Jména dvou dalších legend Arsenalu budou uvedena do Síně slávy

A komu přesně se této pocty dostane? Čtěte dále…

Prvním z nich není nikdo jiný, než Thierry Henry, který byl nedávno zvolen nejlepším hráčem Gunners historie. Jeho jméno tak bude zapsáno vedle těch největších fotbalových velikánů. Francouzský útočník získal v dresu Arsenalu dva ligové tituly, dvakrát vyhrál FA Cup a čtyřikrát vyhrál Zlatou kopačku. Je také nejlepším střelcem v historii klubu, vstřelil totiž 226 gólů v 380 zápasech, které za Kanonýry odehrál.

 

Henryho do Fotbalové síně slávy doprovodí další slavné jméno klubové historie – Bertie Mee, trenér, který dovedl Arsenal k zisku první evropské trofeje v roce 1970.V následujícím roce pak Kanonýrům zajistil první double v jejich historii – díky němu Arsenal vyhrál ligu i FA Cup. Mee zemřel v 82 letech v roce 2001.

 

Slavnostní ceremoniál se uskuteční v Londýně 18. září. Henry tak půjde ve šlépějích jiných slavných jmen historie Arsenalu, jimž se této pocty již dostalo. Naposledy to byl vloni Dennis Bergkamp, který se zařadil po bok Liam Bradyho, Tonyho Adamse, Alexe Jamese a Iana Wrighta.

 

Mee se stane třetím manažerem Arsenalu, kterému se této pocty dostane. Ve fotbalové Síni slávy už jsou totiž zlatým písmem zapsána dvě jména: Arsene Wenger a Herbert Chapman.

 

/arsenal.com/