Jorginho – Může za to vzájemné propojení.

V sobotu jsme si připsali šesté vítězství v PL v řadě. Na Emirates jsme snadno porazili Straky v poměru 4-1 a Jorginho nejen toto vítězství připisuje energii, která vznikla mezi fanoušky, hrásči a zaměstnanci klubu.

Po krátké pauze v polovině sezóny a tréninkovém kempu v Dubaji jsme si poradili lehce s Crystal Palace, West Hamem, Burnley i teď s Newcastlem, K tomu připočítejme důležité vítězství nad Liverpoolem a těsnou výhru na Nottinghamu.

Jorginho ví, že pomohla nejen tvrdá dřina, ale úzké spojení hráčů, které pomohlo týmu projít těžkým obdobím. Štěstěna se pak rychle obrátila v náš prospěch a začátek roku 2024 je pro nás z říše snů.

O tom, co se stalo v Dubaji, mluvil hned po zápase s novináři.

„To je tajemství – dělám si legraci! Myslím, že jsme jen prostě pokračovali v tvrdé dřině, šance jsme si vytvářeli i předtím, jen jsme je neproměňovali.

Pak něco do sebe zapadlo – spojení mezi hráči, zaměstnanci a fanoušky – to je skvělý pocit. No a pak se to otočilo v náš prospěch. Atmosféra je na Emirates úžasná, je potěšení zde hrát. Vyšli jsme na hřiště a vydali ze sebe vše. Tvrdě jsme pracovali a prostě si tu společnou cestu užíváme.“

Tři zápasy proseděl na lavičce, ale nyní se opět vrátil do základní sestavy. Proti Strakám předvedl výkon muže zápasu, hrál klíčovou roli při naší druhé brance a měl ohromný vliv na to, že jsme zápas kontrolovali a připsali si další dominantní vítězství.

Skromně však přenechal chválu svým spoluhráčům a řekl, že si užívá pohled na své týmové kolegy plné sebedůvěry, kterou nyní oplývají.

„Můžu udělat maximálně to, že všechno spoluhráčům ulehčím. Když mohu nastoupit a udělat to, jsem opravdu šťastný, protože vidět, jak tým tlačí na soupeře, dává góly, baví se a užívá si společný čas na hřišti i s fanoušky, to je prostě neuvěřitelné.

Myslím, že dnes jste to mohli vidět, tým byl opravdu hladový. Ukázali jsme, že si pro vítězství chceme opravdu dojít a taky se nám to podařilo. Jsem za tým opravdu šťastný protože jsme pracovali opravdu tvrdě, úplně každý a myslím, že jsme si to naprosto zasloužili. Jsme všichni prostě šťastní.“

/arsenal.com, twitter.com/