Hráči Arsenalu na hostování

Jak se daří arsenalským hráčům na hostování?

Minulý víkend bylo v akci 6 hráčů, kteří jsou v jiných klubech na hostování do konce sezóny. Jejich výkony jsme pozorně sledovali a přinášíme Vám níže malé ohlédnutí.

Calum Chambers (FC Fulham)

Calum odehrál celé domácí utkání proti Chelsea a patřil mezi nejlepší hráče i přes prohru Fulhamu 1:2. Sám vstřelil jediný gól domácích na Craven Cottage, po celý zápas působil velmi aktivně a plný sil. Dobře rozbíjel útoky Chelsea a dokonce i velmi kvalitně vytvářel akce domácích. Co se týče samotného utkání, Chelsea šla do vedení po brance Gonzalo Higuaina v 20. minutě. Vzápětí v 27. minutě se prosadil po krásném centru Babela zmíněný Calum Chambers střelou do země za záda brankáře Chelsea. O čtyři minuty později poslal hostující tým do vedení krásnou střelou Jorginho. V závěru zápasu se domácí rvali o vyrovnání, bohužel pro ně v nastavené čase vstřelili branku z těsného offsidu, která samozřejmě nemohla být uznána.

Calum Chambers nastoupil za Fulham k 22 zápasů z celkových 29 v Premiere League, vstřelil 2 branky a vysloužil si 6 žlutých karet. Jeho výkony patří k těm lepším z týmu Fulhamu, jež se potácí na předposledním místě tabulky.

Emi Martinez  (Reading)

Emi byl vyhlášen mužem zápasu, když Reading vyhrál 2:1 na půdě Ipswich Town. Ve prospěch Readingu rozhodl až v nastaveném čase střídající útočník Modou Barrow a dostal Reading z pásma sestupu do 3. nejvyšší anglické ligy. Emi Martinez pochytal 6 nebezpečných střel Ipswiche a ukázal svou kvalitu. Emiliano odchytal za Reading zatím 7 utkání s bilancí 2 – 4 – 1 a 2 čistých kont k tomu. I díky jeho skvělým výkonům se Reading pomalu posouvá tabulkou vzhůru.

Takuma Asano (Hannover)

Asano odehrál celých 90 minut, při vysoké prohře Hannoveru 5:1 se Stuttgartuem. Mario Gomez otevřel brankový účet zápasu již po čtyřech minutách zápasu, do poločasu ho následoval dvěmi brankami Ozan Kabak a pro Hannover bylo prakticky po zápase. Takumové hostování v Hannoveru je provázeno zraněními stehna a vysedáváním na lavičce. Toto byl jeho první zápas v dresu Hannoveru, kdy odehrál celých 90 minut, předchozích 11 startů bylo pouze z lavičky. Hannover se krčí na předposledním místě Bundesligy a již ztrácí 7 bodů na první nesestupové umístění.

Reiss Nelson (Hoffenheim)

Reiss naskočil do utkání s Frankfurtem v 78 minutě. Bohužel po jeho naskočení do hry inkasoval Hoffenheim v 89. a 96. minutě dvě branky a ztratil tak vyhrané utkání na půdě Frankfurtu. Nelsonovo počínání v Německu lze rozdělit tlustou čárou, kterou lze označit zimní přestávku Bundesligy. V první půlce ligy nastřílel Reiss 7 gólů v 10ti po sobě jdoucích kolech avšak od 10.11. už další nepřidal. S jeho góly odešly i výhry Hoffenheimu. Kolem Vánoc navíc utrpěl menší zranění zad a stehna a do své skvostné formy na začátku ligy se zatím nedostal. Jeho čas na hřišti bohužel taktéž ubývá. Nezbývá než doufat, že Reiss Nelsonovi tam zase něco padne.

Kristian Bielik (Charlton Athletics)

Kristian byl střídán v nastaveném čase při domácí remíze Charltonu 1-1 s Doncaster. Kristian je v této sezóně pravidelným hráčem základní jedenáctky Chartonu a většinou odehraje celé utkání. Charlton se drží na solidním 5. místě League One, což je 3. nejvyšší anglická liga, zajišťující postup do playoff a boj o Championship (2. nejvyšší liga).

Matt Macey  (Plymouth)

Odehrál v posledních 10 minut zápasu, kdy Plymouth prohrál utkání 2:0 se Sunderlandem. Matt je brankářskou jedničkou a odehrál za Plymouth 25 utkání. Plymouth si drží střed tabulky League One.

Zdroj: Arsenal.com