Kanonýři v reprezentacích

 

Dnes začala oficiálně reprezentační přestávka v Premier League a hráči se vrátí na ostrovní trávníky až v první dubnový víkend.

Reprezentační trenéři si do svých týmů na kvalifikační zápasy EURO 2012 pozvali několik kanonýrů.

Francouzský trenér Laurent Blanc povolal na kvalifikační zápas s Lucemburskem (25.3.) a přátelský zápas s Chrovatskem (29.3.)  pětici kanonýrů. Na sraz reprezentace neodjel z důvodu zranění Abou Diaby, na jeho místo byl povolaný Yohan Cabaye, bez udání důvodu neodjel ani Koscielny. Francii tak bude reprezentovat Gael Clichy, Bacary Sagna a, Samir Nasri.

Na utkání Holandska proti Maďarsku povolal holandský reprezentační trenér Robina van Persieho, zápas se uskuteční 25.3.2011.

Trenér Anglie Fabio Capello pozval 24 hráčů na utkání s Walesem (26.3.)a Ghanou (29.3.). V týmu bude tentokrát pouze jeden kanonýr – Jack Wilshere. Theo Walcott je zraněný.

K utkání české reprezentace se Španělskem byl pozván Tomáš Rosický, naopak Cesc Fábregas je zraněný a tým mistrů světy neposílí.

 

Barvy Walesu bude v kvalifikačním utkání proti Anglii bránit Aaron Ramsey, zápas se bude hrát na Millennium Stadium.

 

Nicklas Bendtner se představí v kvalifikačním zápase Dánska proti Norsku v sobotu 26.3. a potom odcestuje s týmem do Trnavy k přátelskému utkání se slovenskou reprezentací.

 

Andrei Arshavin povede jako kapitán svůj ruský tým k utkání v Jerevanu proti Arménii a následně proti Kataru.

 

Henri Lansbury and Kieran Gibbs obléknou dres výběru Anglie U21 v zápasech proti Dánsku a Islandu U21.

 

Marouane Chamakh nastoupí za Maroko v Africkém poháru proti Botswaně, ve stejné soutěži ale v dresu Pobřeží Slonoviny bude proti Beninu hrát Emmanuel Eboue.

 

Carlos Vela byl povolaný do výběru Mexika a nastoupí tak proti Paraguayi a Venezuele.

 

 

/různézdroje/