi dobře fungovala spolupráce s Gaelem Clichym. Vyjímaje toho je skvělým přítelem Cesca Fabregase jak na hřišti, tak i mimo něj, a skvěle si spolu rozumí, jejich kombinace jsou občas jak z jiného světa.

{youtube}GWsLiccB3SQ{/youtube}
Andrej Aršavin – Jedna z nejlepších posil, kterou v poslední době Arséne Wenger do Arsenalu přivedl. Jeho přirozená pozice je sice pod útočníky, které může zásobovat svými brilantními pasy a centry, v mužstvu Kanonýrů ale zatím nastupoval spíše na levém křídle, kde se překvapivě velmi rychle aklimatizoval, a připravoval pro útočníky velké množství šancí, sám navíc vstřelil několik překrásných branek. Sám hráč prohlásil, že tento půlrok byl od něj pouze „demoverzí“, že skutečného Aršavina poznáme až se začátkem nové sezóny. Andrej je velmi rychlý, dokáže vyprodukovat brilantní přihrávky a centry, technicky je taktéž téměř dokonalý a má skvělé zakončení, je to prostě hráč světové kvality, a byla by určitě škoda jak pro něj, tak i pro Arsenal, kdyby vysedával na lavičce, otázkou ale je, jakou pozici mu nakonec Arséne Wenger najde.

{youtube}7ieW22S7Xs8{/youtube}
Samir Nasri – Ačkoliv je v současnosti zraněný, je potřeba počítat i s ním. není ale jasné, na jakou pozici s ním vlastně Wenger počítá. Vloni začínal při zranění Rosického právě na levém křídle, a postupně se až na pár výpadků zapsal velmi dobrými výkony, dokáže se skvěle zapojovat do kombinace a taktéž dokáže skvěle vystřelit z dálky, v minulé sezóně vsítil několik velmi důležitých a krásných branek. Je taktéž velmi rychlý a technicky skvěle vybavený. Problém ale je, že pozice krajního záložníka není jeho přirozenou pozicí, vždyť v Marseille hrával ve středu zálohy, tady se ovšem na tomto postě nemá šanci přes Cesca Fabregase prosadit. Při zranění našeho kapitána zde ale odehrál několik zápasů, a jeho výkony a výkony celého mužstva se najednou zlepšily o 50%, možná i proto Wenger koketuje s myšlenkou postavit ho na pozici defenzivního záložníka. Jak se ovšem rozhodne si budeme muset počkat minimálně šest neděl, do té doby totiž bude francouzský hráč mimo hru.

{youtube}XV_XJgNaPX0{/youtube}
Takto zatím vypadá volba ideální sestavy Arsenalu pro sezónu 2009/2010 podle vašeho hlasování: