Je důležité si užívat úspěchu v životě, prohlašuje Wenger před posledním utkáním na Emirates

Ačkoliv se v neděli proti Burnley odehraje 36. kolo Premier League, pro Arsenal to bude poslední letošní zápas na Emirates Stadium. Pro Arséne Wengera poté vůbec závěrečný domácí na lavičce Gunners. Francouz před zápasem odpovídal:

na jeho shrnutí domácích utkání…

Mé vzpomínky jsou na to, když se vyhrávají tituly, stejně jako vzpomínky na velká vítězství v Lize mistrů. K tomu patří výhra proti Barceloně, ten duel zůstane v paměti lidí. Nesmí se rovněž zapomínat na hvězdný Real Madrid, přes který jsme se kvalifikovali dále. Je tu skutečně mnoho skvělých vzpomínek, ale ještě jsem si je neseřadil. Opět ale vyplují na povrch.

na jeho oblíbené domácí góly…

Ano, byl to gól Wilshera proti Norwichi, rovněž Giroud ale vstřelil několik speciálních. Fotbal je o společném štěstí a pokaždé, když jste manažerem, tak vaším cílem je učinit lidí šťastnými a aby měli ze sledování vašich zápasů pozitivní zážitek. Vždy, když se to přihodí, tak je to samozřejmě fantastické. Díky tomu je velmi důležité si užívat úspěchu v životě, protože když ho už nemáte, jste pokaždé v nebezpečí.

na sezónu 2001/2002, kdy jeho tým vstřelil branku v každém zápase…

Měl jsem výjimečné hráče, výjimečný tým a měli jsme speciálního týmového ducha. V té době tu byly kvalitní týmy, Liverpool a Chelsea se zvedaly a myslím, že v roce 2002 jsme vyhráli titul a o rok později jsem důsledkem okolností prohlásil, že mým cílem je vytvořit Invincibles. Když se nám to v dané sezóně nepovedlo, vypadalo to směšně. Někdy ovšem do mozku musíte usadit, co vypadá nemožně a ponechat čas, aby to zapadlo a uskutečnilo se. S odstupem času jsem velmi šťastný, že jsme byli tak odvážní, fotbal ovšem dělají samotné úspěchy. V našem povolání jste příliš vyzdvihováni, pokud se vám daří a příliš kritizováni, pokud se nedaří.

na přesun na Emirates…

Byla to má největší výzva, jelikož jsem se musel vypořádat s omezenými zdroji, abych zároveň měl mimořádné cíle – tedy každý rok se objevit v Lize mistrů. A navrch toho zamítnout grandiózní nabídky z celého světa, abych se vypořádal s výzvami. Není to  jednoduché, když víte, že vždy nemáte prostředky, které si přejete mít. Netuším, zda jsem pyšný na ten přesun – upřímně hrdost není má silná vlastnost, pokaždé jsem docela sebekritický. Jedna věc, kterou jsem si jistý je, že jsem klubu pokaždé zanechal totální závazek. Miluji výhry. V životě jsou lidé, kteří milují výhry a nesnáší prohry a my jsme součástí obojího. Pamatuji si pouze porážky, což vám zabrání pociťovat hrdost. A jelikož jsme ve čtvrtek prohráli, stále mě to trápí!

/arsenal.com/