Injury news před Watfordem: Mustafi out, Welbeck se vrací

Arsenal čeká o víkendu první duel po reprezentační přestávce. Arséne Wenger ohledně zdravotního stavu hráčů reagoval:

na poslední týmové novinky…
Po reprezentační pauze jsem ještě všechny hráče neviděl. Někteří se vrací až dnes (čtvrtek – pozn. překl.) a Alexis bude s námi dokonce až v pátek. Máme menší nesrovnalosti ohledně Seada Kolašinace – jedná se o problémem s bokem. Na čtyři až šest týdnů jsme přišli o Mustafiho, u kterého si nemyslím, že se vrátí před nadcházející reprezentační přestávkou (6. 11. – 15. 11. – pozn. překl.). Özil a Welbeck již normálně trénují s týmem.

na to, zda bude Koscielny schopný nastoupit ve Watfordu…
Koscielnyho čeká rozhodující test v pátek. V této chvíli není k dispozici. Trénoval osamoceně a první náznaky jsou pozitivní, takže jsme se rozhodli ho nechat v pátek otestovat.

na to, zda si při problémech Mustafiho a Koscielnyho dělá starosti se složením obranné řady…
Ano. Přemýšlím o tom, jak bych daný problém vyřešil, ale definitivně se rozhodnu až zítra, kdy Koscielny projde testem. Po fyzické stránce pracoval celkem tvrdě a pokud uspěje v testu, tak to vypadá, že bude schopný nastoupit. Pokud se nebude potýkat s bolestí Achillovy šlachy, může hrát. Rozhodnu se v pátek.

na zranění Mustafiho…
Je pokaždé obtížné předvídat situaci. Mustafi byl právě tím posledním hráčem, u kterého jsem očekával, že se během přestávky zraní. Zaprvé jsem si nebyl jistý tím, zda vůbec nastoupí. Za druhé Německo už mělo jistou účast na závěrečném turnaji, takže jsem kvůli menší intenzitě duelu neočekával, že se v takovém zápase zraní. Navíc nenastoupil ani v úvodním utkání, hrál až v tom druhém, kdy Německo hrálo proti Ázerbájdžánu doma. Nyní se s tím musíme vypořádat.

na Seada Kolašinace…
Trápil ho problém s bokem, zatím jsem ho však ještě neviděl. Zkontroluji to dnes ráno (čtvrtek – pozn. překl.), zprávy ohledně něj jsou však celkem pozitivní.

na Mesuta Özila…
Na povolání do národního týmu ještě nebyl k dispozici, ale nyní je už dostupný. Trénoval celý týden. Možná ještě není fyzicky úplně nejlepší, ale je k dispozici. Nemá už žádný problém.

na Dannyho Welbecka…
Je opětovně k dispozici. Vrátil se dříve, než se očekávalo.

/arsenal.com/