Jsem šťastný, když můžu zůstávat vzadu, odkrývá Xhaka

V letošní sezóně se na Granita Xhaku snášela kritika, v posledních zápasech ale ukázal, jaký potenciál by v něm mohl být. Podle Granita Xhaky za tím stojí i partnerství se Jackem Wilsherem a Aaronem Ramseyem.

Xhaka skvělé výkony ukázal především v zápasech proti AC Milán, kdy vedle něj právě nastoupili Wilshere a Ramsey. „Když s nimi hraji, působím trochu zataženěji, v podstatě jsem před našimi obránci,“ prohlásil švýcarský hráč pro oficiální web.

„Oba rádi útočí a chodí do vápna, zatímco já jsem šťastný, když můžu zůstávat vzadu a zakládat hru z hloubi pole,“ pokračoval fotbalista, který se při reprezentační přestávce prosadil proti Panamě z penalty.

„V uplynulých zápasech to vycházelo dobře, dokonce i když se to neprojevovalo na výsledcích. V dvojzápase proti AC Milán jsme však dobře spolu kombinovali,“ těší ho spolupráce.

Xhaka si však umí vyhovět i s dalšími, včetně Mohameda Elnenyho, s egyptským záložníkem hrál pouhé čtyři dny před odvetným zápasem s Milánem.

„Co se týče defenzivní perspektivy, někdy rád zůstává celkem zatažený, zatímco Jack a Aaron chodí dopředu přirozeně více.“

„Všichni však máme určité kvality a pokaždé se snažíme si vypomoci navzájem. Jak říkám pořád, k tomu, abyste byli úspěšní, tak potřebujete všech jedenáct hráčů, včetně náhradníků a dalších členů sestavy.“

„Nejde vyhrát zápas jen proto, že dva tři hráči zahráli dobře. Musíte pracovat spolu jako celkem a to jak v defenzívě, tak ofenzívě. V obranné činnosti jsme se stáli silnější, protože se skutečně všichni soustředíme na to, co potřebujeme.“

„Všichni ví, že směrem do útoku máme velké kvality, ale v současnosti si myslím, že jsme získali rovnováhu a v tom potřebujeme pokračovat,“ dodal pětadvacetiletý hráč.

/arsenal.com/