Kanonýři na MS 2018

Sezóna již sice skončila, ale i tak budeme mít možnost vidět některé naše hráče opět v akci. Kdo se z našeho týmu podívá na Mistrovství světa a koho tedy ještě uvidíme? 

Danny Welbeck byl zařazen na soupisku Anglie pro tento letní turnaj. Tým Garetha Southgatea se ve skupině utká s Belgií, Panamou a Tuniskem.

Joel Campbell je součástí 23-členného výběru Kostariky. Před čtyřmi lety se na Fortaleze podílel na dvou brankách v síti Uruguaye (jeden dal a na jeden nahrál) a letos bude čelit Brazílii, Srbsku a Švýcarsku. Podaří se mu něco podobného?

Mesut Ozil se dostal do užšího výběru Německa, který čítá 27 jmen. Na velkých turnajích se již také dokázal prosadit, když ve vyřazovacích fázích na MS vstřelil gól Alžírsku a na ME Itálii. Úřadující šampion se pod vedením Joachima Löwa utká s Mexikem, Jižní Koreou a Švédskem.

Mohamed Elneny byl jedním z hráčů užšího výběru pro MS, na které se Egypt podívá znovu po 28 letech. Tým Hectora Cupera odehraje své zápasy proti Rusku, Saudské Arábii a Uruguayi.

Alex Iwobi je součástí 30-členného širšího kádru, z kterého se vybere finální tým Nigérie pro MS. Alex tak doufá, že půjde ve stopách svého strýce Jay-Jay Okochi a bude svou zemi reprezentovat na MS. Tým Nigérie bude o postup soupeřit s Argentinou, Chorvatskem a Islandem.

David Ospina se pravděpodobně znovu objeví v bráně Kolumbie. Jeho jméno je součástí 35-členné širší nominace. Před čtyřmi lety pomohl své zemi dostat se na MS v Brazílii až do čtvrtfinále. Tým pod taktovkou Jose Pekermana se střetne s Japonskem, Polskem a Senegalem.

Týmy Španělska a Švýcarska ještě svou nominaci nezveřejnily, tudíž je možné, že se seznam reprezentantů ještě rozšíří.

/arsenal.com/